Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie C-360 Fotka spalania !!!

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 09:47

Pytanie C-360 Fotka spalania !!!

To skoro tak to odpuszcze sobie jeszcze kapitalke z góry dziekuje wszystkim za pomoc.

Nie mów że chciałeś robić kapitalke z powodu takiego dymka B) Chyba że masz jeszcze inne objawy o których nie wiemy (np. słaba kompresja, niskie ciśnienie oleju po rozgrzaniu)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie C-360 Fotka spalania !!! Dzisiaj, 09:22
  •  

#22 Share Rafiiiiiiiiii

Rafiiiiiiiiii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 15:18

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! Nie no ciśnienie chyba oki,bo na cale szczeście lampka czujnika sie nie zapala w pracy.Dzisiaj troche orałem to lukałem.Praca ogólna jest oki,ale na forum jest tyle tematow że to dym niebieski to olej pije i takie tam,wiec postanowiłem napisać swój post.W takim razie nie bede robił kapitalki.Myślałem że naprawde cos jest nie tak że kopci.Dziesiaj po rozgrzaniu jak zjechałem z pola to po dodaniu gazu w sumie nic nie kopcił czy to może być wina zimnego silnika???

#23 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 22 maj 2008 - 22:08

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! jak silnik jest zimny to najwięcej kopci na siwo, u nas we wsi facet ma jakiegoś starego zetora (nie wiem jaki typ) jak go odpali to całe podwurko normalnie białe od dymu,(silnik chodzi na wolnych obrotach) mimo tego nie bierze oleju, po rozgrzani kopci ale już nie tak strasznie jak po odpaleniu

#24 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 październik 2008 - 22:32

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! to mi jak narazie nic niedymi
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 10 październik 2008 - 12:15

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! Jak zapala i ma moc to sprawa prosta jest maszyna!!

Mysle ze podstawa to odpowiednia temperatura silnika.

Pewnym problemikiemmoze byc to ze ciagnik uzywany raczej sporadycznie i lekko.
Tak jak nasz. Po odpaleniu troche na bialawo rzuci. Jak sie podgrzeje to tez widac dym. Ale jak np dostanie po zaworach np w plugu, to nawet jak ma gaz do spodu i go przydusi to dymek wyglada przyzwoicie. Oczywiscie widac go , ale wyglada zdrowo.

Moze napisze ta:
Kolega przywiozl rok temu z Niemiec starego Majorka 3011. Stalo to z 10 lat w pokrzywach, a przedtemuzywane bylo jako kosiarka w sadzie. Nie napracowal sie zbytnio.
Kolega zaczal od pomalowania, wymioany oleju w silniku, skrzyni. Lekka poprawka instalacji, dwikrotna wymiana filtrow paliwa i oleju. Jak juz bylo ok z olejami wybral sie z kultywatorem w pole. Mowil ze na poczatku jak dostal obciazenie to starsznie kopcil na bialo i rozowo. Az sie bal ze go popsol. Ale postanowil dokonczyc prace. Zaczelo coras glosniej turkotac z rury. A on mu gaz. Jak pojawily sie ostre iskry z komina, silnik az smierdzial farba troche mu odpuscil. Od tamtej pory chodzi jak zegareczek. Jeszcze raz mu zmienil oliwe, filtry. Od tamtej pory ani dymka. Poprostu musial sie "rozruszac" przepalic nagary, brudy.
Moze to smieszne ale moim zdaniem klekotanie na niskich obrotach pod obciazeniem w celu oszczednosci maszyny mija sie z celem. Jak ma pracowac to tak zeby widac bylo ze pracuje.

#26 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 13:32

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! moja 60 tka też tak dymi mimo remontu silnika mowie o (nowych pierscionkach, tulejach, regeneracji wtryskiwaczy i pompy wtryskowej) teraz jest różnica że przynajmniej pod obciażeniem dymi na lekko czarno a nie na niebiesko> Sąsiad mówił rzebu jeszcze wymienic filter powietrz ale czy to ma sens już chyba nic sie nieda wskurac poprostu to jest c-360
john deere

#27 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 19 grudzień 2008 - 15:07

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! Tak wlasnie taki urok tego ciągnika ze lubi sobie przykopcic:) moja BESTIA jest po kapitalce całego silnika i tez zarzuca dymek, a w ciężkiej pracy wali piękny czarny dym od razu widac ze chce pracowac :):):)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 grudzień 2008 - 17:38

Pytanie C-360 Fotka spalania !!! Dokładnie C-360 tak ma. Co innego 3P. Ja mam przepracowane 150 mth od remontu i jak go dzisiaj odpalałem rano to zero dymu. Dopiero po dodaniu gazu lekko zadymi na czarno. A po rozgrzaniu nawet pod obciążeniem nie dymi.