Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon wraca "czyżby"

224 odpowiedzi na ten temat

#101 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 02 maj 2009 - 10:45

Bizon wraca "czyżby"

A widzisz coś złego w kombajnach z zagranicy?

a ty widzisz coś złego w zbożu , mleku, wieprzowinie i wołowinie z zagranicy?bo jeśli nie to nie jesteś Polakiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon wraca "czyżby" Dzisiaj, 03:50
  •  

#102 Share PIECIA555

PIECIA555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 maj 2009 - 12:03

Bizon wraca "czyżby" Święte słowa

#103 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 02 maj 2009 - 12:08

Bizon wraca "czyżby"

a ty widzisz coś złego w zbożu , mleku, wieprzowinie i wołowinie z zagranicy?bo jeśli nie to nie jesteś Polakiem

Porównujesz wieprzowinę z maszyną rolniczą - brawo, tak trzymaj :)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#104 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 maj 2009 - 12:10

Bizon wraca "czyżby" Niestety, przyszłość Bizona jest już dawno przesądzona. Co prawda ostatnia modernizacja Rekorda z 'przyciemnianą' kabiną i hederem New Holland-a była niezła (kiedyś w 'Agrohandlu' Legnica był na sprzedaż taki 'ex-demo', był super, ale cena była wtedy zaporowa...), ale dziś Bizon nie uzyskałby na przykład znaku bezpieczeństwa CE wymaganego w Unii (choćby dlatego, że opróżnianie chwytacza kamieni wymaga wchodzenia pod podniesiony zespół żniwny, a to ciężki grzech w tym przypadku) a modernizacje Rekorda były by bardzo kosztowne. Trzeba by np. powiększyć zbiornik ziarna (ile tam się miejsca w komorze silnika marnuje...), silnik musiałby spełniać normy emisji spalin, no i trzeba by wyeliminować te 'pozytywne wibracje', co byłoby trudne bo w Bizonie oba sita 'chodzą' w tę samą stronę co powoduje duże drgania, zwłaszcza po wyjechaniu z łanu i 'wywaleniu' masy, która przynajmniej częściowo te drgania tłumiła.
Co do 'Supera" to w nim trzeba by na pewno zmienić przednią oś, bo się sypie 'transmisja' (no i te hamulce...), no i na pewno nie z daszkiem i barierkami (!!), ale z porządną kabiną to nie przeczę, że za rozsądne pieniądze znalazłby nawet dziś nabywców (pewnie nie tylko w Polsce).
No ale wyszło, że taniej jest przejąć licencje na TC i naklejać na niego jedną małą wlepkę "BIZON"...

Tu dochodzimy do innego problemu o którym już pisałem w 'ładowaczach': u nas się fabryki zamyka, a nie rozwija. Jeszcze jednym powodem dla którego New Holland skończył Bizona w Płocku po przejęciu fabryki jest to, że nie chciał robić sobie konkurencji, bo lepiej jest sprzedawać swoje produkty globalne, niż utrzymywać takie 'lokalne' marki robiące niepotrzebną konkurencję na wcale niemałym rynku jaki jest w Polsce...
Swoją drogą ciekawe jak długo jeszcze 'nasz' turecki :) Ursus będzie produkował te dobrze znane nam ciągniki (np. ciężkie) i kiedy ogłoszą, że są one zbyt przestarzałe...
A wtedy pozostanie nam już tylko 'przechrzczony' MTZ i jakaś tam chinszczyzna...
good God damn and other such phrases...

#105 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 02 maj 2009 - 12:11

Bizon wraca "czyżby" Ja mam NH z zagranicy dlatego ze polacy nie potrafia zrobic nic dobrze do konca. Bizony zeby były zerżniete w 100% z NH serii 15xx to by duzo lepiej chodziły niz modyfikowane przez polskich "fachowców"-flachowców.

#106 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 maj 2009 - 12:15

Bizon wraca "czyżby" Jak myslicie ile jeszcze Bizonki pociagna na Polskich polach??

#107 Share PIECIA555

PIECIA555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 maj 2009 - 14:04

Bizon wraca "czyżby" trudno powiedzieć to zależy jak rolnicy szanują te piękne maszyny :)

#108 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 02 maj 2009 - 15:02

Bizon wraca "czyżby" Ludzie spójrzcie obiektywnie a nie jako zagorzały fan polskich bizonów i wtedy pomyślcie czy bizony miały by teraz jakieś szanse. Do czego doszliście? Oczywiście że nie...
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#109 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 maj 2009 - 16:51

Bizon wraca "czyżby" z racji że wiele na kombajnach się nie znam to i wiele mądrego nie powiem pewnie ale:
- bizon super - przestarzały,
- bizon rekord - przestarzały,
- bizon sampo - zaprzestano produkcji a taki kombajn chętnie bym kupił (coś szybkiego z hederem max 3,5metra do gospodarstw 40-60ha),
- bizon gigant - nie widziałem na oczy
- bizon dynamic - zniknął z produkcji zanim zadomowił się na rynku
- bizon BS 110 lub 5110 - 2 sztuki u nas w okolicy widziałem

Ogólnie supra i rekorda powinno przestać się produkować na początku lat 90tych (zaraz po zakończeniu PRLu) przestając produkować do niego oryginalne części a wprowadzić tylko BS'a (duże gospodarstwa + usługi) dynamica (mniejsze + usługi) i sampo (małe gospodarstwa bez usług). Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

Wg mnie - za długo trzymano na linii produkcyjnej przestarzałe supry i rekordy (nie było konkurencji z zachodu a był popyt na kombajny) zamiast wprowadzić sampo i dynamica które teraz trzebabyłoby też czymś zastąpić a tutaj lipa bo nie ma czym (w sumie to sampo mógłby być zastąpiony jakimś innym-bardziej wypasionym sampo).
Stara maxyma moich znajomych - kto się nie rozwija ten się zwija - bizon się zwinął i raczej już nie zobaczymy nowych produktów z tym logiem a obecne bizony jeszcze pojeżdzą bo sam widuję nawet Vistulę u nas we wsi.
Wiem jedno. Kupionego w zeszłym roku supra chcę użytkować 3-4 latka i zamienić go na coś innego jak mi się noga nie powinie (myślę o sampo w wydaniu biozna albo jego oryginał).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#110 Share rolnik9407

rolnik9407

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motory,rolnictwo i wszystko co z nim zwiozane.

Napisany 02 maj 2009 - 17:46

Bizon wraca "czyżby" No widze ze się znasz nie oceniaj się tak i dużo ciekawych informacji.
Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 02 maj 2009 - 18:53

Bizon wraca "czyżby" @nikita bardzo fajna wypowiedź naprawdę fajnie to wszystko wytłumaczyłeś :)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#112 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 maj 2009 - 20:45

Bizon wraca "czyżby" Sorry Nikita_Bennet, ale raczej poprę kolegów, że się nie znasz na kombajnach zbożowych (chcesz kosić 60 hektarów co roku taką kaleką jaką był Sampo? Na pewno nie przy naszych zmiennych pogodach - po prostu byś się nie wyrobił z czasem).

#113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 maj 2009 - 21:16

Bizon wraca "czyżby"

z racji że wiele na kombajnach się nie znam to i wiele mądrego nie powiem pewnie ale:
- bizon super - przestarzały,
- bizon rekord - przestarzały,
- bizon sampo - zaprzestano produkcji a taki kombajn chętnie bym kupił (coś szybkiego z hederem max 3,5metra do gospodarstw 40-60ha),
- bizon gigant - nie widziałem na oczy
- bizon dynamic - zniknął z produkcji zanim zadomowił się na rynku
- bizon BS 110 lub 5110 - 2 sztuki u nas w okolicy widziałem

Ogólnie supra i rekorda powinno przestać się produkować na początku lat 90tych (zaraz po zakończeniu PRLu) przestając produkować do niego oryginalne części a wprowadzić tylko BS'a (duże gospodarstwa + usługi) dynamica (mniejsze + usługi) i sampo (małe gospodarstwa bez usług). Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

Wg mnie - za długo trzymano na linii produkcyjnej przestarzałe supry i rekordy (nie było konkurencji z zachodu a był popyt na kombajny) zamiast wprowadzić sampo i dynamica które teraz trzebabyłoby też czymś zastąpić a tutaj lipa bo nie ma czym (w sumie to sampo mógłby być zastąpiony jakimś innym-bardziej wypasionym sampo).
Stara maxyma moich znajomych - kto się nie rozwija ten się zwija - bizon się zwinął i raczej już nie zobaczymy nowych produktów z tym logiem a obecne bizony jeszcze pojeżdzą bo sam widuję nawet Vistulę u nas we wsi.
Wiem jedno. Kupionego w zeszłym roku supra chcę użytkować 3-4 latka i zamienić go na coś innego jak mi się noga nie powinie (myślę o sampo w wydaniu biozna albo jego oryginał).

Ty normalnie chcesz zabić najlepszego i najsławniejszego z Polskich kombajnów czyli Bizona Super pisząc że lepiej by było przestać produkować do do niego części. Puknij się mocno w głowę!

#114 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:40

Bizon wraca "czyżby" Witam wszystkich. Powracając do tematu to bardzo bym chciał żeby Bizon wrócił na rynek ale prawda jest taka że to nie możliwe jest :) New Holland przejoł firme i to tyle Bizona , ale szczerze powiedziawszy to Bizon nie był taki zly jak go NH przejoł.
Sam posiadam Supera Z056 to jest kombaj ile się już z nim przeżyło chwil i tych gorszych i tych lepszych :) ale zawsze bede miec o nim dobre zdanie.
My Polacy powinniśmy być dumni że mieliśmy taką maszynę jak BIZON!!!!! bo to była jedyna maszyna która się sprzedawała znakomicie w kraju jak i za granicą, gdzie był chwalony przez tamtejszych rolników.

BIZON może nie istnieje jako firma ale istnieje jako historia taka jest prawda.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2009 - 10:30

Bizon wraca "czyżby" Bardzo dobrze powiedziane!!!

#116 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 maj 2009 - 11:02

Bizon wraca "czyżby"

Brak oryginalnych części uśmiercił by supra i rekorda nakazując wymianę parku maszynowego.

A więc jak to by wyglądało? Powiedzmy że kupiłem nowego rekorda na 2 lata przed zalecanym przez Ciebie zakończeniem produkcji. Części robiliby powiedzmy tylko 5 lat po zakończeniu produkcji żeby jak to ująłeś uśmiercić model i nakazać kupić nowy? I co, miałbym 7 letni sprzęt bez możliwości przeprowadzenia w nim porządnego remontu w razie czego? Jeśli byłoby mnie stać to udałoby im się zmusić mnie do kupienia nowego sprzętu. Ale na pewno nie bizona w takim wypadku, bo o klienta walczy się nie tylko jakością sprzętu ale i obsługi po tym jak go kupisz:)

#117 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 03 maj 2009 - 11:05

Bizon wraca "czyżby" K1ROVEZ sr ze sie wtrace ale moj mf 205 co sezon wykasza ponad 100ha a ma heder tylko 2.5 to myslisz ze Bizon sampo z 3.5m hederem by nie dał rady skosić 60ha ????
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#118 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 maj 2009 - 11:25

Bizon wraca "czyżby"

Sorry Nikita_Bennet, ale raczej poprę kolegów, że się nie znasz na kombajnach zbożowych (chcesz kosić 60 hektarów co roku taką kaleką jaką był Sampo? Na pewno nie przy naszych zmiennych pogodach - po prostu byś się nie wyrobił z czasem).

przecież napisałem że się nie znam - czytaj co piszę a późńiej komentuj.
ty mówisz o obkoszeniu areału a ja mówię o efektywnym wykorzystaniu maszyny - dla rekorda np wyliczono że musi rocznie obkosić pona 100ha i liczyli to goscie którzy mają większą wiedzę niż my obaj razem wzięci :)
No i ja podałem widełki 40-60ha. Rzepak wcześniej schodzi jak zboża przy dobrym roku i da sie to obkosić. 60 ha to imho max dla takiego kombajnu aby był efektywny. A cenowo - za te same pieniądze ma się rekorda, starszego (więcej awarii) ale szybciej obkosi taki areał.

Ty normalnie chcesz zabić najlepszego i najsławniejszego z Polskich kombajnów czyli Bizona Super pisząc że lepiej by było przestać produkować do do niego części. Puknij się mocno w głowę!

Przykro mi że nie zgadzam się z Twoim poglądem ale to są przestarzałe maszyny a fanem to jestem ale rolnictwa a nie fanatykiem reliktów PRLu.
Bizon miał jedną rzecz przed którą chylę czoła - sw400

Sam posiadam Supera Z056 to jest kombaj ile się już z nim przeżyło chwil i tych gorszych i tych lepszych :) ale zawsze bede miec o nim dobre zdanie. My Polacy powinniśmy być dumni że mieliśmy taką maszynę jak BIZON!!!!! bo to była jedyna maszyna która się sprzedawała znakomicie w kraju jak i za granicą, gdzie był chwalony przez tamtejszych rolników.

Tak - każdy chwali to co ma nieważne że sa z tym problemy - ach ta polskość :)
Dobrze natomiast ująłeś fakt że powinniśmy byc dumi że MIELIŚMY taką maszynę jak bizon - było minęło - 20 lat i będzie stała tylko w muzeum :)
Co do chwalenia zagranicą - znam tam mało rolników ale nikt nie chce bizona bo to rdzewiejący i awaryjny złom (kupili bo był tani a później kupili coś innego a bizonka na złom oddali).

A więc jak to by wyglądało? Powiedzmy że kupiłem nowego rekorda na 2 lata przed zalecanym przez Ciebie zakończeniem produkcji. Części robiliby powiedzmy tylko 5 lat po zakończeniu produkcji żeby jak to ująłeś uśmiercić model i nakazać kupić nowy? I co, miałbym 7 letni sprzęt bez możliwości przeprowadzenia w nim porządnego remontu w razie czego? Jeśli byłoby mnie stać to udałoby im się zmusić mnie do kupienia nowego sprzętu. Ale na pewno nie bizona w takim wypadku, bo o klienta walczy się nie tylko jakością sprzętu ale i obsługi po tym jak go kupisz:)

A to jest prawda z tym serwisem i częsciami, niestety ile firm tak robi?
Model goni model, popatrzcie na całość gospodarki światowej - kiedyć byl UR2 który był produkowany wiele lat i są części ale teraz w zetorku to sporo się zmienia i jak będzie z częściami za parę lat? Jak jest z autami czy telewizorami. Wszystko się szybko zmienia i taka jest polityka firm - wyprodukować a później zmienić model. Kiedyś maszynę produkowano na 15-20 lat. Dziś na 10-15. Smutne ale prawdziwe.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#119 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:22

Bizon wraca "czyżby" Jeśli chodzi o części do Bizona to wyczytałem ostatnio w Rolniczym Przegladzie Technicznym że główna składnica części znajduje się w Niemczech w fabryce CNH.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:44

Bizon wraca "czyżby"

K1ROVEZ sr ze sie wtrace ale moj mf 205 co sezon wykasza ponad 100ha a ma heder tylko 2.5 to myslisz ze Bizon sampo z 3.5m hederem by nie dał rady skosić 60ha ????

Tak właśnie myślę, i tak u nas jest. Sorry, ale nie zrozumiesz tego jeśli przynajmniej raz nie robiłeś żniw na pogórzu...

Dodaj odpowiedź