carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

Gago    0

Jakby te wiadomości się sprawdziły i były prawda to super by było. Nowy Bizonik by zrobił powrót <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja w to jakoś niewierze Przeciez Bizon nalezy teraz do New Hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie tyle Bizon co była fabryka FMŻ. Myślę ze New Holland się z tego "wywinie" da naklejki Bizon na kombajny i tyle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No a jak inaczej wystrrczy że dadzą naklejki Bizon i ten kombajn będzie jako Bizon ale wątpie co najprędzej to New hplland zrobi kombajn new holland ale będzie model Bizon albo cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter1222    156

Fajnie by było ale nie wiem czy to by sie to opłacało dla producenta bo nowy super by był droższy od claasów dominatorów niektórych a różnica jest ile więcej rzeczy ma

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a tak na poważnie to kto dzisiaj z was dysponując kasą kupił by bizona Z056 ze wznowionej produkcji - bo teraz to każdy pisze "było by fajnie" a podejrzewam ze jakby przyszło co do czego to by każdy wady wytykał ze przestarzały że niemodny i ze drogi (popatrzcie sobie w tematy o obecnej produkcji ursusa )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tak sobie czytałem ten temat i niektórzy tak zachwalali te bizony, że kiedyś były największe, że wszyscy je brali, były po prostu the best... a powiem wam że to nie prawda. Np. tak MF którego kupił kumpel z 1985r. ma już klimatyzację, cicho w kabinie, heder 6m... przy nim Bizony się chowały a jak widzę że niektórzy piszą że były największe i najlepsze to nie wiem skąd wy bierzecie informacje.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

"Największe i najlepsze" - tutaj patriotyzm zadziałał silniej niż dane techniczne <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak tylko i wyłacznie patriotyzm. Bo mógł ściagnać z zachodu E512 i choć stary to miał kabine i nawiey był juz komfort a bizon, daszek i stój tak cale dnie bo na siedzaco nei da rady. tylko ze Bizon ma piękny ryk i wygląd i za to go ja cenie ale tylko za to


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O właśnie, bo któż nie ceni starego Bizonka tylko przez pryzmat ryku SW-400...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Takiego głosu silnika pięknego jak Bizon miał to żadna maszyna nie ma <_< i wygląd miał też ładny jak na swoje lata te zachodnie nie były takie ładne jak on.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Tak sobie czytałem ten temat i niektórzy tak zachwalali te bizony, że kiedyś były największe, że wszyscy je brali, były po prostu the best... a powiem wam że to nie prawda. Np. tak MF którego kupił kumpel z 1985r. ma już klimatyzację, cicho w kabinie, heder 6m... przy nim Bizony się chowały a jak widzę że niektórzy piszą że były największe i najlepsze to nie wiem skąd wy bierzecie informacje.

 

 

Tak tylko i wyłacznie patriotyzm. Bo mógł ściagnać z zachodu E512 i choć stary to miał kabine i nawiey był juz komfort a bizon, daszek i stój tak cale dnie bo na siedzaco nei da rady. tylko ze Bizon ma piękny ryk i wygląd i za to go ja cenie ale tylko za to

 

no tak wszystko ładnie pięknie ale sie chyba kolegom cosik pomienszało - bo bizony były produkowane w polsce za czasów PRL (czy jak kto woli komuny) i poprostu innych kombajnów nie było - pojedyncze sztuki Fortschritt-ów posiadały tylko duże PGR-y jak mialy wtyki w komitecie wojewódzkim - stąd pewnie ten "patriotyzm" - więc następnym razem zastanówcie się czasem nad realiami w jakich te maszyny powstawały - co z tego że MF z 1985 ma klimatyzacje jak w polsce rolnik miał wybór miedzy suprem rekordem i gigantem (w bogatym wyposażeniu rzecz jasna <_< )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Wybór to był bardziej między Suprem, a Rekordem, ponieważ Giganty to szły raczej do PGRów, kombinatów rolniczych i RSP <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'krolikNH' dobrze pisze też bym się zgodził z tym że bardziej Supery i Rekordy a w wersji ,,ful wypas" Bizona to była wtedy kabina z nawiewami i to starczało w Polsce <_< A te zachodnie tego miały klime bo tam cieplej było i tego je montowano bo by nikt nie usiedział w takim Piekarniku <_< przez cały dzień na zachodzie Europy ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek22    0

Powodem to był brak kombajnów . Nikt w tamtych czasach nie patrzył na wygodę czy też komfort - liczyła się tylko maszyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Właśnie dobrze powiedziane kiedyś stary Bizon był droższy od nowego bo nowego nie można było dostać a używany był od ręki do wziecia niekiedy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak już tak gdybacie na temat powrotu Bizona - to wykonałem taki mały eksperyment - nawet do zrealizowania w rzeczywistości gdyby było mocne lobby <_<

 

CNH napewno nie wzowi produkcji Bizonów znanych nam - ale chcąc wykorzystać znajomość i zaufanie do marki wśród rolników doklejali naklejke Bizon do swojego TC-54 (nie mam pojęcia czy robią to jeszcze obecnie bo w tej serii robili modernizacje w kazdym razie tak było) a ja poszedłem kroczek dalej mianowicie mozna by jeszcze kolorek walnąć od legendarnego bizona i prosze http://www.agrofoto.pl/forum/TC-54-image157470.html co wy na to ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Troszkę za jaskrawy kolor i ten napis NH nie pasuję a tak to spoko <_<


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ten niebieski to super jest nawe <_< Fajnie to zrobiłeś <_< ale szczerze i tak Bizon lepiej mi się podoba w nim widzać taką moc i taki cężki wygląd to mi się w nim podoba.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja wole jakiego kolwiek bizona stareo niż starego classa jak ci się bizon popsuje to przez noc naprawisz ale jak np jakis stary class to tylko usiąśc i płakać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A dla mnie bizon to przede wszystkim sentyment ... taki sam jak do ursusa :D

co tu mówić bizon swoje zrobił-zrobił wiele i jeszcze dużo zrobi , ale to nie są czasy na powrót bizona , bo każdy by chcial zeby mu się taka maszyna pracowało jak najlepiej , a BIZON bez sw-400 z klima komputerem to nie bizon jakiego pamietamy od dziecka :) - czyż nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

własnie... Bizon bez sw-400??? :) nie widzi mi sie to...to nie bedzie bizon...tylko jakis inny wynalazek... Ale jesli by zdazył sie prawdziwy cud i pojawił sie na rynku bizon ale w cenie nie przekarczajacej 200 tyś to na pewno zrobiłby wielka furore na rynku... sma bym kupił taka maszynkę :) :)

w naszym gosopdarstwie mamy Bizona 56 z 82 roku ( do obejzenia w mojej galerii) i jakos ciezko nam sie jest sie rozstać poniewż tata spedził na nim od nowosci przeszło ćwierć wieku... a ja sie na nim wychowałem....a raczej na kołysance pracującego w oddali silnika sw-...... a jak jeszcze chodziło kilka w okolicy, zdazło sie ze nawet 5-10 w zasięgu oka i uszu.. to az człowiek przystawał i słuchał.. słuchał... poprostu melodia i nic go nie zastapi...

a co do bizonów to poptostu rolnicy mieli kasy jak lodu a było mało sprzetów, kombajnów ciągników...kiedys to sie bili na placach fabryk aby tylko dostac maszyne... tata pamieta jak odbierał kjombajn to czekał cała noc w korytarzu w fabryce razem z innymi rolnikami po kombajn, a jak odbierał to jeszcze farba sie kleiła na nim...

a jak juz nim kosił to codziennie mial a na podwórku bitwy rolników o to aby jechał kosic do tego lub innego rolnika... ludzie przychodzili z pieniedzmi i płacili z góry...

ale te czasy juz nie wrócą.. a co najgorsze razem z nimi Nasz kochany kombajn BIZON :):D:)

Szkoda że zmarnowaliśmy taki piekny kawał historii naszego rolnictwa... a co gorsze to to samo czeka naszego URSUSA jesli bedzie nadal klepał te badziewie na podstawie MF.....żal...życie...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalos1224    0

A ja pomyśle nad zrobieniem fabryki kombajnów w podobie bizona zo 56 i zo 58. jak sie uda to nie zapomnie o montowaniu sw-400. i co wy na to.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj