Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon wraca "czyżby"

224 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 lipiec 2009 - 12:14

Bizon wraca "czyżby" Ja słyszałem że Bizony masowo do Chin wywozili a oni je przerabiali <_< do kombajnowania np ryżu <lol>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon wraca "czyżby" Dzisiaj, 21:14
  •  

#162 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 13:43

Bizon wraca "czyżby" wszędzie tak jest. maszyny na eksport sa zawsze lepsze bo dana firma nie chce stracić odbiorcy i psuć sobie marki. a np w czasach produkcji bizona polaczki brali wszystko. jak ktoś dostał przydzial na nowego to byl wniebowzięty. nie liczyla sie im zbytnio jego jakosc. bo nie mail w czym przebierac. a na przetargach to nieraz byly sytuacje ze ktos nie wiedzial co licytuje tz. jaki stan bo nie widział. ludzie brali co bylo. tak samo w czechach na kraj wychodzily słabsze zetory a za granice lepsze tz. bardziej dopieszczone <_<

Edytowany przez krolikNH, 12 lipiec 2009 - 14:05.

#163 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:46

Bizon wraca "czyżby" Ja też jestem zwolennikiem i patriotą takich maszyn jak bizon, ursus i innych, które upadły lub chulą się ku upadkowi. I powie wam jedno jakbym miał kupę szmalu, to nie patrzyłbym, czy warto, czy nie, tylko wykupił markę ursus i bizon wraz ze wszystkim. Następnie podtrzymywał produkcję tego, co obecnie się wytwarza i rozpoczął prace nad skonstruowaniem serii ciągników o mocy 80-150km i tych do 80km. Gdybym uzyskał dobre zyski z ich sprzedaży wówczas rozpocząłbym pracę nad ciągnikami o mocy 160-230km, 240-310km, 320-390km, 400-470km, 480-550km i 560-630km. Te ciągniki (chodzi o największe) znalazłyby głównych odbiorców w europie środkowej, wschodniej, w Azji i w afryce. Produkty te nie posiadałyby niczego więcej, niż potrzeba do pracy nimi. Oczywiście byłyby w ofercie bogatsze wersje, ale i tak byłyby proste - tj. np. jd. Jeśli sprzedaż ciągników prowadziłaby do sukcesu, wówczas skonstruowałbym od nowa bizona pod marką ursus i z silnikami takimi jak w ciągnikach. Silniki byłyby bez common rail albo pompo wtryskiwaczy. Skrzynie biegów w ciągnikach posiadałyby dwie wajchy - od rewersu i biegów, a każda przekładnia oferowałaby biegi pod obciążeniem sterowane tak jak w zetorze proxima, bez grup biegów, bo to niepotrzebne. Przekładnie posiadałyby 4-6 biegów na przekładni głównej i 3-10 stopni pod obciążeniem. Wom miałby wersje 540/540E/1000/1000E w wersji najbogatszej ( w najprostszej 540/1000).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#164 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 16:15

Bizon wraca "czyżby" Jeśli chodzi o Bizona to też bym się ucieszył jak by wznowili produkcję może nie Z056 - 58 ale Dynamica Z115 i BS Z110. W nich nie trzeba nic za wiele przebudowywać tak jak w starszych konstrukcjach . Sam posiadam Dynamica i jest to naprawdę dobry kombajn i śmiało może konkurować z zachodnimi maszynami . Może CNH w zamian mogło by chociaż te dwa typy produkować z Bizona. Przecież w końcu nie chodzi o to jaką maszynę się produkuje lecz o zyski jakie może przynieść dana marka produkowana i ma wzięcie , a napewno by miała .

#165 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 lipiec 2009 - 16:54

Bizon wraca "czyżby" niestety dla CNH - produkcja kombajnów serii TC jest bardziej opłacalna niż naszych rodzimych konstrukcji a to z kilku powodów - gdyby w ofercie pozostały kombajny BS i Dynamic producent musiał by utrzymywać
- dwa różne systemy serwisowania a to kosztuje
- dwa różne systemy produkcji i dystrybucji części zamiennych a to tez kosztuje
- produkcja modeli rodzimych wywarła by takze element psychologiczny na odbiorch wiekszych maszyn niż TC (skoro produkują stare bizony tzn ze ich nowe nie są az takie dobre jak przedstawiają - pierwsza mysl kogoś kto przeglądał by oferte)
- rosnące wymogi dotyczace maszyn rolniczych zmuszały by producenta do zmian konstrukcyjnych tych kombajnów (np silniki i normy spalin, drgania hałas itp itd) a modernizacja starej konstrukcji czasem jest droższa niz wprowadzenie nowego modelu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#166 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:08

Bizon wraca "czyżby" Zgadzam się z tobą jeżeli chodzi o spaliny . W przypadku chałasu i drgań w tych konstrukcjach było już to wyeliminowane .

Więc nie było by potrzeby przebudiwy tych maszyn . A z serwisem i częściami też nie powinno być problemów ponieważ CNH nie produkuje tylko jednego typu kombajnu .

#167 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:17

Bizon wraca "czyżby" no jednego typu nie produkuje ale w różnych typach występują podobne czy wręcz identyczne podzespoły
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#168 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 22:07

Bizon wraca "czyżby" Niema co gdybać Bizony nie powrócą ;/

#169 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 07:03

Bizon wraca "czyżby" A szkoda bo Dynamic Z115 i BS Z110 to naprawdę dobre kombajny i wydajne .

#170 Share jd3

jd3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2009 - 11:24

Bizon wraca "czyżby" Misie wydaje ze jednak Bizony nie powróca. Ale szkoda...
Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2009 - 17:32

Bizon wraca "czyżby" Podobno w Płocku rolnicy wymogli, aby wznowić produkcję Bizonów. Moim zdaniem może się to udać <_< i oby tak było :P

#172 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 17:45

Bizon wraca "czyżby" Tzn. wymogli aby Bizony dalej produkowali?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#173 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 20:31

Bizon wraca "czyżby" Wierzyć mi się w to nie chce. Chyba, że chodzi o naklejki Bizon to może i to prawda jest <_<
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#174 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 08:50

Bizon wraca "czyżby"

Podobno w Płocku rolnicy wymogli, aby wznowić produkcję Bizonów. Moim zdaniem może się to udać <_< i oby tak było :P

Skąd masz te wiadomości?

#175 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2009 - 12:03

Bizon wraca "czyżby" a mam, mój tata się tym bardzo dużo interesuje i wypytał się ludzi <_< kiedyś koleś mu mówił z Płocka, że jakąś fabrykę otwierają, a ojciec się pyta, jaką ? a on odpowiedział że chyba kombajnów ;) <_<

#176 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 12:06

Bizon wraca "czyżby" Jakby te wiadomości się sprawdziły i były prawda to super by było. Nowy Bizonik by zrobił powrót <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#177 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 17:30

Bizon wraca "czyżby" Ja w to jakoś niewierze Przeciez Bizon nalezy teraz do New Hollanda

#178 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:25

Bizon wraca "czyżby" Nie tyle Bizon co była fabryka FMŻ. Myślę ze New Holland się z tego "wywinie" da naklejki Bizon na kombajny i tyle.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#179 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 22:48

Bizon wraca "czyżby" No a jak inaczej wystrrczy że dadzą naklejki Bizon i ten kombajn będzie jako Bizon ale wątpie co najprędzej to New hplland zrobi kombajn new holland ale będzie model Bizon albo cos takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pioter1222

pioter1222

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo...

Napisany 16 lipiec 2009 - 13:48

Bizon wraca "czyżby" Fajnie by było ale nie wiem czy to by sie to opłacało dla producenta bo nowy super by był droższy od claasów dominatorów niektórych a różnica jest ile więcej rzeczy ma

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 16 lipiec 2009 - 15:02.

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Dodaj odpowiedź