Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon wraca "czyżby"

224 odpowiedzi na ten temat

#121 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 03 maj 2009 - 15:40

Bizon wraca "czyżby" A ja myślę że nowy Bizon ma szansę wrócic na rynek. Nie mówię o produkcji starych Z056 Super i Z058 Rekord, ale o czymś lepszym, zaprojektowanym w oparciu o jakiś nowoczesny ale też i niezbyt skomplikowany (co trudno by bylo osiągnąć) kombajn. Ja myslę że do łąsk mógłby wrócić Dynamic, bo w sumie nie były takie złe (oparte na klawiszowym BS-ie, którego jedna sztuka istnieje NAPRAWDĘ i kosi) i były nowoczesniejsze i większe od Rekordów (mechanizmy po lewej stornie, opróżnanie zbiornika na kamienie też, silnik 6cT107 Turbo o mocy 175 km, w opcji albo kabina duńska BOSAL, która była luksusowa (klima, radyjko) ale i droga, toteż tylko chyba 30 sztuk z tą kabiną jest albo kabina Sampo, czyli stanowisko operatora jak w małym Sampo 2020, hedery 4.2 m lub 5.2, przystawka 6 rzedowa do kukurydzy) toteż w wersj z kabina bosal, hydrostatem i komputerem pokładowym w standardzie i większą paletą wyposażenia (np.: hedery do wyboru 4.2/4.5/5.2 m, silniki od 150 do 220 km) miały by przyszłość w średnich i większych gospodarstwach. I nie mówię żeby go zaraz Bizon nazwać, tylko bardziej po polsku, np.: Żubr, bo bizon to amerykański żubr, a to w zasadzie dzika krowa. Co do innej oferty to mozan by zrobić współpracę z firmą SAMPO-Roselnew, która robi 2 typy kombajnow. Sam ostatnio widziałem takiego sampo jadącego do klienta i był wielkości rekorda-BSa i mają sporo mocy (ale to zależy jaki model).

Wiec jak, miało to by przyszłość, bo ja myślę że tak. Jeżeli jakość by była dobra i nie sypał się po roku, to myślę ze byłby lepszym wyborem niż droższy NH, który raczej jest bocznicą jeśli chodzi o kombajny i ciagniki, bo najlepsze to są JD i Deutzy.

A poza tym siemka wszystkim. Jestem nowy na forum, ale mam pojęcie o sprawie. :)
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon wraca "czyżby" Dzisiaj, 17:10
  •  

#122 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 maj 2009 - 15:46

Bizon wraca "czyżby" Ja słyszałem, że producent po zakończeniu produkcji maszyny lub urządzenia powinien zapewnić dostępność części przez co najmniej dziesięć lat o daty zakończenia produkcji. Mało tego wszystkich części Płock nie robił produkowali je dostawcy tacy jak np. Hydrotor Tuchola, Dolzamet, Gerlach, MMIUR w Wągrowcu czy też Agromet Lubań i dalej je produkują. A po za tym obecnie części zamienne nie tylko do Bizona produkują inne prywatne przetziębiorstwa: ZPCZ Kowalski, Rolmus i wiele innych.

#123 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 maj 2009 - 16:02

Bizon wraca "czyżby" Pozatym nie wydje mi sie zeby zaniechano produkcji czesci bo producenci jakby nie było kase z tego maja :) Pozatym jeszcze te kilkanascie tysiecy bizonow pracuje na polach i trzeba je jakos wyposarzyc nie?? Gdyby producentom sie to nie opylało to by ich nie produkowali :)

#124 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 maj 2009 - 16:11

Bizon wraca "czyżby" No dokładnie. Mimo tylu lat od wyprodukowania ost Bizona przez FMŻ to nadal na polskich polach Bizony są najpopularniejsze. A @nikitabennet wypowiada się tak jakby miał kasy jak lodu i byłoby go stać na zmianę kombajnu na nowy. Bizonom można wiele zarzucić ale nie można że nie są wytrzymałe. Gdyby były rzeczywiście takie złe to każdy by je miał gdzieś. Ale takie mamy realia że cena nowego kombajnu jest z kosmosu i lepiej młócić starym poczciwym Bizonem niż w ogóle.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#125 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 03 maj 2009 - 16:19

Bizon wraca "czyżby"

Ja mam NH z zagranicy dlatego ze polacy nie potrafia zrobic nic dobrze do konca. Bizony zeby były zerżniete w 100% z NH serii 15xx to by duzo lepiej chodziły niz modyfikowane przez polskich "fachowców"-flachowców.

To są naprawdę święte słowa musieli coś zmienić po swojemu, są zerznięte z m1**

#126 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 03 maj 2009 - 16:30

Bizon wraca "czyżby" No ok :) A co by było gdyby WCALE nie było BIZONA?? Jak by wygladało polskie rolnictwo?? Do tej pory bylibysmy na poziomie Białorusi albo Ukrainy i w 99% nie bylibysmy w Unii bo bylibysmy zbyt zacofani :) Tak mi sie wydaje :)

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2009 - 19:18

Bizon wraca "czyżby"

Przykro mi że nie zgadzam się z Twoim poglądem ale to są przestarzałe maszyny a fanem to jestem ale rolnictwa a nie fanatykiem reliktów PRLu.
Bizon miał jedną rzecz przed którą chylę czoła - sw400

Wyobraź sobie PGR w którym jest powiedzmy 5 Bizonów Rekord i 12 Bizonów Super zaprzestanie w produkcji ich części doprowadziło by do upadku PGR-u.

#128 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:19

Bizon wraca "czyżby" Wyobraź sobie że nie ma takich PGRów gdzie było by 17 bizonów, to są tylko domysły. A innych części zamiennych nie ma? Też są nieoryginalne ale są.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#129 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 03 maj 2009 - 21:25

Bizon wraca "czyżby" Może i PGRów nie, ale w mojej wiosce działa SKR i mają tam 17 bądź 16 Suprów (jeden był teraz wystawiony do przetargu)
Ale ja popieram opinię @Nikity - mądrze gada, polać mu :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#130 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 03 maj 2009 - 21:50

Bizon wraca "czyżby"

No ok :) A co by było gdyby WCALE nie było BIZONA?? Jak by wygladało polskie rolnictwo?? Do tej pory bylibysmy na poziomie Białorusi albo Ukrainy i w 99% nie bylibysmy w Unii bo bylibysmy zbyt zacofani :) Tak mi sie wydaje :)

Krolowaly by Forszaje :)

Co wy macie z tymi bizonami, sentymentow sie wam zachciewa jak chce sie dobrze gospodarzyc to trzeba traktowac rolnictwo jaka wlasna firme.

Kto sie nie rozwija ten sie cofa zapamientajcie to sobie :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 maj 2009 - 06:43

Bizon wraca "czyżby" Nie kombinator18, Bizon to ogólnie dobra maszyna, tylko po sprostu trochę stara.

Ja myślę że gdyby rolnictwo zrewolucjonizować jak w Danii (tam szło sporo bizonów, w wersjach luskusowych i do dziś są najmniej zużyte) że ma te 12 hektarów, a produkcję taką jak na 30 i do tego uprawia czymś starszej daty (niedawno widziałem takei gospodarstwo w necie. Na podwórzu JD 6420 a obok stary fergusen TE 20 i jakiś Fordson na stalowych kołach...) to Polska by była potęgą rolną, tka jak Ukraina gdzie ziemię są żyzne, powierzchnie ogromne, ale po prostu się nie chce i kasy ni ma....
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#132 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 04 maj 2009 - 07:36

Bizon wraca "czyżby"

Krolowaly by Forszaje :)

Co wy macie z tymi bizonami, sentymentow sie wam zachciewa jak chce sie dobrze gospodarzyc to trzeba traktowac rolnictwo jaka wlasna firme.

Kto sie nie rozwija ten sie cofa zapamientajcie to sobie :)

Ciekawe za co By polski rolnik kupił sobie Forszaja to mnie zastanawia :) Niewiem jak w tamtych czasach wygladała sprzedarz Bizona ale pewnie były jakies upusty albo cos w tym stylu :)

#133 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 maj 2009 - 10:01

Bizon wraca "czyżby" Od dzis sie nie wypowiadam w tym temacie bo szkoda mojej klawiatury :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#134 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 maj 2009 - 10:22

Bizon wraca "czyżby"

Ciekawe za co By polski rolnik kupił sobie Forszaja to mnie zastanawia :) Niewiem jak w tamtych czasach wygladała sprzedarz Bizona ale pewnie były jakies upusty albo cos w tym stylu :)

Zakup bizona nie był łatwy w czasie kiedy rządziła komuna nie każdy mógł od tak kupić sobie bizona.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#135 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 04 maj 2009 - 11:34

Bizon wraca "czyżby" Panowie ja tak myśle że jakby BIZON wrócił czy byłby gorszy czy lepszy od niektórych kombajnów to i tak by było na niego duzo chętnych bo tak przypuszczam że byłby tani i nie zaskąplikowany. Ale to są tylko moje przypuszczenia Wy możecie inaczej przypuszczeać.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#136 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 04 maj 2009 - 12:48

Bizon wraca "czyżby"

Zakup bizona nie był łatwy w czasie kiedy rządziła komuna nie każdy mógł od tak kupić sobie bizona.

To i nie łatwo było sobie Forszaja sprowadzic :)

#137 Share krzysztof0615

krzysztof0615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 maj 2009 - 15:35

Bizon wraca "czyżby" ale, jak widze te nowoczesne kombajny obudowa z plastiku a w bizonie metalowa :)
Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

#138 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 04 maj 2009 - 16:45

Bizon wraca "czyżby" Fajnie by było zobaczyć kiedyś nowego Bizona w polskich polach :)

#139 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 maj 2009 - 18:17

Bizon wraca "czyżby" CYTAT

Kiedyś było inaczej. Bizony albo były na sprzedaż (cena modelu Z040 w latach 70-tych wynosiła 460 000 zł) albo jeszcze gorzej, że składałeś wniosek o przydział i za parę lat dostawałeś kombajn lub inną maszynę w skałdnicy Agromy. Ale było i tak że PGR-y niektóre po prostu sprzedawały maszyny prywatnym rolnikom, co było wtedy zabronione, nawet te co były dopiero odebrane z składnicy Agromy.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2009 - 18:40

Bizon wraca "czyżby" Gago dobrze mówisz jak by wznowili produkcję starszych typów Bizonów sprzedawanych za rozsądną cenę to by było na nich wielu kupców, bo w tych nowoczesnych kombajnach w czasie awarii trzeba czekać pewnie nawet parę dni zanim przyjedzie serwis i naprawi a w starych Bizonach to ława naprawa

Dodaj odpowiedź