Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ??

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 12:27

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Jak w temacie. Ten rok jakoś przerobiłem zestawem 7745 Turbo+ pożyczony Kombi i siewnik Poznaniak przy C-360, ale co wam wydaje się lepsze na areał 25 ha ziemi uprawnej ??
Mam zamiar składac wniosek na nowy ciągnik i m.in zestaw upr.-siew, ale nie wiadomo czy mi się uda,a poza tym jakos trzeba porobic, zanim te maszyny bym dostał.
Więc co polecacie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Dzisiaj, 19:18
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 kwiecień 2008 - 13:20

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Ja chorowałem 5lat na uprawowo siewny :) w koncu mi sie udalo kupic i na razie wiele ci nie powiem ale zawsze to duzo wieksza oszcednosc czasu i paliwa, poza tym nie ma takiej sraczki z pogoda ;)
wczesniej to nie raz mi zalało uprawione juz pole i trza bylo na nowo jezdzic - pamietaj o tym ze teraz litr diesla to 4zl trza dac :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 13:39

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Mam tańsze źródła ON ;) . Teraz właśnie zastanawiam się co robic. Czy lepiej wziąc agregat używany teraz, czy poczekac na PROW i wtedy nowy ?

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 kwiecień 2008 - 13:53

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? jak masz juz blisko do nowego ciagnika to ja bym sie wstrzymal i wtedy dopiero tak dobral ciagnik zeby pasowal ci do agregatu i pluga

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 14:16

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Ja bym wybrał Agregat uprawowo siewny tak robisz wszystko za jednym razem a jak u nas do pola jest 3km ale droga wąska i się już agregatem uprawowym 3.6m nie zmieścisz
Nie wiem czy to prawda ale u nas na wsi mówią ze po agregacie uprawowo siewnym są lepsze plony??

#6 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 14:19

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? No, ale jeśli agregat ma 3,6 m to raczej jest składany...

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 14:44

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Jakoś nie byłem fanem uprawowo-siewnego ale teraz gdy już kupiłem to nie zamienił bym go na inny.Oszczedność czasu a przede wszystkim paliwa (7.5 lita na hektar),raz po orce przejade i już uprawione i posiane(1.5 hektara na godzine).Wschody dużo lepsze,pole równe bez kolein po ciągniku.Ja polecam uprawowo-siewny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Dzisiaj, 19:18
  •  

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 15:00

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Mam siewnik 2,5m i czy warto w przyszłości do tego uprawowosiewny kupic będzie, czy jakiś uprawowy 4,2m do ciągnika 82km? Czy aż tak duża różnica jest we wschodach jak agregat z siewnikiem jedzie razem i czy to w przyszłości na wyższe plony się przełoży?
Bo jakiś rzemieślniczy z chydropakiem 2,5m za 6,5tyś można kupić, ale 2 rzedy graczek i wałek strunowy z przodu i z tyłu, to napewno lepiej wyrówna i zagęści ziemie taki z 4rema rzędami graczek i podwójnym strunowym z tyłu i z wałem z przodu, no ale wtedy osobno siewnik

#9 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 22 kwiecień 2008 - 18:51

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Koledzy a czy można do siewnika 2,7m podczepić agregat 3m , czy dało by się tym siać czy agregat jednak musi być koniecznie 2,7m???

#10 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 19:22

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ??

Koledzy a czy można do siewnika 2,7m podczepić agregat 3m , czy dało by się tym siać czy agregat jednak musi być koniecznie 2,7m???

Ja tak zrobiłem.Do 3m Lely załozyłem 2.7 m Famarola rozsunałem redlice na szerokosc 12.5 cm i jest 3m B) W sumie 2 godziny roboty i sieje jak nalezy.

#11 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:35

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? Spokojnie można siać takim siewnikiem 2,75 z agregatem 3m,ja tak zrobiłem ze swoim poznaniakiem tyle tylko, że musiałem odjąć po 1 zębie przy agregacie i grało a wałki wielkiej szkody nie robią jak idą po zasianym.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#12 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 21:17

Koledzy a czy można do siewnika 2,7m podczepić agregat 3m , czy dało by się tym siać czy agregat jednak musi być koniecznie 2,7m???

U nas przerobili tak starego poznaniaka na 3m właśnie specjalnie pod agregat uprawowo siewny bierny, rozstawili rajki, kilka spawów i wszystko gra. Problem jest tylko z znacznikami, trzeba by było hydrauliczne założyć, ale idzie się nauczyć siać i bez znaczników.
W razie potrzeby mogę zapodać kilka fot tej przeróbki.

23rd April 2008 - 10:55

Plik z zdjęciami:
http://skocz.pl/siewnik
W razie pytań wbijaj na gg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 22 kwiecień 2008 - 22:42

Agregat uprawowy i szerszy siewnik oddzielnie czy mniejszy siewnik, ale razem ?? To możesz wstawić na AF te foty kolego.