Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 19:57

ja szlyszalem na agro shov ze gosc muwil ze wywalil z mtz'a 2 taczki bo byly nie poczebne czesci i dopiero chodzil dobrze. Pewnie chodzilo mu o hydraulike bo ona ponoc cieknie. Ale ja mimo to jestem za mtz podobaja mi sie te nowe belarusy

Są ładne no ale jeszcze gorsze w wykonaniu od tych "starszych, niezatapialnych" ;)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 22:04
  •  

#42 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 20:19

MTZ 82 co na jego temat powiecie? znajomy miał MTZ'a 82 TS kupionego w 1996 roku jako nowego w Wałczu u Kani( nazwa sklepu) i nie dbał o nie go za bardzo, często jeździł na dwóch gazach, pare razy przez rowy skakał, kilka razy przewrócił na pryzmie kiszonki, raz zapalił mu w drugą stronę (powietrze zaciągał kominem i wydmuchiwał przez filtr powietrza który się spalił, pękła mu chłodnica oleju podczas wożenia kiszonki (zauważył dopiero jak dojechał na pole i miarka nie dotykała już oleju i ogólnie miał jeszcze wiele przygód. powiem tak. Znajomego już nie ma a jego ciągnik został. i ma sie nieźle, ma teraz przegonione prawie 4000 mtg i nie było przy nim większych awarii, wymieniony został tylko rozrusznik i tarcza sprzęgłowa i kilka razy olej. Jedyną jego wadą na dzień dzisiejszy jest podrobiona wajcha od biegów (dostała luzu i trzeba szukać biegi ale da się to przeżyć)

i co są aż takie awaryjne??

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 21:38

raz zapalił mu w drugą stronę (powietrze zaciągał kominem i wydmuchiwał przez filtr powietrza

Nic specjalnego, U-912 kilka razy odbił mi "w lewo" ;)

#44 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 06 październik 2007 - 13:58

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja skoipiuje moja wypowiedz z innego dzialu:Ja napewno bym nie bral pronara. Wuja ma MTZ 82 TS i sama problemy. Ciagnik ma niecale 10 lat i nie pracuje ciezko. JUz sie rozsypal mechanizm roznicowy,rama pekla,podpora od walka do przedniego napedu zrobila sie jajowata,caly cieknie i pelno innych drobnych rzeczy,a na dodatek ostatnio wyrwalem dzwignie zmiany biegow. A ciagnik ma zrobione ok 2000mtg i teraz to chodzi tylko z siewnikiem nawozow i rorzutnikiem obornika.

#45 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:35

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @ czarnyyy nie kluce się z Toba co do jakości wykonania akurat twojego egzemplarza, ale może Ty nie wiesz ze ten ciagnik ma zrobione 10200 mtg?? sprawdź bo może mu sie już licznik przewinął. A co do mojej opinii na temat mtz 82 TS-a którym jeździłem to na prawdę nie ma on ani przecieków, anie większych problemów z nim nie było

#46 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 październik 2007 - 20:57

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Juz poprawilem, ma on zrobione ok 2000 mtg i wiem napewno,bo od nowego patrze na liccznik.

#47 Share Icemaster

Icemaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 październik 2007 - 17:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Czy można w MTZ 82 zamienic ten hak na normalny zaczep?

#48 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 październik 2007 - 17:14

Czy można w MTZ 82 zamienic ten hak na normalny zaczep?

jesli masz zaczep gdzies na polce do tego ciagnika to nie widze problemu. U mnie to wlasnie hak lezy na polce a normalny zaczep jest przy ciagniku.

a jesli nie masz zaczepu na polce to mozna kupic w jakims sklepie z czescaimi do MTZ :)

Honda - The Power of Dreams :)

#49 Share Icemaster

Icemaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 październik 2007 - 18:15

MTZ 82 co na jego temat powiecie? No właśnie nie mam zaczepu dolnego i mam zamiar go kupić, ale chciałbym najpierw sie dowiedziec czy bedzie bez zadnych problemów pasował, czy nic nie bede musiał przerabiac. Bo ktos mi mówił że jak jest hak to juz tak musi byc i koniec... (mysle ze nie miał racji)

#50 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 październik 2007 - 18:43

No właśnie nie mam zaczepu dolnego i mam zamiar go kupić, ale chciałbym najpierw sie dowiedziec czy bedzie bez zadnych problemów pasował, czy nic nie bede musiał przerabiac. Bo ktos mi mówił że jak jest hak to juz tak musi byc i koniec... (mysle ze nie miał racji)

postaram sie jutro wwstawic fotke tego mojego zaczepu przy ciagniku i fotke z instrukcji obslugi.
P.S ja mam MTZ 82 TS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Icemaster

Icemaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 październik 2007 - 14:25

MTZ 82 co na jego temat powiecie? To w koncu jak - bedzie mi pasował ten zaczep zamiast haka czy nie?

#52 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:04

MTZ 82 co na jego temat powiecie? powinien pasowac :)

#53 Share Icemaster

Icemaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:58

MTZ 82 co na jego temat powiecie? No chyba zdecyduje sie na kupno.

#54 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 październik 2007 - 21:02

wiem bo sam pracuje w 5 do podorywek ten ciągnik, ale gdy jeżdżę z kolczatką to manewry są ograniczone :/

mój mtz robie 7 skibowym podorywek i mam czasami ciężko ale idzie ja robie 7skibowym 2,10 metra bieże

#55 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 październik 2007 - 21:06

MTZ 82 co na jego temat powiecie? co do wajchy biegów w mtz te co są z boku miałem problem z jakiś wodzikiem znajmy mi doradził żeby kupił za 200 zł z wajcha po środku i mam już 2 lata i nic sie nie dziej :)

#56 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:25

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mocny ten mtz 82 jest miałem okazje pokierować i wcale nie prawda że ciężko kierownica chodzi

#57 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:11

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Co do Mtz-ów to zdania są podzielone. Niektórzy bardzo na nie narzekają bo przecieki bo to bo znowu coś innego.Ci co czytają ''Poradnik Rolniczy''pamiętają na pewno jak opisywano wspaniałe zetory które pękały z powodu różnych niezidentyfikowanych drgań,niewyważonych kół zamachowych i co też nie są takie idealne jak by się wydawało więcej przestały niż robiły i jak tu się nie wkurzyć :angry: :angry: :angry: nie mówię że Mtz-y są idealne i wszystko jest super.Ja swoim przepracowałem dopiero jeden sezon ale na silnik naprawdę nie mogę narzekać żadnych awarii ani wycieków no a hydrauliką nie muszę chyba mówić trochę jednak się poci.Największy ciężar jaki nim podnosiłem to paleta ze szkłem o wadze 1300kg bez jakichkolwiek problemów

P.S. na ile osób macie zarejestrowane swoje Mtz-y bo ja mam wbite 2 osoby a wy też tak macie ?????????

#58 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:58

MTZ 82 co na jego temat powiecie? a masz siedzenie pasazera? ja mam na 1

#59 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 15 styczeń 2008 - 12:11

MTZ 82 co na jego temat powiecie? byłem poiadaczem MTZ-82 od nowości od roku 1994. Pozbyłem się go w 2003 (wtedy przeszedłem na zachodni sprzęt i zobaczyłem ten przeskok technologiczny). MTZ mogę określić jako PADLINA. oprócz silnika (nie tylko silnik się liczy!) cała reszta jest szrotem wychodząc już z fabryki. sam sobie się dziwie że pracował u mnie tyle lat, a raczej tyle lat stał bo był naprawiany. Ci co chwalą ten sprzęt nie wiedzą co znaczy zachodnia technologia. Dobija mnie stwierdzenie że zetor to smok na paliwo a MTZ pali mniej. gdy miałem MTZ orał u mnie zetor 7211 z pługiem 4 skibowym grudziąc i MTZ z takim samym pługiem. MTZ co prawda palił mniej ale ma on 20 kM więcej!! zetor ma zaledwie 64 kM i też radził sobie z tym pługiem. a co do komfortu MTZ to nie wspomne bo szkoda słów... MTZ TO PADŁO!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 15 styczeń 2008 - 12:25

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jakbyś sie przesiadł z ursusa na zachodni sprzęt to można to samo powiedzieć. I nie mówie że mtz jest idealny i jakis tam super bo nie jest ale za tą cene to idealny nie może być. Mam mtz i nie powiesz mi czegos takiego że ruskie 80km jest słabsze od tego zetora(który w dodatku nie ma przedniego napedu) chyba że zetor w idealnym stanie a mtz jakiś strzaszliwie zjechany. Co do przeskoku technologicznego to moge się zgodzić. A na jaki sprzet przeszedłeś??

Dodaj odpowiedź