Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2008 - 17:38

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Kupując pierwszego MTZ dostałem w komlecie z nim skrzynie, w ktorej byly rożne manele i pełen komplet kluczy na których było napisane -made in ussr.Z pełnym szacunkiem do Stanleya ,ale kluczy tych nie zamienił bym na żadne inne.Są wyjątkowo twarde i wytrzymują każdą przedłuzkę ,więc wniosek z tego ze potrafiono w komunie zadbać o materiał.Przecinak zrobiony z starej szpilki od gąsienicy dt-75 jest nie do zaje....a.Na tym MTZ który ma 21 lat i nie widział garazu brak korozji, a np.c-360 błotniki tylne co 3 lata na złom choć oryginalne za komuny były ponad 10 lat.Nie przesadzajmy z ta niską trwaloscia ,aż tak zle nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 21:43
  •  

#122 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 21:54

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Mój wujek ma mtz nie jestem pewien 80 lata 80km bez napędy na przód niczłego nie może powiedzziec troche denerwująca skrzynia. To chyba każdy wie że ma dużo przecieków, ale nowe MTZ mają za dopłatą hydraulihe BOSCH 4,5t. nowe mosty blokade i napęd na elektromagnes.Cena nie jest wysoka może i warto :(
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#123 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 23:41

Mój wujek ma mtz nie jestem pewien 80 lata 80km bez napędy na przód niczłego nie może powiedzziec troche denerwująca skrzynia. To chyba każdy wie że ma dużo przecieków, ale nowe MTZ mają za dopłatą hydraulihe BOSCH 4,5t. nowe mosty blokade i napęd na elektromagnes.Cena nie jest wysoka może i warto :(

Jak ja lubię takie opinie...coś czuję kolego, że nie widziałeś tego nawet na oczy, a jedynie gdzieś słyszałeś to proszę nie twórz nowych teorii. Na koniec jeszcze zwróć uwagę na literówki i nie pisz dwóch postów jeden pod drugim, ale to już apropos innego tematu w którym brałeś udział.

#124 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 10:52

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @fobos
Nie wiem co Ci nie pasuje w wypowiedzi kolegi, o jaką nową teorie chodzi? :( Że denerwująca skrzynia? No jak w MTZ słysze grrrr wrrr podobne jak w moim Ursusie to jestem tego samego zdania co kolega mf6140, a gadka że można nauczyć sie wrzucać biegi bez zgrzytów to maskowanie problemu, w Ursusie też można i co z tego, skrzynia bez synchro jest tragiczna w obsłudze. Przecieki w dwudziestoletnim traktorze to praktycznie standard, czy to MTZ czy jakiś inny.

A za literówki i pisanie posta pod postem niedługo polecą ostrzeżenia...

#125 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 11:56

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Wybacz, iż odchodzę od głównego tematu, ale pozwól, że się wytłumaczę jak dla mnie ewidentnie chłopak powtarza zasłyszane opinie, przez co nieco mija się z faktami, wszędzie chwali tak przedni napęd krzyżakowy, którego to nawet pewnie widział jedynie na zdjęciu bo jedyny mtz z jakim miał kontakt to nawet stożkowego nie posiada... kolejna rzecz, "napęd na elektromagnes" jak już to elektrozawór w którym to strumień cieczy kieruje elektromagnes, a po drugie nie wiadomo czy chodziło mu w tej wypowiedzi o WOM czy przedni napęd czy też może zastąpienie silnika spalinowego silnikiem elektrycznym, kolejna sprawa to wychwalana przez niego hydraulika boscha...od razu prostuję, w ogłoszeniu sprzedawca podaje, że ciągnik posiada hydraulikę firmy bosch,przedni most firmy carraro to niestety tylko chwyt marketingowy, każdy z tych wyżej wymienionych zespołów jest produkowany i montowany w mińskiej fabryce ciągników rolniczych,lub jej podległej, czyli krótko mówiąc jest to pseudo-bosch/carraro dlatego też posiadają one cechy charakterystyczne dla mtz-tów, a mianowicie "pocenie" w miejscach newralgicznych spowodowane kiepskimi uszczelniaczami. W kwestii skrzyni biegów no to faktycznie cudów nie ma, choć tej zastosowanej w mojej <niestety nie znam dokładnych oznaczeń> przełożenie miedzy biegami 2-3 możliwe jest nawet bez sprzęgła, a głównym winowajcą występowania zgrzytów było i jest pozbawienie mtz-tów hamulca tarczy sprzęgłowej.
No i to by było chyba na tyle mam nadzieję, że choć w części udało mi się usprawiedliwić moje intencje pisząc tamtego posta :(

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2008 - 11:59

MTZ 82 co na jego temat powiecie? MTZ to na pewno nie jast orzeł wsród ciągników,ale ma tez swoje zalety ,jest w zasadzie jedyną alternatywa dla gospodarstwa do 30-40 ha nastawionego na produkcję roślinną ,a nie dysponującym gruntami kl.1-3.Wynika to z jego ceny i walorów użytkowych za takie pieniądze.Mozna nim ciągac wszystko to czego takie gospodarstwo wymaga i będą to w miarę rozsadne maszyny.Obsluga skrzyni jest marna ,ale da się z nią życ gdyz taki ciągnik bedzie pracowal rocznie ok.150-200mtg.Hydraulika daje radę podnieść wszelki sprzet do takiego gospodarstwa ,minusem są przecieki i błędne umieszczenie przewodów hydraulicznych które naprężając sie podczas zasilania obcierają o rozne elementy i ulegaja przetarciu.Kazdy wymieniony nowy przewod można osłonić i po problemie ,tylko że powinno być to zrobione fabrycznie.Nie jest to ciągnik cichy ale w stosunku do ursusa serii MF jest zdecydowanie lepiej,przynajmniej o klase.Silnik nie budzi zastrzeżen pod względem trwałości,apetytu na paliwo,prostoty obslugi i deklarowanej mocy.Atrakcyjne moim zdaniem są najtańsze modele z mostem krzyżakowym w cenie do 75 tyś zl gdyż tzw.lepsze wersje sa za drogie i najważniejszy atut czyli cena ,stoi pod znakiem zapytania.Kupujac ciągnik rolnik musi pamiętać że hossa nie trwa wiecznie,wysokie ceny zboż i rzepaku nie będą trwaly wiecznie a jesli nawet skutecznie ograniczy ją przemysl nawozowy ,chemiczny,paliwowy itp.Ciągnik to tylko element naszej egzystencji i powinien sie zamortyzowac i dobrze by było to za naszego żywota.Przypominam że spedzamy w nim 200 h a to ok 1msc naszego życia i warto nadwyzkę finansową przeznaczyć również na inne cele ,nie zwiazane z rolnictwem.Trudno rownież zaakceptowac wieczną splatę odsetek od sprzętu który jest nam nie potrzebny.80% ciągników to lepsze maszyny od MTZ tylko mają jedną wade kosztują drugie tyle, a ani tyle nie zrobią więcej ,ani nie wytrzymają dwa razy więcej czasu,ani nie zapewnią dwukrotnie większego komfortu.Cena niestety rośnie nieproporcjonalnie do walorów i wartoto rozważyc.Boję się sytuacji gdy kupno ciągnika nadwyręży finanse tak ,ze nie bedzie co nim ciągac ,a głupio być ciągle petentem garnuszka finansow publicznych i liczyc na darmoche.Wniosek mój jest taki że jak kogoś stac niech kupuje nawet topową maszynę ale ostroanie z wydawaniem ostatniegom, grosza takm ciężko wypracowanego w zawodzie który wykonujemy.

#127 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 12:41

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Całkowicie zgadzam się z Tobą, gdy u mnie przyszedł temat zakupu ciągnika to miałem do wyboru 10 letniego JD lub właśnie mtz-ta za te same pieniądze....<crazy>
Mój mtz-cik zrobił już ponad 700 mtg w dwa lata i jeszcze się nudzi na tych moich hahtarach dlatego nie rozumie ludzi którzy kupują sobie jakby ikonę według nich ideału, wstawiają do garażu i wyprowadzają czasami na spacer w pole... i śmiejąc się z innych w "gorszych sprzętach", no cóż, żyjemy w teoretycznie wolnym kraju, mamy teoretycznie wolność wyboru i nikt inny kosztów naszych błędów nie poniesie.

#128 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2008 - 15:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja tych ludzi rozumiem ,gdyż lepszy sprzęt jest wyznacznikiem nowych czasow a takze prestiżu.Tylko zawsze zakładam taką opcje że między MTZ a np.JD jest ok 60tys zł róznicy.Zaoszczędzone pieniądze przez 7-8 lat przy ok5% odsetek od lokaty dadzą w banku ok 85-90 tyś zł, a za te pieniądze kupię każdego używanego JD o mocy podobnej do MTZ w roku 2015 który dzisiaj kosztuje za dużo.I tym sposobem będę mial 8-letniego MTZ i 8 letniego JD.Czyż nie prawda?

#129 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 19 marzec 2008 - 18:01

MTZ 82 co na jego temat powiecie? a post wczesniej pisał o tym że nie warto inwestować za dużo bo hossa nie trwa wiecznie :( co do komfortu to chyba państwo ''fanatycy MTZ'' nie wiedzą że w moim 20 letnim zetorze jest lepszy komfort jak w MTZ... i możecie mnie teraz zmieszać z błotem że tak nie jest, ja swoje wiem i Ci co się o tym przekonali przyznają mi rację. uwierz że drogi sprzet się zwraca, jeżeli jest odpowiednio dobrany i wykorzystany

#130 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 18:49

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jeżeli chodzi o prestiż to w sąsiedniej wiosce gość sobie poprawił sprzedał swój 8 letni sprzęt i sprowadził nowy. Prestiż poprawił sobie na jakiś rok bo po 2 latach od zakupu komornik go zabrał.

Ale to każdego sprawa co kupuje i jak liczy, jeżeli już za swoje to i 200 kM może być na 2 ha.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 19:04

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @Jacekbee-powinieneś jeszcze dodać że ten komfort w tym 20-letnim Zetorze jest lepszy niż w NOWYM MTZ-ecie bo zaraz ktoś się słówek uczepi...
A jeżeli nawet ten drogi sprzęt się nie zwraca-to co ?-czasami lekarz wychodzi drożej albo inny aparat słuchowy :(-zresztą czy my tu na wsi będziemy inwestować w dzieła sztuki np. :(-znam całkiem sporo gospodarstw które nie inwestują,nowych maszyn nie kupują,jeżdżą starymi C-330 -kredytu co prawda w banku nie mają ale i całe gó...o mają-no i śpią też niespokojnie bo C-330 (jedyny) może w każdej chwili nawalić

#132 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 19:22

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @fobos miałem MTZ-82 z 89r i miał hamulec tarczy sprzęgowej, albo cos w tym stylu :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#133 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:21

@fobos miałem MTZ-82 z 89r i miał hamulec tarczy sprzęgowej, albo cos w tym stylu :P

No właśnie one miały jeszcze to przydatne urządzenie, ale niestety w "nowszych" modelach zrezygnowali z tego nie wiadomo dlaczego :angry:

#134 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? hmmm może dlatego, że wogóle to nie zdawało egzaminu :P jak ktoś niepotrafił przełączać biegów to i ten hamulec nie pomógł :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#135 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 21:00

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Mtz-ty słynęły z takich innowacji, począwszy od amortyzacji osi przedniej przez hamulec tarczy sprzęgłowej po nawilżacz powietrza w kabinie, a co do tego hamulca to zrezygnowali z niego w momencie wprowadzenia niby zsynchornizowanej skrzyni biegów, ciekawe tylko czy zastosowanie tych dwóch rozwiązań wzajemnie się wykluczało czy może to tylko czyjaś błędna decyzja :P

#136 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 22:28

MTZ 82 co na jego temat powiecie? w pełni popieram ciebie jaro u mnie tacy co nie inwestowli to juz sie wykruszyli prawie do zera, zostało 3 rolników co coś robia a reszta chleje wińska pod sklepem i po trochu pola sprzedawaja, żeby mieć na nastęne i marzą o powrocie komuny, bo wtedy mogli więcej ''zaiwanić'', a jak ja przejeżdzam nowym sprzetem to mi z chęcią by siekierę w plecy wbili... chora mentalnośc... ale nie o tym pisać... co do prestizu to mam to gdzieś, sprzętem ja sobie poprawiam jakość i komfort pracy a nie podnoszę zazdrość meneli... a co do bankructw... były są i będą... czasami z naszej a czasami z innej winy... ryzyko jest napędem biznesu

#137 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 21:49

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Witam. Nie bardzo wiedziałem gdzie się zapyta, a nie chciałem głupiego tematu zakłada więc spróbuję tutaj. Mianowicie moje pytanie polega na tym il.e kosztuje komplet opon do MTZ-a 82 ??

Chodzi mi o cenę mniej więcej. Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#138 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 13 czerwiec 2008 - 21:57

MTZ 82 co na jego temat powiecie? ja kupowałem radialne do mtz wraz z dętkami za jedną 1100 zł oczywiście opony były rosyjskie

#139 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 10:52

MTZ 82 co na jego temat powiecie? fobos co do innowacji to te rzeczy jak amortyzacja osi przedniej czy hamulce tarczy sprzęgłowej czy skrzyni to nie są rzeczy wymyślone przez bisłorusinów. te rzeczy sa znane i stosowane w wielu markach ciągników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:31

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Nie mam MTZ ale czytam sobie ten temat i wkurza mnie taka gadka ze MTZ to gówno. Niech bedzie gówno ale go ktoś zrobil i dla mnie to jest obraza tych ludzi. Wiem ze oni tego nie przeczytają i MTZ jaki jest taki jest ale działa i komuś może starczyć bo nie każdego jest stac na Zetora, A jak się chcę to i MTZem sie swoje zrobi moze i cieknie ale mają swoje lata i nie ma się co dziwić ja zawsze mazyłem o MTZ ale fundusze niezbyt umożliwiają nam jego kupno. Jak dla mnie MTZ byłby dobry na moje Ha to swoje by zrobił. Mój kuzyn miał 2 MTZ 82 lata 90 i super mu się sprawowały tylko że drugim nie miał kto jeździć to sprzedał je i kupił MF 3080, no ale tam już jest komfort, To na tyle z mojej strony
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź