Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#301 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:31

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Też może zdarzyć się. Jak ja rozebrałem ręczny to okazało się że tarcz była mokra choć wycieki nie było a okładzina odłaziła. Tak zrobione hamulce są chyba najprostrzą konstrukcją w najbardziej dostępnym miejscu. No nie znam prostszej tylko tarcze jak by robili z inną okładziną jak saprzęgłowe czy nawet ceramiczne B) dzieci po dzieciach. Jak ktoś mówił. Dobrze przemyslane tylko wykonanie gorsze (chodzi o tarcz)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 01:11
  •  

#302 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:38

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Jeżeli chodzi o mtz to mam podzielone zdanie, u mnie najwiekszym jego mankamentem jest układ kierowniczy bo mam go z 93 roku i nie ma jeszcze orbitrola, przez to masakrycznie sie skręca jak i jego promień skrętu nie zachwyca. jest wysoki troche męczy wchodzenie do niego, Z tylu jak sie zapina maszyne widoczość rownież nie jest dobra. Generalnie za te pieniądze nie dostaniemy innego ciągnika w takiej kasie stosunkowo młodego. zachodnie sprzęty mają po +- 5-10 lat wiecej. Spalanie w normie moc rownież ale teraz gdybym miał kupić ciągnik zawachałbym sie czy bym wybrał mtzta.

#303 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Czyżby Cię MTZ zawiódł że takie mieszane już uczucia z tą widocznością masz racje choć zależy od siedzenia bo widywałem te podstawki do siedzeń takie niczym katapulta z MIG hmm w razie zwariowania seromechanizmu otworzyc dach i nacisnąć przycisk :lol: Ja z moim siedzeniem tak źle nie mam ale szyje musze wyciagnąć troche żeby zobaczyć czy dobrze cofne że serwomechanim jest jak mówisz to sie zgodze przeszkadza w obejściu gdzieś cofnać precyzyjnie to biała gorączka
Ale że wysoko 3 schodki tylko i ten ostatni możesz odkręcić bedziesz mniej miał :)

#304 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 23:04

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Stosunek cena/możliwości dla MTZ 82 wydaje mi się bardzo korzystny. Do transportu czy pracy w dużym gospodarstwie to raczej się nie za bardzo nadaje, no chyba że masz kierowcę.

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:54

MTZ 82 co na jego temat powiecie? czesiu rozumiem że ty w tym kabarecie będziesz grał samego siebie czyli dziecko specjalnej troski którego rodzice przestali kochać i ci się w główce pomieszało
a co do MTZ to zimą był u mnie zimą pewien gostek oglądać mojego zt300 bo ma mtz-ta i mówi że tym się nie da robić i chce kupić fortschritta

Edytowany przez masej, 29 czerwiec 2011 - 09:20.

#306 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:59

MTZ 82 co na jego temat powiecie? O jo w fortschrittcie to jest naprawde super komfort jakby sie przesiasc ze zlego w jeszce gorsze wiec nie przesadzaj, no fordek ja np swoim mtz robie ok 500-600 mth rocznie i jakos sie nie psuje i jak narazie sprawuje sie na tyle dobrze ze ma u mnie jeszcze dluuuuuuugi zywot przewidziany,

#307 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 21:46

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Porównujcie ciągniki w tej samej klasie cenowej, wagowej i mocy.
Miałem T25 zmieniłem na C360 jak nie dawała rady zakupiłem MTZ82 obecnie myślę nad czymś większym ze względu na technologie uprawy i wygodę.
W MTZ82 jedno mnie wkurza zmiana biegów szczególnie w transporcie z układem kierowniczym można jakoś sobie poradzić

#308 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 30 czerwiec 2011 - 10:50

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Tak jeszcze apropos hamulców:
MTZ jest z tym o tyle dobry, że prawie nic nie trzeba rozbierać , żeby je zrobić. A przy innych, to trzeba by koło zdjąć i pół ciągnika popruć , żeby się tam dostac nie?

(tylko Jumz ma łatwiej, bo tylko jedna zawleczka i nakrętka i wszystko na wierzchu)

Kto tu mówi o kabarecie? Czesiek pisze rzeczowo i na temat, a Wy wszyscy wypisujecie jakies głupoty a my musimy to czytać!

Dbajcie o swoje MTZy to będą chodziły bezawaryjnie i lekko wszystko będzie działać B)

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 30 czerwiec 2011 - 10:50.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#309 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 14:19

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Choćbym serwomechanizm złotym smarem nasmarował to i tak jest do pi*dy i po godzinie odśnieżania placu nie czuje się rąk, tak więc nie wszystko :D

#310 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:46

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

czesiu rozumiem że ty w tym kabarecie będziesz grał samego siebie czyli dziecko specjalnej troski którego rodzice przestali kochać i ci się w główce pomieszało
a co do MTZ to zimą był u mnie zimą pewien gostek oglądać mojego zt300 bo ma mtz-ta i mówi że tym się nie da robić i chce kupić fortschritta

Nie no to Ty masz podobno zaproszenie tam :D A dzieckiem jestem bo rodziców mam :) A sepcjalnej troski sobie uważaj na słówka bo ci się coś w główce popierdzieliło chyba.
Rino być moze zt 300 to i jest troche tragicznie. Inspiracja kabiny był zapewne Ursus C-355 no ale seria 320 to już skok o 20 lat w przód. Choć w kombajnach od początku postawili wysoko kabinową poprzeczke. Tylko później nie poprawiali tego lecz bizon i tak nie dorównał :)

No ten serwomechanizm to jest niewypał i nie ma co kryć. W latach 60 fakt szok bo wspomaganie ale 80 i 90 to już orbitrol powinien być

Edytowany przez UrsusCzesio, 30 czerwiec 2011 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2011 - 08:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Może i masz rodziców bo chyba nie powstałeś z piany morskiej ale mimo wszystko współczuje im że urodziło im się dziecko z zespołem downa :( ale cóż choroba nie wybiera niestety.
a co do kabiny w zt300 to nie mam zastrzeżeń wiatr nie piździ na łeb się nie leje to może być.A z tym komfortem w ciągnikach to rzecz drugą planowa bo komfortowe powinno być łóżko szybki samochód ładna kochanka a ciągnik jak żona nie do zaj****** :)

Edytowany przez nasil90, 01 lipiec 2011 - 10:09.
Trochę kultury, nie żartuj sobie z chorób bo nigdy nic nie wiadomo

#312 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:14

MTZ 82 co na jego temat powiecie? No sorry ale takie przepychanki jak w/w to juz lekka przesada(Przepychanki jak w piaskownicy) może byście najpierw pomyśleli zanim cos napiszecie

#313 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:40

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @masej co jak co ale WAŻ słowa.. tu się wymieniamy poglądami, doświadczeniami a nie obrażamy nikogo.. co jak co ale takie obrazy są na poziomie 13 latka a nie rolnika który codziennie myśli/kombinuje żeby jego gospodarstwo prosperowało i przynosiło dochody.. To forum jest po to żeby sobie pomagać.. a nie wyzywać!!!! gdybym był modem już miał byś 10% na ostudzenie...
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#314 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:57

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ci co mówią że MTZ to "gówno" widać że wogóle nie widzieli ani nie jeździli MTZ, belarusami i pronarami. Powiem wam szczeże że nie jeden MTZ przyżyje wasze zetory i inne ciągniki.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#315 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:07

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja parę postów wcześniej wyraziłem swoje poglądy,że mi się c360 wygodniej jeździ c360 niż MTZ-tem a UrsusCzesio na mnie naskoczył i on zaczął tą kłótnie. Więc rzeczywiście może przestalibyśmy się kłócić bo to śmieszne już jest.

#316 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:18

MTZ 82 co na jego temat powiecie? nie obrażaj... to się samo zakończy... skoro chcesz zakończyć kłótnie to nie pisz obraz.. a kłótnia sama się zakończy...
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#317 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? heh :) ja nie sądzę że c360 jeździ się wygodniej niż nowym MTZ belarusem, przedewszystkim jest ciszej, wiatr nie hula i wyżej się siedzi a wiec widoczność jest lepsza

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2011 - 11:51

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ale je nie jeździłem nowym tylko takim w wersji sport ;) i c360 mi się jeździ lepiej niż MTZ-tem

#319 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:15

MTZ 82 co na jego temat powiecie? @masej i tu problem bo tylko jeździłeś ile 30 min żeby dobrze ciągnik (i nie tylko ) wyczuć trzeba z tydzień co najmniej ;). Co do 360 a mtz z małą kabiną miałem takowego, a 360 to jeździłem z 2 dni z kopaczka i kombajnem do ziemniaków i niewiem co tu porównywać w tej robocie do 360 nie mam zastrzeżeń ale mtz to ma chociaż kabinę bo w ursusie dziury między kabina a podłogą. Niewiem co ty masz do mtz :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 12:21

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Masej naprawde twoje wypowiedzi są >13 lat :) Serdecznie pozdrawiam i przestaje pisać bo wiadomo ustępuje się :)

Dodaj odpowiedź