Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 18:37

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie? Zasiliłem dzis dolistnie zboża gnojówą z szambem i mam taką działkę pod lasem która jest tak zeżarta przez zwierzyne jak by ktoś kosiarką wysoko skosił, czy coś z tego namłóci sie ziarna, tzn czy coś z tego jeszcze wyrośnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie? Dzisiaj, 05:16
  •  

#2 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 17:47

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie?

Zasiliłem dzis dolistnie zboża gnojówą z szambem i mam taką działkę pod lasem która jest tak zeżarta przez zwierzyne jak by ktoś kosiarką wysoko skosił, czy coś z tego namłóci sie ziarna, tzn czy coś z tego jeszcze wyrośnie?

Ja przepraszam moze się nie znam ale nie słyszałem o nawożeniu dolistnym gnojówką a tym bardziej szambem. Hmm Ale jestem zainteresowany technika oprysku jakie miałeś filterki i jakie dysze ? I czy nie miałeś problemu z zabijaniem filtrów.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 18:18

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie? he he beczkowozem zasilam dolistnie B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 18:46

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie? a to pisz że lejesz gówno pog(Ł)ównie. a nie że dokarmiasz dolistnie.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:59

Żyto zgryzione przez zwierzynę - czy coś z tego będzie? Jeżeli jest to wczesna wiosna i nie szkoda ci pieniędzy to wal 70-80 azotu w czystym (saletra amonowa) i po kilku dniach cycocel, po 2 tygodniach to samo, jeżeli jest węzeł krzewienia i kilka pędów bocznych to coś podciągniesz.
Dolistne to kosmetyka, plonu nie zapewni. Prosta kalkulacja, policz ile jest N w litrze i ile go dajesz na ha, z tego roślina plonu nie zbuduje.