ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Co do wygłuszenia w rusku ,to mimo napchania wygłuszeń gdzie tylko możliwe ( jest dużo ciszej) to hałas puszczają szyby (są cienkie) dodatkowo wyciągnięcie kominka ssącego i wydechu ,ponad dach też dało trochę ulgi dla uszu . Oczywiście kabina ruska nie jest miejscem dla melomanów ,ale jest ciszej niż w C360.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

I to jest myśl. Problem wyciszenia mamy z głowy.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A żeby w polu było zrobione, wsadzić jakiegoś młodego niech się wyskacze, takim to aby dać traktor, nieważne czy głośny czy wyciszony, oni ni mają widać słuchu, bo co taki wróci z pola to ciągnik do remontu a on nic nie słyszał...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Ja pod deskę rozdzielczą wełny mineralnej dałem i efekt jest odczuwalny ale dodatkowo w łupkach kabiny jest pianka montażowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie. Za to są węże od nagrzewnicy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

A żeby w polu było zrobione, wsadzić jakiegoś młodego niech się wyskacze, takim to aby dać traktor, nieważne czy głośny czy wyciszony, oni ni mają widać słuchu, bo co taki wróci z pola to ciągnik do remontu a on nic nie słyszał...

 

No i w zasadzie taki młody ma rację bo: "Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego".

 

Wczoraj łąki kosiłem (360-3P) i niestety zapomniałem o zatyczkach\słuchawkach.

 

Jak wróciłem do domu to myślałem, że mi łeb pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he a ja pamiętam wpisy młodych jak ich to cieszy wycie 60-ki. Ja mam ubytek słuchu od tego trupa na jedno ucho.Nigdy więcej żadnej roboty nim nie zrobię co najwyżej rekreacyjnie 10 minut po miedzy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Lepiej 330 bez kabiny niż 360 z kabiną.  :D  tfu!


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

30-kę miałem jakiś czas temu i lubiłem ten ciągnik, mam do niej sentyment to w końcu jedyny Polski ursus a 60-ka przy niej to kupa trzęsącego, zgrzytającego żelastwa.  Teraz pożyczam od sąsiada do lżejszych robót i jazda nią mnie cieszy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cześć :-)
Masz rację kolego
Choć ja swojej 40stki po odbudowie nie zamienię na nic innego jako pomocniczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Nie demonizujcie 60 (przynajmniej 3P - bo taki mam). Ma swoje wady, uroki i zalety.

 

MTZ 50 - no taki mniejszy jeszcze w tej starej kabinie (chełmowej - no tej hitlerowskiej\stalinowskiej) z lat chyba 1970 - 1980, działa chodzi, kręci. Tylko po zimie, chyba uszczelka pod głowicą padła, bo płyn wleciał w miskę olejową. I to ta uszczelka z wkładkami teflonowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

MTZ 50 stwarza często problemy - to z uszczelką, to z głowicą.

Jedni mówią, żeby teflony wkładać do 50, inni mówią że do 50 się nie wkłada.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Kilka dni temu z lewej półosi kapnął mi olej na felgę. Przedtem ani od tamtej pory się to nie zdarzyło. Dużo tam jest roboty, żeby to zrobić?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Nie licząc też odkręcenia tych śrub od piasty , mnie czeka też ta robota ,ale zostawię jak sobie na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dobry pneumat, albo konkretna rura i śruby luzują się aż miło, tylko dobrze jest jedną szpilkę wybić dla ułatwienia. Tylko jak mówił jeden kolega, że gdy cieknie półoś znaczy że łożyska są do wymiany :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Możliwe. To jeszcze nie cieknie tylko kilka kropel spadło.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Chyba, że komuś sznurek wkręci w simmering, albo tak jak mi - garść lnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Taka drobnostka i musiałeś robić.  :)


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie mam problem z pronarem 82a pękła mi obudowa sprzęgła i mam pytanie warto kupić używana tą obudowę? różnica w cenie miedzy nowa a uzywaną to około 1 tys zł. czy uzywana obudowa nie będzie słabsza? jest to jakieś zmęczenie materiału? bo to przecież gdzieś musiało chodzić minimum 20 lat czy jednak będzie dobra i  nie warto przepłacać? 

 

https://www.olx.pl/oferta/korpus-obudowa-sprzegla-skrzynia-posrednia-mtz-82-belarus-pronar-CID757-IDlN5eS.html#c4317819d0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

W jakim miejscu pękła? U mnie na górze, ale nie zamierzam wymieniać. 

Pewnie wziąłbym używaną.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj