Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ?

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:58

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @Daniel215 z opinią na temat silników Perkins i Sisu Diesel, to akurat mało przekonywujące, bo tak samo można napisać o silnikach JD, Deutz i Cummnis. Ramą, której nie doceniasz, ma znaczenie przy pracy z dużymi, ciężkimi maszynami zawieszanymi, bo wtedy powstają duże naprężenia, które czuć, gdy ciągnik jest krótki i lekki np. Case Puma 155. JD ma mniej opcji automatycznych i mechanicznie załączaną blokade w porównaniu do reszty. Case ma bardzo przejrzystą kabinę, zaś w MF kabina trąca myszką.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Dzisiaj, 11:25
  •  

#42 Share nietoperek

nietoperek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:03

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? cześć,
napiszcie co wybrać jd 6930 czy case cvx 175 do talerzówki najlepiej ok 4-4,5 m czyli np khun discover 36(4,3 szer rob.)
ja nie bede nim jeździł zatem kolejne pytanie czy jest sens kupowac comfort z TLS ???
dzieki za rade

#43 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:11

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Jaka cena maszynek i jaki areał?A ten john deer to premium czy zwykły.Jeżeli ty nie będziesz nim jeździł to jest sens płacić za udogodnienia?Ja uważam że nie :blink:

#44 Share nietoperek

nietoperek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:20

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? areal to bedzie ok 400 ha ale głownie ekologiczne uprawy sadownicze zatem ma talerzowac miedzyrzedzia
ktore do tej pory byly koszone ale powoli chcialbym sie rozprawiac z darniną
za jd 6930 comfort 244 tys zł a comfort z TLS 255 tys zł
za case cvx 175 trzeba by troszke dolozyc ale ful opcja za ok 300 tys
tylko zastanawiam sie czy amort oska jest uzasadniona jako kolejna mozliwa rzecz do ewentualnej naprawy?- ja sam jeździc nie bede zasatanawialem sie jeszcza nad MF 6480 za ktorego chcieli 270 tys tez z TLS
napiszcie co uwazacie
dzieki

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2009 - 13:34

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @nietoperek operujesz cenami netto mam rozumieć? Twoje porównanie jest ciut rozbieżne, bo jak można porównać Janka 6930 z cvx175? Wszak to 25 kuca różnicy o masie, rozstawie osi, hydraulice nie wspominając. Tym bardziej ten MF 6480, bo on ma mniej niż 150KM. Do takiej talerzówki 4-4,5 to 160-180KM to minimum, aby dobrze sobie radził. :blink: Napisz jeszcze coś jeszcze o tych ciągnikach i pracach jakie mają wykonywać.

#46 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 14:13

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? a ja bym polecił troszkie większy ciągnik (zasze jest mieć dobrze zapas mocy) a mianowicie mówie o jd7730 jestem jego posiadaczem od września, super mocna maszyna, wygodna, no i wiele innych zalet, jedyny minus cena 330tyś netto taka była jak kupowałem do tego wziąłem przedni tuz to troszkie drożej wyszło, ale ja ogólnie polecam markie jd
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#47 Share nietoperek

nietoperek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:30

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? wiem ze jest różnica w kucykach miadzy tym case m a jd ale jd to taki wymarzony ciagnik
i mysle sobie tak ze skoro mam mf5465 125 km ktory radzi sobie dobrze z 3 m ciezka talerzowka to 155 km tez powinien sobie radzic z 1,3 m szxersza?
druga opcja to jest koszenie miedzyrzedzi muczerem firmy strom (4,6 szer rob)
i tu 155 km wystarczy
zastanawiam sie czy jest dla mnie sens wydawac wiecej kasy na inny cisgnik bo do wykorzystania z arimr mam 250 tys zatem to co powyzej tej kwoty dokladam poza konkursem

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:45

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @nietoperek słabo liczysz. :blink: Do 4,3 to przy takim odniesieniu 180KM będzie adekwatne. Do 155KM to maks 3,8m, bo z większa będzie stękał.

#49 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:06

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? jeśli chodzi o talerzówki to za bardzo nie mam doswiadczenia z nimi ale znajomy ma fendta 718 i akpila 4 bądż 4,5 metra dokł. nie wiem,ale jedno jest pewne zap.z nią jak wściekły i nie ważne czy góry czy twardo jak skała, i to na pełną głębokość.

#50 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 09 grudzień 2009 - 16:47

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Nietoperek ta cena za jelonka 6930 jest Netto czy brutto???? Bo mi się wydaje że Brutto. Ja też się zastanawiam na tym jelonkiem 160km żeby go kupic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2009 - 23:56

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Ceny, które podaje @nietoperek są zdecydowanie cenami netto.

#52 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 grudzień 2009 - 00:43

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? a u mnie zetor 100km radi sobie z broną 3.7m no chyba ze jest bardzo mokro jak w tym roku i talerzówa szła po samą rame to trzeba go było troche podusić aby się rozpedził, jak jest srednio wilgotno w polu to idzie jak trzeba - na 4 ternowej - 12km/h leci spokojnie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2009 - 00:58

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Jacek, a ile ona waży?

#54 Share nietoperek

nietoperek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 07:17

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? tak napisz konkretnie co to a talerzowka bo ja mowie kuhn discover 4,3 m = 5ton

#55 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:48

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? no przy tym co piszecie to moja talerzówka powinna się nazywać talerzóweczka. znie znam dokładnie jej wagi bo kupiłem używaną i nie mam metki ani nic z tych rzeczy ale gdzies tam dokopałem się ze bardzo podobna wazy 2.5 tony wiec zakładam ze moja bedzie miec podobnie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#56 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:47

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Mogę potwierdzić to co napisał Mckylo że seria MTX w McCormickach jest bardzo udana (spójrz sobie na niemieckich stronach albo chociaż na allegro ile MTG mają CASE MX) Bo Mccormick MTX 150 to nic innego jak stara seria Case MX 150. Ciągnik do tego jest bardzo ciężki jak na swoją moc 152KM. Jeśli się nie mylę to z dużą ilością obciążników z przodu waży 7ton. Jak już będziesz kupował to polecam zakup ciągnika z miekką osią. Mam ją w moim McCormicku MC 135 i bardzo dobrze to się sprawuje, no chyba że nie lubisz latać ze smarem bo jednak zalecane jest częste smarowanie tej osi. Ale dla późniejszej wygody chyba warto. Ciągnik jest bardzo prosty w obsłudze i nie ma zbędnej elektroniki. Odnośnie reszty to John Deere to z pewnością czołowy ciągnik z tych co wymieniłeś z tym że najnowsza seria z tego co wiem to nic innego jak poprzednia **20 tyle że więcej elektroniki jest w **30 która jak wiadomo często zawodzi. O reszcie z Twoich wymienionych ciągników się nie wypowiadam bo nie miałem.

#57 Share nietoperek

nietoperek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 07:51

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? własnie tej elektroniki sie boje
chociaz w w wersji comfort jest jej mniej niz w premium
wlasniwie to wszystkie nowe maszyny maja sporo elektroniki

#58 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 16:31

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Teraz praktycznie w każdym z nowych traktorów siedzi sporo elektroniki,i coraz częściej montowana jest skrzynia bezstopniowa.Przed tym się nie uchronimy ;)

#59 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 14:17

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? HMM ,co do amortyzacji osi to ,że Ty nim nie będziesz jeździł to nie znaczy ,że jest nie potrzebne ,gdyz komfort jazdy lepszy, przyczepność przedniej osi dużo lepsza, a jak jej nie ma to ciągnik podskakuje w czasie jazdy a to na jego podzespoły dobrze nie dział tak zauważyłem to u siebie w MX 170 i MX 135,który posiada ową amortyzacje.Co do JD to też nie jest tak pieknie u mnie w 7920 po 1000mtg pękł przewód od zasialnia podnosnika ,stał 2 dni zanim samemu to się zrobiło ,serwis kazał czekać tydzień a cena tego przewodu ponad 200 euro u nich,ja oczywiście taniej to zrobiłem.Nastepna rzecz to elektro-hydrauliczne sterowanie sekcjami hydrauliki to porażka już 2 nie działają aby jakiś kabelek w którymś miejscu nie łaczy i d... ,a to deneruje jak przy pługu potrzebne jest mi 3 sekcje a na koniec zabezpieczenie bolców bocznych odciągów cięgieł dolnych TUZ ,co trochę kołki ścina i bolce wylatują ,raz przez to wygięlo mi koncówkę odciągu,.Co do spalania to musi mieć zapiętą maszynę adekwatną do jego mocy ,gdyż nie zwraca on uwagi bardzo na to czy ma lekko czy nie a paliwo idzie , w zgranym zestawie nawet jest "ekonomicznie".Na koniec trzeba porównać cenny części zamiennych tj.oleje ,filtry,przy JD nawet zakup zamienników boli...:)
Co do skrzyni bezstopniówki polecam ,super sprawa,zobaczymy ile wytrzyma, jak siadnie to wtedy nie będzie wesoło:(
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share RafalClaastim

RafalClaastim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport,podnoszenie ciężarów , extremalna jazda.

Napisany 05 luty 2010 - 20:26

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Mam duży dylemat . Posiadam 170 ha i mam zamiar kupić teraz nowy ciągnik o mocy minimum 150 km + boost .Jestem w stanie wydać do 450 tyś.Doradzcie mi co mam wybrać.

Dodaj odpowiedź