Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#261 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 26 lipiec 2009 - 17:21

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Troszeczkę tej elektroniki jest, np. włączanie przedniego napędu , blokady mechanizmu różnicowego i WOM odbywa sie za pomocą przycisku :D I też uważam że ciągniczki zza wschodu są OK :)
MTZ 80
URSUS C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 01:50
  •  

#262 Share benek

benek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 15:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Mam władimirca już chyba 25 czy 26 lat i żadnej awarii nie było poważnej ostatnio miał remont robiony i chodzi jak złoto a czy z belarusami tak samo?
....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

#263 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 21:38

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja Władka też mam 25 albo 26 lat i ma 8000 mth, po 5000 mth wymieniłem pierścienie i dalej chodzi jak lalka :)

A co do Belarusów to nie wiem, ja mam Pronara 82A i ma 1250 mth i jak na razie chodzi dobrze, oby tak dalej i oczywiście odpukać w niemalowane :D
Jeśli chodzi o biegi to u mnie wchodzą leciutko i bez zgrzytów, skrzynia 18 przód, 4 tył. Tylko denerwuje mnie to że na ostatnim biegu strasznie jęczy skrzynia :)
Chłop ze wsi

#264 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 22:20

MTZ 82 co na jego temat powiecie? kolego Pronar82a chodzi ci o 9 na zającu?? u mnie na tym biegu jest normalnie i nie jęczy
MTZ 80
URSUS C-330

#265 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:10

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Tak, na 9 na zającu skrzynia jęczy, czasami mnie to denerwuje ale włączam radio i już po jęczeniu :D
Chłop ze wsi

#266 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 09:54

MTZ 82 co na jego temat powiecie? U mnie trochę słychać skrzynie jak jadę na najszybszym wstecznym ale da się przyzwyczaić. Pewnie już potrzebuje remontu, ponieważ już ma 17 lat więc już trochę przeszła (3200mth) :D
MTZ 80
URSUS C-330

#267 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 02 sierpień 2009 - 10:53

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mój rusek 952 ma 914 mth rocznik 2001 i narazie bez większych awarii jedynie popekały wężyki od paliwa i pompa od wspomagania koszty 100PLN

aha a jakie ma maksymalne obroty 952 bo u mnie tylko wchodzi na 1500 obr/min
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#268 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2009 - 11:04

Troszeczkę tej elektroniki jest, np. włączanie przedniego napędu , blokady mechanizmu różnicowego i WOM odbywa sie za pomocą przycisku :( I też uważam że ciągniczki zza wschodu są OK :)

W wymienionych elementach nie ma żadnej elektroniki. To po prostu zawory elektrohydrauliczne.

#269 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 14:43

MTZ 82 co na jego temat powiecie? ale w duzych belarusach montuje sie już EHR więc tam już jest
MTZ 80
URSUS C-330

#270 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 08:36

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Kolego belarus o mocy około 80-90 KM jest dobry na 20 30 ha i to pod warunkiem że mało nim będziesz robił. Jak już sie zdecydujesz to kup z mostem krzyżakowym. Jak założysz do niego tura to ok pod warunkiem że będziesz mało nim robił bo brak rewersu poważnie utrudni Ci życie. A latem brak klimy szybko da o sobie znać :( Ja dałem sie namówić na swojego Belarusa i teraz żałuje. Te ciągniki już nie są takie dobre jak te z przed 20 lat. Już teraz myśle nad jakimś innym ciągnikiem bo mam już dość mojego Belarusa. Jak masz jakieś pytania to pisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share igor

igor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 09:38

W wymienionych elementach nie ma żadnej elektroniki. To po prostu zawory elektrohydrauliczne.

no to własnie jest elektronika jak masz guzik i steryje ci czymś a w tym przypadku zaworami

#272 Share pronar1996818

pronar1996818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 19:31

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mój kolega ma MTZ i ma na nim tura ściągnoł go z norwegi chodzi jak żyletka silnik ma nie do zajebania

Pozdro Pronar1996818

#273 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 19:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? No wszyscy wiedzą że jednostki napędowe D-240 są nie do zajechania. Gorzej z innymi elementami tego ciągnika, np. hyrdaulika i czasami skrzynia :( ale jaka cena taki towar :)
MTZ 80
URSUS C-330

#274 Share benek

benek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 08:36

MTZ 82 co na jego temat powiecie? A jaki masz model?
Bo mi to chodzi o model 592 czy ktoś go ma lub ktoś wie coś o ty ciągniku?
....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

#275 Share gery24

gery24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:01

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Witam
Posiadam mtz-a z `89 roku ma on 2784 mth i] miałem kilka awarii mianowicie:
Wymiana pompy, jestem w trakcie wymiany pół osi z przodu i silniczka od wycieraczki.
Mam jedno pytanie do użytkowników, nie wiecie może dlaczego koła w lewo skręcaja się pod normalnym kątem, a w prawo kąt skrętu jest o połowę mniejszy?
PS2: Widzę kolega @ilovemtz z moich stron do Żmigrodu mam 9km, w tym sklepie koło gimnazjum często kupuje części, nawet rok temu zakończyłem to gimnazjum :P

#276 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:53

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja wole 100 razy zetora 8145 niż MTZ 82 bo ciągnik w 100 procentach normalny tzn. kierownica normalnej wielkości i w normalnym miejscu dźwignie od biegów z boku nie trzeba się schylać wizualnie wygląda jak traktor a nie jak pojazd księżycowy. poza tym zetor to zawsze zetor a nie jakiś tam ruski szrot :D

#277 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:01

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Sprawa gustu. Na jego temat się nie dyskutuje.
KPK Kumurun Team

#278 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 26 czerwiec 2011 - 13:16

Ja wole 100 razy zetora 8145 niż MTZ 82 bo ciągnik w 100 procentach normalny tzn. kierownica normalnej wielkości i w normalnym miejscu dźwignie od biegów z boku nie trzeba się schylać wizualnie wygląda jak traktor a nie jak pojazd księżycowy. poza tym zetor to zawsze zetor a nie jakiś tam ruski szrot :D

Ale zes zablyszczal jak nie powiem co na polu... no niektorzy niestety sa dosc ograniczeni i nie potrafia spamietac trzech przelozen na galce no i wtedy jazda ciagnkiem jest dla nich za ciezka, pozostają wam tylko ciapki bo maja mniej biegow a niedajboze skrzynie np jak w landninim 72/72 tam byscie sie pogubili za duzo myslenia...

#279 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:37

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Czy ja napisałem coś do sposobu zmiany biegów ;[ napisałem tylko że w zetorze jest dużo wygodniejszy dostęp do dźwigni nie to co w tym ruskim klamocie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 15:27

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Starszy mtz ma dzwignię na srodku. Wystarczy ja trochę wydłużyć i jest idealnie funkcjonalna, bardziej niż biegi w samochpdzie a jeśli ci to przeszkadza to możesz kupić pokrywę która przenosi biegi ze środka na prawą stronę. Nie rozumiem w ogóle twojej aluzji.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź