Polecane posty

brzozak2    241

a to inna sprawa i moze sie tak zdazyc, silnik same w lekkiej pracy jest niesamowicie ekonomiczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a deutz to już nie? - przecież też jest na pompowtryskach!

 

ps. czy jest możiwe że był w 2006r model df k110 z silnikiem same 6cyl bez turbo? czy wszystkie df w 6ciu garach miały tylko i wyłącznie silniki deutz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czy deutz na popmkach jest oszczedny to nie wiem, bo nie mam ;)

 

na pewno seria k nie miala silnikow same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile może palić ten agrofarm, bo ja myśle że jeżeli df k110 znajomego pali od 6w transporcie do 14-15 to taki agrofarm z racji 2 garów mniej powinien od 4 do 10l się mieścić - dobrze kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no moze i dobrze, ale to wszystko zalezy. niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo na nia sklada sie cala masa czynnikow. jesli ktos chcialby generalizowac to mysle ze do pewnego obciazenia 4 cylingry bede oszczedniejsze, ale po przekroczeniu pewnej granicy moze byc na odwrot. poza tym sa rozne sposoby liczenia zuzycia paliwa i wszystko jest mocno zlozone.

najlepiej poogladac wykresy (jest wszystko usrednione i wiele czynnikow jest w nich zawartych), oczywiscie zachowujac zdrowy rozsadek przy porownywaniu silnikow roznej mocy i roznej budowy ;)

 

bardzo ogolnikowo to wyszlo - sorry, mozna o tym gadac w nieskonczonosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z tego co ja wiem lambo 1050 premium 100km z turem i w lekkich pracach 4-5l/godz spali napewno nie więcej, a już r4 105 6 garów, lub df k110 minimum to 6-7l również przy 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad posiada lambo r 4 110 to mowi ze proxima 8441 z turem pali wiecej od lambo w lekkich pracach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No i prawdę mówi Twój sąsiad Timasz (silnik tego r4 110 to to samo co w premium 1050?) z turem 4l/godz zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Znajomy użytkuje sześciocylindrowego DF 99KM na pompowtryskach, na godzine zegarową w turze pali prawie tyle ile mój MF 95KM w orce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

10 tur vs 11 orka... w dodatku nie powiedziałbym że ten DF na pompkach ma jakoś wyraźnie lepszy dół od mojej czwórki (oba silniki turbodoładowane), jedynie moc maks. jest o 4KM większa wg danych producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mirasek, ale weź poprawkę na to że agrotron to większa i cieżejsza bestia od Twojego mf, na szerszych kołach i chyba z bardziej rozbudowaną skrzynią, znajomego df w 6ciu garach 100km z rozrzunikiem 4 t i w lżejszych pracach też10 pali no ale oni tam jeźdzą przez wieś jak samolotem ;) w łąkach ponad 14 potrafi wypić. Faktycznie ten df z doły bardzo ciągnie.

Dieler twierdził że w tych 6cio cyl df tych starszych jest inny silnik i inną ma charakterystyke wiec do tego z agrofarma nie ma co porównywać.

 

ps. jaki to model df-a i z którego roku bo teraz k110 ma 110 km a podajesz ze ma 99km i mój znajomy ma z 2006r i też podaje taka moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pisze o Agroplus 100 http://www.konedata.net/Traktorit/dfAgroplus75.htm od mojego MF jest cięższy tylko o 210kg, skrzynka to biedna 20/20, z zeznań użytkownika poniżej 10 l/h nie zchodzi...

 

Z dealerem też romawiałem i sam twierdził że te silniki były bardzo paliwożerne, ale nowa seria w Agrotronie tooo już poprostu rewelacja ;)

 

Zapewne nie ma to żadnego odniesienia do 4T w Agrofarmie, ale chciałem tak tylko nadmienić odnośnie silników na "pompkach" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zależy jeszcze od wersji, bo najtańszy 85 w wersji ecoline (moim zdaniem i tak lepiej wypoosarzony od 8441) kosztuje około 120 tyś, wersja standard 130 - 134 tyś a ta gs to jużdużo droższa.

 

 

ps. jak mam podpisaną umowę proforma (wtedy kurs euro był po 3,5zł) a jak bym już otrzymał kredyt za kilka tyg a kurs już mampy po niecałe 3,4zł, to mam jeszcze prawo negocjować coś jeszcze, tzn jakieś wyposarzenie, obciążniki, belka zaczepowa czy jakieś inne bajery? czy umowa proforma jest już wiążąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jasne że brutto (oczywiście po pewnych negocjajcjach, ale jeśli euro spadnie do 3,35 to jeszcze ze 2 tyś można odjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ferdek to na jaki ciagnik podpisales juz umowe lub jaki masz w planach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

czy ktoś z Was użytkuje taki ciągniczek lub może ma wiedzę dotyczącą spalania (zwłaszcza w lekkich pracach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a podpisał się pod tym??? :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77    0

ale od którego Farmtraca (74 km)? Pytanie, ile pali Farmtrac w "lekkich" i jak to się ma do silników 3 cylindrowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

czy ma ktoś na dolnymśląsku taką Maszynke tzn Agrofarma 85???

bo chętnie bym odwiedził tą osobę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj