Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 15 styczeń 2008 - 13:09

MTZ 82 co na jego temat powiecie? rino źle mnie zrozumiałeś. nie mówię że zetor jest silniejszy tylko że nie rozumiem dlaczego słabszego zetora się porównuje do MTZ który jest o 1/3 od niego słabszy. co do ceny to zrozumiałem że warto wydać dużo więcej i mieć porządny sprzęt. co do napędu. przedni napęd nie dodaje mocy tylko poprawia uciąg (4x4 dużo daje, dlatego kupiłem okazyjnie oś i w 2000 roku zalożyłem do zetorka przedni napęd :rolleyes: ) przeszedłam na MF 110kM, pracowałem już Valtrą, JD, miałem na wyporzyczeniu Claasa i zamiezrzam kupić jeszcze jakiś slilniejszy OK 180-200 kM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 20:47
  •  

#62 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 13:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? To prawda w MtZcie naprawdę tylko dobry jest silnik, a reszta to masakra, zaczynając od skrzyni, podnośnika, rozlatującego się przodu po beznadziejną, pozycję za kierownicą, ścierpnięte nogi i bolące łapy od zadzierania w górę. jedyna fajna rzecz to naprawdę zdrowy i wytrzymały sinik.

#63 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 18:23

P.S. na ile osób macie zarejestrowane swoje Mtz-y bo ja mam wbite 2 osoby a wy też tak macie ?????????

Przepraszam za ten opis !!!!!!!!! :rolleyes: :) Mój błąd źle odczytałem opis z dowodu i wydawało mi się to dziwne i dlatego pisałem ale dzisiaj dokładnie wszystko przeczytałem i jest 1 miejsce

#64 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 19:10

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A ja mam wbite 2 miejsca siedzące!

P.S To jest mój 100 post!!!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#65 Share spotex1993

spotex1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 10:19

Muj wujek ma takiego z 1996r i jak narazie na niego zbytnio nie narzeka dotychczas miał robioną tylko skrzynie biegów (na gwarancji) a tak po za tym to nic na jego temat moge powiedziec że ma silnik nie do zajeżdżenia ale słaby dostęp jest do różnych części po za tym ma troche skomplikowany układ biegó ale idzie sie połapać ma wspomaganie co sie chwali ale nie nadaje sie don tura ponieważ przednie mosty wysiadają

Pozzdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <_<

#66 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Coś mi się jednak przypomina że było zdjęcie, ale pronara 82A, nie tak dawno w galerii właśnie z "piątką". Głowy nie dam sobie uciąć ale chyba na głęboko szedł <_<

#67 Share spotex1993

spotex1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 22:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? jak mój ojciec kupił mtz z 86 raku chyba to wymieniał zębatkę przy przednim napędzie bo stukało ząbki były uszczerbione ale to chyba tamten właściciel zrobił bo zara na drógi dzień by go remontowali a tak poza tym to chodzi dobrze

#68 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 22:50

MTZ 82 co na jego temat powiecie? wie ktos moze wedlug jakiej normy ustalona jest moc mtz??

#69 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 14:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

http://pl.youtube.co...h?v=K6mgLH7-32E

Kiedys byl tez link do filmiku jak nowy belarus ciągnął 5 obracaną ale na plastikowych odkladniach. bez problemu unosil i obracal.

Wiadomo, ze stare MTZ-ty 82 nie mają porównania do tych nowych belarusów zwłaszcza tych 90 konnych. Oczywiscie trzeba koniecznie brac pełne wyposarzenie (krzyzaki, monoblock itp)

Gdybym mial wybierac miedzy 120 KM Zetorem z 1990-95 roku a nowym belarusem 952.3 to bez wachania brałbym tego Belarusa. Nie mowie juz o belarusie 1025.3 który w pelnej wersji kosztuje okolo 100 tys

#70 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 15:21

Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

trochę wątpię, że to ciągnie 80 konny ciągnik ;) raczej mi to wygląda na 1025 i albo niewiedzę albo dobre poczucie humoru tytułodawcy ;)

Kiedys byl tez link do filmiku jak nowy belarus ciągnął 5 obracaną ale na plastikowych odkladniach. bez problemu unosil i obracal.

tylko zwróć uwagę na jakiej głębokości pracował i jakie właściwości go charakteryzują przez to z czego jest zbudowany

Wiadomo, ze stare MTZ-ty 82 nie mają porównania do tych nowych belarusów zwłaszcza tych 90 konnych. Oczywiscie trzeba koniecznie brac pełne wyposarzenie (krzyzaki, monoblock itp)

aż tak bardzo się nie zmieniły, a co do pełnego wyposażenia to kwestia indywidualnych wymagań każdego gospodarstwa

Gdybym mial wybierac miedzy 120 KM Zetorem z 1990-95 roku a nowym belarusem 952.3 to bez wachania brałbym tego Belarusa. Nie mowie juz o belarusie 1025.3 który w pelnej wersji kosztuje okolo 100 tys

Tez bym wolał belarusa z racji, że to nowy ciągnik i 952.3 w wybajerzonej wersji tez się zbliża do granicy 100 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 17:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? 892 ma blisko 90 km, to jeszcze zalezyod modelu. no zasugerowalem sie opisem ze to jest 892 ale teraz to nikt nie moze tego zaprzeczyc ani potwierdzic.

no a te 5 skib w obrotowym to wiem ze przesada ale napisalem to tak jako ciekawoste i po to zeby uswiadomic ze taki fakt miał miejscie i ze belarusik poradzil sobie z tym plugiem i o ile pamietam nie byl to model 952 tylko ktorys z nizszych

a Ty "FOBOS" jaki plug ciagasz?

#72 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 18:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? My mamy MTZ'a 82 z 1989r. i tata ciągał nim pług 6-tkę zagonową od DT'a, ale potem zrobił z niego piątke, bo podnośnik aż strzelał przy podnoszeniu ;) . Teraz po wymianie rozdzielacza trochę tacie szkoda ciągnika to orze 4-ka grudziądzką (bierze 1,2m) i spalanie wychodzi na godzinę 6-7 litrów

#73 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 05 marzec 2008 - 20:21

Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

A czy to nie jest przypadkiem MTZ 82 TS ?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#74 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:08

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Przyznam że wszystkich nie przeczytałem ale do tematu to każdy kto ma zdrowe zmysły i ma MTZ 82 to wie że więcej niż 4 skiby nie ma mowy a o obrotowych 4skibach też nie ma mowy, sam posiadałem z 4UG 4x40cm zagonowy to na 5 biegu miał co robić a MTZ był od nowości u mnie i Agregat uprawowy 3m z dwoma wałami to na 6 też zawsze dym, nie ma co mówić oszczedny na paliwo nieoszczędny na olej hydrauliczny, niepoleciłbym zakupu MTZ nikomu kto chce jeździć ciągnikiem a nie remontować to jest jak dla mnie porażka traktor i trza to głośno powiedzieć,

#75 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2008 - 11:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A nie uwazasz że poruszanie sie z agregatem 3m na 6 biegu ciągnikiem MTZ to nieporozumienie.Szybkość jest za duża ,choćby mocy starczało to niszczysz strukturę gleby.Do takich prac producent ciągnika przewidział 4 bieg a agregat przewaznie jest przystosowany do prędkości roboczej ok.12 km/h.5 bieg to również nie ten którym wykonuje się orkę.Do tej pracy przewidziany jest bieg3-4 zależnie od klasy gleby.

#76 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 11:30

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Krzysiu chyba o prędkości głowneinie mówił a o oszczednym na paliwo i nieoszczędnym na olej ;) ciągniku.
Może i po przesiadce z c360 mtz jest fajny ale ktoś tu pisałe że przesiadł się na 10cio letniego zetora z ciężkich 10245 czy jakos tak i wie dopiero co to ciągnik, kto miał u nas chwalic chwalił tylko przecieki przecieki i jeszcze raz przecieki a to ze buja że wysoko kabina i każdy powtarzał że następngo mtz juz nie chce że w końcu musi sobie kupic NORMALNY ciągnik

#77 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2008 - 15:33

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Tyger przecież mtz nie jest taki wysoki, tylko sie tak wydaje zmierz sobie kilka ciągników tej mocy a sie przekonasz ze sa wyższe od niego, hehe , a to ze wysoko sie siedzi ma też swoje plusy.

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 15:35

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Rino nie wysoki to może i jest mtz w sportowej kabinie, proxima, ursusy farmery farmtracki to ciągniki 20 cm niższe od mtz

#79 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2008 - 15:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? zetor 7745 jest 8 cm niższy, a ferguson 80km z 90 roku jest niższy o 6cm, wiem ze nie jest najnizszy, ale wiżowcem tez nie jest hihi. To tylko moje zdanie hehe A ty ferdek jaki ciągnik kupujesz wkoncu bo gdzies czytalem ze co sie pokrzyzowaly plany z farmtrackiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 15:51

MTZ 82 co na jego temat powiecie? odwidział mi się farmtrac, może i fajny ale to mały traktorek za dużą kase, ale cóż wiatr w oczy jak się zdecydowaliśmy kupić ciągnik to kredytów preferencyjnych nie ma :huh: :angry:

Dodaj odpowiedź