Skocz do zawartości

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:10

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Witam wszystkie Agrofotowiczki i Agrofotowiczów, mam prośbę. Chciałbym się dowiedzieć od was jak najwięcej o marce tych sieczkarni moga być trochę starsze modele i nowsze tylko nie modele FX i młodsze. Prośbę tą kieruję ponieważ jesteśmy w trakcie zakupu sieczkarni samojezdnej cena do 80 tyś. z kęperem 3000 lub większym i podbieraczem. Głównie mnie interesuje jak się ten model NH spisuje przy Kęperach
i czy te silniki które w nich są (DAF) dają radę przy pracy. Chciałbym żebyście jak możecie, opisali ją od podstaw, czyli ile pali, czy kopci, jak również materiał który został do nich użyty nie zużywa się tak szybko (noże tnące, walce). Chodzi mi o tą sieczkarnię http://www.allegro.p...mper_1991r.html Pozdrawiam i dziękuje B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Dzisiaj, 13:30
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:25

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Znajomy ma na usługach właśnie NH 1905 i 1900 to jak na razie nie narzeka tylko on ma na 6 rzędowe je, nawet powiedziałbym ze chwali sobie, a co do silnika to jak sieczkarnia pójdzie w dobra kukurydze to kazda bedzie pierdzieć, Wiem ze noże kosztują ok 7 tyś, palą nie najgorzej dośc oszczędne są, naprawdę godne polecenia

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:34

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 kolega nam kosil podobną model 2305 bo nasza sie zatarla :angry: i powiem ze to dobry sprzęt warty kupna B)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2008 - 07:42

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 No dzięki za informacje B) , piszcie jeszcze coś jak możecie.

#5 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 23 kwiecień 2008 - 11:05

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 u nas użytkują NH1905 i sprawuję się dobrze rocznie kosi 120 hektarów kukurydzy przes 2 lata nie miał poważnych usterek tylko sprzęgło sie spaliło teraz jest trochę czasu wolnego to wymieniamy co sie da

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:12

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Prosiłbym jakby ktoś miał zdjęcie pociętej kiszonki przez NH lub napisać jak krótko tnie kukurydzę.

#7 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:18

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 ten model 2305 nie ma gniotownika tylko tarkę i silnik ma duzo lzej niz z gniotownikiem B)

#8 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:51

Witam wszystkie Agrofotowiczki i Agrofotowiczów, mam prośbę. Chciałbym się dowiedzieć od was jak najwięcej o marce tych sieczkarni moga być trochę starsze modele i nowsze tylko nie modele FX i młodsze. Prośbę tą kieruję ponieważ jesteśmy w trakcie zakupu sieczkarni samojezdnej cena do 80 tyś. z kęperem 3000 lub większym i podbieraczem. Głównie mnie interesuje jak się ten model NH spisuje przy Kęperach
i czy te silniki które w nich są (DAF) dają radę przy pracy. Chciałbym żebyście jak możecie, opisali ją od podstaw, czyli ile pali, czy kopci, jak również materiał który został do nich użyty nie zużywa się tak szybko (noże tnące, walce). Chodzi mi o tą sieczkarnię http://www.allegro.p...mper_1991r.html Pozdrawiam i dziękuje B)

Przebieg ma pewnie podany z bębna , wymalowana jest także nie wiadomo jak wyglądała

Sprawdź stan walców czy da rade ustawić szceline bo jak ma wyjechane to bedzie robić gorzej od takiej z tarką i cepami pod nożami

Ja kupiłem niedawno 2405 CP i miałem dołożone nowe walce do gniotownika

Jak odpalisz w takich temp jak teraz to nie powinna bardzo dymić , ja paliłem swoją przy -5 i dymiła tylko chwlie puki silnik sie nie rozgrzał

To jest ta sieczkarnia co podałeś linka ale przed malowaniem
http://www.agroabc.p...a3724e3a03b1132

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:09

Przebieg ma pewnie podany z bębna , wymalowana jest także nie wiadomo jak wyglądała

Sprawdź stan walców czy da rade ustawić szceline bo jak ma wyjechane to bedzie robić gorzej od takiej z tarką i cepami pod nożami

Ja kupiłem niedawno 2405 CP i miałem dołożone nowe walce do gniotownika

Jak odpalisz w takich temp jak teraz to nie powinna bardzo dymić , ja paliłem swoją przy -5 i dymiła tylko chwlie puki silnik sie nie rozgrzał

To jest ta sieczkarnia co podałeś linka ale przed malowaniem
http://www.agroabc.p...a3724e3a03b1132

Wielkie dzięki za tą fotkę i za konkretne informacje :) jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak się spisują/pracują urządzenia tnące zbierany materiał B) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:39

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 A co jest według was lepsze tarka czy gniotownik, i chciałem się zapytać czy tarka i gniotownik są to te same rzeczy? Mógłby ktoś przesłać zdjęcia i na co patrzeć oprócz urządzenia tnącego???

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:49

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 A jak jest z częściami, ja jestem z małopolski okolice Kielc można dokupić do nich części zamienne?

#12 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 21:26

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Części tak samo jak do claas , JD a ceny konkretne

Najlepiej dogadywac się z kims kto ściąga używane sprzęty bo u nas u dilera to ceny są z kosmosu np walec do gniotownika 16000 zł a z francji za ta kase kompletny gniotownik zmontowany

Przystawka rzędowa jest to samo co Claas

Ja jeszcze nie wiem jak moja pracuje ale widziałem w akcji 2205 i spoko robiła , znajomemu kosiła Firma JD z gniotownikiem to gorzej robiła od NH z tarką , sporo zależy od przygotowania maszyny

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2008 - 22:09

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Nie wie ktoś czy w woj. małopolskim jest jakiś dealer sieczkarni samojezdnych różnych typów.Lub sąsiednie województwa. Prosił bym o szybką odpowiedz i z góry dziękuję B)

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2008 - 09:24

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 Jeszcze chciałem się zapytać jakiej produkcji (z jakiego kraju) jest sieczkarnia samojezdna Mengele???

#15 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 11:01

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 to są niemieckie sieczkarnie bliźniacze do case oba to głęboka modernizacja projektów zdaje się fortschritt E282....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#16 Share ramzes1

ramzes1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 maj 2009 - 14:27

A co jest według was lepsze tarka czy gniotownik, i chciałem się zapytać czy tarka i gniotownik są to te same rzeczy? Mógłby ktoś przesłać zdjęcia i na co patrzeć oprócz urządzenia tnącego???

Moim zdaniem zdecydowanie lepsza jest tarka

Edytowany przez ramzes1, 28 sierpień 2011 - 09:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Ghost

Ghost

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:41

Sieczkarnia samojezna New Holland 1905 jak uruchomic ostrzenie nozy w nh 1905?bebn niewiem jak włączc do tyłu