Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ?

62 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 22:27

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Witam wszystkich, to moj pierwszy post.

Prosze forumowiczów o radę. Planujemy zakup do naszego gospodarstwa nowego ciągnika z przedziału mocy 140-160 KM.Odwiedzili juz nas przedstawiciele Claasa, NH oraz JD. Wszyscy zachwalają swoje maszyny, wiadomo kazdy chce zarobić. Co sądzicie o tych ciagnikach? moze ktoś ma tego typu ciagnik i chciałby sie podzielić swoja opinia na jego temat? Którą marke wybrać, która jest niezawodna, lepsza? Może jeszcze inna niz jedna z tych które wymieniłem. Ceny wszystkich ciagników które nam oferowano mieszczą się w okolicach 185 tyś. zł netto. Przy wyborze ciagnika wazne jest to zeby nie był zbytnio obłożony elektronika i komputerami. Licze na pomoc i zachecam do wpisywania swoich opinii.

pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 22:31

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Te marki które wymieniłeś to w mocach 140-160 KM napewno nie są po 185tys. netto...
W tej cenie nie kupisz zachodniego ciągnika tej mocy B)

#3 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 22:44

Te marki które wymieniłeś to w mocach 140-160 KM napewno nie są po 185tys. netto...
W tej cenie nie kupisz zachodniego ciągnika tej mocy B)

Negocjajce i rozmowy z handlowcami prowadził mój tata, wyszperałem foldery które zostawili wraz z cenami jakie proponuja, jezeli dobrze rozczytuje pismo mojego taty to bedzie to nastepujaco:
JD 6630 - 191tys/185tys po upuscie
JD 6830 - 197/190
NH T6050 185 tys
NH T6070 190 tys
Claas Arion 6xx C 185 tys.

takie mam zapisane ceny. Z palca ich nie wyssałem :)

#4 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 22:52

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Witam kolegę gorzi na forum. Po pierwsze to za cenę 185 tys zł netto to można już coś kupić ale pewnie są to maszyny zubożone o co się da. Wersje tzw. ekonomiczne więc należy to rozumieć jako np. więc takie ciągniki mają atrakcyjną cenę ale coś za coś tu na pompie zaoszczędzą hydraulicznej (np. mniejszy wydatek), to siłownik podnośnika słabszy itd.
Nie będę Ci opisywał bierz ten czy tamten bo najlepszy itd nie lubię tego. Osobiście radzę Ci się zainteresować marką McCormick jeżeli zależy Ci na dobrym sprzęcie i zminimalizowanej elektronice. W tej mocy mogę polecić Ci MTX 150 152 KM sprawdzony ciągnik, rama silnika, ciężki co jest jego zaletą, silnik na 8 zaworach bez elektroniki, normalna pompa wirowa, nawet pompka zasilająca mechaniczna czyli układ paliwowy prosty. Skrzynia power shift cztery zakresy zmieniane mechanicznie na każdym cztery półbiegi pod obciążeniem, EHR i rewers elektrohydrauliczny. Ciągnik jest protoplastą starego CASE MX który zbiera do dzisiaj bardzo dobre opinie jako ciągnika prostego, mocnego i trwałego.
Jest też nowość McCormicka XTX 145 (147KM) lub XTX 165(167KM) są to już ciągniki z silnikami 24 zaworowymi na układzie common rail oraz skrzynią z 8 biegami pod obciążeniem wyposażenie zbliżone do MTX. Moim zdaniem marka jeszcze w Polsce nie aż tak popularna jak inne ale ciągniki są godne uwagi i z tego co wiem spisują się bardzo dobrze. Wybór należy do Ciebie osobiście zachęcam tylko do tego abyś się tym maszynom przyjrzał bliżej bo uważam że warto.
Pozdrawiam

#5 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 23:03

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Dziękuję MCKYLO za Twojego posta, bardzo rzeczowy i rozsądnie napisany, napewno wezmiemy to na poważnie i rozejrzymy sie w ofercie McCormickia. Co do ceny i wyposażenia ciagników które wymieniłem wyżej niestety pojecie mam blade. Jutro zapytam tate jak to wygląda z ta ofertą, skąd takie ceny i na czym zaoszczędzają. Zachecam dalej do dyskusji B)

#6 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 23:32

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Dzięki. Jak wkrótce się zorientujesz jest duża grupa kolegów rzeczowo argumentujących swój wybór ale niestety jest też duża grupa która jako argument podaje mój najlepszy bo to np. taka i taka marka. Wybór ciągnika przy obecnej ofercie to szok i bardzo duży dylemat

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 00:21

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? mckylo z calym szacunkiem jaki posiadam do twojej osoby, ale jesli wypisujesz takie glupstwo jak to ze zaleta jest skrzynia o 16 przelozeniach do takiego ciagnika, ktory ma zapewne robic wiekszosc czasu w polu to na prawde robisz wode z mozgu mniej doswiadczonym uzytkownikom. skrzynia biegow to chyba najwazniejszy element w ciagniku i tutaj mazna wybierac pomiedzy markami, bo reszta jest mniej istotna jesli kolega nie chce skomplikowanego ciagnika.
jesli to ma byc powershift to ok. 30 przelozen powinno sie znalezc, wszystkie dodatkowe systemy auto, eco itp. nie sa niezbedne, choc szybko sie mozna przyzwyczaic. najlepsze sa skrzynie bezstopniowe, ale to juz calkiem inny pulap B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Szczepanus

Szczepanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 15:48

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? ja polecam Valtre T 151 eco power. weź sobie o niej troche poczytaj ja osobiscie kupuje valtre serii N .super ciągniki no tylko "naladowane" elktroniką lecz niezawodne traktorki. no ale o cenie poniżej 200 tys netto zapomnij.

#9 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:54

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? brzozak2 no chyba się mocno zagolopowałeś w wypowiedzi niezbyt kulturalnej w stosunku do mnie, po pierwsze nie przeczytałeś dokładnie mojego posta to po pierwsze, po drugie w poście nie zachwalam skrzyni 16x12, jako opcję podaję z ośmioma pod obciążeniem, nawiasem za tą skrzynię McCormick został traktorem roku 2006. Stwierdzenie że robię wodę z mózgu mniej doświadczonemu koledze to jest nie na miejscu zachowanie z Twojej strony. Najpierw doczytaj posta. Post był informacyjny. Jako doświadczony kolega powinieneś dawać przykład profesjonalizmu nowemu koledze a tu niestety dałeś plamę. Szanuj innych.

#10 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:58

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @Gorzi ile masz wogole hektarow?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 21:17

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? hmm w tej chwili wlasnych kolo 50, + okolo 100 dzierzawionych(ta liczba sie ciagle zmienia i tak naprawde tylko moj tata wie ile naprawde ziemi uprawia w tym roku B) ) a w maju sie okaze czy dokupimy jeszcze 45 w naszej miejscowosci :) z tym ze to nie ma wiele do rzeczy bo wykonujemy uslugi w niemal wszystkich okolicznych miejscowościach, orka, siew, opryski itp. także nasze ciagniki obrabiaja dużo wiecej ziemi niz sami posiadamy.
Tak w ogole to nasze gospodarstwo stworzylismy od podstaw dopieor 3 lata temu, kupilismy Pronara 1221 i 1025 + pługi, agregaty opryskiwacz itp... caly osprzęt, w tamtym roku doszedl kombajn Claas Medion 310. Mineły 3 lata i wiadomo, ciagniki sie wysluzyly, chcemy kupic wiekszy ciagnik aby zastapic w pracach polowych mniejszego pronara. Z tym ze tym razem srodki finansowe nas juz tak nie ograniczaja i zamierzamy cos kupic z wyzszej klasy niz te nasze Pronary.

#12 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 26 kwiecień 2008 - 21:22

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? Widać że dobrzy gospodarze z was bo gospodarstwo ładnie się rozwija. Oby tak dalej B) :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#13 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 22:14

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? tytuł roku McCormik dostał za kase a nie za skrzynie...nie wierz wszystkiemu co piszą kolego MCKYLO

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 09:46

brzozak2 no chyba się mocno zagolopowałeś w wypowiedzi niezbyt kulturalnej w stosunku do mnie

ok sorry, mogles poczuc sie urazony, wiec sprobuje sie wytlumaczyc:
w kazdej wypowiedzi promujesz mccormicka, kazdemu go proponujesz i kazdy element jest plusem w tych ciagnikach (nie mowie ze tak nie jest), co jest dosc mocno zastanawiajace. nie zauwazasz innych marek?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 11:41

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? nie bijcie sie tutaj @brzozak i mcyklo bo nie ma ciągników idealnych B)
@gorzi pomyśl troche zanim zamowisz ciagnik nad różnymi "bajerami" żeby za jakiś czas nie żałować.i to sie tyczy wszystkich marek czy JD czy valtry mccormicka czy innych

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 19:03

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @Gorzi
Z tych co podałeś osobiście wybrałbym JD ale na pewno nie w podstawowej wersji. Taki ciągnik powinien posiadać TLS, amorkę kabiny oraz opony przynajmniej 540 przód i 650 tył -a takie nie są w standardzie B)
Ceny które podałeś to za okrojone wersje, ale może akyrat takiego chcesz. Skrzynia w Jelonku to minimum Auto Quad Plus 20/20. Za bezstopniową trzeba dopłacić kilka tys euro ale na prawdę warto -wystarczy się przejechać.
Ostatnio wprowadzono guziczek sprzęgła w Joystiku do przełączania zakresów w przekładni Auto Quad Plus.

Wybór ciągników jest ogromny i trzeba wiedziec jakie ma mieć wyposażenie, dopiero można ustalać cenę,

Mozesz napisać czy to wersje Classic czy Comfort? Raczej to pierwsze :)

#17 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 22:19

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? brzozak2 gdybyś przeczytał wszystkie moje posty (a z interpretacją ich jak widzę masz problemy) to nie w każdym promuję McCormicka to po pierwsze, nie każdy element w tych maszynach to zaleta, jeżeli tak podchodząc do tematu to większość użytkowników na forum promuje określone marki, więcej niektórzy dadzą się za nie niemal pokroić więc to też może być zastanawiające no chyba się zgodzisz ale jakoś innych nie piętnujesz. Zaproponowałem koledze gorzi aby również zainteresował się marką, tak jak szczepanus który poleciła Valtrę (tylko przykład) ale jakoś to Ci nie przeszkadzało, jak inny kolega promuję JD to też Ci nie przeszkadza więc się nie czepiaj!!! A jeżeli już to bądź konsekwentny i piętnuj wszystkich za swoje ulubione marki. Na tym kończę bezsensowną polemiką z Tobą bo szkoda na to czasu.
Pozdrawiam

#18 Share gorzi

gorzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 22:24

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @robertbara: niestety nie wiem jakie to wersje, nie bylo mnie przy rozmowach z dealerami i cos wiecej bede mogl na ten temat powiedziec dopiero za kilka dni, kiedy wroce do domu (studiuje poza miejscem zamieszkania)

Z tego co widze to wszyscy zwracaja uwage na zbyt niska cenę, moze macie rację i probowali wcisnac te najuboższe wersje.
Mozecie mi powiedziec na co zwrócic uwagę przy wyborze dodatkowego wyposazenia, co warto zmienić w standardowych wersjach, co dołożyć?
Jak narazie szala zwycięstwa w tej konfrontacji ciagników które rozważamy przechyla sie na korzyść JD.

PS: wybaczcie mi moje pytania ale nie mam kompletnie pojęcia o ciagnikach itp, studiuje kierunek zupelnie odmienny od rolnictwa i nigdy się rolą nie zainteresowałem, a teraz chce pomoć przy woborze odpowiedniego ciagnika rodzicom, stąd moja dociekliwość i naiwne pytania nowicjusza B)

#19 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 06:33

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? w takim ciągniku napewno ci sie przyda amortyzowana kabina,szersze opony,skrzynia AP (autopowr) lub auto quad plus.jesli bedzie ci potrzebny możesz wsiąśc również przedni tuz. ocencie z ojcem co bedzie wam potrzebne żeby za jakis czas nie załowac

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:24

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ? @MCKYLO
Wyluzuj -ja podałem ciągnik którym akurat Kolega jest zainteresowany, choć to że podałeś dodatkowo MC Cormicka to ok, nawet dobrze B)

Co do autora -to ja opcje mniej więcej wypisałem choć te mniejsze to nie, zapytaj dilera bo tego jest mnóstwo.
Raczej wypisz co by Cię interesowało i koniecznie się dowiedz jakie wersje, czyli co posiadają te modele traktorów :)

Dodaj odpowiedź