Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

1074 odpowiedzi na ten temat

#521 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 05 styczeń 2017 - 14:14

Z tą mocą to pewnie starą miał dojechaną.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Mtz 82

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 9500.00 PLN
  • Dzisiaj, 17:37
Ciagnik MTZ 82+ przyczepa leśna FAO-FAR 7t, zestaw zrywkowy

• 51000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 17 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 00:29
  •  

#522 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9341 postów

Napisany 06 styczeń 2017 - 11:31

W kulturę pracy uwierzę ale w większą moc już nie. Bo niby skąd bi się ona wzięła?

KPK Kumurun Team

#523 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 06 styczeń 2017 - 13:13

Jak starą miał wytłuczoną to pewnie mu się poprawiło. Rzędówkę jak się zrobi jak trzeba też będzie ładnie silnik pracował a jak już sekcje siadają to jedna poda za mało druga za dużo. Tam gdzie za dużo to pójdzie w komin tam gdzie mało przykuleje i w ten sposób mocy nie ma a spalanie rośnie więc wydaje mi się że i moc i spalanie idzie w parze z kulturą pracy.

#524 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 22:51

Jak starą miał wytłuczoną to pewnie mu się poprawiło. Rzędówkę jak się zrobi jak trzeba też będzie ładnie silnik pracował a jak już sekcje siadają to jedna poda za mało druga za dużo. Tam gdzie za dużo to pójdzie w komin tam gdzie mało przykuleje i w ten sposób mocy nie ma a spalanie rośnie więc wydaje mi się że i moc i spalanie idzie w parze z kulturą pracy.

Moc wynikała z obrotów które uzyskiwał silnik , w tej pompie obroty maksymalne ustawiane są śrubą z zewnątrz pompy. Tak jak w mtz możesz śrubą regulować dawkę tak tam taką samą śrubą ustawiasz max obroty. W zwykłej pompie jak masz ustawione 2000 tyś obr to żeby podkręcić więcej to musisz ją rozkręcać albo do pompiarza wozić. Mi obrotomierz skakał i obroty ustawiłem na oko , moc miał taką że  nowe ruski wymiękały. Po ponad roku takiej jazdy okazało się że obroty silnika wynosiły 2950 . Na pewno mniej pali ciszej silnik pracuje i równiutko. to plusy a minusy to że jest jedna sekcja i trzeba bardzo dbać o filtry bo w rzędowej jak lekko coś weźmie jedną sekcję to nie wyczujesz tak jak w pompie z jedną. 

#525 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 15:25

Witam bardzo serdecznie :D  Mam pytanko jak sprawują sie MTZ-y starego typu te z lat 80? czy nadają sie w górzyste tereny? (pochyłe) i czy taki egzemplarz z małą kabiną z tych lat nie jest zbyt tani jak na 13 tyś złotych? Wiem że tu mogę zaczerpnąć od kolegów opinii ;)

#526 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 17:30

MTZ to ciągnik specjalnej troski. Trzeba to obejść w koło zanim ruszysz, czasem coś dokręcić, podregulować i powinien pochodzić. Co do ceny to zależy od egzemplarza bo te w małej budzie to można i za 10 trafić a są też za ponad 20 tyś. Same opony do tego są warte 5 tyś. więc ich stan ma ogromny udział w cenie ciągnika.

#527 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 20:30

Dzięki za opinię może jakbym sie wybrał i go sobie obejrzał z bliska to bym się czegoś więcej dowiedział a może doradzilibyście coś na co zwracać uwagę aby nie wziąść jakiegoś MTZ-a do remontu?

#528 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 20:43

Jak kupisz za 13 tys to będzie do remontu :D

#529 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 20:45

No ale może nie koniecznie ja bym chciał sie dowiedzieć na co zwrócić uwagę?

#530 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:28

Ja kupiłem mtz-a za 12 tyś z 1979 r kupiłem go tylko dlatego że był zachowany w znacznym stopniu w oryginale. I najważniejsze nie pracował w lesie !!! To jest ważne bo tam traktory strasznie dobijają. Na traktor miałem 25 tyś  i postanowiłem go kupić , resztę kasy wydałem na remont . Doszedłem do wniosku że lepiej samemu wyremontować i wiedzieć co się ma. Za 25 tyś mogłem kupić w dużej kabinie nowszego ale i tak pewnie  bym musiał coś remontować i na końcu wyszedł by 35 tyś Jedyna wada jak dla mnie to mała kabina. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:40

No tak co racja to racja też mam takie zdanie jak sie samemu wyremontuje to się wie co sie ma a tak to się kupuje tylko kota w worku no a czy kolega mógłby powiedzieć co tam było uszkodzone że był potrzebny remont szukam różnych rzeczy które najszybciej w nich siadają i trzeba na nie zwrócić uwagę.

A co do kabiny to można kupić nowego typu ładne tapicerowane tylko fundusz potrzebny :D

#532 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 22:43

Takiego go kupiłem

540x405_mtz-33532092.jpg

A tak teraz wygląda 

Edytowany przez hurlimannD70, 23 styczeń 2017 - 22:44.

#533 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 23:23

W takim stanie jak na zdjęciach przyjechałem nim na kołach prawie 100 kilometrów . Z uszkodzoną uszczelką pod głowicą , pęcherze szły w układzie chłodzenia ale dojechał. No to na pewno opony koszt za 4 szt zapłaciłem 3200 zł , silnik to : zestawy naprawcze kupiłem drogie po 250 zł za 1 komplet czyli x 4 to 1000 zł. panewki 50 i 65 uszczelki ok 100zł , remont głowicy 600zł ale źle mi zrobili i po pewnym czasie kupiłem nową za 1600 zł co nie znaczy że ty musisz, regeneracja pompy nie wiem ile bo sekcje sam zmieniłem i zapłaciłem tylko 100zł za ustawienie dawek po pewnym czasie założyłem pompę od ltz i tak już została, pompa wody chyba 120zł , wałek rozrządu 250zł i wszystkie koła rozrządu 150 zł , 4 sztuki rozpylaczy wzm 200 zł ustawienie nic bo mam maszynkę do wtrysków, klawiatura i popychacze nie pamiętam ale chyba 450zł . W silniku mam wszystko nowe oprócz wału i pompy oleju, ale ty nie musisz zmieniać wszystkiego ja wiele rzeczy wymieniłem z kaprysu. W przednim moście nie musiałem nic robić ale łozyska i uszczelniacze nowe poszły. Podpora napędu dwa łozyska i uszczelniacze , wałki od napędu nowe krzyżaki są tanie nie pamiętam może 30 zł szt, w skrzyni nic bym nie wymieniał ale tuza za mocnego zrobiłem i traktor podczas wyrywania korzeni połamałem na pól . Więc obudowa skrzyni pośredniej została zmieniona i przy okazji  wszystko co tam jest założyłem nowe , do tego tarcza sprzęgła i łozysko oporowe. Rozdzielacz hydrauliczny działał dobrze ale wymieniłem uszczelniacze koszt ok 40 zł , w siłowniku wymieniłem uszczelniacze koszt ok 60zł , Układ kierowniczy to wymieniałem uszczelnienie na tłoku w serwomotorze później przerobiłem na orbitrol na częściach od od bizona koszt 100zł .W tylnym moście wszystkie łożyska i na osiach też ale nie pamiętam ile kosztowały , tam duże są to myślę że koszt ok 700zł . Nie pamiętam już za bardzo tego wszystkiego . Jeśli sam potrafisz to myślę że za 10 tyś zrobisz remont taki bez kaprysów jak ja he , wiele rzeczy zmieniłem choć inni tego nie robili i też jeżdżą . 

#534 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 11:59

No szczerze mówiąc to masz ładna maszynkę i życzę aby służyła jak najdłużej i jak najlepiej. A co do mojej sytuacji to raczej początkowo by nie było zbytnio pieniędzy na naprawy, ale obrabiałby małe gospodarstwo z jeszcze jednym ciągnikiem on to by tylko orka uprawa może obornik i przyczepa nie miałby by ciężko bo sprzęt jeszcze nie jest dostosowany pod większe moce, no ale chyba co najważniejsze to by musiał iśc na ulicę no nie wiem jak on będzie wyglądał we wsi no ale może później jak się go do remontuje to będzie ładny. Kiedyś widziałem takiego MTZ-a zrobionego po prostu na picuś glancuś wszystko nowe kabina, maska, turbo założone, zegary, on nie wyglądał w ogóle jak ruski z tych lat.

#535 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 24 styczeń 2017 - 14:01

Ja robiłem u siebie most tylny, to wyszło kolo 1000 zł, bo te wielkie łożyska były po 100zł, mniejsze tańsze, ale tam jest 10 łożysk :D

do tego uszczelki i jakieś pierdoły. Dobrze że dostałem za 350 zł półos z pochwą, bo to właśnie było przyczyną remontu, łożysko poszło, zblokowałoi rozsadziło.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#536 Share MrRolnik4011

MrRolnik4011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 14:29

Dziękuję za tta informacje a czy jeszcze mógłbym patrzeć na coś w takich ciągnikach na coś co ciągle wysiada i co może być na prawdę bardzo drogim remontem i żeby nie kupić czasami kota w worku

I mam jeszcze pytanie bo dzwoniłem tam i mówił że ten MTZ jest wyrejestrowany ale ma do niego dowód tylko że jest podobno przecięty i mówił że z jego zarejestrowaniem nie powinno być problemu ale jest ten problem czy to jest prawda że można zarejestrować wyrejestrowany pojazd bez problemów?

Edytowany przez MrRolnik4011, 24 styczeń 2017 - 16:01.

#537 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 20:01

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Kiedyś się wyrejestrowywało czasowo. Jeśli spiszecie umowę z właścicielem i jego dane będą się zgadzały z dowodem lub gość ma poprzednią umowę, to nie ma problemu, Płacisz OC w dniu zakupu, robisz przegląd i rejestrujesz. A co do takich rzeczy to skrzynia żeby nie chrobotała, półbiegi muszą pewnie się przełączać, no i żeby w miarę równo chodzil silnik i mial smarowanie po rozgrzaniu powyżej 1 Atm. Reszta jest tania do ogarnięcia.

KPK Kumurun Team

#538 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2017 - 20:23

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A gdzie w ruskim sa polbiegi ? W mtz psuje sie wszystko ale czesci tanie jak barszcz i latwo naprawic mozna samemu.ja osobiscie polecil bym ci jakiegos eksportowego
jesli pomoglem kliknij fajne

#539 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 20:55

Jest osobna dźwignia od półbiegów (reduktora) bliżej kierownicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1805 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 22:15

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Krajowe są zajechane. Ja też bym szukał jakiegoś Progressa z Anglii, czy Niemca, albo starszego Avto z krajów skandynawskich. Ale to już inna cena jest.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź