golas5720

John Deere!!5720, 5820, 6130 lub 6230

Polecane posty

golas5720    0

Witam

Mam pytanie ale chciał bym aby w tym temacie udzielały się tylko posiadacze danych ciągników lub osoby dobrze znające sie w ciągnikach john deere!!!!

 

Poszukuję ciągnika w 80% do tura!! Lecz chciał bym aby można było też nim zrobić coś innego np. pociągać coś w stylu agregatu bądź przyczepy z załadunkiem ok 12-15ton!!

 

Co o tym myślicie?! Jaka seria?! Jeżeli 5020 do premium!!

 

Czekam na fachowe odpowiedzi:P

 

Pozdrowiiiiiiiionka!!


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja mam 5720 w najlepszej wersji poza przednim TUZ i HMS. Myślę, że ten ciągnik idealnie nadaje się to tura bo jest bardzo zwrotny, a także ma dobrą do tego typu prac przekładnie z rewersem. Jeśli chodzi o prace w polu lub pociągowe to myślę, że brakuje mu troszkę mocy więc lepiej wziąć 5820 jeśli przewiduje się takie prace (można też zwiększyć dawkę paliwa w 5720 i będzie to samo ale to dopiero można zrobić po upływie gwarancji na silnik-2lata). Ciągnik z ładowaczem nie potrzebuje dodatkowego obciążenia i dobrze sobie radzi z agregatem 4,2m i gruberem 3m chociaż nie pracuje z nimi tak szybko jak np. Ursus 1224 co jest zrozumiałe ze względu na mniejszą moc. Nie ma żadnych problemów z podniesieniem tych maszyn. W transporcie dobrze sprawdza się przekładnia Power Quad Plus z systemem speedmatching (chyba tak to sie nazywa) jednak nie zawsze on działa. Trzeba zdobyć trochę wprawy żeby wiedzieć jak zmienić grupy w taki sposób żeby ten system zadziałał (z mojego doświadczenia wynika, że obroty muszą wynosić >1500 i trzeba je utrzymać podczas włączenia sprzęgła, a samego sprzęgła nie można puszczać zbyt gwałtownie. Moim zdaniem ten ciągnik jest idealny do: ładowacza czołowego, opryskiwacza, rozsiewacza nawozów, prasy zwijającej, lżejszych prac polowych i transportu. Gorzej radzi sobie w bardzo ciężkich pracach ze względu na małą moc i małą masę (jeśli się nie mylę to można do niego zamówić fabrycznie obciążniki w tylnych kołach).

Na dzień dzisiejszy mój ma 336mth i nie miał żadnych problemów technicznych. W większości pracuje z ładowaczem i jest ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Cześć!

Dziękuje że odpowiedziałeś na moje pytanie!!

Po twojej odpowiedzi naszła mnie ochota na 5820 w full wersji bo skoro mówisz że radzi sobie dobrze z agregatem 4,2m( a z jaką szybkością jeździsz??!! ) i jest bardzo zwrotny to chyba bym go pobierał B)

 

Lecz proszę jeszcze innych użytkowników o odpowiedzi na moje pytanie!

 

Dziękuje

 

P.S. A jakiej firmy masz ten agregat??

Edytowano przez Olik
Ort.

Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Agregat jest z Pom Brodnica chyba. On był dla Ursusa 1224 ale JD 5720 też czasem z nim pracuje. Z tym agregatem to gdzieś tak 6-8km/h idzie. Jak Ursus 1224 orał z 4skibowym pługiem i wałem cambella to uprawiający po nim JD 5720 miał ciężko żeby go dogonić. Z 3m podorywkowym to też tak 6-8km/h. Z podnoszeniem obu nie ma problemu jeśli ma ładowacz. Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na zwrotności (JD jest na pewno najzwrotniejszy z tych lepiej wyposażonych ciągników) to zastanów się nad MF 5445. My byśmy go kupili tylko, że nam bardzo zależało na zwrotności, a u MF z tym nie jest najlepiej. Możesz też sie zastanowić nad Fendt 300 Vario bo jest najlepszy w tej klasie ale i najdroższy niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Heh o fendt-cie to ja nawet nie marze B)

Niestety za drogi:P a zwrotność w turze to bardzo duży plus:) a zresztą mam już jednego john-a 6620 SE, a jak brać konie to z jednej stajni :)


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Przybliż mi swoją rozbieżność, tzn 5720 a 6230 to 30 koni różnicy, zupełnie inna cena oraz 2 baaaardzo różne ciągniki. Czy 6030 miałby być w wersji Classic :) czy Comfort? B)

 

Co do tych ciagników to wiecej się nie wypowiem bo nie mam żadnego z nich :)

 

Jesli masz już 6620 to to będzie pomocniczy?

 

Dopisz w jakich dokładnie maszynach miałby chodzić, wtedy będzie nam łatwiej w doradzeniu. A i ile masz ha, na ile będziesz zwiększał itd. Im więcej info tym lepiej.

 

Jakieś orientacyjne ceny masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Ahh... więc tak to miał by być ciągnik pomocniczy w sensie takim że naprzykład chciał bym nim ciągać ,,aresa z unii'' 2,2m a może i większego o 1m w przyszłym roku...niewiadomo:)

...może talerzówke 2,5m

...I Prasa Sipma belująca

...przyczepe z burakami (ok. 10-13ton) i kukurydze na zielonke...też o. 10-13ton:)

 

jak serie 6030 to taką słabszą (raczej B) )

 

a tak ogólnie to na ciągnik w sumie mam ok. 220tys. i chyba nic więcej

 

Najważniejszy jest T-U-R

 

Chodzi oto aby niemiał za dużego bulu a w razie czego zawsze stoi na gospodarstwie 130koni :)

Aha hektarów mam 80...


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

10-13 ton kukurydzy wciągnć na kopiec to musisz podczepić te 130 kuców, więc proponowałbym jako pomocniczy jednak coś z 50-tek ale za to dobrze wyposażony( do tura np. wydajniejsza pompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Ale my mamy silosy i tylko wcofujemy:> chce tylko aby pociągnął no i po polu teżB)

 

A wiecie może ile kosztuje 6130 z turem netto??


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Za tura JD 633 do 6030 trzeba dać 30 tys brutto bez osprzętu B)

 

Premiumka ma inne zegary, dodatkowe oświetlenie i jakieś drobne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Jednak sie wstrzymam...za ok. 3miesiące wychodzi seria 5030 więc zobaczymy co fajnego przyniesie:)

 

Ej no!! Nie napisałem że temat zamknięty.

 

Jak myślicie co przyniesie nowa seria 5030??

 

Nie pisz posta pod postem -opcja edytuj!!!

Edytowano przez robertbara

Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Słyszałem że w Polsce Premiera 5030* ma wejść na jesiennych Bednarch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ej no!! Nie napisałem że temat zamknięty.

 

Jak myślicie co przyniesie nowa seria 5030??

 

Przecież temat jest otwarty więc nie wiem o co Ci chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

albo za sporą dopłatą ;) wszystko sie okaże nie ma co prorokować


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Zapewne w 5030 która ma się ukazać w najbliższych 3 miesiącach w standardzie będzie tylni zaczep na linkę...i silniku ma być z tą nową technologią r3 (unijne przepisy:P)

 

Dealerzy karzą zamawiać szybiutko jak ktoś chce jeszcze 5020 bo już niedługo niebędzie:)


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0
Ale my mamy silosy i tylko wcofujemy:> chce tylko aby pociągnął no i po polu też<_<

 

A wiecie może ile kosztuje 6130 z turem netto??

 

O ile sie dobrze orjentuje John Deere 6130 Classic kosztuje 44tys euro natomiast wersja Comfort 46tys euro.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

mam 15 ha pola i produkcje mleczna , docelowo zwieksze powierzchnie gospodarstwa do min 30 ha a moze wiecej mam na stanie c 360 z maszynami do niego i czasem ruska do pomocy od stryjka ktory zlikwidowal gospodarstwo

zaniedlugo ojciec przepisze gospodarstwo i wtedy zaczna sie inwestycje i wlasnie zastanawiam sie nad tym jakiego johnego kupic mysle o 4 ciagnikach 5090R, 5100R, 6130, 6230 wiem ze podobne moce maja, jednak te z serii 6030 sa ciezsze srednio o tone

to bedzie ciagnik głowy w gospodarswie na pewno tura sie mu zalozy mi sie wydaje ze ten 5090R jest taki w sam raz a wy co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

ja brałbym JD6230 masywniejsza maszyna napewno sprawdzi sie jako główny ciągnik w twoim gospodarstwie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przy takim areale, a nawet 20 większym 5090R z pewnością sobie poradzi, ładowacza mniejszy zdecydowanie będzie praktyczniejszy, zwrotność przy ładowaczu to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj