Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wygrodzenia w chlewni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 10:56

Wygrodzenia w chlewni Witam.

Otóż zdenerwowało mnie wywalanie obornika widłami w mojej oborze i postanowiłem trochę to usprawnić a mianowicie wypychanie obornika ciągnikiem z turem.
I tu mam mały problem bo świniaki muszę zamknąć na korytarzu, ale żeby sie nie pomieszały to muszą być przegrody.
Moje pytanie jest takie: jakie przegrody lepsze
metalowe "made in stodoła", rama metalowa ze środkiem ze sklejki "made in stodoła" czy tez może podobne wygrodzenia ale już jakieś firmowe? Potrzebuje 7 przegród o szerokości ok 4m i 7 przegród o szer. ok 3m.

Jakie jest wasze zdanie lepiej posiedzieć trochę w garażu i zrobić to samemu czy może zakupić od razu gotowe z firmy zajmującej sie tym?

P.S jeśli znacie producentów takowych wygrodzeń to podawajcie namiary. Najlepiej w woj. Łódzkim ale w ostateczności dalej tez mogę sie wybrać B)

pozdrawiam

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wygrodzenia w chlewni Dzisiaj, 02:00
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 14:26

Wygrodzenia w chlewni Ja Ci doradzam przegrody plastkiowe, my takie posiadamy i sprawują sie bardzo dobrze, możesz je umyć myjką ciśnieniową i wogóle nierdzewieją i gniją jak wiadomo. Jest to wydatek, ale posłuży naprawde na lata, jest latwy w utrzymaniu go w czystości B) Firmy są różne np. Polnet.

#3 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 26 kwiecień 2008 - 19:55

Wygrodzenia w chlewni My mamy przegrodzenia w chlewni z metalu i już pomalutku je zaczynamy remontować , a w szczególności drzwiczka które zamykamy na czas wyrzucania obornika, świnie je tak wylizały no i jeszcze ta wilgoć . Kup plastiki to masz na wieki przegrody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 00:49

Wygrodzenia w chlewni My w chlewni także mamy metalowe wygrodzenia i trzeba je będzie powoli malować ;). Nie polecam tego typu wygrodzeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:22

Wygrodzenia w chlewni Również jak poprzednicy polecam "deski plastikowe". Może i wydatek większy ale 0 korozji w oborze to po 1 a po 2 zyskasz na czasie, farbie itp. taka deska ma 50 cm wysokości a składa się to jak puzzle (prosto) ;)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.