Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#281 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 16:44

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ma kompleksy. A kierwonica w porównaniu do tego Zetora jest regulowana nie dosć że kąt nachylenia to jeszcze wysokość jak u kumpla w nowym johnie. Pepiki za głupie byli żeby zrobic bo jednemu pasuje np: mi w zetorze ale koledze juz nie a ty widze nie umiesz obsłużyć tego ciągnika który jest prosty jak budowa cepa i nie znasz podstawowych regulacji więc po co sie wypowiadasz kompletne dno wiedzy. I czemu klamot czemu dizajn nie taki. Przecież jak każdy z lat 80-90 kanciaty Boże... Ztare Zetory też ściętej maski nie miały. Chyba że mówisz o kabinach typu sport lub Bereciak
I czemu szrot. Ja zrobiłem 50 mth ciągnik ma nie wiem ile zegar jest nowy ma 2500 na tym plomby na pompie na rozdzielaczu ni kapki oleju i to jest szrot? Pali troche więcej jak C-360 Oj oj za dużo AF oglądasz za mało z domu wychodzisz

Edytowany przez UrsusCzesio, 26 czerwiec 2011 - 16:46.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 14:01
  •  

#282 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:46

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Przeczytałem dokładnie całe 13 stron co dotychczas napisaliście o mtz-cie i dowiedziałem się takich informacji:

100% pozytywne opinie:
+tani w zakupie
+tanie części
+prosta budowa na "ruski klucz" jak to ktoś ładnie nazwał :)
+trwały,niezniszczalny silnik ->akurat temu nikt nie zaprzeczył
+ma dobry uciąg

Neutralne opinie (jedni twierdzą że tak jest inni przeciwnie)
-problemy z przednim napędem
-problemy ze skrzynią
-słaby komfort cierpniące nogi ale lepiej niz w c-360
-ciężko chodząca kierownica
-wąskie opony
-za lekki

Negatywne 100 %:
-cieknąca hudraulika -> po przeczytaniu tego forum i innych wychodzi na to że to jest na pewno jego główną bolączką.

Gdybym miał kupić ciągnik za 16-25 tys po przeczytaniu wszystkich opiń i tak wybrał bym MTZ-ta nie widzę innego ciągnika w tej cenie który może mu dorównać.
Niektórzy widać tutaj piszą to co słyszeli "jak ruskie to odrazu złe" szybciej bym tak powiedział o polskim sprzęcie i np. polskich samochodach które po 10 latach mają wartość złomową i nie nadają się do dalszej jazdy a rosyjskie wszelakie pojazdy jakoś jezdzą np. uaz,t-25, MTZ , t-30 :D .

Edytowany przez Witek2010, 26 czerwiec 2011 - 20:52.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#283 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 10:21

Ma kompleksy. A kierwonica w porównaniu do tego Zetora jest regulowana nie dosć że kąt nachylenia to jeszcze wysokość jak u kumpla w nowym johnie. Pepiki za głupie byli żeby zrobic bo jednemu pasuje np: mi w zetorze ale koledze juz nie a ty widze nie umiesz obsłużyć tego ciągnika który jest prosty jak budowa cepa i nie znasz podstawowych regulacji więc po co sie wypowiadasz kompletne dno wiedzy. I czemu klamot czemu dizajn nie taki. Przecież jak każdy z lat 80-90 kanciaty Boże... Ztare Zetory też ściętej maski nie miały. Chyba że mówisz o kabinach typu sport lub Bereciak
I czemu szrot. Ja zrobiłem 50 mth ciągnik ma nie wiem ile zegar jest nowy ma 2500 na tym plomby na pompie na rozdzielaczu ni kapki oleju i to jest szrot? Pali troche więcej jak C-360 Oj oj za dużo AF oglądasz za mało z domu wychodzisz

a już zapomniałeś jak narzekałeś na c360 jaki to złom w ogóle <_< tylko ja wole 100 razy c360 robić niż MTZ-tem po prostu jest mi wygodniej i takie teksty dno wiedzy itp. to do swojej mamusi mów a nie do mnie ;[ wyraziłem swoją opinię i tyle mi ten ciągnik w ogóle nie leży. Tak samo jak niektórzy chwalą że wygodnie się im jeździ MF 255 i pochodnymi robiłem takim ciągnikiem i to już kompletna porażka jest. Mi najlepiej pasują ursusy i zetory fortschritt też może być ale na pewno nie MTZ a i na AF siedzę jak mam chwilę czasu bo ciężko zapi******* i wolnego czasu mam bardzo mało
a ty nie udawaj wielkiego znawcy ciągników bo jak ja robiłem ciągnikami w polu to ty się bawiłeś takimi plastikowymi w piaskownicy.

#284 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 10:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Hahah dobree Jak Ty uważasz że C-360 wygodniejszy jest od MTZ to oznacza że MTZ nie widziałeś z bliżej niż 10 metrów i poziom inteligencji poniżej dody :lol: A po drugie jak mogłeś robić szybciej o wiele ciagnikiem jeżeli młodszy ode mnie jesteś :D Oj chłopcze chłopcze za dużo wyobraźni B) W czym jest Lepsza C-360 od MTZ buahaha no nie wyrobie ze śmiechu jeszcze kabina puszka o matko i córko AF powoli robi sie kabaretem :lol:

Edytowany przez UrsusCzesio, 27 czerwiec 2011 - 10:44.

#285 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:16

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Masej nie napisałes nic madrego prócz jednego złosliwego posta nie popartego niczym. Jakiś brednie o biegach i kierownicy i tyle. Nikt nie normalny nie wypowiada sie na temat zetora słowami typu" to szmelc" i bądz łaskaw zachowac TROCHĘ kultury i dadruj sobie takie wypowiedzi.

UrsusCzesio daj spokuj naszemu dziwnemu koledze sam swoimi wypowiedziami ośmieszył się wystarczajaco.

KPK Kumurun Team

#286 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:35

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A skąd wiesz ile mam lat co <_< a tak się składa że jeździłem MTZ-tem tym w sportowej kabinie i wygodniej mi się jeździ c360
a c360 i tak jest 100 razy lepsza od mtz-ta i koniec
a tak w ogóle to proponuję się przestać kłócić bo i tak nic z tego nie wychodzi

#287 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ale czemu to polskie padło jest niby lepsze co tam lepszego komfort, :D Czy wogóle wiesz jak odpalić MTZ który ma 100% sprawną elektryke. C-360 lepsza od MTZ pod jakim względem chyba zwrotności. :lol: Zamilcz chłopcze robisz pośmiewisko z siebie to jest żałosne ilu ludzi zamieniło te podróbki Zetora na MTZ i nie żałują. Jeszcze powiesz że jest C-360 lepsza od Zetora 5211 :P

#288 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 12:58

MTZ 82 co na jego temat powiecie? [quote name='masej' timestamp='1309175939' post='744119']
czesiek nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie ;) napiszę jeszcze tak pewnie że zetor czy MTZ ma większy komfort od c360 ale jak jeździłem tym MTZ-tem to rzeczywiście było tam trochę ciszej niż w 60 ale mi nie chodzi o to tylko o to że ursusem mi się wygodniej jeździ i nie chodzi mi tu o komfort bo w ursusie go nie ma. Ja wyraziłem swoją opinię,że wole zetora czy ursusa ty MTZ-ta i dobrze jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. A przysrywał ci nie będę bo nie będę zniżał się do twojego poziomu bo z twoich postów wnioskuję,że ty tylko mocny w gębie jesteś i tym starasz nadrabiać swoją słabość fizyczną. A jeszcze jedno rodzice cię nie nauczyli że starszym od siebie należy się szacunek chyba że się w lesie chowałeś w co nie wątpię ale takie odzywki to mówię do rodziców sobie mów. Więcej się kłócił z tobą nie będę. Cześć

Edytowany przez masej, 27 czerwiec 2011 - 14:31.

#289 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 27 czerwiec 2011 - 13:51

MTZ 82 co na jego temat powiecie? To teraz ja się wypowiem, bo widzę, że kłótnia nabiera rumieńców :lol:

Mamy C360-3P i MTZ80 w dużej budzie (wkrótce założymy mu napęd). Wuj ma 3 MTZy 82 w sportowej kabince i C360. Mamy też po Władku. Jak trzeba, to się wymieniamy nimi...

I tak: MTZ jest do innych prac, a C360 do innych.
MTZ ma wspomaganie a C360 nie potrzebuje go aż tak <_<
Nasze MTZy ciągną 4 skiby, chodzą w agregacie,

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#290 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 23:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? masej
C-360 się lepiej jeździ bo;
Przekładnia kierownicza śrubowo-kulkowa chyba najlżej się kręcąca przekładnia bez serwa .
Cały przodek ma fajną geometrię jest kąt pochylenia zwrotnicy , kąt pochylenia koła etc. to wszystko razem daje że traktor sam jedzie prosto , po skręcie sama wraca w położenie jazdy na wprost i to jest ważne driver nie musi być ciągle skoncentrowany na kieroku jak ma to miejsce w ruskach .
I najważniejsza rzecz z punktu wygody jazdy w ciapku , sześćdziesiątce czy dzięwięćsetce siedzi się względnie nisko czego nie można powiedzieć o kacapach .
Z własnego podwórka powiem tak jeżdżę ruśką ale tylko dlatego że jest cichsza w środku od C360 no i mocniejsza ale gdyby los łaskawy pozwolił przesiąść się na U912 zrobię to bez chwili wahania .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2011 - 08:08

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A ty tego ruska masz z dużą kabiną czy z małą? bo zawsze możesz sprzedać i kupić ursusa lub zetora ;)

#292 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:47

MTZ 82 co na jego temat powiecie? panowie najpierw zastanówcie się lub napiszcie ile tak na prawdę mtg robicie swoimi ciągnikami a potem rozpisujecie się w konkretnych tematach bo żal du*ę ściska do pseudo znawców i teoretyków jaki to ciągnik najlepszy najlepszy a robi taki 100mtg rocznie albo i mniej i zadowlonych posiadaczy mtz co na siłę wciskają kity o zaletach tych ciągników jak i wielu innych co robią rocznie 20-70mtg swoimi najlepszymi na świecie ciągnikami to że ktoś inny robi 500-700 mtg w ciągu roku to czysta abstrakcja i niedowierzanie że kilka sezonów i taki ciagnik nie potrzebuje remontów kapitalnych więc nie chwalcie się swoją niezawodnością mtz i rwałością bo to nie ma przełożenia w praktyce ;)

#293 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2011 - 21:50

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A jakie mtz82 ma hamulce? Mechaniczne takie jak t-25?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#294 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:01

czesiek nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie ;) napiszę jeszcze tak pewnie że zetor czy MTZ ma większy komfort od c360 ale jak jeździłem tym MTZ-tem to rzeczywiście było tam trochę ciszej niż w 60 ale mi nie chodzi o to tylko o to że ursusem mi się wygodniej jeździ i nie chodzi mi tu o komfort bo w ursusie go nie ma. Ja wyraziłem swoją opinię,że wole zetora czy ursusa ty MTZ-ta i dobrze jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. A przysrywał ci nie będę bo nie będę zniżał się do twojego poziomu bo z twoich postów wnioskuję,że ty tylko mocny w gębie jesteś i tym starasz nadrabiać swoją słabość fizyczną. A jeszcze jedno rodzice cię nie nauczyli że starszym od siebie należy się szacunek chyba że się w lesie chowałeś w co nie wątpię ale takie odzywki to mówię do rodziców sobie mów. Więcej się kłócił z tobą nie będę. Cześć

Do starszych? :lol: Czytać twe wypowiedzi to lepsze niz palenie najlepszej trawy ona tak nie cieszy. Czyż w Szczecinie teraz nie będzie występ kabaretów? Jedziemy :D

witek. MTZ ma syche hamulce ale tarczowe

Dlaczego uważacie że jak nisko się siedzi to czemu lepiej. Ja osobiście lubi byc jak najwyzej. Jak jade czyimś ciagnikiem to siedzenie na max w góre. W t25 musze przerobić żeby wyżej bo niskie to z reni 19. Jeszcze zależy jakie zadanie wykopnujemy bo jadącz szosą to siedzenie niżej kierownica na płask ile sie da wycągnięta do siebie też na max rozkładam się wygodnie ustawiam 3 lusterka jak powinny być i jade jak pan

A Ferdek tylko ruskie wolno liczą MTH więc jeżeli zrobisz Zetorem 200 i ruskiem 200 to faktycznie rusek będzie miał 500 :)

A i tak nawiasem. Tutaj powinien się pojawić użytkownik Xemit. chyba jeden z najbardziej kompetentnych ludzi na temat MTZ

Edytowany przez UrsusCzesio, 28 czerwiec 2011 - 22:05.

#295 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:04

MTZ 82 co na jego temat powiecie? MTZ ma (prawie) wielotarczowe hamulce, chyba jedne z najnowocześniejszych w tych czasah, kiedy je produkowano... Wiele jest MTZów , które mają słabe hamulce, bo ludzie nie mają do nich podejścia.
Jak się wyreguluje i koniecznie trzeba wymieniać simmeringi, to ciągnik dęba staje :lol:

Wiem, nie są one najmocniejsze i najtrwalsze, ich budowa też jest skomplikowana, ale co my na to poradzimy?

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 28 czerwiec 2011 - 22:05.

KPK Kumurun Team

#296 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:07

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Tak trzeba czaem podregulować. Ale to jest banalną rzeczą a niektórzy nie radzą sobie. 2x19 bodajrze i wkręcić srube troche i MTZ moze hamować jak każdy innny Wystarczy że koła blokuje. Mi prawe troche gorzej. Bo na asfalcie nie zblokowało ale lewe tak B)

#297 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:09

MTZ 82 co na jego temat powiecie? i co z tego że ma jakieś tam a co to kogo obchodzi leje rope i zapie*dalam a nie się rozmyślam nad budową chamulców mtz pare lat i biorę następny ciągnik a nie rozmyślam nad budową techniczną chamulców i jak je nasmarować

#298 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:13

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dobre :lol: Smarować hamulce :lol:

KPK Kumurun Team

#299 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:19

i co z tego że ma jakieś tam a co to kogo obchodzi leje rope i zapie*dalam a nie się rozmyślam nad budową chamulców mtz pare lat i biorę następny ciągnik a nie rozmyślam nad budową techniczną chamulców i jak je nasmarować

No widzisz obchodzi kogoś bo pyta się i po co morde drzesz w tym temacie jak nic ciekawego i treściwego nie masz do powiedzenia B)
No co zbyszku zrobi z suchych mokre :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 22:22

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Widzę, że zyskałem kolegę do pogawędek o MTZach :rolleyes:

Jak się nie dba, to same się zrobią mokre :P

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź