Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

664 odpowiedzi na ten temat

#421 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 04 październik 2016 - 16:54

Dokładnie jak wyżej ,wprawdzie nie mam MTZ ale kilka razy w tygodniu jestem u znajomego też  ma z lat 80 tych jeszcze nie zastałem,aby był nie sprawny jak coś to na hol i odpala ,coś tam już miał robione ale groszowe sprawy nawet remont silnika jak mu robili to taniej wyszło jak wymiany oleju filtrów  MF 5465 ,a o awariach jego tam czujnik tam coś tam ,serwis sprawdzi komputerem i tysiaki płacisz i co ciekawe MTZ w miarę czysty olejem nie zawalony

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik Belarus 1523.5 MK, MN, Klimatyzacja Nowy

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 190000.00 PLN
  • 18 cze 2017
Ciągnik Belarus 892 NOWY!!! WYPRZEDAŻ!!!

• 84552.00 PLN
  • 18 cze 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 03:44
  •  

#422 Share Kamilaewski

Kamilaewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 październik 2016 - 21:06

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Przepraszam, że nie w temacie, ale jak dodać tu post ?

#423 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 10 październik 2016 - 08:41

Chyba go właśnie nieświadomie dodałeś, już umiesz. Brawo ty :D

#424 Share piasekmoto

piasekmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 21:30

takie mam pytanie do posiadaczy belarusów 820 na nie zsynchronizowanej skrzyni - ile tak naprawde potrafi się rozpędzić? Bo ile osób tyle wersji, ale tu mam nadzieje ze trafie na użytkowników:) a może spotkam użytkowników 892, bo słyszałem, że to najszybsza wersja czy to prawda? z góry dzięki za opinie

#425 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 21:51

Mtz 82 z turbo choć to nie ma nic do rzeczy  skrzynia 18/4 prędkość zmierzona gps-em i licznikiem hektarów pokrywa się. Na oponach 18,4R34 przy obrotach silnika okołom 2.300  wynosi jakieś 32 km/h. 40 nie osiągalne.

KPK Kumurun Team

#426 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 10 grudzień 2016 - 21:52

820 to chyba wsio to samo co MTZ 82. Wskazanie z nawigacji wahało się między 34-35km/h. Laczki 15.5x38 i 11.2x20. Gaz był w podłodze, ale kwestia tego czy ktoś nie grzebał przy obrotach to druga sprawa. Akurat dużo ludzi lubi kręci w Kumurunach tam gdzie tego robić nie powinni, a potem są zdziwienia że zapłony przestawione albo kit wie co jeszcze. 

PS. Seweryn napisał i mi się przypomniało. W kwestii dokładności to ja powinienem hamować przed zakrętami bo na liczniki to pokazuje chyba 40km/h a obrotów też chyba mam do przodu. 

Edytowany przez Lukasz3991, 10 grudzień 2016 - 21:54.

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

#427 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:06

Mi tyle wskazuje licznik hektarów wyskalowany do koła i tyle samo GPS. Może jest trochę więcej na kołach 16,9R38. 

Ale na 18,4R34 nie wytargasz więcej nie ma bata. 

KPK Kumurun Team

#428 Share piasekmoto

piasekmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:26

koledzy dzięki za konkret, śledze forum i widzę że jesteście prawdziwymi użytkownikami i opinia jest oparta o własna wiedze a nie to  co sąsiad powiedział;) poszukuje ciągnika do transportu i biorę pod uwagę Belarusa, tylko jak to w transporcie każdy km się liczy. Nie chodzi nawet o to żeby cały czas cisnąc 40 ale na szybszej skrzyni przy mniejszych obrotach będzie fajna prędkość i nie trzeba cisnąć (o tym, że mnie spali nie wspomnę)  Byłem pozytywnie nastawiony na 952.2 - moc jest skrzynia synchro ale niestety przejechać się u dealera nie dadzą aby na drodze to sprawdzić, a jak im powiedziałem, że szukam do transportu to każdy jedzie 40. Sam zrobiłem porównanie na używanym pronar 82tsa - prawie to samo i nawigacja pokazała 30/31 km/h z górki i naprawdę do końca. Więc teorie o tym, że jedzie tyle ile mnie zapewniali legły w gruzach. Czytałem o tych skrzyniach 18/4 że są szybsze tylko zastanawiałem się ile szybsze- teraz już wiem;) Przedstawiciel Belarusa w rozmowie mówił, że napewno ten 892 jest najszybszy ale to mi sam sprawdzi i da znać- pytanie ile to będzie. A powiedzcie mi jeszcze czy nowe Belarusy biorą olej tak od wymiany do wymiany? Bo np nowy Zetor a i owszem według użytkowników. Jak to mówią - "Koń jaki jest każdy widzi" i co do Belarusa moim zdaniem trzeba się z tym oswoić, jednak jak możesz kupić ciągnik w tej cenie to jest to poważna opcja, tymbardziej dla osób które mają własny budżet. Szkoda tylko, że do dziś nie dołożyli rewersu  :wacko: już dzieścia lat temu t-25 miał takie fajne rozwiązanie :rolleyes:

#429 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:32

Silnika i oleju w rusie możesz być spokojny jeden z najlepszych. Ale do transportu przez skrzynię już nie za bardzo się nadaje a tym gorzej im więcej redukcji powodu górek i dużego ładunku ciąganego. trzeba go opanować a nie każdy ma do tego cierpliwość.

Co do prędkości to 18/4 skrzynia jest chyba najszybsza i wiesz jak to wygląda. Instrukcja zawyża.

KPK Kumurun Team

#430 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Wiele rzeczy lecz mawiają - jeśli jesteś dobry z wszystkiego to nie jesteś dobry z niczego.

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:40

http://www.rynek-rol...kterystyka.html
http://www.tractoor....mtz-800820.html

Z tymi instrukcjami to różnie. Dodam, że mam jeszcze MTZ 52 z silnikiem D-242 i pompą wtryskową zrobioną na obroty i dawkę jak do normalnego D-240 to prędkość też była 34-35 km/h(tyle, że tam skrzynia 9x2 ale to tylko kwestia redyktora chyba). Z tą skrzynią prawda. Jak ogarniesz to jest gitara, ja tam w transporcie za dużo tym nie jeżdżę, a prawie wcale aczkolwiek jak ktoś wsiada i chce jechać jak w c-360 to aż uszy bolą i serce pęka. Albo go polubisz i ogarniesz ją albo będziesz zwał i sprzedawał.

Edytowany przez Lukasz3991, 10 grudzień 2016 - 22:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share piasekmoto

piasekmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:41

u mnie dostanie przyczepe plus ok 10-12t ładunku więc na niego to reczej bez nadwyrężania  :rolleyes: Początki to na pewno byłby ciężkie, ale zachęca mnie cena, i jeszcze teraz wyskoczyli z rabatami. Szkoda tylko, że przeliczają na Euro i tu loteria bo kurs z dnia. Już kilka takich opinii czytałem, że to transprtu się nie nadaje ale np Zetor nie ma reduktora w standardzie i zostają tylko gołe 4 biegi na wysokiej skrzyni a to też bez rewelacji. 

#432 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:42

No własnie. Skłaniał bym się do prędkości podróżowania ekonomicznej około 30 km/h.

Zetor do transportu ma trochę lepiej te biegi rozplanowane ale do pracy w polu to tragedia. chcesz szybciej to gaz bo biegu nie ma a dasz gaz to spalanie leci w górę jak złoto i ciągnik 60-cio konny palki jak 80-konny mtz.

Edytowany przez seweryn20, 10 grudzień 2016 - 22:45.

KPK Kumurun Team

#433 Share piasekmoto

piasekmoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:53

z tych broszur to się człowiek mniej dowie jak z forum;) no jak już się zdecyduję to będę musiał się nauczyć bo o sprzedawaniu nowego nie ma opcji - maszyna będzie na lata:) zobacze co jeszcze powie mi o tym 892 bo widziałem filmik jak jechał 42 ale to tylko odczyt z licznika a nie wiadomo jak zkalibrowany. Prędkość 30 ok ale jak się jedzie np 30 kilometrów z przyczepą to każdy dodatkowy km szybciej to jest różnica

#434 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 11 grudzień 2016 - 00:20

Swego czasu to rozkminiałem i wyszło że czy skrzynia synchro , czy zwykła, z półbiegiem czy bez, najwyższy bieg, jest biegiem bezpośrednim, a atak i zwolnice się nie zmieniają, więc różnica w prędkości jest tylko w obrotach silnika i średnicy opon.

#435 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 08:16

Dokładnie.

Co do każdego kilometra to zależy jak daleko jeździsz. Jeden jedzie 30 a drugi 31. Za godzinę jazdy ten drugi jest kilometr przed tobą.  To niewiele patrząc z punktu godzinnej jazdy. Dalej na prostej go widzisz.

KPK Kumurun Team

#436 Share Lukasz3991

Lukasz3991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 08:59

Zawsze mógłby go widzieć w lusterku ;). Tak swoją droga liczyłem, ale nie wiem czy dobrze oczywiście. I jak u mnie dla 15,5r38 jest 35km/h to niby dla 16,9r38 wychodzi 36,2km/h. Jest chyba jednak gdzieś błąd bo według tego samego przelicznika powinna mi wyjść dobra prędkość dla Seweryna konfiguracji oponowej, a wychodzi jednak więcej km. Chyba, że mamy różne obroty silnika, sam już nie wiem. Profil opony to 80% jej szerokości?

Edytowany przez Lukasz3991, 11 grudzień 2016 - 09:10.

#437 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 09:05

Mam w mtz obroty na silniku ustawione 2400 opony 15,5R38 i jak ojciec jechał za mną fendtem a ma ograniczenie prędkości do 40km/h to ledwo mnie doganiał, więć myślę ,że tak około 36km/h jechałem. Z oponami 16,9R38 powinno wychodzic z 37km/h przy tych obrotach silnika.

#438 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2016 - 10:16

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ktos kiedys pisal ze jechal 42 km/h ale zderzaki na pompie przestawione prawie 3 tys mial
jesli pomoglem kliknij fajne

#439 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 11:03

Nie polecałbym Belarusa do transportu źle rozplanowane biegi szosowe  kłopoty z redukowaniem no i przy dużych prędkościach kręgosłup wysiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 13:36

Mam w mtz obroty na silniku ustawione 2400 opony 15,5R38 i jak ojciec jechał za mną fendtem a ma ograniczenie prędkości do 40km/h to ledwo mnie doganiał, więć myślę ,że tak około 36km/h jechałem. Z oponami 16,9R38 powinno wychodzic z 37km/h przy tych obrotach silnika.

Nie ma szans. Sprawdzone GPS-em i licznikiem. W książce są chyba teoretyczne wyliczenia które faktyczny wynik sporo zawyżają.

Lukasz3991

Tu masz tabelę prędkości.

https://zapodaj.net/...0ce396.jpg.html

Możesz policzyć jak to wychodzi dla opon:

15,5r38 średnica 1575 mm

16,9r38 średnica 1680 mm

18,4r34 średnica 1640 mm

Mogą być nieznaczne różnice w zależności od producenta.

Mam w swoim nówki opony z tyłu i przy obrotach silnika około 2100-2200 prędkość waha się pomiędzy 30-32 km/h. Pojedzie 36 ale przy obrotach ponad 2400.

Edytowany przez seweryn20, 11 grudzień 2016 - 14:00.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź