Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon wraca "czyżby"

224 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:35

Bizon wraca "czyżby" A masz kupę kasy żeby takie coś rozpocząć?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon wraca "czyżby" Dzisiaj, 19:49
  •  

#202 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 11:44

Bizon wraca "czyżby" Co do SW400 to będzie ciężko bo nie spełnia norm emisji spalin narzucanych przez UE

#203 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 20:50

Bizon wraca "czyżby" To się wyprowadzimy na Antarktydę, wszyscy fani Bizonów i tam nikt nam nic nie narzuci :D (żart)
Ale tak naprawde to kolego nie myśl, że to tak łatwo się własnej fabryki dorobić...

Albo zapakujemy Bizony w rakiete i wystartujemy na księżyc xD

#204 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 lipiec 2009 - 12:10

Bizon wraca "czyżby" Zgadzam się z Tobą FINN w 100 % . Ja tamtych czasów nie pamiętam bo urodziłem se już po upadku komunizmu ale tata opowiadał jak to było , sam jeszcze pamiętam jak u sąsiada który miał jednego z może 5 kombajnów na wsi jakie były kolejki . Ludzie najpierw z mlekiem do zlewni a póżniej kto szybciej do kombajnisty , cała droga zastawiona samochodami, ciągnikami ...
i nie czekali az rosa opadnie tylko aby kosił :D
na dodatek ten sąsiad jest troche alkoholik to czasem mokrego potrafił w nocy kosic aby zarobić .

sami jak w zeszłym roku kupiliśmy kombajn to poprzedni właściciel nie ukrywał ze dzieki BIZONOWI się dorobił "postawił" gospodarstwo na nogi , nawet mówił na bizonka " ZŁOTY DZIADEK " :)
ech to były czasy , może lekko nie było ale z tego co słysze to takie zycie w PRL-u by mi pasowało :)

szkoda bizona ale tak jakos chyba musi być :)

a co my bedziemy kosić na księżycu i antarktydzie :)
wiem wymyśli się nową odmianę jęczmienia zimowego :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#205 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:47

Bizon wraca "czyżby" no ja urodziłem sie w 87, ale i tak nic nie pamietam :) tylko to co tata opowiadał, to uwaz i tak było duzo kombajnów :D bo jak tata kupił juz kombajn na 83 rok to był jako jedyny po naszej stronie gminy ze swoim kombajnem i prywatnych rolników to wtedy moze miało z 5 kombajnów na cała gmine....no nie licząc SKR i PGR...ale PGRy i tak nie chodziły na usługi, no chyba ze na lewo , ale to juz inna bajka :) czasami to tata nie wracłał tydzien czasu do domu jak pojechał w dalsze strony ,a jak mieszkał u jakiegos rolnika to miał zawsze zatankowany, wyczyszczony i nasmarowany kombajn , ze tylko wsiadał i jechał od rana do 1-2 w nocy...
ale jak mówisz, kombajny Bizon budowały polskie rolnictwo... tata swojego spałacił w 3 lata!!! a na tamte czasy to była kupa pieniedzy...a kto teraz spałci nowy kombajn w 3 lata??!!! :) :) mój wujek kupił w 2004 Z0 58 hydrostatika to na 12lat!!
A tata swoim bizonem to wykupił cała gospodarke w której teraz mieszkamy i pracujemy a było kiedyś tutaj 4 gospodarzy!! i on to wszystko wykupił i 20 ha ziemi...
Bizony juz nie wrócą... :) :) :) to jest jedyne co w tych czasach moze byc pewne, a razem z nimi tamte czasy.. wiec lepiej niech Bizony pozostana w naszej pamieci, ale tylko te dobre strony , bo jakie były bizony to każdy wie, no i sa jeszcze :) ja zawsze bede pamietał Bizona jako żółty kombajn i ts przecudowna melodia jego silnika...............

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#206 Share Marciano

Marciano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 10:30

Bizon wraca "czyżby" a mógł byś wrzucić jakieś zdjęcia tego rekorda na hydrostacie który posiada twój wujek?

#207 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 sierpień 2009 - 12:32

Bizon wraca "czyżby" Ja ^89r. :)
u mnie można powiedzieć za stodoła było kółko rolnicze i tam z 3 kombajny były także nie było w sumie żle :( mimo ze u nas bardzo sa rozdrobnione gosp. nom sąsiad dzieki bizonowi kupił sporo maszyn nowiutkich ... prase,przyczepe samozbierajacą, zetora,360 x 2 itp. jak przyszły żniwa to jeden huk u niego był :)
teraz wszystko upada a BIZON juz 3 sezon stoi :) bo nie opłaca mu się go robić , woli nająć ...
cóż zeby nawet bizon wrócił to przy obecnej cenie zboza przecietny rolnik który pracuje na zo56 nie był by w stanie wymienic starego BIZONA na nowego :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#208 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 21:40

Bizon wraca "czyżby"

no tak wszystko ładnie pięknie ale sie chyba kolegom cosik pomienszało - bo bizony były produkowane w polsce za czasów PRL (czy jak kto woli komuny) i poprostu innych kombajnów nie było - pojedyncze sztuki Fortschritt-ów posiadały tylko duże PGR-y jak mialy wtyki w komitecie wojewódzkim - stąd pewnie ten "patriotyzm" - więc następnym razem zastanówcie się czasem nad realiami w jakich te maszyny powstawały - co z tego że MF z 1985 ma klimatyzacje jak w polsce rolnik miał wybór miedzy suprem rekordem i gigantem (w bogatym wyposażeniu rzecz jasna B) )

nie no nie mówie tutaj o sprowadzaniu Fortschritta w tamtych latach tylko tego że tam wyższe inspekcje NAKAZAŁY Montowanie kabin, wyciszenia, i montowania nawiewow. Jeszcze w latach 60 kiedy wprowadzono E-512 (1962 prototyp, 1963 seryjna produkcja) Bo mieli takie i takie normy dotyczące poziomu hałasu. No i pod względem technicznym naprawa forszaja to jest bajka. Wszystko na wierzchu a jak nie na wierzchu to chociaż dojście. Grzebanie w skrzyni 512 i Z056 Niebo i piekło B) W Forszaju tlyko wystarczyło heder podnieść i można robic kapitalke skrzyni. Tylko ze tam nie trzeba grzebać B) W tym roku u kumpla widełki 1 i wstecznego biegu wymieniałem. Ale co jak co Częsci tandeta. Nawet nei szło zabezpieczyć widełek bo dzura nie była prostopale do odtworu na oś nawiercona :) No ale Najdlużej to zajęło w tym wszystkim odkręcenie pokrywki skrzynie biegow bo dużo śróbek. A bizon Napewno nie wróci no i moze to i lepiej i tak jestesmy dosc z tyłu za zachodem a te zabytki tlyko by nas dobiły B) Case po przejęciu MDW jakiśczas produkował kombajny z MDW ale nie długo po prostu. Przestarzałe były. Chociaż wprowadzenie przez Bizona do produkcji takie 527 to by byl taki skok technologiczny :) :P
Mój Wladimirec podbija świat

#209 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 23:16

Bizon wraca "czyżby" ja mam bizona z 74 roku i claasa z 78 roku
miedzy nimi jest przepasc
o komforcie nie bede nawet mowil jest oczywiste
blachy w claasie sa oryginalne i zdrowe
a w bizonie wiekszosc wymieniona no
i claas ma czojnki na wszystkim i hydrostat
a bizon nic
przerob tez nieporownywalny
bizon jest dobrym kombajnem ale w czasach gdy byl produkowany teraz to przezytek
to jeest smutna prawda

#210 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:29

Bizon wraca "czyżby" szkoda tej firmy, ale to było do przewidzenia że to się tak potoczy, kombajny były dobre póki konkurencja nie przyszła a jak już firma zaczęła modernizować maszyny było za późno a pomogli jej w tym politycy którzy nie chcieli wesprzeć działań modernizacyjnych... ale mimo wszystko w naszym kraju powinniśmy mieć własne kombajny, nawet ruskie do nas już przyprowadzają swoje kombajny a my nie mamy już nic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 11:15

Bizon wraca "czyżby" Czy ktoś może mi powiedzieć do którego roku Bizon był produkowany?

#212 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 listopad 2013 - 19:58

Bizon wraca "czyżby" Jak dobrze kojarzę to ostatnie wydanie było w 2004 na licencji NH

#213 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 20 styczeń 2014 - 05:00

Bizon wraca "czyżby" A ja powiem tak może śmieszne ale dla mnie to bizon to bizon jaki jest taki jest każdy z nas tu wie no ale cóż jednak polski ^^ A tak na wesoło " Bizon kopci bizon czadzi bizon nigdy cię nie zdradzi " :D Sam osobiście posiadam bizona i powiem tak na moje pole starcza B) Ale mając w życiu okazję kosić Case Axial Flow bodajże 2138 to po prostu tam człowiek nie wie co to żniwa śmigasz od rana do nocy i zero zmęczenia :) Kosiłem też u wuja forsznitem e514 to powiem że super to nawet niema jak podjechać i rywalizować po pierwsze po puszczenie klepiska jak się zapcha w forszaju to po prostu dla mnie poezja :rolleyes: i wgl hamulce rura hydrauliczna bajka jedynie porównanie dla 514 to jest rekord którym nie miałem okazji operować ale wszystko przede mną :P No i w te żniwa kosiłem jakieś 4ha forsznitem e524 jak dla mnie kombajn jest bombastic duży zbiornik nawet konkretny przerób , no tylko w dużym życie nie pogonisz bo cheder nie nadąża razem z przenośnikiem wciągać tak twierdzi kolega bo młocarnia daję radę bez problemu no i jedyne co mnie trochę irytuje w tym kombajnie bardzo mała kabina stanowczo za mała <_< To ja mam kabinę naglaka i jest w niej dużo więcej miejsca i spokojnie 2 osoby mogą w niej być ^^ I tak na koniec powiem bizon miał szanse jak wiele innego przemysłu w naszym kraju no ale mamy taki rząd a nie inny co poradzić , jeszcze trochę to wszystko sprzedadzą jak już prawie wszystko sprzedali i zajechali no ale cóż to jest polska <_< Pozdrawiam wszystkich użytkowników Z056 ;)

Edytowany przez kasek, 20 styczeń 2014 - 05:11.

#214 Share totos12

totos12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 14:51

Bizon wraca "czyżby"

http://www.maszynydlafarmera.pl/informacje/aktualnosci/2499-bizon-powraca Bądźmy dobrej myśli ;)

#215 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:25

Bizon wraca "czyżby"

dzis 1 kwietnia wiec wszystko jest mozliwe :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#216 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:50

Bizon wraca "czyżby"

Znowu zachod chce wykorzystac kultowa marke do wyciagniecia kasy od polskiego rolnika.

#217 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 18:55

Bizon wraca "czyżby"

Niby utworzone w prima aprilis ale: Zetor wrócił do nazw Major, Ursus do C to może i NH uznało że jakiegoś najmniejszego w ofercie przemalują i dadzą naklejki Bizon

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#218 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:30

Bizon wraca "czyżby"

to z ich strony dobre posunięcie bo polacy mają zaufanie i zafascynowanie do bizona 

#219 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 03 kwiecień 2015 - 08:00

Bizon wraca "czyżby"

No jestem ciekaw czy to prawda. Cieszy to człowieka bo jakas historia wroci mimo, że tylko kolorem i naklejką ale widząc go na polu będzie cieszyć oko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 kwiecień 2015 - 08:21

Bizon wraca "czyżby"

Jeżeli to prawda to byłoby super. Mam nadzieję, że to nie jest tylko proma aprilisowy żart. Ożywienie Bizona mogłoby być strzałem w 10. Przecież one pracowały w całym kraju, na wschodzie i w Skandynawii. Mimo, że to tylko naklejka, ale jednak marka nie zaginęłaby.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Dodaj odpowiedź