Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wałek strunowy - tuning

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:30

Wałek strunowy - tuning Posiadam pojedyńczy wałek strunowy 2,8m bometu coś ala http://www.agrofoto....image54566.html, fajna sprawa do kultywatora i przed siewem, ale chcę trochę poszerzyć jego zastosowania, w planach jest talerzówka, a za rurowy Uni Grudziąc ponad 3 tyś to w życiu nie dam, dlatego wymyśliłem że dospawam po pręcie 8mm do każdej struny z boku tak że struna będzie ciężejsza szersza, ząbki bedą robiły swoje zadanie a wał będzie cieżejszy i szersza struna o ten pręt będzie lepiej ugniatala ziemi, czy ktoś w ten sposób przerabiał wałki, ziemie sa lekkie a jak jest wilgotno to nie robie wałkiem bo i tak go zaklei, myślem o zobiebiu wału rurowego samemu, lub kupnie podwójnego strunowego, ale najniższym kosztem będzie dospawanie po pręcie do każdej struny, a może macie ine pomysły? B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wałek strunowy - tuning Dzisiaj, 01:53
  •  

#2 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 maj 2008 - 12:25

Wałek strunowy - tuning Mam takie same wałki :) Jak dospawiesz pręty to wg mnie dopiero będzie się to zatykało... Ja pomysł na dociążenie mam inny, który będe realizował. Wspawać w środek rurę o dość sporej średnicy i zalać ją betonem (a najlepiej ołowiem:p). Dociążony wałek będzie dobrze (nie będzie skakał jak mu zagrają), a rura w środku będzie zapobiegała zatykaniu się.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 maj 2008 - 12:55

Wałek strunowy - tuning jak jest mokro to nie robię więc o zaklejaniu nie ma mowy bo najważniejsze to ugnieść i wyrównać przed siewem i zatrzymać parowanie, puki co to dołożyłem z 70kg na rame od wałka i jest trochę lepiej, ale nie chce żeby się zapadała a ugniatał ten wałek więc chyba dospawanie prętów powinno pomóc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 08 maj 2008 - 11:55

Wałek strunowy - tuning Właśnie o to ugniatanie chodzi. te wałki same w sobie są lekkie. Popatrz na wały w agregatach uprawowo - siewnych. 70 kg to wg mnie powinno przypaść na każdy z tych wałków.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#5 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 08 maj 2008 - 11:58

Wałek strunowy - tuning A na tych wałkach spoczywa częściowo ciężar kultywatora? Daj sobie spokój z tym dospawywaniem i zrób wał z grubej rury, który na lekkie ziemie jest idealny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 23 luty 2009 - 18:48

Wałek strunowy - tuning ja tam bym proponował w tą rame co sie zaczepia do ciągnika zalaćbetone albo zalać czyms innym albo wspawać w srodek tego wałka taką rure jak na słupki!!