Skocz do zawartości

Zdjęcie

amazone

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Maliniak

Maliniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:13

amazone Ja też mam Amazonkę 6m. Bardzo dobrze się sprawuje, świetnie kryje ziarno i dokładnie wysiewa, tylko nie mam tabeli i za każdym razem muszę próbę robić. Ma ktoś może taką tabelę? Niestety nie wiem jaka ta amazonka, ale na pewno rzadko spotykana, także mogę wytłumaczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
amazone Dzisiaj, 09:18
  •  

#22 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:27

amazone Maliniak na stronie amazone są wszystkie skany tabel i innych materiałów do siewników. Na pierwszej stronie tych materiałów masz szkice albo zdjęcia siewniczków także poprzeglądaj. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że te tabele to można o kant du... pobić. Ściągnełem i praktycznie nic sie nie zgadzało, zbyt duże zużycie skrzyni przekładniowej.

#23 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 23:30

amazone Ja też mam D7 spoko sprzęt tylko boje się o skrzynie, bo jak się sypnie to ojjjjj (odpukać) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 10:00

amazone Sypać sie oprócz łożysk to nie ma co. Nowy typ skrzynki do D8 kosztuje coś około 3,5 tys a to już konkretna skrzynka, nie to co w D7. Łożysko około 400 zł, łopatki aluminiowe ok 80 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 22:41

amazone Amazone ma bardzo dobre siewniki mam amazone d 8 z redlicami talerzowymi siewnik ładnie kryje ziarno a ponadto ziarno jest wysiewane na tej samej głębokości co prowadzi do równomiernego wschodu . Redlice talerzowe to również piękna sprawa siewnik się nie zatyka jak sieje po kukurydzy :) ogółem bardzo dobra firma mają również dobre siewniki pneumatyczne do nawozów jedno co odstaje w tej firmie to jakość brony aktywnej Lepiej skompletować do tego siewnika brone z Rabe albo Maschio :) ja mam borne Maschio i nie narzekam uprawia ona 300 ha i przez 10 lat nie miałem żadnej awari po za tym że musiałem wymienić wał zębaty bo się starł polecam taki zestaw :)
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Dodaj odpowiedź