Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaasz    2

jak podniosłeś wieżę to za mało. Podnieś ją do góry i do przodu- trzeba zrobić takiego żurawia. Lepiej zrobić wyższą aby móc ją skrócić. Ja też pierwszy raz podchodziłem kilkakrotnie do tematu.

 

 

No tak, podniosłem do przodu i do góry, ale i tak jak jest złożony to nie podnosi. a nie wiesz co może być przyczyną, że tak strzela w tłumiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

Koledzy!mam pytanko co myślicie o przeróbce skrętu na orbitrol?

mniej więcej o jakiej wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie ma co wiele myśleć tylko przerobić :)

Wstawiają 500 (ja też taką mam), choć wydaje mi się a w zasadzie jestem na 99,99%, że 800 byłaby lepsza. Przy 500 jest trochę kręcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

Nie ma co wiele myśleć tylko przerobić :)

Wstawiają 500 (ja też taką mam), choć wydaje mi się a w zasadzie jestem na 99,99%, że 800 byłaby lepsza. Przy 500 jest trochę kręcenia.

 

Dzięki! A jak myślisz czy przy tej 8-setce pompa da radę z wydajnością na niskich obrotach,czy nie będzie się ciężko kierowało?

i jeszcze jedno chodzi mi o półbiegi nie są po kolei 1,3,2,4 [już takiego kupiłem] i nie wiem co jest grane jest to nowsza skrzynia,ale widać że coś było robione być może kosze i źle zostały poskładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ciekawa rzecz, Biełarus z Ukrainy(Charków) :lol: Całe 1006 km, samochodem, ich dzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mógłbym prosić o jakieś foty bo ja jestem zainteresowany takim ciagnikiem

 

a jeszcze jedno pytanie panowie jak to jest z WOM czy jest predkośc 540/1000 jak tak to gdzie to się przełącza???

Edytowano przez lesnikkrzychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Musiał bym jechać do niego. Wiem że ma wyciągarkę i płytę z tyłu.Silnik na zapasie z KS. Dość ładny był i wszystko działało.Chyba z początku lat 80. A po ile takie chodzą.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zależy od wciągarki bo wciągarki swoją cene mają.Ja bym ci wysłał na meila zdjęcie takiego ciągnika co mnie interesuje i bys mi powiedział czy tamten jest podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

a mógłbym prosić o jakieś foty bo ja jestem zainteresowany takim ciagnikiem

 

a jeszcze jedno pytanie panowie jak to jest z WOM czy jest predkośc 540/1000 jak tak to gdzie to się przełącza???

W linku do konedaty przeczytasz.

Normalnie tego nie przełączysz, bo obroty zmienia się poprzez zmianą koła zębatego( w wyposażeniu ciągnika). Przy niższych obrotach na WOM przenieść może do 60% mocy, a na wyższych pełna moc silnika. Napęd reduktora włączać na zgaszonym silniku.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

Koledzy!Chcę się zabrać za remont skrzyni biegów i mam pytanie,Czy istnieje coś takiego

jak instrukcja naprawy skrzyni biegów jeśli tak to gdzie można ją dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam wyciek oleju z piasty od środka ciągnika jak kończy się most a zaczyna piasta dosyć duży ten przeciek.I związku ztym mam pytanie do osób które miały ztym do czynienia czy dużo roboty było by ztym żeby to zlikwidować bo akurat mam dużo roboty i ciągnik praktycznie pracuje cały czas i nie mogę sobie pozwolic na długie przestoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Typowa zwolnica planetarna.W instrukcji obsługi jest ładenie pokazana jej budowa. By dostać się do uszczelniacza trzeba zdjąc koło i piastę, a rozbierania trochę będzie. Zanim zaczniasz rozbierać przeczyść odpowietrznik mostu, bo on też może być przyczyną wycieku.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

Witam koledzy! Mam znów prośbę potrzebuję namiary,jakiś nr.tel. na dobrego fachowca

od skrzyni biegów. Będę bardzo wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowa zwolnica planetarna.W instrukcji obsługi jest ładenie pokazana jej budowa. By dostać się do uszczelniacza trzeba zdjąc koło i piastę, a rozbierania trochę będzie. Zanim zaczniasz rozbierać przeczyść odpowietrznik mostu, bo on też może być przyczyną wycieku.

odpowietrznik to ten co sie znajduje na gornej części mostu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie robiliście kiedyś może ten środek na łączeniu przud a tył a dokładnie mi chodzi o to co się obkreca tam do czego wchodzi wał napędowy to co jest przymocowane na 4 tych dużych śrubach.I pytanie czy było by z tym dużo roboty żeby to zrobić bo mam tam dosyć duży luz i jak zapne większy ciężar to aż to całe siada???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mam znów prośbę potrzebuję namiary,jakiś nr.tel. na dobrego fachowca

od skrzyni biegów.

 

55-272-33-47 Malbork

Na centrali prosić z zakładem pana Trzcińskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiro1977    0

 

55-272-33-47 Malbork

Na centrali prosić z zakładem pana Trzcińskiego

 

Dzięki Darolee!Widać że gość to fachowiec i chętnie doradzi.Jak się ociepli wiozę do niego całą skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

To jest ekipa, która kiedyś pracowała w Malborku w serwisie kirowca, jedynym w Polsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

hmm... mam takie pytanie całkiem z innej beczki Jeżeli został by zbudowany ciągnik na podwoziu tego z maską ala ursus Forte komfortową kabiną EHR w cenie około 200 tyś plus silnik Iveco 212km lub więcej (euro5) skrzynia oryginalna to czy byli by chętni na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie ma takiej opcji ..200 tyś+ silnik? :lol: Chyba jakiś pasjonat rzeczy dziwnych. Po co mam kupować za kupę siana jakiegoś składaka, jak mogę kupić za to nie takie stare cacko fabryczne dowolnej marki. W zasadzie kirowiec jeszcze żyje bo tańszy od C-360 :) Gdybyś dał jeszcze inną skrzynię i TUZ (bo kirek nie do wszystkiego sie nadaje) w tej cenie, to może ktoś by się zastanowił - ja i tak nie! Choć z drugiej strony takie przerobienie traktora, to latanie po części tu i tam, a kto to będzie naprawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

nie chodzi mi o to że ma to być jakaś samoróbka tylko t.j kirec w nowym wcieleniu wszystko z fabryki a apropo składaka to by nie był jakiś straszny składak ponieważ silnik tylko by był wzięty z np. Iveco ( moim zdaniem bardzo łatwy dostęp do części i prosta konstrukcja) mogło by być i z johnego z deutza albo perkinsa ale z tego co się orientuje iveco po prostu ma najtańsze silniki

Ja sam po prostu z ciekawości pisze jestem studentem simr-u i myślę nad pracą która bd miał za rok a co do skrzyni to jaka powinna być żeby traktor spełniał oczekiwania polskiego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Skrzynia - inna :) Tak na serio to brakunie mi z 1 biegu pod obciążeniem. Musiałby być przerobiony TUZ, bo ten co jest nie nadaje się do maszyn zawieszanych, bez klimy nie podchoć - wszelkie oleje pod kabiną sprawiają, że praca latem....ruska bania się chowa :) mo i chyba bym poszedł w sztywną ramę a w to skrętne 2 osie.

Swoją drogą gdzieś kiedyś na necie widzałem rosyjskiego następce T-150k, taki kosmiczny wehikuł. Nawet niezle cacko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj