Polecane posty

K1ROVEZ    1

A ta Twoja 'osiemnastka' jak z tym pługiem sobie radzi? Jeśli kupisz tego starego T-150 z małą kabiną , to nie licz, że to będzie wiele większy udźwig niż 18345, jeśli w ogóle będzie większy. TUZ w T-150 jest jednak bardziej do maszyn półzawieszanych przewidziany. Zobacz sobie DT-a, mniejszy ciągnik, tylko 90KM, a ma identyczny TUZ.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

udźwig jak udźwig ..podnieść podniesie jak pompa i zawór ciśnieniowy jest ok. Myślę, że właśnie górna rura sprzęgająca cięgła to czuły punkt (bo o innych problemach przy ciężkim sprzęcie nie słyszałem) i wstawienie drugiego siłownika rozwiązuje sprawę. No a skoro @ZetorPower masz Lemkena pług, to może być problem, bo do najlżejszych nie należą i w trasie jak cię bujnie w pionie to może rurka strzelić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A ta Twoja 'osiemnastka' jak z tym pługiem sobie radzi? Jeśli kupisz tego starego T-150 z małą kabiną , to nie licz, że to będzie wiele większy udźwig niż 18345, jeśli w ogóle będzie większy. TUZ w T-150 jest jednak bardziej do maszyn półzawieszanych przewidziany. Zobacz sobie DT-a, mniejszy ciągnik, tylko 90KM, a ma identyczny TUZ.

 

do osiemnastki mam 5 skibowego lemkena i jest w sam raz a nie chce wiekszego udzwigu od 18345,a ten pług 4 skibowy wazy koło 1100kg to chyba nie jest do niego za ciezki ? i własnie to jest chyba ten starszy kirov bo 86r tyle ze nie zjedzony


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

1100 kg tylko? Jak tak to raczej spoko, ale pewien jesteś tej masy? To jest czwórka obrotowa tak? Bez zabezpieczeń chyba, bo coś lekki mi się wydaje. To coś chyba niewiele więcej niż polski Atlas 5DHT, a on był przewidziany do T 150K właśnie, tak więc ja bym się raczej nie obawiał o udźwig, raczej o to czy dasz radę go tam dobrze ustawić. Jak masz możliwość wypróbować przed zakupem, jak do siebie pasują to ja bym wypróbował, ale chyba powinno być dobrze...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

1100 kg tylko? Jak tak to raczej spoko, ale pewien jesteś tej masy? To jest czwórka obrotowa tak? Bez zabezpieczeń chyba, bo coś lekki mi się wydaje. To coś chyba niewiele więcej niż polski Atlas 5DHT, a on był przewidziany do T 150K właśnie, tak więc ja bym się raczej nie obawiał o udźwig, raczej o to czy dasz radę go tam dobrze ustawić. Jak masz możliwość wypróbować przed zakupem, jak do siebie pasują to ja bym wypróbował, ale chyba powinno być dobrze...

 

tak obrotowy lemken zabezpieczenia srobowe jest nastawiony teraz na 175cm ciagam go 10540


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

uuu to faktycznie lekki jak na Lemkena. Masa identyczna jak przy moim Kvernelandzie (też na kołkach) 1100 z 4-ką i 1400 z 5-ką. Nie znam się za bardzo na modelach Lemkena ale sąsiad na przykład ma 4 na ażurach i wygląda jakby miała ważych dwa razy więcej od mojego. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że nawet przy tej masie na jednym siłowniku trochę strach.

 

P.S. @ZetorPower nie cytuj całego postu, który jest powyżej ...w zasadzie to w brew regulaminowi a i trochę bezsensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ZetorPower na góry doliny nie wiem czy t-150 to dobry wybór, bo jak jest mokro to na skosach ostro go znosi. A jak będziesz go łamał to znów zawieszany pług będzie ci uciekał tak samo agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A to też fakt...nie pomyślałem nawet o tym ....mieszkam na Żuławach więc, niby równo, ale jak miałem bardziej od rowu odorane i popadało, to mnie tata musiał małym zetorkiem odciągać żebym się nie wsunął do rowu 1 raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ZetorPower na góry doliny nie wiem czy t-150 to dobry wybór, bo jak jest mokro to na skosach ostro go znosi. A jak będziesz go łamał to znów zawieszany pług będzie ci uciekał tak samo agregat.

 

jak jest mokro to na moich ziemiach sie nie robi a pochyłych pol nie mam


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

sorki ze post pod postem ale nie dało sie inaczej a wiec kupiłem tego kirovca wszystko niby w porzadku ale jest problem bo 3 nity te przy skrzyni biegow maja luz miał ktos podobny problem? jak to robiliscie? czy moze zastapic je srobami? i obspawac rame? hmmm bo z czasem one całkiem obleca cos trzeba wymyslic


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ZetorPower ja mam resory na śrubach i trzymają, widać ktoś w przeszłości wymieniał całe zawieszenie przedniej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Instrukcja napraw przewiduje wymianę luźnych i zerwanych nitów na śruby. Może być tak, że nit ma rozmiar np: 17mm i normalnie żadna śruba nie pasuje, to rozwiercasz na 18mm i zakładasz taką śrubę klasy 8.8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ooo dobrze wiedziec ze instrukcja przewiduje dzieki bede działał

 

ale nie stety chyba nic z tego nie bedzie bo po umyciu pojawił sie nowy problem i teraz jestem w kropce rozpołowiłem to dziadowinie i nie wiem co robic


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaso100    0

Posiadam ciągnik kirowiec t-150k i założyłem rozdzielacz hydrauliczny od MTZ o symbolu 3/4222 i teraz grzeje się hydraulika. Co jest tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

czy w tym dziadostwie zeby był dobry dostep do skrzyni trzeba wyjac silnik? bo chyba wyje.... mi te tarczki od ktoregos połbiegu bo spusciłem olej i wyjeciało sporo blaszek


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No jak mi się zablokował, to tylko górną pokrywę zdjąłem. A w sumie to nie pamiętam czy naprawa sprzęgiełek wymaga wyjęcia silnika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

darolee a moglbys sie zapytac kogos kto pamieta ? bo to chyba na 4 polbiegu bo jak wrzucam to spada cisnienie na zegarku od skrzyni i traktor zwalnia


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tak mogę, znam mechaników, którzy pracowali w serwisie kierovca. Niestety dopiero w poniedziałek, bo komórki nie mam, tylko do ich warsztatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ok dzieki czekam. A mam jeszcze jedna zagadke gdzie sie moze podziewac olej z silnika? bo tak to wyglada wlewam olej jest stan na miarce pojezdze z godzine postawie go olej spłynie wyciagam miarke miarka sucha silnik ma siłe nie dymi z odmy nie wydobywa sie dym do sprzegła tez nic nie leci w płynie tez nie ma wiec co sie moze dziac? moze tak ma byc? bo juz tak mnie wku.... to dziadostwo co naprawie to pojawia sie nowy problem


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Do wyciągania sprzęgiełek od półbiegów nie trzeba wyciągać silnika, wałek z nimi powinien wyjść pod silnikiem.

Co do oleju to kiedyś mi uszczelniacze poszły na pompie olejowej tej pod silnikiem rozruchowym(co najpierw smaruje cały silnik przed zapaleniem głównego). I olej przedostawał się do blogu silnika rozruchowego i wyciekał przez aparat zapłonowy. Warto też sprawdzić by było turbinę, odkręcając ja z pokrywą i zobaczyć czy niema pod nią oleju. Sprężarka też może pobierać olej, spuść trochę powietrza z zbiorników i zobacz czy oprócz wody nie leci z ich olej. Została jeszcze pompa wodna, ale jak w chłodnicy nie pływa olej na wierzchu to też odpada. Jak nie ma żadnych wycieków no to musi go palić, bo sie inne opcje wyczerpały. Pamiętaj że olej z chodniczki olejowej trochę dłużej spływa, ale różnica stanu oleju na bagnecie to ok 1-1,5cm.

 

P.S. ja z dwa pierwsze lata plułem na ten ciągnik, do póty krok po kroku nie doprowadziło się wszystkiego do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No z tymi kirkami to tak jest. Jeśli chodzi o olej to też duże prawdopodobieństwo, że go przepala. Jak miałem oryginał silnik w jednym roku palił mi 3 litry na dzień pracy, a następnego roku to już cała wioska się pozbyła zużytych olei, bo kopcił mi ze 20 litrów na dzień B) Wstawiłem jelcza i git B) w sumie to mnie taniej wyszło jak remont a i kopyto lepsze.

 

Tak ma marginesie dla fascynatów nowych ciągników i tych co twierdzą, że kiroviec wymięka w mokrych warunkach. Orałem pod rzepak kirkiem a ojciec Case CVX 175 na jednym polu. Ja można powiedzieć, że kirka nie pobrudziłem, szedł jak przecinak, a tato upitolił CVXa "po koguta". Już dawno mówiłem znajomemu dealreowi, żeby się mojego kirka nie czepiał, ale to co zobaczyłem to mnie zadziwiło. Viva la KIRKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

To mnie pocieszyłeś B) . Myślałem żeby jakiś traktor-poduszkowiec zamawiać na swoje pola po ubiegłotygodniowych i dzisiejszych opadach.

Tak z innej beczki, to jaki olej lać mu do skrzyni, ile i jakie ciśnienie w transmisji powinien pokazywać manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mi pokazuje max na niebieskim. Nie pamiętam ile to tam jest 8 czy 12. Jeśli chodzi o olej to ja jeżdżę w 100% na superolu, tak jak mi polecili serwisanci kirovca.

 

PS @Zetor Power dzś nie przedzwoniłem bo roboty full. Postaram sie jutro a prawdopodobnie nawet do nich zajadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj