ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

tomacha001    5
wiem bo sam pracuje w 5 do podorywek ten ciągnik, ale gdy jeżdżę z kolczatką to manewry są ograniczone :/

mój mtz robie 7 skibowym podorywek i mam czasami ciężko ale idzie ja robie 7skibowym 2,10 metra bieże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

co do wajchy biegów w mtz te co są z boku miałem problem z jakiś wodzikiem znajmy mi doradził żeby kupił za 200 zł z wajcha po środku i mam już 2 lata i nic sie nie dziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

Co do Mtz-ów to zdania są podzielone. Niektórzy bardzo na nie narzekają bo przecieki bo to bo znowu coś innego.Ci co czytają ''Poradnik Rolniczy''pamiętają na pewno jak opisywano wspaniałe zetory które pękały z powodu różnych niezidentyfikowanych drgań,niewyważonych kół zamachowych i co też nie są takie idealne jak by się wydawało więcej przestały niż robiły i jak tu się nie wkurzyć :angry: :angry: :angry: nie mówię że Mtz-y są idealne i wszystko jest super.Ja swoim przepracowałem dopiero jeden sezon ale na silnik naprawdę nie mogę narzekać żadnych awarii ani wycieków no a hydrauliką nie muszę chyba mówić trochę jednak się poci.Największy ciężar jaki nim podnosiłem to paleta ze szkłem o wadze 1300kg bez jakichkolwiek problemów

 

P.S. na ile osób macie zarejestrowane swoje Mtz-y bo ja mam wbite 2 osoby a wy też tak macie ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

byłem poiadaczem MTZ-82 od nowości od roku 1994. Pozbyłem się go w 2003 (wtedy przeszedłem na zachodni sprzęt i zobaczyłem ten przeskok technologiczny). MTZ mogę określić jako PADLINA. oprócz silnika (nie tylko silnik się liczy!) cała reszta jest szrotem wychodząc już z fabryki. sam sobie się dziwie że pracował u mnie tyle lat, a raczej tyle lat stał bo był naprawiany. Ci co chwalą ten sprzęt nie wiedzą co znaczy zachodnia technologia. Dobija mnie stwierdzenie że zetor to smok na paliwo a MTZ pali mniej. gdy miałem MTZ orał u mnie zetor 7211 z pługiem 4 skibowym grudziąc i MTZ z takim samym pługiem. MTZ co prawda palił mniej ale ma on 20 kM więcej!! zetor ma zaledwie 64 kM i też radził sobie z tym pługiem. a co do komfortu MTZ to nie wspomne bo szkoda słów... MTZ TO PADŁO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jakbyś sie przesiadł z ursusa na zachodni sprzęt to można to samo powiedzieć. I nie mówie że mtz jest idealny i jakis tam super bo nie jest ale za tą cene to idealny nie może być. Mam mtz i nie powiesz mi czegos takiego że ruskie 80km jest słabsze od tego zetora(który w dodatku nie ma przedniego napedu) chyba że zetor w idealnym stanie a mtz jakiś strzaszliwie zjechany. Co do przeskoku technologicznego to moge się zgodzić. A na jaki sprzet przeszedłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

rino źle mnie zrozumiałeś. nie mówię że zetor jest silniejszy tylko że nie rozumiem dlaczego słabszego zetora się porównuje do MTZ który jest o 1/3 od niego słabszy. co do ceny to zrozumiałem że warto wydać dużo więcej i mieć porządny sprzęt. co do napędu. przedni napęd nie dodaje mocy tylko poprawia uciąg (4x4 dużo daje, dlatego kupiłem okazyjnie oś i w 2000 roku zalożyłem do zetorka przedni napęd :rolleyes: ) przeszedłam na MF 110kM, pracowałem już Valtrą, JD, miałem na wyporzyczeniu Claasa i zamiezrzam kupić jeszcze jakiś slilniejszy OK 180-200 kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

To prawda w MtZcie naprawdę tylko dobry jest silnik, a reszta to masakra, zaczynając od skrzyni, podnośnika, rozlatującego się przodu po beznadziejną, pozycję za kierownicą, ścierpnięte nogi i bolące łapy od zadzierania w górę. jedyna fajna rzecz to naprawdę zdrowy i wytrzymały sinik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2
P.S. na ile osób macie zarejestrowane swoje Mtz-y bo ja mam wbite 2 osoby a wy też tak macie ?????????

Przepraszam za ten opis !!!!!!!!! :rolleyes: :) Mój błąd źle odczytałem opis z dowodu i wydawało mi się to dziwne i dlatego pisałem ale dzisiaj dokładnie wszystko przeczytałem i jest 1 miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotex1993    0
Muj wujek ma takiego z 1996r i jak narazie na niego zbytnio nie narzeka dotychczas miał robioną tylko skrzynie biegów (na gwarancji) a tak po za tym to nic na jego temat moge powiedziec że ma silnik nie do zajeżdżenia ale słaby dostęp jest do różnych części po za tym ma troche skomplikowany układ biegó ale idzie sie połapać ma wspomaganie co sie chwali ale nie nadaje sie don tura ponieważ przednie mosty wysiadają

 

 

 

Pozzdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Coś mi się jednak przypomina że było zdjęcie, ale pronara 82A, nie tak dawno w galerii właśnie z "piątką". Głowy nie dam sobie uciąć ale chyba na głęboko szedł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotex1993    0

jak mój ojciec kupił mtz z 86 raku chyba to wymieniał zębatkę przy przednim napędzie bo stukało ząbki były uszczerbione ale to chyba tamten właściciel zrobił bo zara na drógi dzień by go remontowali a tak poza tym to chodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=K6mgLH7-32E

 

Kiedys byl tez link do filmiku jak nowy belarus ciągnął 5 obracaną ale na plastikowych odkladniach. bez problemu unosil i obracal.

 

Wiadomo, ze stare MTZ-ty 82 nie mają porównania do tych nowych belarusów zwłaszcza tych 90 konnych. Oczywiscie trzeba koniecznie brac pełne wyposarzenie (krzyzaki, monoblock itp)

 

Gdybym mial wybierac miedzy 120 KM Zetorem z 1990-95 roku a nowym belarusem 952.3 to bez wachania brałbym tego Belarusa. Nie mowie juz o belarusie 1025.3 który w pelnej wersji kosztuje okolo 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=K6mgLH7-32E

trochę wątpię, że to ciągnie 80 konny ciągnik ;) raczej mi to wygląda na 1025 i albo niewiedzę albo dobre poczucie humoru tytułodawcy ;)

Kiedys byl tez link do filmiku jak nowy belarus ciągnął 5 obracaną ale na plastikowych odkladniach. bez problemu unosil i obracal.

tylko zwróć uwagę na jakiej głębokości pracował i jakie właściwości go charakteryzują przez to z czego jest zbudowany

Wiadomo, ze stare MTZ-ty 82 nie mają porównania do tych nowych belarusów zwłaszcza tych 90 konnych. Oczywiscie trzeba koniecznie brac pełne wyposarzenie (krzyzaki, monoblock itp)

aż tak bardzo się nie zmieniły, a co do pełnego wyposażenia to kwestia indywidualnych wymagań każdego gospodarstwa

Gdybym mial wybierac miedzy 120 KM Zetorem z 1990-95 roku a nowym belarusem 952.3 to bez wachania brałbym tego Belarusa. Nie mowie juz o belarusie 1025.3 który w pelnej wersji kosztuje okolo 100 tys

Tez bym wolał belarusa z racji, że to nowy ciągnik i 952.3 w wybajerzonej wersji tez się zbliża do granicy 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

892 ma blisko 90 km, to jeszcze zalezyod modelu. no zasugerowalem sie opisem ze to jest 892 ale teraz to nikt nie moze tego zaprzeczyc ani potwierdzic.

 

no a te 5 skib w obrotowym to wiem ze przesada ale napisalem to tak jako ciekawoste i po to zeby uswiadomic ze taki fakt miał miejscie i ze belarusik poradzil sobie z tym plugiem i o ile pamietam nie byl to model 952 tylko ktorys z nizszych

 

a Ty "FOBOS" jaki plug ciagasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

My mamy MTZ'a 82 z 1989r. i tata ciągał nim pług 6-tkę zagonową od DT'a, ale potem zrobił z niego piątke, bo podnośnik aż strzelał przy podnoszeniu ;) . Teraz po wymianie rozdzielacza trochę tacie szkoda ciągnika to orze 4-ka grudziądzką (bierze 1,2m) i spalanie wychodzi na godzinę 6-7 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Mysle ze Belarus jest najlepszym traktorem na rynku w swojej kategori cenowej. Wystarczy popatrzec na filmiki krecone belaruskom.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=K6mgLH7-32E

A czy to nie jest przypadkiem MTZ 82 TS ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Przyznam że wszystkich nie przeczytałem ale do tematu to każdy kto ma zdrowe zmysły i ma MTZ 82 to wie że więcej niż 4 skiby nie ma mowy a o obrotowych 4skibach też nie ma mowy, sam posiadałem z 4UG 4x40cm zagonowy to na 5 biegu miał co robić a MTZ był od nowości u mnie i Agregat uprawowy 3m z dwoma wałami to na 6 też zawsze dym, nie ma co mówić oszczedny na paliwo nieoszczędny na olej hydrauliczny, niepoleciłbym zakupu MTZ nikomu kto chce jeździć ciągnikiem a nie remontować to jest jak dla mnie porażka traktor i trza to głośno powiedzieć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie uwazasz że poruszanie sie z agregatem 3m na 6 biegu ciągnikiem MTZ to nieporozumienie.Szybkość jest za duża ,choćby mocy starczało to niszczysz strukturę gleby.Do takich prac producent ciągnika przewidział 4 bieg a agregat przewaznie jest przystosowany do prędkości roboczej ok.12 km/h.5 bieg to również nie ten którym wykonuje się orkę.Do tej pracy przewidziany jest bieg3-4 zależnie od klasy gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
    • Przez ZeTuR_7011
      Witam może ma ktoś na zbyciu taki katalog???

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj