Polecane posty

Ferdek07    75

Półbiegi są to może z 3,6m troche by poćwiczył, ale szkoda ciągnika katować, jak już 3,2m i można szybko latać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombi 4,2bh i chodzi w nim pronar 105km i nie narzekam tylko ze3 na dziurach w transporcie przud idzie w powietrzu albo na perzechyłym troche cieaszko nawrucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja mam agregat uprawowo siewny 3m. ja pod cebule uprawiam to to siewnik odczepiam i jade nim na pole, jak zrobie to podczepiam znowu do siewnika. mam explorer3 100 (gs)

 

ile mieliście mtg za nim ruszyliście w orke?? z jakim pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy Agrofarma 100, i musze stwierdzić ze u mnie tez rewers wylatuje, mechaniczny jest, pali mało, kopa ma, wentylacja zaglusza radio, strasznie marnie z turem sie jedzie, ale mysle ze to dobry ciagnik. Aktualnie ma 497 mth. W pole poszedł odrazu z rozrzutnikiem, no i co wywiuzł to musiał przyorac, Metaltech zrywalny 4*35. IV klasa ziemi, to nic dla niego nie było wiec chyba nie dostał za bardzo. Teraz ora UG ibisem lS 3+1 na 42 ustawionym i lata jak szalony. Nie dochodzi do 12 l/ha nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile dokładnie oleju wchodzi do silnika w tym ciągniku? według instrukcji 9silnik + 1 l filter ale na pierwszym przeglądzie naleli mi z 11 l a ile teraz wlać, bo na bagnecie jest jakoś tak dziwnie że na gorącym silniku jest stan na max a jak silnik ostygnie to jest więcej i to dużo więcej, więc pytanko czy sprawdzamy olej na zimnym silniku czy na ciepłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

olej najlepiej sprawdzać wg jednej szkoły na zimnym, wg drugiej na gorącym silniku, po odczekaniu 5-15 min, ale na pewno nie powinno być go powyżej poziomu maksymalnego na miarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie ile wchodzi oleju do silnika agrofarma, cyz 2 5tki oleju wzstarczz cyz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

chyba nie.jak miałem przegląd to gościu spuścił olej do wiadra 10l i weszło pełne, ale na miarce nie było na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może ktoś miał na przeglądzie po 200mtg zmieniany filtr hydrauliki? podobno się zmienia (albo sobie serwis wymyślił) filtr kosztuje 120zł ale który to z tych 3 wkręcanych od spodu, może ktoś akurat to miał zmieniane w 85tce to niech napisze czy patrząc od tyłu to lewy prawy czy środkowy, oraz jakby ktoś miał zmieniony to byłbym wdzięczny gdyby ktoś nr kat. z filtra spisał oraz czy nie trzeba było upuszczać oleju od wymiany tego filtra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

mam takie putanie do właścicieli agrofarmów, exploerów, r3. ja mam explorer3 100 gs i pali średnio 9-10 l na mtg niezależnie od pracy.

 

ile pala wasze deutze?? z jaka prędkością oracie i na jakich ziemiach?? ja mam 3,4 klase i musze orać na 3(żółw+ półbieg).niektórzy mówią że agrofarmami orają 1(zając).orałem na 35cm. myślałem że to gleba jest taka.zbiera sie woda na spodzie gleby i gdy oram gdzie niegdzie dolna ziemia to poprostu beton. wczoraj orałem 6 klase ziemi i musiałem jechać 7km/h na 4 (żółw). dzwoniłem do dilera i powiedział że on pali 8-12l na mtg i zmoim 3*40 akpilem powinien iśc 6-7km/h. to prawda??

podobno moze być uszkodzona pompa paliwowa.

 

druga sprawa: nie moge utrzymać ciśnienia na prasie i to na starej sipmie z pierwszego wydania. co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdecydowanie dealer ściemnia-z takim pługiem jak piszesz bez mała 100 konny ciągnik na 6 klasie ziemi powinien śmigać 16 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój JD 5720 chodzi w pługu 4x35 UG na resorze czyli w porównaniu z Twoim jest to już kawał klamota-a na 5 czy 6 klasie ziemi może wyciągnąć tak ok.10 km/h (oczywiście orzę wolniej) więc zakładam że prawie 100 konny ciągnik nie powinien mieć z takim 3x40 żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miałem "przyjemnosć" orać na 4tej klasie w dolinie ziemie typu beton i na 3jce na żółwiu nie było że nie szedł dostawał ostro w doope ale na 3 żółw w 4x30 tylko gwizdał (nie wiem czy bardziej koła czy turbo he he no ale na 4 żółw aż buczaj i zdychał a na 3 szedł) ale jak mój 82km idzie to tym bardziej Twój powinien, tym bardziej na 6tej kl to na 1 zając nie robi sobie nic ciągnik, na 5 żółw próbowałem ale nie chce go przeciążać (podorywki na 5 zółw robie), ba nawet na 2 zając szedł ale szybko spadał z obr no ale szedł, więc coś masz chyba nie tak ze swoim agroformem, a te spalanie 8-10 neizależnie od pracy jest kosmicznie duże, na bank masz coś nie tak!!! ja zawsze staram się orać na 27-30cm, a w lekkiej pracy te ciagniki palą 4-5l/godz na max, ktoś już na af miał taki sam problem i winna była pompa paliwowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja na Twoim miejscu solidnie bym przycisna dilera niech robi co chce ale niech ciagnik wykonuje konkretna robote bo jak piszesz to szalu nie robi a kosztowal naprawde solidna kase

 

nie ma sie co zbytnio konsultowac z dilerem tylko wyslij do niego pismo z wyszczegolnieniem usterek i niedomagan ciagniak jesli beda cos robic to tez niech wpisuja wszystko do ksiazki serwisowej (podstawowa zasada wszystko na pismie)poprostu mozesz wykonac uprawnienia przyslugujace ci z tytulu rekojmi i gwarancji (art od 556 do 582 kodeksu cywilnego)szczegolnie polecam artykuly 556 ,560(rekojmia) i 577 581

 

radze cos z tym zrobic bo naprawde ten ciagnik z tego co piszesz jest jakis slaby a sam za swoja kase nie chcialbym z tym walczyc na twoim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

czyli według was mam uszkodzony ciagnik?? ja oram na 35cm głębokości.gadałem z dwoma gosciami: jeden miał proxime 80 orał 3 skibowym obrotkiem z uni grudz. na piatej klasie orał 7km/h. tyle że na 25cm głębokości. drugi miał exploera 85 pług taki sam jak ja i 5 klase, jechał na 25cm głęb.orke wykonywał na 3 biegu żółw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ziemia ziemi nie równa, podajesz tylko przykłady w orce, a napisz moze jak się sprawuje oraz ile dokładnie pali w transporcie, lekkich pracach, kosiarce, prasie itp i wogóle jakie inne prace które wykonywałeś i mierzyłeś spalanie i jakie były wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

No to chyba faktycznie kolega ma coś nie tak z silnikiem bo ja moim NH TD 5020(72KM) oram na ziemi 5,6 klasy (głębokość 25-30cm) pługiem lemken opal RCG 3 skibowy obrotowy rozstawiony na 1,2 metra i ten smerf idzie na 3 biegu w drugim zakresie a więc z prędkością 8,5-9,5km/h (1800-2000obr/min)a na 3,4 klasie ziemi na 2 biegu w drugim zakresie i jest to około 7km/h.Tak więc radzę ci zgłosić to do srewisu jeśli masz gwarancje bo wkońcu coś ci się należy za tą kasę.Jak nie będą chcieli przyjąć zgłoszenia to powiedz im że za dwa dni mają stojeć go na placu i niech zwracaja pieniądze. Ja tak zrobiłem z prasą i odrazu diler poprawił w niej obwiązywacz na siatkę. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

wczoraj orałem 1,5 ha. przycze były troche męczące zajmowaly troszke czasu. spalił ponad 40 l.orka zajeła mi 3mtg. droga na pole wynosiła 1.5km. próbowałem orac na 4 żółw ale spadał z obrotów.

 

jechałem agregatem 3m po poorany aby rozwalic bryły. pole miało 2,3ha i bez problemu jechał 10km/h.

pole zrobiłem w ciągu niecałej mtg, ale wskażnik paliwa zeszedł o jakieś 8-10 l

 

a Wasze ciągniki ile palą konkretnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli faktycznie było ciężko a obr silnika około 2300 obr to jest realne spalanie, w dodatku masz wersję gs i konkretnie dociążoną i masz obrotowe pługi tak? i robisz na 35cm to może i faktycznie tak wychodzi, dziwi mnie tylko to co napisałeś wyżej że niezależnie od pracy pali 9l/mtg ten ciągnik w lekkich pracach powinien palić nawet mniej niż 5l/mtg sprawdz go jeszcze dokładnie w lekkich pracach.

ps. jak mierzysz spalanie? zalewasz do pełna pod korek a potem uzupełniasz ile spalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Hej KrzychuM na twoim miejcu nie przejmowałbym się tymi strasznymi opiniami kolegów powyżej. Mam taki ciągnik (Agrofarm 100) ale skrzynia 15/15, orze na na 3 żółw, trójką obrotową, głębokość ok. 30cm, spalanie podobne do Twojego.

Orzesz bardzo głęboko, może wcześniej nie orałeś innym ciągnikiem aż tak głęboko i z tąd tak duże opory. Jeśli tak jest to za rok na tych samych polach powinno iść lżej.

Moim zdaniem wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może i tak, jak z 3x30 zapuściłem pług po rame to na 4 zółw zaczoł się kopać :) he jak chcesz więcej mocy zatankuj verwy lub lotos dynamic, dużo daje he he, a jak już szukamy przyczyny przejżyj jeszcze przewody paliwowe, w moim pekł ten co biegnie od filtra do popowtrysków i też lekko sączyło się paliwo i był słabszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Na stronie Deutz Fahr Polska, w opisie Agrofarma jest napisane:

"Wysoki moment obrotowy i stała moc.

Silniki charakteryzują się wysokim momentem obrotowym i niskimi prędkościami obrotowymi. Ciągnik Agrofarm 100 osiąga maksymalny moment obrotowy już przy 1250 obr/min i utrzymuje stałą wartość momentu do osiągnięcia prędkości obrotowej 1700 obr/min. Kierowca zyskuje pełną kontrolę nad pracą maszyny i nie jest zmuszony do częstego przełączania biegów. Silnik osiąga maksymalną moc już przy 2000 obr/min. Wysokie momenty obrotowe przy ruszaniu, dochodzące do 124% znamionowego momentu obrotowego, gwarantują płynny początek jazdy, również przy bardzo dużym obciążeniu i dużych pochyłościach terenu."

adres strony: http://www.deutz-fahr.com/POLSKA/pl-PL/agrofarmpl.html?identitytypecustomfields=DESCR_ENGINES&idproduct=54

 

Przy 2000obr/min mamy maksymalną moc. Przekraczając tą "magiczną granicę" tylko przepalamy niepotrzebnie paliwo.

Z praw fizyki wynika, że opory rosną do kwadratu wraz z wzrostem prędkości. Orka na 35cm to dość głęboko. Sam mam 2-3 miejscami 4klasę gleb. Przeważnie glina. Agroplus 80 z pługiem 3x35 na 28cm głębokości czasem potrafi w miejscu stanąć i spalić tyle co agrofarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj