abuk14

Sianokiszonka zbierana zwykłą samozbierającą

Polecane posty

wsk125ccm    11

u nas we wsi robiło sie tak przez kilka lat dopóki nikt nie kupił używanej KRONówki. Potem już po kolei każdy kupił z głównej przyczyny "łamany dyszel" Bo zbierając zwykłą idzie ok, tylko po max 2 sezonach podbierak będzie do generalki bo materiały użyte do jego produkcji są przystosowane do mniejszych obciążeń. Następnie brak noży, kolejna wada, zbierze sie, ale to potem rozgarnąć na pryźmie, jeszcze 1 pokos to ja dziękuje to rozrywać. Jeszcze jedna wada jak wjedziesz na pryzme to pogniesz podbierak o trawę, tzn. listwy

 

Edit: Kiszonka jakaś tam wychodziła, nie pamiętam dokładnie ale raczej dobra. Tylko trzeba rozgarnąć dobrze żeby takich płatów poprzecznych z przyczepy nie było i potem dobrze ugnieść... Pomęczysz się trochę i zrozumiesz, że bez porządnej przyczepy nic nie zrobisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

my tylko raz zrobiliśmy ale z tego zrezygnowaliśmy jak masz wycinak to możesz robić a widłami to strasznie ciężko to wyrwać bo jest za długie i nie pocięte


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Przy takiej przyczepie nie masz noży, i wałków.

Czyli trawa idze cała w długości, oczywiście nie naładujesz jej tyle ile siana bo podbierak nie podbije ci jej tak wysoko.

Podczas rozładunku nie ma problemów tylko podczas wyższej pryzmy to tak...

Trawa ciężko się rozciąga widłami bo długa, potem podczas wycinania jak masz wycinak to OK a jak nie to masz więcej roboty podczas wyszarpywania tego B)

 

Musisz uważać na podbierak podczas pracy bo to nie jest typowo do trawy tylko siana.... a chodzi o to aby rolka prowadząca palce nie przeskoczyła z prowadnicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

woziłem kiedyś zielonkę dla bydła zbieraczką, czasami 2 dniową i więcej jak 1/3 max 1/2 wysokości przyczepy nie da się zebrać bo podbieraki sie rozlecą, ten grzebień co podrzuca zielonkę tak wali i rzuca całą przyczepą że na wolnych obrotach zbierałe, wogóle jak dla mnie to niszczenie ciągnika i przyczepy.

Jak mam duże trawy, to po pokosach czasem nazbieram zielonki dla krów i młodzieży ale tyle tylko co podłogę zakrywa nigdy w górę

 

ps. a kto słyszał o patencie na łąke kostki z sianokiszonki ukłądane w pryzmę i odsysane powietrze beczką?

czy prasa kostka wytrzyma zrobienie kostki sianokiszonki? No i kto dał by rady takie kostki ukłądać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co do wypowiedzi kolegi ja testowałem owy sposób zrobienia zielonki w kostkę a następnie zwiezienie pod folię z przykrycie. Kiszonka wyszła tak jak z przyczepy samozbierającej. Robiłem tak zanim kupiłem prasę belującą. Robiłem to New Hollandem z podajnikiem na przyczepę a na przyczepie dwoje ludzi którzy to odrzucali. Polska Sipma niestety nie nadaj się za słabe łożyska one są po prostu jak masło. Męczyłem się tak przez 2 latka.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

słyszałem o takim patencie ale z dużych kostek były ciasno układane, przykryte szczelnie grubą folią i na końcu odsysali powietrze beczkowozem i nawet wychodziło im to.Przy małej kostce pogną sie iglice i problem z zwożeniem. Co do zwożenia zwykłą zbierajką to tak jak piszą koledzy raz to mało włożysz a dwa to że przy wyciąganiu z pryzmy, sorki za wyrażenie ale flaki można sobie wypruć taki to pokłębione i pozawijane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ciekaw jestem czy ktoś kiedyś kombinował zrobić big paka ze zbieraczki, bo jakby połozyć siatkę na lisztwach t by tą siatkę od spodu wciągneło, teraz tylko z góry do okoła ściągnąć siatką lub sznurkiem ciekawe czy by wyszedł taki big pak słomy lub siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas gość robił sipmą ale aparaty miał odłączone tak że nie było paczek tylko wstępnie pocięta i sprasowana sianokiszonka. później na pryzmę i ujeżdżał ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Wow kurka wodna,

trawa w pęczki heh he he he

myślałem że mój sąsiad miał zbzikowany pomysł i woził rozrzutnikiem trawę.

Tj

scioł, zgrabił i widełkami na rozrzutnik i z rozrzutnika na pryzmę a potem ugniatał i polewał wodą i ręcznie potem woził do obórki

 

hmmm

 

 

(Ciężka praca, ja bym tak nigdy nie zrobił)

Polak to zawsze robi a planuje na samym końcu.

Ech kiedy my to zmienimy

może z nowym pokoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

Ja zbieraczke wykorzystuje jedynie do zwożenia zielonej trawy na bieżąco.A potrawy czekają na kiszonkę z kukurydzy.Zwoże trawę pod pryzmę i na to kukurydza.Dobrze wychodzi i jest podkład .Byki zabijają się o taką trwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

he he he wybrzydzały??

heh he

u mnie sąsiad tak zagłodził krowy że co im przysunie to wpier.... B) do czystego

A u mnie kiszonka i kuka jest super zakiszona i tez wybrzydzają...

ale za uwarzyłem że kiszonka np kuka musi być ścięta króciutko i ziarnka wszystkie połupane przynajmniej pęknięte, a liści nie powinno być żadnych wtedy jedzą do czystego.

Trawę, muszą dostać porządnie zakiszoną zwiezioną jako podsuszona wchodząca w suche, i nie może spaść na nią (pryzmę) ani kropla wody to też wybierają do czystego a i musi być pocięta przynajmniej w 10cm kawałki.

tok czy koryto jest wtedy czyste i wyjedzone...

No chyba że je przekarmisz.

 

to chyba wszystko co wiem na temat zakiszania tych 2 postaci pokarmu

 

a jeszcze przykrywałem wysłodki i młuto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
A czy jak by nią zrobił to dało by radę ciągnikiem z turem + krokodyl ??

 

hmm troche gimnastyki by było ale jakoś byś dał rade tylko było by to poszarpane najlepsze do takich rzeczy jest wycinak. Sam kiedyś praktykowałem taki sposób wszystko ok ale właśnie był problem jak to z tej pryzmy wydostać jak przyszło do pasienie to najpierw była zabawa różnymi nożami tasakami a nawet siekiera żeby wydostać troche kiszonki B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To fakt ze pracy po takiej przyczepie było sporo, trzeba wszystko roztrzasac zeby było cienko potem ugniatac a najgorsze w zime dłubanie w tym, chyba ze ktoś ma wycinak i to dość mocny wycina to jeszcze jakoś idzie.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Jednak zrezygnowałem z tego. Najwyżej dokupię troszkę siankokisznoki w belach i nie będę się musiał z tym pirniczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

my mamy starą przyczepę z kunowa do zielonek bez łamanego dyszla i na pryźmie gdy wozi się długą trawę to łapał on trawę. tata mówi że ma do niej noże ale i bez nich nie jest tak źle tak źle, ale bez nich to przy wjeździe to ciężkawo, a później wyrywać tą długą trawę :o


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Robiłem kiedyś słaba pasza zwierzęta maja problem z pobieraniem. nie polecam co innego z nożami fajna sprawa ale ja mimo wszystko kupiłem prasę z nożami piękna sprawa duża oszczędności na foli,około (30%) krówki chętnie jedzą i oto chodzi


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

długość sianokiszonki niema nic wspólnego z tym jak ją krowy pobierają. Czy balot sianokiszonki z prasy z nożami będzie smaczniejszy niż bez noży na pewno nie, tak samo z przyczepami czy ma 36 noży czy 6 nie będzie różnicy. Drobno pociętą sianokiszonkę łatwiej się ugniata i wybiera z pryzmy, tak samo w prasie balot jest lepiej zagęszczony i łatwiej go rozpracować ,a smakowitość nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no dlugość ma znaczenie sam powiedziałeś żę pocięte łatwiej i lepiej się ugniecie a co za tym idzie lepiej zakisi,a i krowy mniej się zmęczą i więcej zjedzą pociętej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Pocięta sianokiszonka ma duży wpływ na krówki tak jak: lepsze trawienie, więcej jej pobierze,nisze koszta i wiele lepsza jakościowo pasza uwierzcie


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
no dlugość ma znaczenie sam powiedziałeś żę pocięte łatwiej i lepiej się ugniecie a co za tym idzie lepiej zakisi,a i krowy mniej się zmęczą i więcej zjedzą pociętej

 

czym się zmęczą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

My tylko raz tak robiliśmy jak nie było jeszcze orkana i c -360 ubijałą to straszne badziewie wyszło orkanem było troche lepiej ale ujeżdzane było pronarem 82SA ale tez jeszcze nie to nalepiej jest sieczkanią albo przyczepą do tego przystosowana ewentualnie tak jak ja robie w baloty tylko drogo wychodzą przy tej cenie mleka


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj