ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz3991    49

820 to chyba wsio to samo co MTZ 82. Wskazanie z nawigacji wahało się między 34-35km/h. Laczki 15.5x38 i 11.2x20. Gaz był w podłodze, ale kwestia tego czy ktoś nie grzebał przy obrotach to druga sprawa. Akurat dużo ludzi lubi kręci w Kumurunach tam gdzie tego robić nie powinni, a potem są zdziwienia że zapłony przestawione albo kit wie co jeszcze. 

 

PS. Seweryn napisał i mi się przypomniało. W kwestii dokładności to ja powinienem hamować przed zakrętami bo na liczniki to pokazuje chyba 40km/h a obrotów też chyba mam do przodu. 

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mi tyle wskazuje licznik hektarów wyskalowany do koła i tyle samo GPS. Może jest trochę więcej na kołach 16,9R38. 

Ale na 18,4R34 nie wytargasz więcej nie ma bata. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

koledzy dzięki za konkret, śledze forum i widzę że jesteście prawdziwymi użytkownikami i opinia jest oparta o własna wiedze a nie to  co sąsiad powiedział;) poszukuje ciągnika do transportu i biorę pod uwagę Belarusa, tylko jak to w transporcie każdy km się liczy. Nie chodzi nawet o to żeby cały czas cisnąc 40 ale na szybszej skrzyni przy mniejszych obrotach będzie fajna prędkość i nie trzeba cisnąć (o tym, że mnie spali nie wspomnę)  Byłem pozytywnie nastawiony na 952.2 - moc jest skrzynia synchro ale niestety przejechać się u dealera nie dadzą aby na drodze to sprawdzić, a jak im powiedziałem, że szukam do transportu to każdy jedzie 40. Sam zrobiłem porównanie na używanym pronar 82tsa - prawie to samo i nawigacja pokazała 30/31 km/h z górki i naprawdę do końca. Więc teorie o tym, że jedzie tyle ile mnie zapewniali legły w gruzach. Czytałem o tych skrzyniach 18/4 że są szybsze tylko zastanawiałem się ile szybsze- teraz już wiem;) Przedstawiciel Belarusa w rozmowie mówił, że napewno ten 892 jest najszybszy ale to mi sam sprawdzi i da znać- pytanie ile to będzie. A powiedzcie mi jeszcze czy nowe Belarusy biorą olej tak od wymiany do wymiany? Bo np nowy Zetor a i owszem według użytkowników. Jak to mówią - "Koń jaki jest każdy widzi" i co do Belarusa moim zdaniem trzeba się z tym oswoić, jednak jak możesz kupić ciągnik w tej cenie to jest to poważna opcja, tymbardziej dla osób które mają własny budżet. Szkoda tylko, że do dziś nie dołożyli rewersu  :wacko: już dzieścia lat temu t-25 miał takie fajne rozwiązanie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Silnika i oleju w rusie możesz być spokojny jeden z najlepszych. Ale do transportu przez skrzynię już nie za bardzo się nadaje a tym gorzej im więcej redukcji powodu górek i dużego ładunku ciąganego. trzeba go opanować a nie każdy ma do tego cierpliwość.

Co do prędkości to 18/4 skrzynia jest chyba najszybsza i wiesz jak to wygląda. Instrukcja zawyża.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

http://www.rynek-rolny.pl/artykul/ciagnik-belarus-820-najwazniejsze-dane-techniczne-i-charakterystyka.html
http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/75-belarus/115-belarus-mtz-501521-mtz-505525-mtz-8082-mtz-800820.html

 

Z tymi instrukcjami to różnie. Dodam, że mam jeszcze MTZ 52 z silnikiem D-242 i pompą wtryskową zrobioną na obroty i dawkę jak do normalnego D-240 to prędkość też była 34-35 km/h(tyle, że tam skrzynia 9x2 ale to tylko kwestia redyktora chyba). Z tą skrzynią prawda. Jak ogarniesz to jest gitara, ja tam w transporcie za dużo tym nie jeżdżę, a prawie wcale aczkolwiek jak ktoś wsiada i chce jechać jak w c-360 to aż uszy bolą i serce pęka. Albo go polubisz i ogarniesz ją albo będziesz zwał i sprzedawał.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

u mnie dostanie przyczepe plus ok 10-12t ładunku więc na niego to reczej bez nadwyrężania  :rolleyes: Początki to na pewno byłby ciężkie, ale zachęca mnie cena, i jeszcze teraz wyskoczyli z rabatami. Szkoda tylko, że przeliczają na Euro i tu loteria bo kurs z dnia. Już kilka takich opinii czytałem, że to transprtu się nie nadaje ale np Zetor nie ma reduktora w standardzie i zostają tylko gołe 4 biegi na wysokiej skrzyni a to też bez rewelacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No własnie. Skłaniał bym się do prędkości podróżowania ekonomicznej około 30 km/h.

Zetor do transportu ma trochę lepiej te biegi rozplanowane ale do pracy w polu to tragedia. chcesz szybciej to gaz bo biegu nie ma a dasz gaz to spalanie leci w górę jak złoto i ciągnik 60-cio konny palki jak 80-konny mtz.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

z tych broszur to się człowiek mniej dowie jak z forum;) no jak już się zdecyduję to będę musiał się nauczyć bo o sprzedawaniu nowego nie ma opcji - maszyna będzie na lata:) zobacze co jeszcze powie mi o tym 892 bo widziałem filmik jak jechał 42 ale to tylko odczyt z licznika a nie wiadomo jak zkalibrowany. Prędkość 30 ok ale jak się jedzie np 30 kilometrów z przyczepą to każdy dodatkowy km szybciej to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Swego czasu to rozkminiałem i wyszło że czy skrzynia synchro , czy zwykła, z półbiegiem czy bez, najwyższy bieg, jest biegiem bezpośrednim, a atak i zwolnice się nie zmieniają, więc różnica w prędkości jest tylko w obrotach silnika i średnicy opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie.

Co do każdego kilometra to zależy jak daleko jeździsz. Jeden jedzie 30 a drugi 31. Za godzinę jazdy ten drugi jest kilometr przed tobą.  To niewiele patrząc z punktu godzinnej jazdy. Dalej na prostej go widzisz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Zawsze mógłby go widzieć w lusterku ;). Tak swoją droga liczyłem, ale nie wiem czy dobrze oczywiście. I jak u mnie dla 15,5r38 jest 35km/h to niby dla 16,9r38 wychodzi 36,2km/h. Jest chyba jednak gdzieś błąd bo według tego samego przelicznika powinna mi wyjść dobra prędkość dla Seweryna konfiguracji oponowej, a wychodzi jednak więcej km. Chyba, że mamy różne obroty silnika, sam już nie wiem. Profil opony to 80% jej szerokości?

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Mam w mtz obroty na silniku ustawione 2400 opony 15,5R38 i jak ojciec jechał za mną fendtem a ma ograniczenie prędkości do 40km/h to ledwo mnie doganiał, więć myślę ,że tak około 36km/h jechałem. Z oponami 16,9R38 powinno wychodzic z 37km/h przy tych obrotach silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Ktos kiedys pisal ze jechal 42 km/h ale zderzaki na pompie przestawione prawie 3 tys mial


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nie polecałbym Belarusa do transportu źle rozplanowane biegi szosowe  kłopoty z redukowaniem no i przy dużych prędkościach kręgosłup wysiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam w mtz obroty na silniku ustawione 2400 opony 15,5R38 i jak ojciec jechał za mną fendtem a ma ograniczenie prędkości do 40km/h to ledwo mnie doganiał, więć myślę ,że tak około 36km/h jechałem. Z oponami 16,9R38 powinno wychodzic z 37km/h przy tych obrotach silnika.

Nie ma szans. Sprawdzone GPS-em i licznikiem. W książce są chyba teoretyczne wyliczenia które faktyczny wynik sporo zawyżają.

Lukasz3991

Tu masz tabelę prędkości.

https://zapodaj.net/fc8fa600ce396.jpg.html

Możesz policzyć jak to wychodzi dla opon:

15,5r38 średnica 1575 mm

16,9r38 średnica 1680 mm

18,4r34 średnica 1640 mm

Mogą być nieznaczne różnice w zależności od producenta.

Mam w swoim nówki opony z tyłu i przy obrotach silnika około 2100-2200 prędkość waha się pomiędzy 30-32 km/h. Pojedzie 36 ale przy obrotach ponad 2400.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

Nie jest to może idealny ciągnik do transportu ale koszt nowego to ok 105000 zł a dajmy na to proximy zwykłej to 156000 więc jest temat do przemyśleń, a ta proxima też z nóg nie powala. Ja szacuje rocznie pomiędzy 200 a 400mth przy dobrych wiatrach więc nie są to jakieś duże przebiegi jednak prawie wszystko w drodze z przyczepa więc naprawdę każdy kilometr jest cenny. Brałem pod uwagę również nowego Ursusa 382 jednak wydaje mi się że jest za mały do takiego transportu. Wszystko rozbija się o tą prędkość. Zużycie paliwa wiem, że będzie na korzyść Belarusa w stosunku do zetor, i naprawy też tańsze. Serwis gwarancyjny znowu jest na korzyść zetora bo Belarus do 500mth to ma kilka (chyba nad wyrost) a zetor 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Seweryn nie rozumiem Cię najpierw piszesz , że nie ma szans , a później sam twierdzisz , że 36km/h przy 2400 obrotów. A tę prędkość jak mierzyłeś to miałeś zawieszone coś na tuzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież ci napisałem że pojedzie 36 km/h ale przy obrotach ponad 2400. Czyli eksploatując ciągnik normalnie w zakresie prawidłowych obrotów 36 jest nieosiągalne. 

Licznikiem mierzyłem prędkość na pustym ciągniku do jakiego został wyskalowany a przy GPS-e nie ma to znaczenia. Ugięcie opony obniża prędkość o kilkaset metrów dosłownie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Przy 2200 jest niemożliwe, ale pisałem , że mam ustawione na 2400 i gdzieś w granicach tych 36km/h łapie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie łapie brakuje. Może na oponach 16,9r38 ale ciężko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Dzięki Sewerynie za tabelę. Wynika z tego, że obroty u mnie raczej w normie skoro wychodzi 34,07km/h a u mnie waha się 34-35 km/h. Do tego jest tak w obu MTZ więc gitara. Wyliczenia też mi się w miarę zgadzają bo dla 16,9 wyszło mi 36,2 km/h  a jest 36,36 km/h. Największy problem to chyba między 8 a 9. W żadnym innym zakresie mi tam biegu nie brakuje, ale fakt tu by się coś zdało.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zmieniając z 8 na 9 trzeba dać 8 zając potem 9 żółw i 9 zając. Upierdliwe trochę ale tragedii nie ma.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

892 rozpędza się do 40 bo w skrzyni jest dodatkowy manipulator- wersja przedstawiciela. ktoś się spotkał z czymś takim? skrzynia 18/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie słyszałem ale dane mówią o silniku 90 koni czyli prawdopodobnie obrotach silnika ograniczonych do 1900 jak w ts-ie i prędkości max 30 km/h. Zgadzało by się.

Manipulator to prawdopodobnie rewers.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piasekmoto    0

nigdzie nic na ten temat znaleźć nie mogę. ale zastanawia mnie ten model, bo gdyby było tak jak mówisz to byłby to bliźniaczy model 952, więc po co taki produkować. Przedstawiciel niby sam nim jechał i prędkościomierz pokazał 41. a widziałem na YouTube taki model jak jechał 43. ogólnie w Polsce nie spotykany model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj