Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki T-150K

578 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 październik 2008 - 19:13

Ciągniki T-150K Ty masz w swoim ? Jak to jest rozwiazane ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki T-150K Dzisiaj, 03:42
  •  

#242 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 październik 2008 - 19:55

Ciągniki T-150K Panowie tak troche nie na temat , ale w tygodniu byłem na złomowisku i zgadnijcie co zobaczyłem. ;)- Pocietego na kawałki T150 K. :o( i troche cześci do 385.)

#243 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 październik 2008 - 22:26

Ciągniki T-150K a gdzie byłeś na tym złomowisku ??? ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#244 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 20 październik 2008 - 20:02

Ciągniki T-150K A po nazwisku to nie napisze :o W gminie Janikowo... ;)

#245 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 październik 2008 - 08:26

Ciągniki T-150K

zgadnijcie co zobaczyłem. :o- Pocietego na kawałki T150 K. ;)

Takie rewelacje to już widziałem. U mnie na złomowisku też był. Przywieźli go na 3 razy po lekkim rozkręceniu. Wziąłem sobie z niego wieszaki z siłownikiem. A i miałem 2 okazje kupić kierovce po 5 tyś, na chodzie, stan silnika nieznany, ale wszystko sprawne - jak się okazało na maszynie około 1000 byłbym do przodu, bo cena złomu przed wakacjami była ładna

#246 Share Piotrek153624

Piotrek153624

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 październik 2008 - 19:32

Ciągniki T-150K Ja to chyba nigdy swego na złom nie pociagne, chodz inni mówia że to złom ,co prawda kupiony był za niewielkie pieniądze ale po gruntownym remoncie juz chodzi kilka ładnych lat . jedynie do pomalowania go nie mogę się przybrać za to mam w nim kilka udoskonaleń miedzy innymi wydzwig do pługa szczytowego z przodu , podporę skrzyni biegów i zaczep zatrzaskowy do przyczep .
Teraz mam plan założenia mu silnika od Jelcza ale się wacham czy warto a jeśli nie to chociaż jak tu pisali koledzy rozrusznik elektryczny .

#247 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 październik 2008 - 20:41

Ciągniki T-150K

Takie rewelacje to już widziałem. U mnie na złomowisku też był. Przywieźli go na 3 razy po lekkim rozkręceniu. Wziąłem sobie z niego wieszaki z siłownikiem. A i miałem 2 okazje kupić kierovce po 5 tyś, na chodzie, stan silnika nieznany, ale wszystko sprawne - jak się okazało na maszynie około 1000 byłbym do przodu, bo cena złomu przed wakacjami była ładna

Ale ja nie pisze że to jakaś rewelacja! Poprostu stwierdziłem fakt , którego byłem naocznym świadkiem. ;)

#248 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 13:16

Ciągniki T-150K Ciągniki już swoje lata i różny stan techniczny mają, jak komuś się posypie skrzynia i ma już wyeksploatowany silnik to nie opłaca go naprawiać wiec zostają tylko żyletki. Już par lat temu wdziałem nie jedna t-150 na złomie..
Ktoś ma może umieszczone siedzenie w środku babiny?

#249 Share syntax

syntax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 08:14

Ciągniki T-150K Witam
Zakupiłem ciągnik rolniczy Ford New Holland 8770 z 1999 roku i mam poważny problem, żeby zdobyć Polską instrukcję obsługi. Jeżeli ktoś może to bardzo proszę o pomoc.

kontakt
wojcik@trans-ziem.pl

#250 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 08:38

Ciągniki T-150K no trochę nie trafiony temat. Ale jak napiszesz tam gdzie trzeba to jestem przekonany, że zdobędziesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 08:39

Ciągniki T-150K Gdzie można kupić najtaniej opony do t-150?? bo w Agromie(Czarna Białostocka) chcą za oponę z dętką 1,5tyś..

#252 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 18:02

Ciągniki T-150K w agromie w kalingradzie...

#253 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 13:26

Ciągniki T-150K zobacz we wcześniejszych moich postach tel do kolesia siciaga wszystko z Rosji możne będzie taniej, bo 1,5 klocka to faktycznie trochę przejecie

#254 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:41

Ciągniki T-150K Witam to jak w końcu warto kupić kirka (jak się ma ograniczone fundusze:)))

#255 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:55

Ciągniki T-150K No to zależy, co rozumiesz przez "ograniczone". Na początek powiedz ile masz ha, jakimi ciągnikami dysponujesz (bo kirek wypada z transportu raczej - choć u mnie jeżdżą takie 2 ambitne ;) , no i z agregatem uprawo-siewnym też raczej bym sobie dal spokój, choć też widziałem, że latał. Reasumując na moje w pługu i bronie sprawuje się super (duże kawałki preferowane, bo trochę niezgrabna ta bestia). A jeśli myślisz o jakimś agregacie uprawowo-siewnym, czy transporcie, to raczej rozejrzałbym się za jakimś klasycznie wyglądającym ciągniku :)

#256 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:43

Ciągniki T-150K no więc 85ha ( w tym roku bo w zeszłym było mniej) okolice malbork-elbląg. Do tej pory była męczarnia bo najmocniejszy ciągnik to mtz:))))) kirek miałby być do orki i "narazie" do agregatu (który też zamierzam kupić) U Mnie 2 takie ma sąsiad a teraz zamierza kupić agregat 4m.

#257 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 luty 2009 - 09:10

Ciągniki T-150K No ładnie - witam "sąsiada". Ja mieszkam 16 km od malborka ( od strony nowego dworu gd. ) :D Wracając do tematu. Godne podziwu. 85 ha ziemi żuławskiej obrabiać MTZ szacuneczek :) Nie chwaląc się bylem w tym klubie, bo swego czasu mając 60 ha ( jeszcze wtedy rządził ojciec) obrabiałem to zetorkiem 7245.

Patrząc na ceny kierowców w porównaniu do innego sprzętu, nie można być nie zadowolonym z jego zakupu, a naprawdę robotę swoją robi. Do orki, brony i talerzówki idealny. Z transportem i agregatem to już gorzej. Wada tej bestii jest taka, że nie jest widoczne w czasie jazdy lewe koło i nie mam pojęcia jak precyzyjnie można nim jechać lewym kołem po śladzie znacznika. Podobnie jest przy pługu obrotowym (który posiadam) no ale jechać w bruździe lewym kołem nie jest sztuką :)

Ja osobiście sieję c-360 zwykłym siewnikiem, bo nie byłem przekonany do agregatu właśnie z tej racji. Gdybym miał inne zdanie już dawno bym siał kierowcem. Teraz to już w ciągu tego roku planuję zakup nowego ciagnika i agregatu uprawowo-siewnego ;)

A jak byś się zdecydował na zakup, to mój sąsiad ma kirka, którego po zakupie McCornika od 2 lat nie używa. Robił remont kapitalny silnika, po którym przepracował 2 sezony. No ale to już twoja sprawa jak coś to możesz na PW dam namiar.

#258 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 luty 2009 - 11:30

Ciągniki T-150K A nie dało by się zrobić kierownicy i siedzenia po środku? było by widać oba koła?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#259 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 luty 2009 - 12:41

Ciągniki T-150K He he no wszystko się da zrobić myślę! Dźwignie hydrauliczne, pedał gazu i siedlisko to żaden problem. więcej kłopotu sprawiłoby myślę ze sprzęgłem i hamulcem - choć tylko więcej pracy, ale jest do zrobienia. Najwięcej problemu chyba sprawiła by przekładka kolumny kierowniczej trzeba by dokładnie obejrzeć, bo tak z głowy to nie pamiętam ( czy na przykład jest jako całość odkręcana, bo przecież ma funkcję hydrauliczną- zmieniałem uszczelniacze ale nie przypominam sobie). No i jeszcze nowy drążek zmiany biegów trzeba by nowy sprawić jakiś ostro wygięty do prawej. A automat półbiegów ...hmm nie zaglądałem, ale patrząc na zasadę działania też nie był to wielki wyczyn.

Ale czy jest sens? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 luty 2009 - 20:27

Ciągniki T-150K

Ale czy jest sens? :)

Bardzo odpowiednie pytanie, bo jak dla mnie nie ma sensu inwestować pieniędzy i bardzo dużo czasu w coś co nie do końca może przynieść pożądany efekt. Nasuwa się kolejne pytanie czy lepiej widzieć dobrze jedna stronę ciągnika? czy słabo dwie strony? trzeba by jeszcze kabinę trochę z przodu nad błotniakami przeszklić bo samo siedzenie w środku aż tak widoczności nie poprawi. T-150 ma bardzo szeroką maskę jak by ja trochę od góry z boków ściąć na kształt trapezu to widoczność była by też lepsza. Ale to już każdy sam niech sobie rozważy czy watro podjąć się takiego zadania. Ciągnik zły nie jest, robotę podstawową(ciężką) zrobi, ale potem praktycznie stoi.