Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#401 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 12:14

Czyściłem bąka niedawno przy wymianie oleju. Po założeniu obudowy tej siatki i wirnika i dokręceniu tej nakrętki dużej następnie dochodzi nad tą śrubą podkładka i mniejsza nakrętka  - tylko że ta podkładka na tym bolcu nie dochodzi do dużej nakrętki. Jak ruszam obudową wirnika  w pionie to przesuwa się cały gdzieś tak 0,5 cm do tej podkładki . Czy ma być taki luz góra - dół? Nie zwróciłem uwagi przy odkręcaniu jak było.

Edytowany przez rbit, 16 kwiecień 2016 - 12:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 20:15
  •  

#402 Share berserker

berserker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:15

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Czy po każdym zgaszeniu silnika w moim 820 ma być słyszalny szmer bąka? Pytam bo nie wiem czy coś źle nie złożyłem filtra po wymianie oleju bo przedtem był ten szmer a teraz nie za bardzo. Coś doczytałem na forum o jakichś znakach na filtrze może ktoś wyjaśni dokładnie o co chodzi i gdzie są te znaki?
Przy czyszczeniu odkręcałem też to denko wirnika na 3 śrubki zakręcane - może niepotrzebnie?

Edytowany przez berserker, 24 kwiecień 2016 - 09:08.

#403 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:51

Jeśli ręką obraca sie lekko to musi wszystko grać. Na pracującym silniku odkręć nakrętkę pokrywy widać czy się kręci. 

U mnie nie słychać a zapyla.

KPK Kumurun Team

#404 Share berserker

berserker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:07

MTZ 82 co na jego temat powiecie? To żadnych znaków tam nie ma? Na obudowie filtra były nadtoczone takie koła w szeregu, ale nie zwróciłem szczególnej uwagi na to przy rozbieraniu.Wcześniej było słychać szmer, ale czy po każdym zgaszeniu to też nie zwracałem uwagi.

#405 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:31

U mnie nie ma żadnych znaków. Na pewno były w 30 ce. ja składam jak leci i działa.

KPK Kumurun Team

#406 Share berserker

berserker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:26

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ok rozebrałem jeszcze raz filtr i były znaki kreski - ustawiłem je do siebie - tylko nie wiem co to ma niby dawać w pracy filtra?

#407 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:38

Tak jak koła samochodu dajesz do wyważenia aby nie biły tak samo filtr w tych znakach był wyważony aby lekko bez bicia chodził ,u mnie w T-25 na dole ma nawiercone aby ubrać materiału i znaki mam to tak skręcam

#408 Share berserker

berserker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 15:53

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ok dzięki za odpowiedzi.

Edytowany przez berserker, 25 kwiecień 2016 - 18:22.

#409 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:37

Hahaha ruska maszyna i jakieś wyważenie na durszlaku do czysczenia oleju :D tam to tylko chyba wał wywarzali i tyle, w zyciu bym sie nie spodziewał ale no cuż trzba bedzie ogladnac , u mnie brzeczy ten bąk jak dobrze ma wybierane traktor i np jak jade do domu na pełnym to wcofuje traktor do domu chwilke popyrka i gasze go to slychac diabła a jak sie nim tylko tak przepali i przestawi to go nie słychac ale na pewno musi sie krecic 

#410 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 15:17

MTZ-y robią po lasach, głównie na podkarpaciu- szczególnie bieszczady, gdzie indziej w Polsce to nie wiem, ale też sa. Wytrzymałośc dobra, silnik dobry, i tyle zalet. Reszta... widać że ruska "technologia". Jako wół pociągowy w lesie- dobry. Do niczego innego. Niestety, często odpicowane pod sprzedaz z cofnietym licznikiem. Po tylu latach leśnej roboty ich stan techniczny jest jak k... po 20 -stu latach "pracy"... kolega ma zakład usług lesnych i cały czas na mtz -tach jedzie. i że do lasu dobry ale do rolnictwa by tego nie kupował. trzeba uważać co sie kupuje bo prawie wszystkie sa nadmiernie wyeksplatowane. To już nie chodzi o to że cieknie ze wszystkiego, ale skrzynie do remontu (a tego nie widać przy zakupie), sprzegło tak samo. Wyobrazcie sobie że robia po 5-6 dni na tydzień w lesie, jak po 20 stu latach takiej pracy wygląda ciągnik od strony technicznej? I stąd "przystepna" cena... byle sie pozbyć....... Tak sie zastanawiam nad ciągnikiem, co lepsze, ursus c 360 czy mtz 82 ?      ale pakować sie w stara maszyne, a potrzebuje do małego dospodarstwa coś. na razie mam tylko papajca z silnikiem andoria c 301 D.   Ale to mało, potrzebuje coś wiekszego. c 330? 328...? nie wiem. co do mtz- po zakupie od razu generalny remont, tak to w praktyce wygląda. U nas we wsi ciągników duzo. Moze nic nowego nie wymysliłem przeciez, ale opinia sie mozna zawsze podzielić. przyjemnej dyskusji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 17:08

Jak MTZ lata od nowości w gospodarstwie to ciężko go zajechać ,we wsi jest kilka MTZ od nowości mają swoje lata u sąsiada robiony był ten napęd od skrzyni do przodka i mały remont silnika ,reszta nie ruszana trochę zapocony ale nie leje się olej ,po 20 latach pracy w lesie prawdopodobnie MTZ jest w lepszym stanie technicznym i taniej go wyremątujesz niż 20 letni JD czy MF z napchaną elektroniką

#412 Share LTZ55a

LTZ55a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 08:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? marian2011 ma rację.  " co do mtz- po zakupie od razu generalny remont, tak to w praktyce wygląda. "

Niekoniecznie, tak samo mtz czy jakiś inny zachodni. Po zakupie wystarczy umyć dokładnie, usunąc wycieki i rura.

#413 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 11:14

Silniki MTZ są dobre nie ma  żadnych norm spalin i co nie da się? da się.

#414 Share rob_1972

rob_1972

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 20:24

Kolego LTZ55a. Życia nie znasz. Przed zakupem ciagnik odpicowany, wycieki usunięte. Po zakupie rura... i wyłażą ukryte wady. min. wycieki. Bo jak sie przed zakupem przejedziesz po placu czy w koło szopy to wielu wad nie zauważysz. Dopiero w czasie roboty wszystko powoli wyłazi. ale to nie tylko mtz-y, to dotyczy kazdego ciagnika który ma co najmniej nascie lat. Oczywiście zdarzają się dobre egzemplarze solidnie poremontowane, ale jest ich mało, cena ich jest już podniesiona, a w czasie wożenia drzewa z lasu zawsze coś wylezie. A temat dobrze znam, bo mam z tym do czynienia, w lesie sie troche przerobiło. Choć na mtz ach nie jeździłem to godzinami zrywkarze narzekali na klamoty i że wiecznie coś do naprawiania. Jedyna co, ze do lasu to cięzko znaleźć lepszy ciągnik. Stare ursusy też w lesie robią, podobno nie cieknie tak, ale też lubi coś wysieść.

#415 Share LTZ55a

LTZ55a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 19:54

No wiesz, w Polsce się tak sprzedaje, że "to się ułoży" :)

#416 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 październik 2016 - 21:10

Witam, czy Mtz82 poradzi sobie z agregatem aktywnym (brona wirnikowa) 3m na ziemiach 3-4kl w większości glina. Używał bym go samego, bez siewnika, teraz uprawiam biernym (3,6m) i na niektórych polach ciężko rozbić grudy i co za tym idzie dobrze uprawić.

#417 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 03 październik 2016 - 05:29

Ja pracuje z broną aktywną 2,5m i to wg mnie max na ten ciągnik. 

#418 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 03 październik 2016 - 06:56

Kolego LTZ55a. Życia nie znasz. Przed zakupem ciagnik odpicowany, wycieki usunięte. Po zakupie rura... i wyłażą ukryte wady. min. wycieki. Bo jak sie przed zakupem przejedziesz po placu czy w koło szopy to wielu wad nie zauważysz. Dopiero w czasie roboty wszystko powoli wyłazi. ale to nie tylko mtz-y, to dotyczy kazdego ciagnika który ma co najmniej nascie lat. Oczywiście zdarzają się dobre egzemplarze solidnie poremontowane, ale jest ich mało, cena ich jest już podniesiona, a w czasie wożenia drzewa z lasu zawsze coś wylezie. A temat dobrze znam, bo mam z tym do czynienia, w lesie sie troche przerobiło. Choć na mtz ach nie jeździłem to godzinami zrywkarze narzekali na klamoty i że wiecznie coś do naprawiania. Jedyna co, ze do lasu to cięzko znaleźć lepszy ciągnik. Stare ursusy też w lesie robią, podobno nie cieknie tak, ale też lubi coś wysieść.

Tylko że zachodni ciągnik jak jest zalany i zgrzytają mu biegi to znaczy że jest złom , mtz często wyjechał tak z fabryki i będzie taki 20 lat - ciężko zweryfikować jego stan na zdrowy rozum, znajomy sprzedał kiedyś mtz-a z małym przebiegiem - kupił inny rolnik , na drugi dzień dzwoni z pretensjami że złom bo przednia szyba olejem zachlapana - miał tak od nowości i nic z tym nie robił a ciągnik działał jak powinien... 

#419 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 03 październik 2016 - 16:42

MTZ 82 co na jego temat powiecie? MTZ to badziewie jakiego nie ma. Mój koleś pracuje MTZ 82 i mówi że ciągle gdzieś cieknie, dzwoni, brzęczy. Kontrolki gasną kiedy chcą, skrzynia zgrzyta i czasami biegi nie chcą wbić oraz wyciszenie pozostawia wiele do życzenia. Mówi że zostawi go ale nie on będzie jeździł bo kupi Pronara 82 SA. Ursus 1014 jest 100 razy lepszy. A i wcale nie tak mało pali.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Y635

Y635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 październik 2016 - 21:01

Najgorzej o MTZ piszą ci co ich nie mają. Ja ma z 84r w małej kabinie silnik nieruszany skrzynia tak co 5-7lat jakieś łożysko sie rozleci. Hydraulika posiedzisz przy niej ze 2 dni i wycieków nie będzie. Mój procuje na 20ha i jestem z niego zadowolony 

Dodaj odpowiedź