Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#361 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 10:46

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Posiadam MTZ 82 Belarus z 1991 roku wersja eksportowa na zachód, wyprodukowany w fabryce imienia W.Lenina biegi mam z przekręcaną rękojeścią tzn. przesuwam tylko w przód i tył wajche i aby był inny bieg przekręcam drążkiem od biegów w prawo lub lewo super sprawa biegi wchodzą o niebo lepiej praktycznie nic nie zgrzyta ,jako ciekawostka ma zmianę prędkości wałka z540 na 1000 w kabinie obok siedzenia kierowcy a wycieki z rozdzielacza można łatwo naprawić, wymiana uszczelnień i na jakiś czas spokój. Mam go 6 lat sprowadzony był z AUSTRI drobne awarie się zdarzają a to coś pęknie coś się urwie ale silnik i skrzynia ok. pracuje na 30h w cięższych pracach. Myślę ze na niewielki areał to jest dobry ciągnik ale wymaga trochę więcej obsługi i troski żeby był bezawaryjny .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 16:00
  •  

#362 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 11:00

MTZ 82 co na jego temat powiecie? W katalogu części to mtz-ta w starej budzie jest pod skrzynią zamiast pokrywki z otworem na przełącznik 540/100 0 przystawka która wyprowadza na bok przełącznik.
A co do pokrywy z dźwignią o której mówisz to często widuje się mtz-ty na z tym patentem na filmach chyba z Węgier. W nowszym katalogu jest rozebrana na części a i jest z dwoma dźwigniami osobna biegi i wolne/szybkie.
KPK Kumurun Team

#363 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 16:55

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Fakt na zachód trochę wyszło z taką dzwignią zmiany biegów ,ale czy była ona lepsza trudno powiedzieć ,bo pewnie by ją montowano już póżniej wszystkim ,a tak nie było ,a drugi rodzaj dzwigni bocznej zmiany biegów to już totalna porażka ,przynajmniej ja tak uważam

#364 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 17:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Moim skromnym zdaniem te biegi są naprawdę fajne z 1 na wsteczny przełączamy bardzo sprawnie tylko wajcha przód i tył (prawie jak rewers) :D polowe i szosowe obsługuje ta sama wajcha co biegi, a szybkie i wolne przełączam nogą na środku podłogi

#365 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? laikowi pewnie trudno będzie to ogarnąć?

KS Falubaz

#366 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:02

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Nie spokojnie pójdzie bardzo gładko....! Na początku faktycznie jest ciężko ale wszystko jest do ogarnięcia bardzo intuicyjne....

KPK KUMURUN TEAM

#367 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 17:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? no dokładnie kolego powyżej.. ruskie to mocne.. :)

#368 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:19

z 1 na wsteczny przełączamy bardzo sprawnie tylko wajcha przód i tył (prawie jak rewers) :D

Nie do końca jest to dograne bo 1 czy 2 jest trochę za wolne do najszybszego wstecznego. Przydało by się żeby naprzeciw wstecznego było coś koło 4 - 5. Ja najczęściej jak pracuję ze spychem to przerzucam wsteczy - 6 i też jest w miarę prosto przynajmniej przy dźwigni po środku. Ale tu znowu problem bo 6 jest za szybkie do najszybszego wstecznego i do tego żeby w miarę dobrze nadążyć sterować wysokością spycha. Trzeba by przejść na 4 -5 ale to znowu wolniejszy wsteczny. Szkoda, że nie zrobili coś na wzór T25, że na jednym zakresie jest 1,3,,5,7 a na drugim 2,4,6,8 to może szybciej by dobrał przy np TURze, ale pewnie do innych prac znowu by nie pasowało coś.

#369 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:10

MTZ 82 co na jego temat powiecie? cześć chce kupić mtz z 2000 roku noi nie wiem. myśle nad zwykłym i nad mtz ts plus turbo i nie wiem

#370 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:10

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jeśli byłyby w tej samej cenie i w takim samym stanie technicznym to bierz TS ,zawsze mocy więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 20 luty 2014 - 21:51

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Co znaczy nie wiem? Pytanie tendencyjne albo chcesz zwykłego albo TS-a. Oczywiście, że lepiej brać z Turbo jak są pieniądze bądź co bądź to 90KM. Jeśli mieścisz się w planowanym budżecie to nie ma co się zastanawiać.

KPK KUMURUN TEAM

#372 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2014 - 18:14

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mam przeznaczone ok 40tys na zakup i oby dwa sa w podobnym koszcie . nie wiem tylko czy te ciągniki są dobrum wyborem do pracy w polu w jakiejś bronie 2.5m czy pługu zwykłym cztro skibowym.

#373 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:35

MTZ 82 co na jego temat powiecie? No mają swoje wady i zalety jak wszystko,osobiście to za 40tys patrzyłbym już albo polską czwórkę turbo albo jakiś zachodni ciagniczek,no chyba że mtz byłyby za te pieniądze w idealnym stanie

#374 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:38

MTZ 82 co na jego temat powiecie? NO TE CO PATRZE TO SĄ W PRAWIE IDEALNYM STANIE. MTZ 2000 ROKU I TS TURBO 1999R

#375 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:39

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Nadają się o wiele bardziej do pracy w polu niż ganiania po drodze. Kupuj i niczym się nie przejmuj. Osobiście pomyślał bym o mocniejszym TS-e.
KPK Kumurun Team

#376 Share SebastianChaczyk

SebastianChaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:00

MTZ 82 co na jego temat powiecie? myśle że nie bedzie awaryjny

#377 Share VIVON

VIVON

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:39

MTZ 82 WEDŁUG MNIE JEDEN Z NAJLEPSZYCH TRAKTORÓW PO PIERWSZE MAŁO PALĄ PO DRUGIE SILNY  MOGE WYMIENIAĆ GODZINAMI A NA TEMAT ZETORA TO TAKTO GÓWNO NAD GÓWNAMI PALIWOZERCZ MAŁO WYTRZYUJE  CO STEGO ŻE MA TROCHE LEPSZY KOMFORT OD MTZ82 ALE TYLKO TO

#378 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 19 marzec 2015 - 20:04

Witam. Mam taki dylemat. Rozdzielacz środkowy mi sie wyrobił i mi bardzo wolno podnosi podnośnik. Pozostałe dwie sekcje działaja ok. Jest możliwość przełozenia np przewodów zeby podnośnik działał na pierwszej sekcji?? Czy jedynie zakup nowego rozdzielacza. Kupiłem zestaw naprawczy ale nic nie dało...

#379 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:07

Nie ma problemu. Przewody wystarczy przełożyć. 

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 17 maj 2015 - 11:33

Potwierdzam zamieniłem przewody i działa wszystko na dwóch sekcjach.Środkową zaślepiłem. Dzięki za podpowiedz

Dodaj odpowiedź