Zaloguj się, aby obserwować  
k_malysz

amazone

Polecane posty

aadamm153    2

d7 3.0 m szerokości roboczej bardzo dobry siewnik polecam ogólnie siewniki firmy AMAZONE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
Napisano (edytowany)

AMAZONE górą!!!! ;)

 

 

// I co ten post ma wnosić do tematu uzasadnij swoja wypowiedz

Edytowano przez Balzak

hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Obsiej 0,5 pola rzepaku Amazone a Poznaniakiem i zobaczysz gdzie te cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Rzepaku nie sieje. Mam teraz d8 ze skrzynią przejściową, a wcześniej śmigałem poznaniakiem starym i naprawde nie wiem gdzie te cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazone to jedna z najbardziej rozpowszechnionych firm dużo ludzi ma te siewniki , rozsiewacze itp....

Jeżeli zboże byś chciał amazone siać to jak najbardziej polecam tylko nie wiem jak z rzepakiem .

Nigdy nie widziałem ze sieją amazone rzepak ale polecam jak do pszenicy , jęczmienia itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

rzepak sieja bardzo dobrze u nas zasial 30 ha wszystko pieknie wyszlo. swoja droga ze potem i tak go zalalo i umrozilo ale to juz nie wina siewnika ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja mam amazone rpd 301 Jest to siewnik nabudowany ktory moze chodzic tylko za agregatem.szerokosc 3 metry.solidny siewnik i bardzo dobre blachy, praktycznie chyba nie moze zardzewiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ja mam Amazne D7 Super S i siejemy nim rzepak i bardzo ładnie to wychodzi tylko jak mało nasion już jest to trzeba je nagarniać, bo rozsypuja się po calym siewniku a siejemu co drugą redlice. Kiedys mieliśmy Poznaniaka i Amazone dużo lepiej sieje, równonierniej i są lepsze wschody po nim. Bardzo polecam te siewniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Wyjasni ktoś z czego wynika ta niesamowita jakość siewu ZBOŻA przez amazonke? Prosty siewnik składa sie z koła napedowego, skrzyni (łopatkowa w amazonce i zębata w starym poznaniaku) i wałka wysiewającego. Osobiście mam wieksze zaufanie do skrzyni zębatej w poznaniaku. Zgodzę sie że amazonka ma lepszej jakości materiał i powłoke lakiernicza i wygodniejszą obsługe ale to nie wpływa bezpośrednio na jakość siewu. Argument że jest bardzo dużo siewnikow amazone i są popularne to skomentuje może tym że w polsce jest bardzo popularny polonez i daevo lanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Bo mp: w poznaniaku rolki wysiewające kręcą sie płynnie a anazone przerywanym ruchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

i to niby zaleta? Hmm jakiś argument to jest, niezrozumiały dla mnie ale jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Dołączam się do klubu ludzi uszczęśliwionych cudem Amazone... ja od jakiś dwóch lat nie mogę znaleźć odpowiedzi dlaczego ruch przerywany daje lepszą jakość siewu... :) ( D7 super s na talerzach)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mój famarol też tak ma i wcale nie jest super :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ale jakby twój famarol nazywałby się amazone, to już byłoby super :) - w końcu byłby to amazone :) .

 

Mimo że twój famarol ma góra 10 lat, a amazone około 20 ( D9 robia od kilku ładnych lat, a przedtem pare ładnych lat tłukli D8 ) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ciekawe co ja wam powiem za pol roku? jak kupowalem zestaw to w zyciu wczesniej nie widzialem na oczy firmy NODET, ale wygladal ladnie i byl nabudowany wiec dalem sie skusic,

teraz odpalilem w nim wszystkie bajery i zobaczymy jak to bedzie na placu boju, pojdzie i rzepak i pszenica i jeczmien, poki co to moge wam powiedziec ze jest duzy i tyle oraz ze w porownaniu do poznaniaka to ma astronomicznie wieksza przestrzen pomiedzy lejkami wiec nie powinien sie zapchac a to mi bardzo przeszkadzalo w poznaniaku.

Duzo osob pisze o wschodach w poznaniakach - ten moj z 78roku chodzil dobrze, jak tylko odpowiednio wydluzylem łącznik górny tak zeby siewnik byl porzadnie odchylony to mialem posiane rowno i nawet tyle ile chcialem - udalo mi sie nawet wysiac 4.2kg rzepaku, bez zmiany kol zebatych w skrzyni wiec uwazam ten wynik za dobry,

w tym roku bede chcial na probe posiac 3kg rzepaku - ciekawe co z tego wyjdzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jak dla mnie amazone to siewniki jak wszystkie no może trochę wystją ponad przeciętne ale nie dużo

do ich zalet to zaliczyłbym to , że

-nie zapychają sie jak mówił YACENTY

-prosta budowa skrzyni przekładniowej tam sie nie ma co psuć oprócz tych trzech łożysk ale nie widziałem amazona z niedziałającym łożyskiem

-redlice są wykonane z dobrej stali szlifierka ich łatwo nie bierze czyli ładnie idą w ziemię i sie nie tępią

- cały siewnik wykonany z grubej blachy

-duża dokładność wysiewu my siejemy nawet koniczynę, rzepak i len i jest ok.

 

do peres100 - amazon może zardzewieć nasz po kupieniu miał całą skrzynię zardzewiałą na dnie - ale żywica, farba i teraz można wode wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Wueska nie zgodze sie z tobą że w tej skrzyni nie ma sie co psuć. Składa sie ona z łożysk, kółek krzywkowych i łopatek odbierających moment.Nie popsują sie prakycznie tylko te kółka krzywkowe z tworzywa. Łożysko jedne u mnie padło wynikiem czego był siew pola w kratke. Jest to o tyle denerwujące że bardzo trudne do wyłapania. Ja zauważyłem dopiero jak zboże powschodziło. Jedne łożysko kosztuje około 400 zł. Dodatkowo przy montażu pękła mi ta łopatka aluminiowa na szczęscie udało sie pospawac bo kupić nowej nie byłem w stanie. W oficjalnym katalogu nie ma oznaczenia i nie było możliwości zamówienia. Oprócz tego te łopatki maja już bardzo duży ubytek w miejscu styku z kółkiem krzywkowym, w związku z czym zmniejsza sie maksymalna ilość możliwa do wysiania. Co chodzi o wschodzy i równomierność siewu zboża nie widze różnicy miedzy amazonkiem a starym poznaniakiem. Na plus u amazonki jak dla mnie to szerokość w porównaniu ze starym poznaniakiem i pojemność skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniak    0

Ja też mam Amazonkę 6m. Bardzo dobrze się sprawuje, świetnie kryje ziarno i dokładnie wysiewa, tylko nie mam tabeli i za każdym razem muszę próbę robić. Ma ktoś może taką tabelę? Niestety nie wiem jaka ta amazonka, ale na pewno rzadko spotykana, także mogę wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Maliniak na stronie amazone są wszystkie skany tabel i innych materiałów do siewników. Na pierwszej stronie tych materiałów masz szkice albo zdjęcia siewniczków także poprzeglądaj. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że te tabele to można o kant du... pobić. Ściągnełem i praktycznie nic sie nie zgadzało, zbyt duże zużycie skrzyni przekładniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Ja też mam D7 spoko sprzęt tylko boje się o skrzynie, bo jak się sypnie to ojjjjj (odpukać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Sypać sie oprócz łożysk to nie ma co. Nowy typ skrzynki do D8 kosztuje coś około 3,5 tys a to już konkretna skrzynka, nie to co w D7. Łożysko około 400 zł, łopatki aluminiowe ok 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Amazone ma bardzo dobre siewniki mam amazone d 8 z redlicami talerzowymi siewnik ładnie kryje ziarno a ponadto ziarno jest wysiewane na tej samej głębokości co prowadzi do równomiernego wschodu . Redlice talerzowe to również piękna sprawa siewnik się nie zatyka jak sieje po kukurydzy :) ogółem bardzo dobra firma mają również dobre siewniki pneumatyczne do nawozów jedno co odstaje w tej firmie to jakość brony aktywnej Lepiej skompletować do tego siewnika brone z Rabe albo Maschio :) ja mam borne Maschio i nie narzekam uprawia ona 300 ha i przez 10 lat nie miałem żadnej awari po za tym że musiałem wymienić wał zębaty bo się starł polecam taki zestaw :)


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj