Spojler

John Deere 3050 - godny uwagi?

Polecane posty

Spojler    2

Moge kupic traktor ale waham się pomiedzy case'em 5140 a jd 3050.Nie mam pojęcia jak porównać te dwa ciągniki.W końcu w case jest wiecej elektroniki a jd prostota.

 

prosze o plusy i minusy tych dwu ciągników :):);)

 

PS. zna ktos stronke z uzywanymi/uszkodzonymi maszynami z polski/holandii?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Wydaje sie ze ten JD jest godny uwagi chociażby dlatego, że to właśnie na tych starszych modelach ciągników (np ten wlasnie jd 3050) John Deere wyrobił sobie opinię 'niezawodności'. Więc warto było mu się dokładnie przyjrzeć ;)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja posiadam 3140 i jest bardzo podobny do 3050.silnik 6 cyl bardzo trwały,skrzynia biegów 16 w przod 8 w tył zsynchronizowana mechaniczna,mocny podnosnik(w 3050 2 dodatkowe silowniki) mały promien skretu.Jako takich usterem to mialem tylko kilka.Pompa wody,krzyzaki przednie,uszczelniacze przedniej zwolnicy,cala przednia prawa zwolnica(z mojej winy),załanczanie przedniego napedu(cewka skorodowała)Jak na 7 lat urzytkowania to niezle.Przy silniku i skrzyni nic nie ruszane.Do wad moge zaliczyc lekko pocący sie układ hydrauliczny.Ogolnie cicho i ciepło jak w polonezie:)

 

Urzywane czesci do ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

znajomy ma 3650 i chodzi pieknie....Tylko z tego co mi wiadomo case ma wiekszy uciąg.Kurde sam juz nie wiem....z jednej strony stosunkowa prostota i tradycja, a z drugiej nowe technologie i ładny wygląd....

W tym case'ie najbardziej podoba mi sie bardzo czuły układ EHR, wygląd,szerokie koła często spotykane (nie to co jd), rewers no i biegi pod obciążeniem, niestety jd tego nie ma i to wg mnie jest najwiekszym minusem.

 

może wypowiedza się uzytkownicy case'ów?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

chlopie bierz jd case to tylko niepotrzebne komplikacje ja sam mam jd 3640 chodzi jak zegarek prosta skrzynia zero elektroniki to czego nie ma zie nie zepsuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

właśnie mamy zamiar też zakupić ciągnik case 5140 na wiosne może ktoś coś powiedzieć?


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chodziło mi o to że Jd jest prostyt w budowie i zbytnio nie ma co się tam popsuć.

A Case jest pewnie trwałe bo gośc z sąsiedniej wsi ma i nie narzeka ale ja nie mialem z tą marką styczności więc nie moge nic powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

bo ogólnie case to duuuuzo elektroniki i pewnie o to ci chodziło, no ale za to jaki komfort ;)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podowski    0

niech pan popatrzy na valtre a ile ma miec koni a jesli ma chodzic przy turze to bym wolał cesa bo moj kolega ma 100 konnego i jest dobry do tura bo ma zciety przod ;)

 

mi sie podoba valtra bo jedna mam a jesli o cesa to tez bym lepiej wolał nic jd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Przy turze nie bedzie robił, tylko jako główny ciągnik na 20 hektarowym polu


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

witam wszystkich od roku jestem posiadaczem jd 3050, i jestes ogolnie zniego bardzo zadowolony. Spalanie w orce 4*40 ok 10 l/h w razie pytan chetnie odpowiem

post-10893-1225974307_thumb.jpg


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siekdeere    0

john deere 3050 jest lepszy od case dlatego że john deere jest prostszy w opsłudze i w ogóle ja mam john deere 3050 i wiem jak to jest ;) więc radze kupić john deere

siema i nara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam JD ...posiadam 3350 ale również jeździłem 3050:) Muszę powiedzieć, że te ciągniki są bardzo proste w obsłudze, bardzo dobry dostęp do części nowych jak i używanych:) Co do Case'a mogę się wypowiedzieć tylko na temat nowszych (powyżej 2000r) bo na temat tych starszych to się nie orientuję;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

stare jd sa najlepsze tylko w dobrym stanie i o odpowiedniej mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PPitrek5    0
Osobiście polecam JD ...posiadam 3350 ale również jeździłem 3050:) Muszę powiedzieć, że te ciągniki są bardzo proste w obsłudze, bardzo dobry dostęp do części nowych jak i używanych:) Co do Case'a mogę się wypowiedzieć tylko na temat nowszych (powyżej 2000r) bo na temat tych starszych to się nie orientuję;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosia    0
Ja posiadam 3140 i jest bardzo podobny do 3050.silnik 6 cyl bardzo trwały,skrzynia biegów 16 w przod 8 w tył zsynchronizowana mechaniczna,mocny podnosnik(w 3050 2 dodatkowe silowniki) mały promien skretu.Jako takich usterem to mialem tylko kilka.Pompa wody,krzyzaki przednie,uszczelniacze przedniej zwolnicy,cala przednia prawa zwolnica(z mojej winy),załanczanie przedniego napedu(cewka skorodowała)Jak na 7 lat urzytkowania to niezle.Przy silniku i skrzyni nic nie ruszane.Do wad moge zaliczyc lekko pocący sie układ hydrauliczny.Ogolnie cicho i ciepło jak w polonezie:)

 

Urzywane czesci do ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam JD 3050 posiadam go 4 lata i przez te cztery lata zrobiłem nim 4 tys mth . Chodzi w ciężkich warunkach. Jedynym problemem jest hydraulika,a mianowicie wspomaganie kierownicy zacina się i grzeje olej .. poprosze o opinię i rady, jednakże bardzo polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja leje Turdusa do 3140 od kilku lat i zadnych problemow nie mialem z silnikiem. One nawet nie maja uszczelniaczy zaworowych takie sa proste motory. 3140 i 3050 maja ten sam silnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj