ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

michal1993    461

Verde oddział Toruń - dobre chłopaki i znają się na tym czym handlują.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Co do zestawu hamulcowego miał mi dać lepsze , zestawy naprawcze wziąłem motordetal z Agro maru kilka rzeczy zapomniałem bo sobie listy nie zrobiłem , zamówię jeszcze raz , zawsze od nich kupowałem ale drobniejsze rzeczy i tańsze ,albo z Parczea ale od nich tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Agro mar moge polecić ,niedaleko mnie ,,sprzedawców miałem okazje poznac ,rzetelni goście w przeciwieństwie do Agromy Wągrowiec ,Telefonicznie zbyli mnie ,a szkoda bo zawsze miałem ich za solidna firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W agro mar kupuję najczęściej bo szybko wysyłają i mają to co chcę. W sumie jeszcze mnie nie zawiedli. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

W Agromie w Wągrowcu czas zatrzymał się w latach 80-tych. Wchodzisz i słyszysz "co potrzeba? nie... tego u nas ni ma...". I siedzą tam jak za karę. Dlatego już u nich od dawna nic nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tak racja ,a na pytanie gdzie bym mógł to dostac otrzymujesz odp ,nie wiemy ,a Agro mar 500m od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

haha  w wągrowcu zgadza się ursusów naściągali i ja sam nie wiem jakim cudem jeszcze nie zbankrutowali skoro jest jak jest na magazynach, agromar mają wszystko jak chcesz dobre dadzą dobre a jak chcesz szmelc też mają :D Kania wałcz mi sprzedali mi wałki te co napędzają woła zwolnic zrobiły się okrąłe na fakturze orginały ponoć także KANI nie polecam osobiście na Agromarze jszcze si,ę nie przejechałem ostanio mi sprzedali jakieś po krzyżaki po 60 zł do wałków od napędu przy podporze nic luzu nie mają  bo te zwykłe jakieś GMP czy jakoś się nazywały to luzy się robiły zaraz po założeniu na zabezpieczeniu kurz się dostał i przegub rozwalony, ja już tam chciałem przerabiać to na dwa małe przekaźniki waryńskiego w podpore i przystawke bym wspawał końcówki wom i tyle a jak ja robię 160km tygodniowo to bym wałek cyk ściągną przy przednim moście i by się to nie kręciło niepotrzebnie w trasie przy takich obrotach 


TheLukasTeam

magazyn cały przenieśli teraz człowieku na dół nowe regały, tylko jakiś młody jest tam i nie ogarnia 


LTZ55a

kolego ty masz LTZa czy tylko masz taką nazwe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja czasem biorę od nich, nie wiem po co o nich pisałem. Może dlatego że tanio mają. Przez tyle lat miałem od nich chyba tylko 3 buble. Ale co brałem do MTZ to chodzi dobrze.
Edit: Coś mi przy późno wysłał posta i nie trzyma się sensu, pisałem o firmie Grand. Verde Toruń, odwiedzam często, chociaż ceny mają lekko przesadzone.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Miałem LTZ do 2010 czy 11 roku. Został zastąpiony MTZ-em.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja czasem biorę od nich, nie wiem po co o nich pisałem. Może dlatego że tanio mają. Przez tyle lat miałem od nich chyba tylko 3 buble. Ale co brałem do MTZ to chodzi dobrze.

Edit: Coś mi przy późno wysłał posta i nie trzyma się sensu, pisałem o firmie Grand. Verde Toruń, odwiedzam często, chociaż ceny mają lekko przesadzone.

 

Fakt, w Toruniu mają wysokie ceny ale za to zazwyczaj wszystko na miejscu i jak potrzeba na już to trzeba ich odwiedzić

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja ostatnio zacząłem jeździć do Nowego Miasta, kolega tam zawsze kupuje do Pronara to ja przy okazji jak coś potrzebuję jadę z nim.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Taka ciekawostka: Kiedyś kupowałem na allegro tulejki do głowicy do 552 pod wtryskiwacze. Mechanik zmierzył mikrometrem przed założeniem. Okazało się że brakuje im troszkę. Dobre dostałem dopiero w Łukowie u Warownego.

I to część do MTZ i tamto część.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Dziś przyszły części do mtz-ta popatrzyłem sobie i co stwierdzam, zestawy naprawcze silnika te ruskie motordetal to lipa!! sworzeń tłokowy wchodzi bez trudu w tłok:-(
Jakoś słabo widzę ten zestaw a jest najdroższy, jutro popatrzę na wszystkie i jak wszystkie takie będą to je chyba odesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pokaż jak to wygląda, czy nie masz czasem podróbki, ale sworznia nie powinno się wbijać, to jest sworzeń pływający, lekko wciskany. Czytałem w starej instrukcji że sworzeń wciska się palcem, ale sam ma nie wylecieć. Akurat w ruskim ja preferuję wkładanie na różnicę temperatur, samo wchodzi:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Jutro zrobię fotkę tego zestawu , trzy są ok
nie da się włożyć swoznia, a ten jeden wkłada się bez trudu , ja zawsze nagrzewam tłok paląc w jego denku denaturat a potem wkładam sworzeń i zapinam zabezpieczenie i ruszam jak stygnie aby nie zacisnąl na korbie i jest Oki , więc myślę że w ruskim powinno być tak samo , odesle im ten zestaw in tyle co mam kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Panowie normalne to jest aby silnik MTZ w Farmerze łapał ponad 100 stopni przy talerzowaniu no sucho bo sucho ale czy nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jest jeszcze kwestia poprawności wskazań
Kolego Robert, miałeś w tym zestawie kartę zdrapkę? Motordetal daje kartę i można wysłać SMSem kod ze zdrapki i otrzymać informację czy ten zestaw wogóle oni wyprodukowali.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Panowie normalne to jest aby silnik MTZ w Farmerze łapał ponad 100 stopni przy talerzowaniu no sucho bo sucho ale czy nie za dużo?

 

Wg mnie powyżej 100'C - za dużo (silnik MTZ przezwycięży i jeszcze wyższe temperatury). Słyszałem również o takich przypadkach ekstremalnych, że bez wody\płynu jechał ok. 40km - ale w transporcie (to był chyba jakiś rok 1980...1985). Silnik po d*pie dostał, podobno wszystko czerwone było, ale działa po dzień dzisiejszy - słyszane z dobrej ręki - zreszto tego MTZ mam na podwórzu - tylko ta q... uszczelka pod głowicą - nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Chłodnicę wyczyść porządnie, termostat sprawdź, pasek naciąg. Mój po czyszczeniu w upał przy głęboszu nie dobija do 90 ciu


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

100 to za dużo. Ja bym przy tylu nie robił.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Zbyszek jest taka kartka , na dole fotki tego zestawu , sworzeń wchodzi palcem jak się tłok przechyli to się wysuwa do połowy i nie wypada chyba żeby potrzasnac

coś nie mogę zdjęć dodać ale wygląda że to oryginał

Edytowano przez robert983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z tego co czytałem swojego czasu żadnego z tych siedzeń w takiej cenie nie polecają.  Też muszę kupić i usłyszałem jedno... szukaj używki z busa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9234

Zapukaj do soltys48

Kupiłem u niego orginalny fotel grammera w bdb stanie z dużo mniej (z przesyłką), niż krzyczą na "nówkę" do MTZ. I na pewno wytrzyma o wiele więcej i jest wygodniejsze.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj