carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

Arni    1

A masz kupę kasy żeby takie coś rozpocząć?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do SW400 to będzie ciężko bo nie spełnia norm emisji spalin narzucanych przez UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

To się wyprowadzimy na Antarktydę, wszyscy fani Bizonów i tam nikt nam nic nie narzuci :D (żart)

Ale tak naprawde to kolego nie myśl, że to tak łatwo się własnej fabryki dorobić...

 

 

Albo zapakujemy Bizony w rakiete i wystartujemy na księżyc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Zgadzam się z Tobą FINN w 100 % . Ja tamtych czasów nie pamiętam bo urodziłem se już po upadku komunizmu ale tata opowiadał jak to było , sam jeszcze pamiętam jak u sąsiada który miał jednego z może 5 kombajnów na wsi jakie były kolejki . Ludzie najpierw z mlekiem do zlewni a póżniej kto szybciej do kombajnisty , cała droga zastawiona samochodami, ciągnikami ...

i nie czekali az rosa opadnie tylko aby kosił :D

na dodatek ten sąsiad jest troche alkoholik to czasem mokrego potrafił w nocy kosic aby zarobić .

 

sami jak w zeszłym roku kupiliśmy kombajn to poprzedni właściciel nie ukrywał ze dzieki BIZONOWI się dorobił "postawił" gospodarstwo na nogi , nawet mówił na bizonka " ZŁOTY DZIADEK " :)

ech to były czasy , może lekko nie było ale z tego co słysze to takie zycie w PRL-u by mi pasowało :)

 

szkoda bizona ale tak jakos chyba musi być :)

 

a co my bedziemy kosić na księżycu i antarktydzie :)

wiem wymyśli się nową odmianę jęczmienia zimowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no ja urodziłem sie w 87, ale i tak nic nie pamietam :) tylko to co tata opowiadał, to uwaz i tak było duzo kombajnów :D bo jak tata kupił juz kombajn na 83 rok to był jako jedyny po naszej stronie gminy ze swoim kombajnem i prywatnych rolników to wtedy moze miało z 5 kombajnów na cała gmine....no nie licząc SKR i PGR...ale PGRy i tak nie chodziły na usługi, no chyba ze na lewo , ale to juz inna bajka :) czasami to tata nie wracłał tydzien czasu do domu jak pojechał w dalsze strony ,a jak mieszkał u jakiegos rolnika to miał zawsze zatankowany, wyczyszczony i nasmarowany kombajn , ze tylko wsiadał i jechał od rana do 1-2 w nocy...

ale jak mówisz, kombajny Bizon budowały polskie rolnictwo... tata swojego spałacił w 3 lata!!! a na tamte czasy to była kupa pieniedzy...a kto teraz spałci nowy kombajn w 3 lata??!!! :) :) mój wujek kupił w 2004 Z0 58 hydrostatika to na 12lat!!

A tata swoim bizonem to wykupił cała gospodarke w której teraz mieszkamy i pracujemy a było kiedyś tutaj 4 gospodarzy!! i on to wszystko wykupił i 20 ha ziemi...

Bizony juz nie wrócą... :) :) :) to jest jedyne co w tych czasach moze byc pewne, a razem z nimi tamte czasy.. wiec lepiej niech Bizony pozostana w naszej pamieci, ale tylko te dobre strony , bo jakie były bizony to każdy wie, no i sa jeszcze :) ja zawsze bede pamietał Bizona jako żółty kombajn i ts przecudowna melodia jego silnika...............


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

a mógł byś wrzucić jakieś zdjęcia tego rekorda na hydrostacie który posiada twój wujek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja ^89r. :)

u mnie można powiedzieć za stodoła było kółko rolnicze i tam z 3 kombajny były także nie było w sumie żle :( mimo ze u nas bardzo sa rozdrobnione gosp. nom sąsiad dzieki bizonowi kupił sporo maszyn nowiutkich ... prase,przyczepe samozbierajacą, zetora,360 x 2 itp. jak przyszły żniwa to jeden huk u niego był :)

teraz wszystko upada a BIZON juz 3 sezon stoi :) bo nie opłaca mu się go robić , woli nająć ...

cóż zeby nawet bizon wrócił to przy obecnej cenie zboza przecietny rolnik który pracuje na zo56 nie był by w stanie wymienic starego BIZONA na nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no tak wszystko ładnie pięknie ale sie chyba kolegom cosik pomienszało - bo bizony były produkowane w polsce za czasów PRL (czy jak kto woli komuny) i poprostu innych kombajnów nie było - pojedyncze sztuki Fortschritt-ów posiadały tylko duże PGR-y jak mialy wtyki w komitecie wojewódzkim - stąd pewnie ten "patriotyzm" - więc następnym razem zastanówcie się czasem nad realiami w jakich te maszyny powstawały - co z tego że MF z 1985 ma klimatyzacje jak w polsce rolnik miał wybór miedzy suprem rekordem i gigantem (w bogatym wyposażeniu rzecz jasna B) )

nie no nie mówie tutaj o sprowadzaniu Fortschritta w tamtych latach tylko tego że tam wyższe inspekcje NAKAZAŁY Montowanie kabin, wyciszenia, i montowania nawiewow. Jeszcze w latach 60 kiedy wprowadzono E-512 (1962 prototyp, 1963 seryjna produkcja) Bo mieli takie i takie normy dotyczące poziomu hałasu. No i pod względem technicznym naprawa forszaja to jest bajka. Wszystko na wierzchu a jak nie na wierzchu to chociaż dojście. Grzebanie w skrzyni 512 i Z056 Niebo i piekło B) W Forszaju tlyko wystarczyło heder podnieść i można robic kapitalke skrzyni. Tylko ze tam nie trzeba grzebać B) W tym roku u kumpla widełki 1 i wstecznego biegu wymieniałem. Ale co jak co Częsci tandeta. Nawet nei szło zabezpieczyć widełek bo dzura nie była prostopale do odtworu na oś nawiercona :) No ale Najdlużej to zajęło w tym wszystkim odkręcenie pokrywki skrzynie biegow bo dużo śróbek. A bizon Napewno nie wróci no i moze to i lepiej i tak jestesmy dosc z tyłu za zachodem a te zabytki tlyko by nas dobiły B) Case po przejęciu MDW jakiśczas produkował kombajny z MDW ale nie długo po prostu. Przestarzałe były. Chociaż wprowadzenie przez Bizona do produkcji takie 527 to by byl taki skok technologiczny :):P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam bizona z 74 roku i claasa z 78 roku

miedzy nimi jest przepasc

o komforcie nie bede nawet mowil jest oczywiste

blachy w claasie sa oryginalne i zdrowe

a w bizonie wiekszosc wymieniona no

i claas ma czojnki na wszystkim i hydrostat

a bizon nic

przerob tez nieporownywalny

bizon jest dobrym kombajnem ale w czasach gdy byl produkowany teraz to przezytek

to jeest smutna prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

szkoda tej firmy, ale to było do przewidzenia że to się tak potoczy, kombajny były dobre póki konkurencja nie przyszła a jak już firma zaczęła modernizować maszyny było za późno a pomogli jej w tym politycy którzy nie chcieli wesprzeć działań modernizacyjnych... ale mimo wszystko w naszym kraju powinniśmy mieć własne kombajny, nawet ruskie do nas już przyprowadzają swoje kombajny a my nie mamy już nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

A ja powiem tak może śmieszne ale dla mnie to bizon to bizon jaki jest taki jest każdy z nas tu wie no ale cóż jednak polski ^^ A tak na wesoło " Bizon kopci bizon czadzi bizon nigdy cię nie zdradzi " :D Sam osobiście posiadam bizona i powiem tak na moje pole starcza B) Ale mając w życiu okazję kosić Case Axial Flow bodajże 2138 to po prostu tam człowiek nie wie co to żniwa śmigasz od rana do nocy i zero zmęczenia :) Kosiłem też u wuja forsznitem e514 to powiem że super to nawet niema jak podjechać i rywalizować po pierwsze po puszczenie klepiska jak się zapcha w forszaju to po prostu dla mnie poezja :rolleyes: i wgl hamulce rura hydrauliczna bajka jedynie porównanie dla 514 to jest rekord którym nie miałem okazji operować ale wszystko przede mną :P No i w te żniwa kosiłem jakieś 4ha forsznitem e524 jak dla mnie kombajn jest bombastic duży zbiornik nawet konkretny przerób , no tylko w dużym życie nie pogonisz bo cheder nie nadąża razem z przenośnikiem wciągać tak twierdzi kolega bo młocarnia daję radę bez problemu no i jedyne co mnie trochę irytuje w tym kombajnie bardzo mała kabina stanowczo za mała <_< To ja mam kabinę naglaka i jest w niej dużo więcej miejsca i spokojnie 2 osoby mogą w niej być ^^ I tak na koniec powiem bizon miał szanse jak wiele innego przemysłu w naszym kraju no ale mamy taki rząd a nie inny co poradzić , jeszcze trochę to wszystko sprzedadzą jak już prawie wszystko sprzedali i zajechali no ale cóż to jest polska <_< Pozdrawiam wszystkich użytkowników Z056 ;)

Edytowano przez kasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Niby utworzone w prima aprilis ale: Zetor wrócił do nazw Major, Ursus do C to może i NH uznało że jakiegoś najmniejszego w ofercie przemalują i dadzą naklejki Bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

to z ich strony dobre posunięcie bo polacy mają zaufanie i zafascynowanie do bizona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

No jestem ciekaw czy to prawda. Cieszy to człowieka bo jakas historia wroci mimo, że tylko kolorem i naklejką ale widząc go na polu będzie cieszyć oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jeżeli to prawda to byłoby super. Mam nadzieję, że to nie jest tylko proma aprilisowy żart. Ożywienie Bizona mogłoby być strzałem w 10. Przecież one pracowały w całym kraju, na wschodzie i w Skandynawii. Mimo, że to tylko naklejka, ale jednak marka nie zaginęłaby.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak rekord ? Niebieskie były Sampo, Dynamic, BS i Rekord :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minesq    0

Dobrze by było ^_^ A gdzie o tym słyszałeś??

http://www.agrofoto.pl/informacje/aktualnosci/2499-bizon-powraca tu pisze cos na temat bizona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

pisze, pisze, a potem było też sprostowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj