Zaloguj się, aby obserwować  
lysyrolnik

Wygrodzenia w chlewni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lysyrolnik    17

Witam.

 

Otóż zdenerwowało mnie wywalanie obornika widłami w mojej oborze i postanowiłem trochę to usprawnić a mianowicie wypychanie obornika ciągnikiem z turem.

I tu mam mały problem bo świniaki muszę zamknąć na korytarzu, ale żeby sie nie pomieszały to muszą być przegrody.

Moje pytanie jest takie: jakie przegrody lepsze

metalowe "made in stodoła", rama metalowa ze środkiem ze sklejki "made in stodoła" czy tez może podobne wygrodzenia ale już jakieś firmowe? Potrzebuje 7 przegród o szerokości ok 4m i 7 przegród o szer. ok 3m.

 

Jakie jest wasze zdanie lepiej posiedzieć trochę w garażu i zrobić to samemu czy może zakupić od razu gotowe z firmy zajmującej sie tym?

 

 

 

P.S jeśli znacie producentów takowych wygrodzeń to podawajcie namiary. Najlepiej w woj. Łódzkim ale w ostateczności dalej tez mogę sie wybrać B)

 

 

pozdrawiam


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja Ci doradzam przegrody plastkiowe, my takie posiadamy i sprawują sie bardzo dobrze, możesz je umyć myjką ciśnieniową i wogóle nierdzewieją i gniją jak wiadomo. Jest to wydatek, ale posłuży naprawde na lata, jest latwy w utrzymaniu go w czystości B) Firmy są różne np. Polnet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My mamy przegrodzenia w chlewni z metalu i już pomalutku je zaczynamy remontować , a w szczególności drzwiczka które zamykamy na czas wyrzucania obornika, świnie je tak wylizały no i jeszcze ta wilgoć . Kup plastiki to masz na wieki przegrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

My w chlewni także mamy metalowe wygrodzenia i trzeba je będzie powoli malować ;). Nie polecam tego typu wygrodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Również jak poprzednicy polecam "deski plastikowe". Może i wydatek większy ale 0 korozji w oborze to po 1 a po 2 zyskasz na czasie, farbie itp. taka deska ma 50 cm wysokości a składa się to jak puzzle (prosto) ;)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj