carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

mickas092    499

No ok :) A co by było gdyby WCALE nie było BIZONA?? Jak by wygladało polskie rolnictwo?? Do tej pory bylibysmy na poziomie Białorusi albo Ukrainy i w 99% nie bylibysmy w Unii bo bylibysmy zbyt zacofani :) Tak mi sie wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Przykro mi że nie zgadzam się z Twoim poglądem ale to są przestarzałe maszyny a fanem to jestem ale rolnictwa a nie fanatykiem reliktów PRLu.

Bizon miał jedną rzecz przed którą chylę czoła - sw400

 

Wyobraź sobie PGR w którym jest powiedzmy 5 Bizonów Rekord i 12 Bizonów Super zaprzestanie w produkcji ich części doprowadziło by do upadku PGR-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Wyobraź sobie że nie ma takich PGRów gdzie było by 17 bizonów, to są tylko domysły. A innych części zamiennych nie ma? Też są nieoryginalne ale są.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Może i PGRów nie, ale w mojej wiosce działa SKR i mają tam 17 bądź 16 Suprów (jeden był teraz wystawiony do przetargu)

Ale ja popieram opinię @Nikity - mądrze gada, polać mu :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
No ok :) A co by było gdyby WCALE nie było BIZONA?? Jak by wygladało polskie rolnictwo?? Do tej pory bylibysmy na poziomie Białorusi albo Ukrainy i w 99% nie bylibysmy w Unii bo bylibysmy zbyt zacofani :) Tak mi sie wydaje :)

 

 

Krolowaly by Forszaje :)

 

Co wy macie z tymi bizonami, sentymentow sie wam zachciewa jak chce sie dobrze gospodarzyc to trzeba traktowac rolnictwo jaka wlasna firme.

 

Kto sie nie rozwija ten sie cofa zapamientajcie to sobie :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinator18, Bizon to ogólnie dobra maszyna, tylko po sprostu trochę stara.

 

Ja myślę że gdyby rolnictwo zrewolucjonizować jak w Danii (tam szło sporo bizonów, w wersjach luskusowych i do dziś są najmniej zużyte) że ma te 12 hektarów, a produkcję taką jak na 30 i do tego uprawia czymś starszej daty (niedawno widziałem takei gospodarstwo w necie. Na podwórzu JD 6420 a obok stary fergusen TE 20 i jakiś Fordson na stalowych kołach...) to Polska by była potęgą rolną, tka jak Ukraina gdzie ziemię są żyzne, powierzchnie ogromne, ale po prostu się nie chce i kasy ni ma....


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Krolowaly by Forszaje :)

 

Co wy macie z tymi bizonami, sentymentow sie wam zachciewa jak chce sie dobrze gospodarzyc to trzeba traktowac rolnictwo jaka wlasna firme.

 

Kto sie nie rozwija ten sie cofa zapamientajcie to sobie :)

 

Ciekawe za co By polski rolnik kupił sobie Forszaja to mnie zastanawia :) Niewiem jak w tamtych czasach wygladała sprzedarz Bizona ale pewnie były jakies upusty albo cos w tym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe za co By polski rolnik kupił sobie Forszaja to mnie zastanawia :) Niewiem jak w tamtych czasach wygladała sprzedarz Bizona ale pewnie były jakies upusty albo cos w tym stylu :)

Zakup bizona nie był łatwy w czasie kiedy rządziła komuna nie każdy mógł od tak kupić sobie bizona.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie ja tak myśle że jakby BIZON wrócił czy byłby gorszy czy lepszy od niektórych kombajnów to i tak by było na niego duzo chętnych bo tak przypuszczam że byłby tani i nie zaskąplikowany. Ale to są tylko moje przypuszczenia Wy możecie inaczej przypuszczeać.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499
Zakup bizona nie był łatwy w czasie kiedy rządziła komuna nie każdy mógł od tak kupić sobie bizona.

To i nie łatwo było sobie Forszaja sprowadzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale, jak widze te nowoczesne kombajny obudowa z plastiku a w bizonie metalowa :)


Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

 

Zakup bizona nie był łatwy w czasie kiedy rządziła komuna nie każdy mógł od tak kupić sobie bizona.

 

Kiedyś było inaczej. Bizony albo były na sprzedaż (cena modelu Z040 w latach 70-tych wynosiła 460 000 zł) albo jeszcze gorzej, że składałeś wniosek o przydział i za parę lat dostawałeś kombajn lub inną maszynę w skałdnicy Agromy. Ale było i tak że PGR-y niektóre po prostu sprzedawały maszyny prywatnym rolnikom, co było wtedy zabronione, nawet te co były dopiero odebrane z składnicy Agromy.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gago dobrze mówisz jak by wznowili produkcję starszych typów Bizonów sprzedawanych za rozsądną cenę to by było na nich wielu kupców, bo w tych nowoczesnych kombajnach w czasie awarii trzeba czekać pewnie nawet parę dni zanim przyjedzie serwis i naprawi a w starych Bizonach to ława naprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'BizonSuperZ056' dzięki za poparcie ;)

Kiedyś to jak się dało kupic Bizona od PGRU to trzeba było nawet więcej zapłacic niż za nowego bo używanego mogłeś dostać od reki a nowego nie było tylko trzeba było czekać na niego długi czas nawet z tego co wiem i słyszałem od niektórych uzytkowników kombajnów BIZON.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moim zdaniem bizony nigdy nie wroca...no chyba ze wprowadza jakies rewolucyjne zmiany ale watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Gdyby miały wrocic to juz by to zrobiły, im dłuzej Bizona nie ma tym gorzej dla niego. Jak mamy isc do przodu jak mamy sentyment do tych PRL-owskich kombajnów. Predzej NH stanie sie nowa narodowa marka niz Bizon powstanie z popiołow.

 

Prosze nie mowcie ze Bizona łatwo sie naprawia bo chyba nie robiliscie zachodniego kombajnu. Moze chodzi ze czesci sa łatwo dostepne ale z tym bedzie juz tylko gorzej gdyz brak oryginalnych czesci zmusza ludzi do montowania podrobek "made in garaz pana heńka" ktore odbiegaja trwałoscia i to bardzo od porządnych czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie narazie o BIZONIE można powiedzieć tyle: z prochu powstałeś w proch się obrucisz . Ale kto wie co dalej z nim będzie żyjemy w Polsce a tu jest nigdy nic nie wiadome do końca może akurat będzie nowy Bizon kto to wie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonista    0
Gdyby miały wrocic to juz by to zrobiły, im dłuzej Bizona nie ma tym gorzej dla niego. Jak mamy isc do przodu jak mamy sentyment do tych PRL-owskich kombajnów. Predzej NH stanie sie nowa narodowa marka niz Bizon powstanie z popiołow.

 

Prosze nie mowcie ze Bizona łatwo sie naprawia bo chyba nie robiliscie zachodniego kombajnu. Moze chodzi ze czesci sa łatwo dostepne ale z tym bedzie juz tylko gorzej gdyz brak oryginalnych czesci zmusza ludzi do montowania podrobek "made in garaz pana heńka" ktore odbiegaja trwałoscia i to bardzo od porządnych czesci.

 

Bizona na pewno łatwiej naprawić niż te zachodnie kombajny, wiem bo naprawiałem kombajny wielu marek i Bizon jest jednym z najprostszych kombajnów.


Kombajnista z 30-sto letnim doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Bo do bizona się bierze przecinak i młot i to wszystko ale na dłuższa metę to nie jest dobre, patrzcie jak teraz się bizony sypią, a stare claasy? 40 letnie claasy jeżdżą po kilka sezonów bez większych awarii.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I Bizon bez awarii może przejeździć sezon. W tym wypadku to wiele zależy od właściciela. Jak to się mówi "kto dba ten ma".


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja swojemu co sezon oleje wymieniam i wszystkie filtry a co dzień w żniwa ten filterek metalowy(nie wiem jak sie nazywa) mały czyszcze i od powietsza ten też co dzień zmieniam i maszyna chodzi jak buża jest z 1984r i jeszcze nic nie padło (z tych powarznych części ) nawet skrzynia a silnik to igła jest nawet tak mówią sąsiedzi że nie ma takiego drugiego Bizona co ma taki zdrowy głos jak mój. ostatnio awarię miałem 2 lata temu urwał się drut ten co jest pod kabiną od sprzęgła i łożyska siadły na wytsząsaczach też a tak bez awari chodzi przez 2 lata.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Znajomy ma Z056 A.D. '86

 

Nic, absolutnie nic poważnego mu się nie działo - sprzęt garażowany, zadbany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

nawet paliwa mu nie zabrakło? (żart) ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj