Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrofarm 85

362 odpowiedzi na ten temat

#121 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 17 styczeń 2009 - 11:50

Agrofarm 85 z tym "grzybkiem" na dachu lepiej wygłada :lol:
a teraz na serio: ten GS jest wadliwy? jakie problemy mogą wystąpic??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Lamborghini R3 EVO 100

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Lamborghini
  • 85000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrofarm 85 Dzisiaj, 02:05
  •  

#122 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:04

Agrofarm 85 Wadliwi, to są ci którzy jak ognia boja się ułatwień w pracy ciągnikiem, takich jak EHR, elektro-hydrauliczne sprzęgło itp :lol: GS nie jest wadliwy, on jest tylko przyjemniejszy w obsłudze :D

#123 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:10

Agrofarm 85 mój ojciec się boi że to się będzie psuło :lol:

#124 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:22

Agrofarm 85 Ja byłem w tej komfortowej sytuacji że sam decydowałem o wyborze ciągnika :lol: Najlepiej gdyby ojca mógł przekonać ktoś w jego wieku, mający duże doświadczenie w tych sprawach, jako przykład można podać że sprzęgło elektro-hydrauliczne jest duuuużo bardziej żywotne niż zwykłe

#125 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 12:31

Agrofarm 85 zeby ktoś się znalazł taki to byłaby super sprawa :lol:

#126 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:07

Agrofarm 85 Agrofarm 85 lub 410 z klimą i szklanym dachem, mechanik rew, 146 zł netto

#127 Share piwosz

piwosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:23

Agrofarm 85 ej nie wiecie czasem ile kosztuje Lamborghini R6.150??

#128 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 10 marzec 2009 - 20:37

Agrofarm 85 Zapytaj w dziale "ceny ciągników"
A na ile ha ten Agrofarm 85 żeby był wykorzystany tak w 70%?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#129 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 12:51

Agrofarm 85 witam
mam pytanko co do mojego Agrofarm'a 85GS otóż można powiedzieć, że syczy mi coś w nim w okolicach lewego tylnego koła (mam go dopiero od paru dni) i nie wiem czy to tak ma być czy nie?? po prostu nie zwróciłem na to uwagi jak mi go przywieźli i jak byłem u dealera liczę na waszą pomoc

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 13:20

Agrofarm 85 zależy jak syczy ale w r3 u mnie też różne rodzaje dzwięków się wydobywały jak jakieś syczenie itp raczej to normalne jak pracuje chydraulika i się nie przejmuj w okresie docierania różne jeszcze inne odgłosy zaobserwować możesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 13:36

Agrofarm 85 ale to syczy gdy ciągnik jest na wolnych obrotach bez włączonych rzeczy no i tylko z lewej strony koła a z prawej nic no i to całkiem nie tak cicho (jesli stoisz z przodu ciągnika to nie slychac)

#132 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 14:09

Agrofarm 85 a zbiornik powietrza to gdzie jest? Może to z niego syczy?

#133 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:58

Agrofarm 85

witam
mam pytanko co do mojego Agrofarm'a 85GS otóż można powiedzieć, że syczy mi coś w nim w okolicach lewego tylnego koła (mam go dopiero od paru dni) i nie wiem czy to tak ma być czy nie?? po prostu nie zwróciłem na to uwagi jak mi go przywieźli i jak byłem u dealera liczę na waszą pomoc

Nie przejmuj się u mnie też syczy i nic się w związku z tym nie dzieje bo to na pewno jest zawór bezpieczeństwa od pneumatyki, który jest właśnie z lewej strony gdześ tam koło zbiornika z powietrzem. Ten typ tak ma:)

#134 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 17:16

Agrofarm 85 dzięki za wszystko rozumiem że nie muszę wzywać serwisu :) ale poruszę ten temat kiedy przyjadą na przeglad

#135 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 20:36

Agrofarm 85 a po pracy r3 to trzeba go zostawić na 2min żeby turbina ostygła?? tak mi mówił diler. robicie tak??

#136 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 12 marzec 2009 - 20:55

Agrofarm 85 Jeśli chodzi o ekspluatację ciągników z turbiną czy samochodów to jak go odpalisz to go od raz nie gazujesz tylko spokojnie ruszasz. Natomiast jak chcesz zgasić silnik to musi popracować na wolnych obrotach i dopiero go gasisz. Np jak wieżdżasz do garażu to możesz go zgasić odraz gyż manewrujesz na małych obrotach silnika, ale np jak jedziesz w transporcie czy pracujesz z jakąś maszyną to przed z gaszeniem trzeba trochę poczekać.

Jeśli chodzi o odgłosy syczenia to w R3.100 znajomego jest tak samo, a ponadto słychać pracującą sprężarkę od układu pneumatycznego. Natomiast w R2 jest to inaczej rozwiązane i nie ma już tego odgłosu.

#137 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 13 marzec 2009 - 12:05

Agrofarm 85 Głównie chodzi o to, żeby nie gasić silnika na rozpędzonej turbinie gdyż przestanie ona mieć smarowanie i po kilku takich katuszach szlag ją trafi...
PS: Jeśli pracujesz np. na polu w pługu przy obciążeniu bliskiemu maksymalnemu i po pracy wracasz do domu ciągnikiem z pola to wcale nie musisz już studzić turbiny wystarczy, że przed bramą swojej posesji zejdziesz z wysokich obrotów ciągnika i wjedziesz na podwórko na obrotach na których turbina nie pracuje :) W czasie jak Ty będziesz wpadał na podwórko turbina zdąży się ochłodzić :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#138 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 12:43

Agrofarm 85 A jak w odwrotnej sytuacji, np rozworze obornik i 10 min pracuje z rozrzutnikiem 10 min zgaszony na załadunek i tak z 15 razy to co lepiej nie gasić za każdym razem na załadunek, czy moge spokojnie gasić, bo w większości pracuje na obr 1200-1400 obr bo na mój rozrzutnik tyle styknie, a turbo załącza się po przekroczeniu 1500 obr, a więc jeśli nie przekraczam tej granicy za którą silnik dostaje kopa od turbo to dla turbiny nei zaszkodze częstym gaszeniem?

2ga sprawa po odpaleniu zimnego ciągnika ważne żeby jak naszybciej "złapał" te 80stc więc jazda na niskich obr i niższym biegu owocuje tym że po 20-25 min ciągnik zaczyna sie rozgrzewać, a praca na obr 1600-2000 obr po krótkim czasie po odpaleniu sprawia że w 4-5 min mam odpowiedniątemp więc która opcja zdrowsze dla turbo i silnika?

#139 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 13 marzec 2009 - 23:35

Agrofarm 85 @Ferdek07 jak odpalasz zimny silnik to go nie gazujesz, gdyż zanim olej dotrze do najdalszych punktów to zajmuje mu to trochę czasu tak około minuty.
Poprostu jak go odpalisz to możesz odraz jechać. Zalecają pozostawić silnik na obrotach biegu jałowego np. w koparkach żegy złapał temeratury gdyż tam nigdzie nie jedziesz i odrazu dajesz obciązenie. Natomiast w samochodach czy ciągnikach nie daje się odraz obciążenia, najpierw jedziesz czy zapinasz maszynę mija wtedy kilka minut silnik złapie trochę temperatury olej dojdzie do najdalszych punktów i można wtedy zwiększać stopniowo obciążenie, a po osiągnięciu np. 80*C można już obciążyć silnik.
Jeśli chodzi o gaszenie przy wożeniu obornika to powinieneś gasić ciągnik możesz tego nie robić przy pierwszym ładowaniu, a przy następnych to i tak silnik masz ciepły i Ci nie zdąży wystygnąć :)

A jeśli chodzi o załączanie turbiny nie jest to prawdą, że przy mniejszych obrotach nie pracuje. Turbina przy mniejszych obrotach silnika obraca się powoli ale nie tłoczy powietrza, dopiero przy większych obrotach zaczyna doładowywać silnik.
Jak silnik pracuje to jego obroty to około 2000obr/min, a turbiny nie pamiętam dokładnie ale bliski 8000-10000obr/min w samochodach osobowych są jeszcze większe to jak zgsisz silnik to zanim tyrbina się zatrzyma mija trochę czasu, a jak silnik nie pracuje to nie daje oleju i turbina kręci się bez smarowania. Kilka takich manewrów i po turbinie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 14 marzec 2009 - 01:22

Agrofarm 85 Pewnie chodziło Ci o mojego posta w którym pisze, że turbina "nie pracuje", a nie, że się nie kręci lecz jak sam napisałeś, że turbina podczas pracy(doładowując) osiąga nawet i 10k obrotów więc dużo dłużej jej zejdzie zatrzymać się z tych 10k obr. niż z np. 1500-2000 obr/min i właśnie o to mi chodziło, że przed zgaszeniem silnika dobrze jest utrzymać jej (turbinie) obroty takie na których nie wykonuje swojej zamierzonej pracy.

większości pracuje na obr 1200-1400 obr bo na mój rozrzutnik tyle styknie, a turbo załącza się po przekroczeniu 1500 obr

Twoja turbina przy tych 1500 obr/min także pracuje tylko po prostu dopiero zaczyna ona doładowywać silnik i przy czym samym osiąga większe obroty.
Poniżej tych 1500 obr/min oczywiście się ona obraca lecz nie "pracuje"-nie spełnia określonej roli.

Czyli wnioskując czym mniejsze obroty silnika masz przed zgaszeniem ciągnika tym krócej musisz "studzić" turbinę.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Dodaj odpowiedź