Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon wraca "czyżby"

224 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:02

Bizon wraca "czyżby" 'BizonSuperZ056' dzięki za poparcie ;)
Kiedyś to jak się dało kupic Bizona od PGRU to trzeba było nawet więcej zapłacic niż za nowego bo używanego mogłeś dostać od reki a nowego nie było tylko trzeba było czekać na niego długi czas nawet z tego co wiem i słyszałem od niektórych uzytkowników kombajnów BIZON.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon wraca "czyżby" Dzisiaj, 13:06
  •  

#142 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:09

Bizon wraca "czyżby" moim zdaniem bizony nigdy nie wroca...no chyba ze wprowadza jakies rewolucyjne zmiany ale watpie

#143 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:28

Bizon wraca "czyżby" Gdyby miały wrocic to juz by to zrobiły, im dłuzej Bizona nie ma tym gorzej dla niego. Jak mamy isc do przodu jak mamy sentyment do tych PRL-owskich kombajnów. Predzej NH stanie sie nowa narodowa marka niz Bizon powstanie z popiołow.

Prosze nie mowcie ze Bizona łatwo sie naprawia bo chyba nie robiliscie zachodniego kombajnu. Moze chodzi ze czesci sa łatwo dostepne ale z tym bedzie juz tylko gorzej gdyz brak oryginalnych czesci zmusza ludzi do montowania podrobek "made in garaz pana heńka" ktore odbiegaja trwałoscia i to bardzo od porządnych czesci.

#144 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 04 maj 2009 - 19:34

Bizon wraca "czyżby" Panowie narazie o BIZONIE można powiedzieć tyle: z prochu powstałeś w proch się obrucisz . Ale kto wie co dalej z nim będzie żyjemy w Polsce a tu jest nigdy nic nie wiadome do końca może akurat będzie nowy Bizon kto to wie.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#145 Share Bizonista

Bizonista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:12

Bizon wraca "czyżby"

Gdyby miały wrocic to juz by to zrobiły, im dłuzej Bizona nie ma tym gorzej dla niego. Jak mamy isc do przodu jak mamy sentyment do tych PRL-owskich kombajnów. Predzej NH stanie sie nowa narodowa marka niz Bizon powstanie z popiołow.

Prosze nie mowcie ze Bizona łatwo sie naprawia bo chyba nie robiliscie zachodniego kombajnu. Moze chodzi ze czesci sa łatwo dostepne ale z tym bedzie juz tylko gorzej gdyz brak oryginalnych czesci zmusza ludzi do montowania podrobek "made in garaz pana heńka" ktore odbiegaja trwałoscia i to bardzo od porządnych czesci.

Bizona na pewno łatwiej naprawić niż te zachodnie kombajny, wiem bo naprawiałem kombajny wielu marek i Bizon jest jednym z najprostszych kombajnów.
Kombajnista z 30-sto letnim doświadczeniem

#146 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:19

Bizon wraca "czyżby" Bo do bizona się bierze przecinak i młot i to wszystko ale na dłuższa metę to nie jest dobre, patrzcie jak teraz się bizony sypią, a stare claasy? 40 letnie claasy jeżdżą po kilka sezonów bez większych awarii.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#147 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 maj 2009 - 14:52

Bizon wraca "czyżby" I Bizon bez awarii może przejeździć sezon. W tym wypadku to wiele zależy od właściciela. Jak to się mówi "kto dba ten ma".
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#148 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 05 maj 2009 - 15:32

Bizon wraca "czyżby" Ja swojemu co sezon oleje wymieniam i wszystkie filtry a co dzień w żniwa ten filterek metalowy(nie wiem jak sie nazywa) mały czyszcze i od powietsza ten też co dzień zmieniam i maszyna chodzi jak buża jest z 1984r i jeszcze nic nie padło (z tych powarznych części ) nawet skrzynia a silnik to igła jest nawet tak mówią sąsiedzi że nie ma takiego drugiego Bizona co ma taki zdrowy głos jak mój. ostatnio awarię miałem 2 lata temu urwał się drut ten co jest pod kabiną od sprzęgła i łożyska siadły na wytsząsaczach też a tak bez awari chodzi przez 2 lata.
Zetor Team

#149 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 05 maj 2009 - 19:45

Bizon wraca "czyżby" Znajomy ma Z056 A.D. '86

Nic, absolutnie nic poważnego mu się nie działo - sprzęt garażowany, zadbany...
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#150 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:23

Bizon wraca "czyżby" nawet paliwa mu nie zabrakło? (żart) ;)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 05 maj 2009 - 21:39

Bizon wraca "czyżby" 'Tomek7G' mój też jest garazowany odkąd go kupiłem (jak go kupiłem jak miał 7 lat), i kombajnik jest zadbany co roku przed sezonem jest pastowany zeby zebrac ten gorszy lakier z góry ;)
Zetor Team

#152 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 maj 2009 - 12:22

Bizon wraca "czyżby" @Gago - i to mnie się podoba...jeśli każdy tak będzie robił, to i za 100lat jeszcze Bizonki będą na polach...;)
Wtedy zostanie sama elita...tych, którzy dbali o swe cacka.
Ja (znaczy tata) jak kupiłem kombajn to pierwsza decyzja - nowe osłony (stare były pogięte) + standardowe naprawy wiosenne + malowanie + polerka

#153 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 06 maj 2009 - 12:33

Bizon wraca "czyżby" Pochwal się i wrzuć jakieś foty.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

#154 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 06 maj 2009 - 16:53

Bizon wraca "czyżby"

@Gago - i to mnie się podoba...jeśli każdy tak będzie robił, to i za 100lat jeszcze Bizonki będą na polach...
Wtedy zostanie sama elita...tych, którzy dbali o swe cacka.
Ja (znaczy tata) jak kupiłem kombajn to pierwsza decyzja - nowe osłony (stare były pogięte) + standardowe naprawy wiosenne + malowanie + polerka

Jak się dba, tak sie ma, taka jest prawda. Mimo iż bizon jest prosty to też potrzebuje przeglądów, a jak ktoś nie robi, to potem marudzi ze mu się co sezon psuje albo co innego. A jak sie psuja to to jest też efekt PGR-owskiej słuzby. Mam znajomego, którego kumpel ma BS-a, który jeszcze trafił do PGR-u.... Wiecie jaki był stan jak go kupił?? KOMPLETNY DEZEL TECHNICZNY, ale troche pracy i ma dobry kombajn. Ale swojadrogą najlepsze bizony to są te na wywóz. Kiedyś miałem okazje jeździć na exportowym 5056 Super który pojechał chyab do Danii, to jak facet go ściagnął z powrotem, to praktycznie jak nówka, bo nie był za bardzo zużyty i tak własnie jest do dziś i w dodatku są praktycznie bezawaryjne....
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#155 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 06 maj 2009 - 18:28

Bizon wraca "czyżby" 'agrotechnicZ165' tak masz racje Bizony na eksport szły lepsze i tak się nie psuły .
Zetor Team

#156 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 06 maj 2009 - 18:37

Bizon wraca "czyżby" A jakie miały isc?? Wiekszosc Bizonow Brały PDR'y i SKR'y i tam szły na ilosc nie na jakosc ;) Oni Brali wszystko :P
Na Eksport albo na pokazy Klepali lepsze blachy jak i czesci wiec wiecie :)

#157 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:05

Bizon wraca "czyżby" No jak szły zagranice to i szyby przyciemniane miały i rury hydrauliczne od wysypu a u nas sama bida była ;)
Zetor Team

#158 Share AdamFarmer95

AdamFarmer95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2009 - 19:33

Bizon wraca "czyżby" Dobrze by było gdyby wrócił bo to dobra maszyna ,ale moim zdaniem jest to mozliwe bo new holland nie jest biedny i może kupic licencje . Ale choćby zaczeli budować znów bizona to czeka ich duzo pracy bo to 21 wiek i troche sie wymaga ;) :P

Edytowany przez krolikNH, 06 maj 2009 - 20:58.

#159 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 maj 2009 - 22:14

Bizon wraca "czyżby" Dobra maszyna, ale awaryjna:
Oto historia z lat 80-tych...

Na równinach kosili wszyscy i kombajny prywatne, i SKR. Strome zbocza zostawiali na koniec. Następnie, prywatni odmawiali koszenia, gdyż szkoda maszyny, a w SKR-ach udziałowcami byli wszyscy rolnicy z danej wioski, i SKR musiał w miarę możliwości wykonać zadanie. Wówczas 2 najstarszych, najbardziej doświadczonych kombajnistów po przygotowaniu i zatankowaniu kombajnów aby nogi się nie trzęsły z wrażenia stosowali "środki dopingujące" czyli po prostu wypili 0,7l wódki i wyjeżdżali kończyć żniwa na stromych zboczach. Tym sposobem wszystko było wykoszone, i nikomu zboże nie zostało na polu. Zdarzało się, że wciągu tygodnia w kombajnie była robiona skrzynia 2 razy. (Rwało nity na kole talerzowym, lub krótkie półośki)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 07 maj 2009 - 13:26

Bizon wraca "czyżby"

Dobrze by było gdyby wrócił bo to dobra maszyna ,ale moim zdaniem jest to mozliwe bo new holland nie jest biedny i może kupic licencje . Ale choćby zaczeli budować znów bizona to czeka ich duzo pracy bo to 21 wiek i troche sie wymaga

Oj dużo... Z biozna to tylko tam nazwa została, bo wszystkie dokumentacje, plany bizonów, akta i inne rzeczy poszły na opał... podobno 2 przyczepy tego wywieźli, a pierwszego Bizona jaki zszedł z taśm montażowych, który był trzymany w fabryce i nigdy nei sprzedany wywalili na złom... I sądzę że NH mozemy w D pocałować, bo "polak potrafi" i damy samemu radę zrobić nowe bizony.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Dodaj odpowiedź