Polecane posty

Ferdek07    75

mam aktualnie 69mtg, a mierzyłem kilka razy ile czasu trwa mtg i podczas orki około 1700-2100 obr wychodziło jedna godz jedna mtg w transporcie około 1 mtg = 1 godz i 5-10min, ale ja mam zegary z r1 inne jak w agrofarmie i może inaczej liczyc mtg, ale mniej ięcej mtg pokrywa sie z godz zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie mierzyłem bo chodził może z 5 -6 godz i to z 3x30 więc nie miał co robic, tródno dokonywac szczegółowych pomiarów a 5mtg jak bak ma 160 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Agrofarem na 100% liczy godziny zegarowe dzisiaj ojciec kosił nim łąke ponad 2h i nabiło 2,7 h , ja pózniej pojechałem odkosić sobie na sterte i odczepiłem kosiarke to może z 15 min chodził to jak gasiłem miał 3,1h

 

 

Wcześniej gdzieś pisąłem że coś kiepsko zmirzyli promień skretu R3 w teście top agrar i spokojnie jest dużo mniej bo ja swoim z HL 8011 po przekoszeniu 2 hederów bizonem zawracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w agrofarmie masz licznik mtg cyfrowy? u mnie jest zwykły wybijane cyferki więc niemozliwe żeby w jakiś sposób wogóle były liczone godziny zegarowe, ale jutro sprawdze to co napisałes

 

ps. bawił się ktoś w zmniejszenie masy przednich obciążników, bo jak miałem z przodu 100kg miałem wrażenie że ciągnik podczas jazdy w transporcie mniej skakal i jechało się wygodniej tzn dało sięśmigac szybciej niż z 200kg na przodzie, no i gdy wogóle nie miał obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ej @ferdek ty tak mowisz o tych ciagnikach a jeszcze nikt na af ich nie wiedzial moze ty tylko wode lejesz a moze bys ten swoje hiper mega sprzet pokazal ????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Fotki jego ciągnika były na AF bo ja widziałem ale zostały usunięte tylko nie wiem dlaczego?

Moze Ferdek07 powiedziałby nam dlaczego usuną fotki swojego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Usunołem bo tak chciałem, chciałem się pochwalic i Wam pokazac sprzęta (szkoda że Bartus16 nei widział ) , sorki ze kogoś może zdziwiłem lub uraziłem tym że usunołem fotki, poprostu nie chce żeby tysiące nieznajomych i kilkadziesiąt znajomych ;) ludzi obczajało moje foty w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

hahaha a ciekwe co na to by powiedzial @celeronik ktory ma ponad 30 stron zdjec swoich sprzetów ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Usunołem bo tak chciałem, chciałem się pochwalic i Wam pokazac sprzęta (szkoda że Bartus16 nei widział ) , sorki ze kogoś może zdziwiłem lub uraziłem tym że usunołem fotki, poprostu nie chce żeby tysiące nieznajomych i kilkadziesiąt znajomych ;) ludzi obczajało moje foty w necie

wydaje mi sie że to jakaś siła wyższa ( czytaj tatuś ;) ) kazała usunąć fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ze niby co ktoś zobaczy przyjedzie i ukradnie jak nie zna adresu? ;) Bo wstydzić to sie nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
wydaje mi sie że to jakaś siła wyższa ( czytaj tatuś ;) ) kazała usunąć fotki ;)

haha to ile ferdek ma lat ze ojca sie slucha hahahaha


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ze niby co ktoś zobaczy przyjedzie i ukradnie jak nie zna adresu? ;) Bo wstydzić to sie nie ma czego.

miło słyszec że wstydzić się nie mam czego, ojciec nic nie wie ale byłby napewno przeciwny, ale może jak kiedyś zrobie jakąs fote w akcji to wrzuce, ale już od 2 lat siedze na af i zauważyłem że są użytkownicy którzy nie wrzucają fot swojego sprzętu a są dośc aktywni na af i mają fajne zabawki i są tacy co mają ogromne galerie, więc dlaczego sie czepiacie,m pozatym nie o tym jest temat ;)

 

zadałem pytanie czy ktoś nie bawił się w zdejmoanie obciążników w agrofarmie i czy wtedy mniej skacze, bo mi najlepiej się jeździ jak mam 100 kg na przodku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam91DF    0

piszcie co chcecie mam agrofarma juz 300 h zrobiłem nim i jestem zadowolony i juz moge cos powiedziec na temat tego ciagnika spalanie jest bardzo małe dla porównania JD 5720 na godzine w prasie zwijajacej potrafi spalic 10 litrów a agrofarm 5 litrów a efektywnosc i komfort pracy był taki sam. sam sprawdzałem z sasiadem który posiada JD

a jesli chodzi o wypas tego ciagnika mysle ze rewers przy kierownicy klima fotel pneumatyczny półbiegi i sprzegło elektrohydrauliczne to juz jest niemało a co do ehr najczesciej ojcowie są przeciwni a ja sam jestem ciekwy ile elektronika wytrzyma .

odnosnie masy ciągnika to fakt mógł wazyc troche wiecej ale 334 kg na przodzie jest wystarczające i jesli ciagnik ma twardo pod kołami to pociągnie tyle ile potrzeba

i jeszce pytanie jaki ciągnik nie skacze ??

a przedni tuz i wom to moim zdaniem za maly ciągnik do tego powinien byc co najmniej 120 PS

a cena moim zdaniem Deutz to orginał a lambo czy same to podróba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

od kiedy to podróby robi się w tej samej fabryce z tych samych części, zastanów się co piszesz :angry: A co ma moc do przedniego TUZa, sa sadowniki 50 KM które go mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Adam91DF podróbka? tak więc nowy df agrofarm to podrbka lamborghini lampo ;)

Tak taprawde przepłaciłeś 4 tyś za zielony kolor i tyle, ja wolał bym siwego z klimą za tą kase ;) no i mam siwego a w homologacji mam że adres fabryki to niemcy więc agrofarmy r3 ii explorery 3 schodzą z tej samej taśmy i są z tych samych częsci, tylko kabiny są włoskie, sprawdz kolego z tyłu na tabliczce znamionowej ale na bank masz włoską kabine ;)

 

ps. nie zdejmowałeś częsci obciążników bo mój praktycznie to nie skakał jak miał 100kg z przodu ;) a teraz jak ma 200kg tak samo skacze jak bez obciążników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Adam91DF-w rzeczywistości JD 5720 pali nie dwa a trzy razy więcej niż Agrofarm (albo i cztery razy w porywach ;))-skąd wy ludzie wymyślacie takie głupoty że dwa zbliżone mocą ciągniki różnią się tak zużyciem paliwa ?-vide Zetor-odsądzany od czci i wiary (oczywiście przez "nieposiadaczy" w/w)-ewentualnie sugerowanie się w ocenie zużycia paliwa pojemnością zbiornika paliwa-ostatnio zresztą miałem taką rozmowę z posiadaczem Ursusa 5714-stwierdził że jego Ursus pali ponad dwa razy mniej niż Forterrra 8641...bo ma ponad dwa razy mniejszy zbiornik paliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@ jaro swięta prawda co napisałeś ale w tej wielkości zbiornika to też jest jakichś cel w agrofarmie mam 160 l

 

Sprawdziłem już DF z prasą na wom 540 eco bo jakby to określić MF w dosłownym znaczeniu "rozkraczył się " :angry: :angry: :angry: :angry:

 

Silnik narazie zadziwia mnie swoją krzepkością mam wrażenie że na obrotach powyżej 1600 jest mocniejszy od MFa ;)

 

Jutro zazczepiam go do tandema (zobacze ile spali w ciagu dnia) i ojciec będzie woził obornik na rzepak a ja zakładam nową taśme do 2 rozrzutnika i naprawiam MFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@piootr

 

co się znowu przytrafiło twojemu MF??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Piotr u Ciebie też po mocnym wciśnięciu gazu na niskich obrotach podczas jazdy wskazówka od obrotomierza leniwie idzie do 1500 obr a po przekroszeniu 1500 obr idzie jak wystrzelona od razu na 2000 tyś obr? potwierdzam że powyżej 1500 obr ciągnik ma piekielną moc, ale poniżej tych obr pod górkę z jakimś średnim kilkutonowym ładunkiem na 3jce lub 4ce ma co robic i biedie się buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnotek5    0

czy przeplacil za zielony kolor?

bylem ostatnio u kunerta dokladnie u mateusza kunerta i przekonywal mnie ze za pare lat uzywany same czy lamborghini nie bendzie stojal po takiej cenie jak deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@piootr

 

co się znowu przytrafiło twojemu MF??

 

Przyjechałem sobie na podwórko  z przyczepami   po rozładowaniu słomy  po 23  zgasiłem silnik opuściłem tura ( pomyślałem sobie siekne  "Chmielne " i w kime ) , wyłaże z traktora  a tu słyszę  jak  leje się  olej :angry:  zanim obcziłem skąd leci  ,  przyniosłem  klucze do garażu  , nie mogłem lampy znaleźć , spowrotem do domu po latarke  , nalało mi się jakoś oleju gorącego jak diabli do oka :angry:   zanim odkręciłem osłone na przewody łączące zbiorniki paliwa  i dokręciłem śruby  między skrzynią a tylnym mostem to  sporo oleju wyciekło   

 

Dokładnie  rozkręciły się śruby między skrzynia a tylnym mostem  za wyjściem na przedni napęd lało się nie po śrubach  tylko tak się na uszczelce rozlazło 

 

 

Fredek   u mnie  z miejsca DF jest troche mółowaty  , silnik   to bardzo duży + agrofarma ale  siłą potrzebna  do wyciśnięcia sprzęgła jest o wiele większa jak w MF  zresztą nawet w A4  ciężej chodzi sprzegło jak w MF  a po fotce sprzęgła w MF  widać ile go używam  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-czyli zapewne nigdy więcej MF-a na podwórku ?;)-jak tak czytam Twoje posty.

Też już możesz potwierdzić że DF pali połowę tego co JD ?:)

Tak się zastanawiam ile mocy może zabierać sprężarka-czasami w belarce urządzam hardcore :) dla jelonka (jakieś takie dziwne chmurki po moim niebie śmigają-no i trzeba szybko coś zebrać) i czasami przydałoby się te parę koni jeszcze-a sprężarki i tak praktycznie nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Dokładnie  rozkręciły się śruby między skrzynia a tylnym mostem  za wyjściem na przedni napęd lało się nie po śrubach  tylko tak się na uszczelce rozlazło 

O losie, ale Ci sie szrot trafił. Współczuje, ja bym go już dawno pognał. Kup sobie specjalny klej do śrub, np. Loctite, wykręcaj po jednej i powkręcaj na ten specyfik, nie będzie sie rozkręcało. W zasadzie to znam ten ból, U912 też mi sie rozkręcał na skrzyni :)

 

bendzie stojal

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

sposob zakrecania srub na kolach w ciezarowkach to maczanie w slonej wodzie, moze taki 'cymes' sprobuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj