Polecane posty

malek2312    2

ja mam przy swojim założony tuz z przodu nie było dużo roboty od deta pasuje na moich ziemiach nie schodze poniżej 2 zakresu bo nie mam takiej potrzeby mam oryginalny silnik V6 orze atlasem 5 z wałem tego ciągnika nie idzie zatrzymać jak tylko moim zdaniem do orki on się nie nadaje do niego zachaczyć jakąś ciążką talerzówke na tależach conajmiej 550 mm i jazda to by była robota narazie mnie na taki sprzęt nie stać ale kto wie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja ciągam forszwaja 6x48 na zakresach 2,2, i 2,3 i pali mi połowę mniej niż tobie darolee na hektar(w końcu nie żuławy).. A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku, a znów co szerszą maszynę założyli, to na piaskach się tylko kopał...może na ciężkich ziemiach przynosi to oczekiwane efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Wystarczyło kupić sobie piwko,usiąść na pług i dobrze pomyśleć jak zrobić żeby było gucio to morze byś nie musiał nic przerabiać.

A tak na serio,jeśli mowa o kvernelandzie to wystarczyło przestawić obrotnice odwrotnie i już pług odwraca się górą (chyba że ma ramie do wału,wtedy nic się nie wskóra)

 

Hehe nie mysle ze pozjadales wszystkie rozumy :) Przeciez podstawa, ze od tego pomyslu rozpoczalem!! ja mam Kvernelanda bez hydraulicznego rozdzielacza (Podobne rozwiazanie ma Fraugde). To troche starsza wersja i jak przekrecilem obrotnice to niestety sie blokuje w pewnym momelcie i nie obruci go do konca. Zreszta pisalem chyba tu o tym wdzesniej. Z innym plugiem problem bylby rozwiazany w godzine ale u mnie sie nie dalo niestety, wiec dlatego tak musialem zrobic :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
ciągam forszwaja 6x48 na zakresach 2,2, i 2,3 i pali mi połowę mniej niż tobie darolee na hektar(w końcu nie żuławy).. A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku, a znów co szerszą maszynę założyli, to na piaskach się tylko kopał...może na ciężkich ziemiach przynosi to oczekiwane efekty :)

No racja wodzu widze jak smigasz z takim plugiem "V" 2.2 i 2.3, to ziemie zdecydowanie lzejsze i wstawienie jelcza to glupota bo moc niewykozystana i tylko paliwo przepala niepotrzebnie. U mnie cieznie ziemie i naprawde z jelczem jest lepiej a na 1 ha spale mniej niz "V" jezdzilem na "V" 2 lata i dodatkowo mam porownanie z sasiadami w kazdym roku. Sasiad z za plotu na "V" z plugiem vogelnota 5x35 w tym roku jezdzi 1.3 1.4 tylko na jednym kawalku udalo mu sie zaorac na 2.1 i to nie wszedzie. Wiec mozesz sobie wyobrazic jak u nas sie pracuje. A z piaskami masz racje mam jeden taki kawalem gdzie w jednym miejscu pod warstwa ziemi ornej jest czysty piasek. Jak sie zagapilem to sie normalnie zakopalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku,

Jak bys chcial sie pozbyc tego silnika to daj znac. Sasiad sie przymierza do wstawienia. Jak nie mieszkasz zbyd daleko od nas moze byscie sie dogadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Co do silnika muszę z staruszkiem pogadać i dam Ci znać, bo podczas transportu pękła mu miska olejowa..a tak był na chodzie..tylko trzeba mu pierścienie wymienić, bo już trzy lata leży... a tak to ma turbo i chłodnice oleju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malek2312    2

wujek ma wstawiony silnik jelcza to jak orał pługem 6 skibowym zagonowym 240 szeroko to myślałem że mu 3 zakres wsadzi ale ma silnik chyba 260 KM ja ma oryginalny silnik i mocniejszego nie potrzebuje ostatno kopałem buraki to holmer nie dał rady wszędzie wiechać bo take skosy a ja tam jeżdze bez przejęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Yo Wodzu ogladalem filmik jak smigasz z talerzowka :P Napisz jakie ma wymiary i ile wazy. A i o co chodzi z ta bronka z tylu, bo troche to wygladalo jak pielnik (takie druciki delikatne) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez widzialem ten filmik i gratuluje wodzowi bo bardzo ciekawy, a to z tylu to pewnie sluzy do wytrzasania resztek pozniwnych, aby szybciej wschodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Napisz jakie ma wymiary i ile wazy.

Wiec szerokość robocza to 4metry (w transporcie 2x7-8m), a ile waży to nie wiem i pojęcia nie mam(lekka na pewno nie jest :P)..

A i o co chodzi z ta bronka z tylu, bo troche to wygladalo jak pielnik (takie druciki delikatne) :D

A co do drucików to kolega brzozak2 ma racje :D wyrównuje i rozciąga resztki pożniwne.. bo kiedyś ciągałem za nią brony i praktycznie cały czas ciągnęła się słoma w nich..wiec wiosna trochę posiedziałem i zrobiłem sobie tą bronkę i po sezonowym testowaniu.. te chucherko doskonale spełnia zadanie na moich ziemiach i nie żałuje żę je zrobiłem, a ząbki są takie jakie są po prostu najtańsze z wszystkich ofert :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe ogladalem zdjatka Ale wodzu masz bestie ten plug. Ja z takim u mnie to bym musial jeszcze 2 kirka przypiac :P Ale sie pieknie kryje u nas takie widoki to zadko bywaja prawda brzozak2. Ladnie ladnie. Znam handlaza z naszej ololicy. Przyjechal do niego koles z pod Wloclawka kupic plug kvernelanda z resorowymi zabeskieczeniami (chyba 4) jak pojechali na test w pole to sie wszystkie resory zlozyly. Prawdopodobnia mial zabezpieczenia standard, a u nas jak nie dolozysz to se mozesz pogwizdac. ale podobno go lyknal bo gdzies znalezli lzejszy kawalek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przyjechal do niego koles z pod Wloclawka kupic plug kvernelanda z resorowymi zabeskieczeniami (chyba 4) jak pojechali na test w pole to sie wszystkie resory zlozyly. Prawdopodobnia mial zabezpieczenia standard, a u nas jak nie dolozysz to se mozesz pogwizdac. ale podobno go lyknal bo gdzies znalezli lzejszy kawalek dry.gif

wspominalem o tym kiedys na forum, ale nie za bardzo ktos chcial mi uwierzyc, a pare osob na mnie tak naskoczylo, ze juz powoli dowody wyczerpywalem, aby ich przkonac i chyba sie nie udalo, wiec moze teraz znajda potwierdzenie:P . moj sasiad ma 2 kvernelandy na mechanicznych z dolozonymi blachami i po sciezkach, na poprzeczniakach i tak wyskakuje, ma jeszcze to szczescie ze burakow nie sieje :P;)

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
Hehe ogladalem zdjatka Ale wodzu masz bestie ten plug. Ja z takim u mnie to bym musial jeszcze 2 kirka przypiac :P

Lżejsze ziemie, płytsza głębokość orki robi swoje..bo jak nie gdzie trafi się jakaś górka z glina to wtedy tempo żółwie, a jak mokro to się grzebie i po centymetrze do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Uff przeczytałem cały temat ponieważ bardzo interesują mnie te ciągniki. Niestety ludzie się ich pozbywają. U mnie we wsi jeszcze niedawno były 4 t150k a teraz nie ma żadnego. Moje zdanie jest takie, że t150k byłby dobry nawet na moje 19ha górek(wogle śmieszy mnie że za Ursusa c-330 ludzie chcą 13000zł). Jakiego znajdę tańszego i mocniejszego konia pociągowego? Wszyscy narzekają na spalanie ale ja myślę, że co z tego że pali sporo jeżeli pole obrobię sobie szybko. I tak z orania głębokiego dawno zrezygnowałem bo tylko mi martwica wychodzi. Rolnik z mojej wsi który ma największe górki spokojnie śmigał 6 skibowcem.

Co do innych ciągników podobnej mocy to wątpię aby np. Zetor 16145 lub Ursus 1614 miał większy uciąg niż t150k. Może pala mniej ale są o wiele droższe.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Rolnik z mojej wsi który ma największe górki spokojnie śmigał 6 skibowcem.

Co do innych ciągników podobnej mocy to wątpię aby np. Zetor 16145 lub Ursus 1614 miał większy uciąg niż t150k. Może pala mniej ale są o wiele droższe.

No wiesz ciagnikfan z gorki czy pod nie wazne (prawie) zazne jaka ziemia. Jesli chodzi o ursusa czy zetora co wymieniles, to sa bez szans, choc znam posiadaczy tych ciagnikow, ze bys sie o to pobili (bo co im zostaje jak nie ma argumentow i fakty a wlasciwie praktyka mowi co innego :P ) A jesli chodzi o spalanie, to nie jest tak zle wazne zeby byly narzedzia dobrane, bo jego taki urok ...pod obciazeniem czy nie swoje musi spalic :D A tak na marginesie sie ostatnio podbudowalem!!! Przedwczoraj niedaleko mnie smigal JD 8420 z 5 obrotowa. zatrzymalem sie zobaczyc jak mu idzie i stwierdzam, ze porownywalnie. Ani szybciej ani wolniej, bardzo podobnie. Wiec naprawde bylo warto wstawic tego jelcza. A jesli chodzi o spalanie to nie sarze zeby ten JD spalil na 1 ha mniej ode mnie (okolo 35l). He he, az mi sie przypomnialo te 700 l w 12h (chyba) dobre to bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

To ten twój pali w końcu 30-35l/ha czy na godzinę??

PS. Jakbyś zobaczył góry faceta o którym mówię zobaczyłbyś, że to ważne.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja jestem ciekaw ile spali paliwa Zetor 16145 lub Ursus 1614 na hektar?? oczywiście w tych samych warunkach co darolee kirowiec z silnikiem jelcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a temu Ursusowi biegów w dół starczy


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Ja jestem ciekaw ile spali paliwa Zetor 16145 lub Ursus 1614 na hektar?? oczywiście w tych samych warunkach co darolee kirowiec z silnikiem jelcza...

Powiem tak... Kolega z wioski ma 16245 i teraz ora na 3 skibki bo takie wyjatkowe w tym roku warunki (zawsze walczyl na 4), a ja nadal smigam z 5 i niezle idzie, jezdze duzo szybciej niz on. On sie slinaczy a ja 2.2, 2.3. A ile spali sie podpytam przy okazji, to dam znac.

 

A Turbina nie bede sie rozpisywal czemu tyle pali bo juz pisalem kilka razy .... przyjedz w nasze rejony swoim malo palacym ciagnikiem to zobaczymy :D .

 

Ciagnikfun 35l to spalanie na hektar bo godzina to pojecie wzgledne w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

To tam u was te warunki muszą być zarąbiście ciężkie jeżeli Zetor 16245 robi 3 skibki a twój kirov na 5. W mojej wsi Zetor 16245 bo właśnie jest jeden taki nie ma co robić w 5 skibowym a co dopiero taki kirov z silnikiem jelcza to w moim rejonie 7 skib to by lekko brał.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
To tam u was te warunki muszą być zarąbiście ciężkie jeżeli Zetor 16245 robi 3 skibki a twój kirov na 5. W mojej wsi Zetor 16245 bo właśnie jest jeden taki nie ma co robić w 5 skibowym a co dopiero taki kirov z silnikiem jelcza to w moim rejonie 7 skib to by lekko brał.

w sobote jak kopalismy buraki to obok oral 1614 i ciagnal nawet 4x32, tylko ze orka robiona nie glebiej jak 5 cm, a miejscami caly plug wyrzucilo. na jego miejscu wolalbym zapiac 3 skibowy i zrobic troche pozadniej, a ursus wcale by nie mial lekko. oczywiscie nie musze wspominac ze jechal caly czas w poslizgu i rozwinal predkosc 3-4 km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj