Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 22:51

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jacekbee każdy ma prawo do własnego zdania, ale mógłbyś jaśniej jaki to był mtz który rocznik i co tak dało Ci w kość tzn co się tak psuło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 19:44
  •  

#102 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 15:15

apropo mojego wczesniejszego pytania-wie ktos wedlug jakiej normy jest ustalona moc mtz'ta???

Belarus podają moc swoich ciągników według normy DIN, a tu proszę masz link do porównujący normy http://www.konedata..../tehonormit.htm

#103 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 18:02

Mtz ma za wąskie koła i w mokrym sobie nieradzi

hehe :) a np. bliźniaki ?

nie wiem czego wy chcecie za tą cene, komfortu jak w fendtach, niezawodnosci jak w jd, itp, itd. MTZ zrobi swoja robote, ma zaje*isty uciąg (nie wiem ile dokładnie waży)

@jacek~
Nie wiem co się stało z twoim mtztem, ale żywotność maszyny zależy także od operatora, wytłumacz mi dlaczego inni mają mtzty w dobrym lub bdb stanie a twoj sie caly czas psuł ?

KS Falubaz

#104 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 10 marzec 2008 - 20:52

MTZ 82 co na jego temat powiecie? miałem MTZ 82 1996 rok prod, mam zetora 7211 z 1986 i 7011 z 1982, w tym nowszym ze względu że więcej pracował w styczniu wymieniłem po raz pierwszy od 22 lat tuleje, tłoki i pierścienie, wał był dobry i wymieniłem łozyska igiełkowe w skrzyni i pare innych drobnych rzeczy, drugi miał tylko głowice planowane, i pracuje już tylko u wujka na 80ha, zawsze tak było że na jednego zetora przypadało minimum ok 60 ha. od 4 lat kiedy kupiłem większy ciągnik został mi tylko 7211(do którego założyłem przedni napęd) i robi wszystko oprócz orki i siewu. maszyny na ktore nie można narzekać bo wprawiają w podziw. w 12 letnim MTZ była już robiona 4 razy skrzynia (bo ciągle coś nawalało), z hydrauliki lało się jak z kaczgo tyłka, rozleciał się przedni most, problemy z podnośnikiem, na szczęście tylko silnik był sprawny, a co do komfortu to nie wspomne, bo po 10-12 godzinach pracy to nie czułem kręgosłupa i prawej ręki, Matey mój też był w dobrym stanie, bo ciągle był remontowany i wizualnie nie miał niczego sobie... ale częstotliwośc tych awarii daje wiele do życzenia... pozdro

#105 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 21:18

MTZ 82 co na jego temat powiecie? W sumie to nie wiadomo czy w skrzyni nie "nawalił" mechanik, hydraulika to "prawie" norma, o podnośniku nic nie wiem. Co do komfortu to nie ma się Bóg wie czego spodziewać ;p.

pozdro

KS Falubaz

#106 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 21:33

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jacekbee, taki zadowlony jesteś z zetorów a powiedz szczerze, czy po proxmie można sie spodziewać takiej trwałości i wytrzymałości jak po Twoich zetorach? a ten Twój mtz to pierwszy sort z pronaru zapewne? dziwne bo znajomy kupił 2 lata produkcji do tyłu nowy z 96r pierwsze z pronaru ma już 12 lat i odchwalic nei może a ciągle w lesie robi i po 2 przyczepy ciąga wogóle żadnych awarii nie miał, te ciągniki jak sie trafią chyba, często słysze ze w t25 czy mt trafia się wadliwy odlew skrzyni czy wadliwe inne coś i tak sie to mści

#107 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 16:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? tak to juz jest w tych gorszych fabrykach. rozrzut jakosciowy jest duzy. jeden egzemplaz nierowny drugiemu. tak samo bylo z FSO i polonezem

#108 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 11 marzec 2008 - 19:13

MTZ 82 co na jego temat powiecie? fajny i dobry ciągnik u mnie w okolicy parę osób takiego ma i mi się też podoba
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#109 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 21:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Co chcecie to mówcie ale w sąsiedniej wiosce jest kilkunastu rolników pow. 40 ha. i swego czasu tylko MTZ-ta na polu było widać i każdy się cieszył. Ale biorąc stosunek mocy do ceny to uważam że jest OK, jakie pieniądze taki efekt. Jakby był taki dostęp do ciągników jak był 20 lat temu to nikt na MTZ by złego słowa nie powiedział. Ja akurat byłem szczęśliwcem posiadania U-1004 w tamtych czasach.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#110 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 marzec 2008 - 08:56

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Co do skrzyni to wiem jedno jak sie raz rozwali, a potem sie nie poskłada jak trzeba to będzie siadać non stop, tak samo jak w zetorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 10:00

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Któregoś dnia na wykładach z pkm-ów wykładowca, poruszył temat bezpieczeństwa konstrukcji i właśnie wspomniał piękne dawne czasy kiedy to każda wada maszyny urządzenia była usprawiedliwiana nie wadą produkcyjną, lecz sabotażem imperjalistów dlatego inżynierowie chcąc uniknąć zmiany klimatu na nieco bardziej chłodny, wszelkie swoje maszyny przewidywali na średnio 3-krotnie większe obciążenia od występujących .... i tak patrze na swojego belarusa i patrzę na śrubki które trzymają tapicerkę i widząc na nich napis 8.8 to z jednej strony pojawia się głupi uśmiech na twarzy, ale z drugiej strony jakoś czuje się spokojny ^_^

#112 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 10:29

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Z tą wytrzymałością z prl-u to bym nie przesadzał, fakt że kiedyś konstruckje były masywaniejsze ale czy tak naprawde lepsze? fakt że teraz np. większość samochodów jest obliczona na 120% wytrzymałości a kiedyśto było na 300%, ale czy tak naprawde ten polonez czy łada gdzie konstruckja jest masywaniejsza dłuzej jak dłużej pochodzi ale czy więcej tyś km zrobi? wątpie, bo ciągłe drobne awarie umilają jazde, już tak wyśmiewany że taki delikatny takie wszystko cienkie i słabiutkie mf 255 mniej awarii i mniej się rzeczy oberwało czy połamało jak w c330 czy c360, zmt nie mam wiele do czynienia ale wiem że łatwiej złamac czy urwać coś w tak masywanej c360 lub c330 jak w delikatnym mf, a jeśli mtz to ta sama myśl techniczna co t25 to ja dziękuje za taką wytrzymałość :)

#113 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 12:09

Z tą wytrzymałością z prl-u to bym nie przesadzał, fakt że kiedyś konstruckje były masywaniejsze ale czy tak naprawde lepsze? fakt że teraz np. większość samochodów jest obliczona na 120% wytrzymałości a kiedyśto było na 300%, ale czy tak naprawde ten polonez czy łada gdzie konstruckja jest masywaniejsza dłuzej jak dłużej pochodzi ale czy więcej tyś km zrobi? wątpie, bo ciągłe drobne awarie umilają jazde, już tak wyśmiewany że taki delikatny takie wszystko cienkie i słabiutkie mf 255 mniej awarii i mniej się rzeczy oberwało czy połamało jak w c330 czy c360, zmt nie mam wiele do czynienia ale wiem że łatwiej złamac czy urwać coś w tak masywanej c360 lub c330 jak w delikatnym mf, a jeśli mtz to ta sama myśl techniczna co t25 to ja dziękuje za taką wytrzymałość :)

Polonez to jest przerośnięty 125p, największa różnica miedzy nimi to karoseria, mówisz, że mf delikatny, a porównaj sobie np tylni most, identyczny pracuje w wyższym modelu mf-a więc gdzie ta delikatność :), liczy się głównie przemyślenie konstrukcji a z tego co wiem pradziadek właśnie mf-a o pracował już po wojnie, a parę lat później powstały pierwsze jumzy :)

#114 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 12:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? znajomemu w c360 z 86r urwała się dzwignia od biegów a taka masywne przecież jest a to podobno powrzechna przypadłość w c360, nie zawsze masywne znaczy wytrzymałe

#115 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 19:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? maszyny i pojazdy bloku wschodniego były ze słabszego materiału(gorszej jakości) dlatego były masywniejsze (lub jak kto woli - masywniejsze ale gorszej jakości), nie zawsze było to dobre, (gdyż posługując sie przykładem fiata 125 gdzie był przeiwdziany inny, mocniejszy silnik a konstrukcja polska w porównaniu do włoskiej była o 180kg cięższa lub na przykładzie HL8011 gdzie konstrukcja polska była o 1 tonę cięższa od niemieckiej), wracając do tematu. w MTZ, ursusie czy zetorze naprawdę mozna znaleść mieszaną jakościowo stal, chociażby na śrubach. np. mozna spotkać śruby 5.8 (w większości) gdzie w moim MF z 2004 roku nawet zbiornik płynu do spryskiwaczy jest skręcony na 8.8. kiedyś chodziło o ilość a nie jakość. jak teraz jakaś marka zrobiła by bubel to by była nastąpiła jej smierć na rynku. w latach PRL był problem ze sprzętem(głównie dla rolników indywidualnych), dlatego nikt za bardzo nie zważał na jakość produktów lecz brał co popadnie. stawiając Kirowca, ZTS(zetor) 16245 lub URSUSA 1634 do sprzetu zachodniego to zachodni (jeżeli chodzi o wygląd) na prawde się chowa. Kirowiec, ZTS i U są tak potężnie skonstruowane że głowa mała, lecz jeżeli chodzi o ich wytrzymałośc to sprzęt zachodni mimo że jest bardziej delikatny, bije wytrzymałością sprzęt konstrukcji z okresu PRL-u. pozdro

#116 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 21:19

maszyny i pojazdy bloku wschodniego były ze słabszego materiału(gorszej jakości) dlatego były masywniejsze (lub jak kto woli - masywniejsze ale gorszej jakości), nie zawsze było to dobre,

pierwsze t-25 i pochodne posiałdały odlewy z przetopionych pancerzy czołgów :)

wracając do tematu. w MTZ, ursusie czy zetorze naprawdę mozna znaleść mieszaną jakościowo stal, chociażby na śrubach. np. mozna spotkać śruby 5.8 (w większości) gdzie w moim MF z 2004 roku nawet zbiornik płynu do spryskiwaczy jest skręcony na 8.8.

u mnie tapicerka jest umocowana na 8.8 jedyne 5.8 jakie znalazłem to była śrubka na zaworze przeciązeniowym

kiedyś chodziło o ilość a nie jakość. jak teraz jakaś marka zrobiła by bubel to by była nastąpiła jej smierć na rynku.

o tak, teraz dbają szczególnie o dobro i zadowolenie klijenta, a szczególnie fachowcy od marketingu którzy potrafią eskimosą sprzedać lodówkę i co chwila zaskakują nas coraz to wymyślniejszymi nazwami nazwami

. stawiając Kirowca, ZTS(zetor) 16245 lub URSUSA 1634 do sprzetu zachodniego to zachodni (jeżeli chodzi o wygląd) na prawde się chowa. Kirowiec, ZTS i U są tak potężnie skonstruowane że głowa mała, lecz jeżeli chodzi o ich wytrzymałośc to sprzęt zachodni mimo że jest bardziej delikatny, bije wytrzymałością sprzęt konstrukcji z okresu PRL-u. pozdro

hmm tylko ciekawe dlaczego tak wiele tych ciągników trafia do nas z zachodu i to ze sporym przebiegiem co oznacza, że były długo i skutecznie wykorzystywane :)

#117 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 22:06

MTZ 82 co na jego temat powiecie? heheheheh.... 1) a kto powiedział że stal z czołgów była dobrej jakości albo czy nie mieszali jej z inną, gorszą?? przecież produkcja w czasie wojny była tak ogromna że nawet podkowy przetapiali... 2)czytania ze zrozumieniem to cię nie nauczyli.... pisałem o zetorze a nie o twoich śrubkach w MTZ, (chociaż i tak myślę że śrubka 5.8 z zetora wytrzyma więcej niż 8.8 z MTZ ale to już moja sprawa :) ) 3) co do dzisiejszej sprzedazy to uwierz że są takie firmy co jak raz się przejechali na jednym sprzęcie to już go nie kupują (chodzi mi o firmy które sa w moim poblizu i mają po kilka tys ha i byle czego nie kupują) a tylko ludzie zdeinformowani się nie umieją bronic przed ''fachowcami od marketingu'', 4) co do sprzetu bloku wschodniego- sprzęt na eksport był lepiej wykonywany a po drugie nie napisałem że był ten sprzęt zły- tylko na czym polegała tamtejsza produkcja, pozdro

#118 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 07:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Prowokujesz niepotrzebną kłótnię w którą nie dam się wciągnąć, czytania ze zrozumieniem ku twojemu zaskoczeniu mnie jednak nauczyli.
Jakość stali zależy od czystości surowca, a to można osiągnąć poddając obróbce plastycznej czyli tutaj ponownemu przetapianiu danej stali, wracając do oznaczenia 8.8 jest coś takiego jak normy materiałowe i one obowiązują jednak we wszystkich krajach, co daje po krótcę efekt, że 8.8 w Polsce ma mieć te same właściwości fizyczno chemiczne co śrubka na Białorusi czy już nie istniejącej Czechosłowacji

#119 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 10:34

MTZ 82 co na jego temat powiecie? no to sie panowie zaczelo: który więcej wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 10:47

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mysle ze fobos jako uzytkownik nowego pieknego belaruska wie najlepiej jak mu sie sprzet sprawuje.

ps: wyjedziesz nim teraz w pole to dawaj jakies filmiki

Dodaj odpowiedź