Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

422 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2009 - 11:56

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Wiem że te 82dB dotyczyły najnowszych modeli z plastikowymi maskami (podane ogólnie pod tabelką z różnymi wersjami), raczej chodzi o wyciszoną starą kabine, ale pewien nie jestem :P Jakoś nie moge znaleźć tego drugi raz, to był plik pdf po polsku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 co na jego temat powiecie? Dzisiaj, 02:59
  •  

#222 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 maj 2009 - 12:59

MTZ 82 co na jego temat powiecie? w MTZ było zdecydowanie głośniej niż w 4512 w którym jest 85dB, jak będe miał okazję to zmierzę ile jest w MTZ.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#223 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 maj 2009 - 18:35

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Panowie nie pamiętam stronki, na której był podany pomiar hałasu; pamiętam tylko, że stronka była z UK. A poziom mierzony w nowym Mtz, tzn Belarusie, przy szczelnie zamkniętej kabinie. Jak odnajdę stronkę to podam.

@mirasek a czy "ok 80dB" to nie oznacza też 82??? Możliwe, że mówimy o podobnej wartości- na bank 82 dB nie przekroczyło. Zawsze można też wyciszyć we własnym zakresie, jeśli komuś to tak przeszkadza.

@jaro ;) w Belarusie wszystkie dźwignie są pod ręką, nie bój się, nie musisz pokręcać korbką żeby unieść pług :) ...myślę, że do obsługi Belarusa w polu, czy gdziekolwiek, dwie ręce wystarczą :D

#224 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne wynalazki w życiu człowieka

Napisany 07 czerwiec 2009 - 00:04

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Czytając wasze opinie o tym ciągniku dochodzę do wniosku, że należy go traktować tak, jak inny sprzęt i pogodzić się z niektórymi niedogodnościami, a to, czy jest to dobry ciągnik, czy zły zależy (oprócz dbałości o ten sprzęt) od szczęścia przy zakupie bądź nowego, bądź używanego.

PS.: Jeśli są takie podzespoły, które po wymianie na nowe psują się częściej jak przed, to polecam kupno dobrego materiału, tokarnię i do dzieła!Za różnicę w cenie pomiędzy mtz-em, a np.ursusem można kupić cały profesjonalny sprzęt do garażu i zająć się "poprawianiem fabryki"

Po której stronie mtz ma wał od przedniego napędu?

#225 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 11:06

MTZ 82 co na jego temat powiecie? MTZ - Może Troszkę Zaciekać...

Jaki jest MTZ każdy wie. Ale wg mnie na małe i średnio gospodarstwo to odbry ciągnik. Wybacza nieregularną obsługę i zaniedbania, części bajecznie tanie, większość rzeczy sam naprawisz przy pomocy "ruskiego klucza" ;)

#226 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 czerwiec 2009 - 16:12

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Ja mam mtz od 13 lat i nie narzekam na ten ciągnik. A najbardziej mi sie chce smiać jak ktoś pisze ze przy tych ciagnikach skrzynia jest tak popieprzona ze nie da sie jeżdzić, nie wiem czemu oni tak pisza heh.

#227 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:18

Czytając wasze opinie o tym ciągniku dochodzę do wniosku, że należy go traktować tak, jak inny sprzęt i pogodzić się z niektórymi niedogodnościami, a to, czy jest to dobry ciągnik, czy zły zależy (oprócz dbałości o ten sprzęt) od szczęścia przy zakupie bądź nowego, bądź używanego.

PS.: Jeśli są takie podzespoły, które po wymianie na nowe psują się częściej jak przed, to polecam kupno dobrego materiału, tokarnię i do dzieła!Za różnicę w cenie pomiędzy mtz-em, a np.ursusem można kupić cały profesjonalny sprzęt do garażu i zająć się "poprawianiem fabryki"

Po której stronie mtz ma wał od przedniego napędu?

Patrząc w kierunku jazdy to ten wał jest po prawej stronie, odwrotnie niż np w U914, a na dodatek jest podzielony na dwie krótkie części z podporą pośrednią między nimi, w której mieści się jakieś tam sprzęgło, nie wiem czy nie przeciążeniowe...
good God damn and other such phrases...

#228 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:22

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Pytam, bo chciałem kupić mtz bez przodu i wstawić od innego ciągnika, bo słyszłem, że przody w tych ciągnikach lubią się blokować przy większych szybkościach.

#229 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:15

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Oczywiście zagrożenie zablokowania przodu istnieje przy większych szybkościach.Dlatego nie polecam przekraczać 30km/h podczas wykonywania orki .Praca gruberem z predkością bliską max.czyli ok 35-40km/h i włączonym napędem przednim również jest szkodliwa dla tego podzespołu.

#230 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:16

MTZ 82 co na jego temat powiecie? To źle słyszałeś kolego, przednie mosty chodzą bardzo dobrze.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:24

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Xemit a kto orze z predkoscia 30 km/h?

#232 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:56

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Xemit sie tak zachowuje w wielu tematach czasem lepiej go nie czytac

#233 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:19

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Oj, chyba nie zrozumieliście szczypty ironi w tej wypowiedzi.
NAPIS ćWICZEBNY

#234 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:48

MTZ 82 co na jego temat powiecie? xemit nie pleć bzdur, bo ja mówię o jeździe w transporcie z wyłączonym napędem, w czasie której koła potrafią się zablokować. wiem, że wuja w pronarze tak miał. Mtz i belarus, to sprzęt, którym pojedzie tylko operatywny i myślący człowiek. Tępak nie pojmie tego sprzętu i zniszczy tyle, że szkoda gadać.

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2009 - 23:06

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Widać że jesteś poważnym znawcą MTZ ,tylko nie rozumiem dlaczego wczesniej pytasz z której strony jest wal przedniego napędu.Czyżby twój Wuj ten z wcześniejszego postu nie potrafił cię uświadomić?A może tego nie potrafisz zrozumiec?A może nie ma i Wuja i Bielarusa.W kazdym z tych przypadków radzę ci nie kupować takiego ciągnika gdyż jak wcześniej piszesz operator musi mieć cechy przez Ciebie podane.Idac ta drogą myślenia można dojść do innego wniosku.Dla ludzi nieoperatywnych i tępych jest stworzony np.Fendt ,JD i inne ciągniki,MTZ to bastion zarezerwowany dla inteligencji.Ciekawe ,ciekawe i jakże budujące spostrzeżenie.

#236 Share look1990

look1990

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 06:41

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Chodzi o to, że wuj ma gospodarstwo o powierzchni ok. 270ha i z 10 pracowników tylko 2 opanowało belarusa i pronara. Reszta trzyma się od nich z daleka. Idąc drogą twoich spostrzeżeń widzę, że cierpliwość trzeba mieć nie do belarusa/pronara, tylko do dziwolągów takich jak ty, którzy nic nikomu nie chcą tłumaczyć, tylko się z każdego wyśmiać. W ten sposób rozładowujesz swą agresję - jak masz z tym problem, to idź do specjalisty, bo jak to ktoś kiedyś powiedział:"złośliwi starcy, to szczytowe osiągnięcie szatana" - w tym przypadku dotyczy to nie tylko starców, ale i młodych ludzi takich jak ty.

#237 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 10:17

MTZ 82 co na jego temat powiecie? mysle ze moze byc troche prawdy z tym blokowaniem przedniego mostu. mtz 82 z 97r. ktory pracuje u mnie w rodzinie ostatnio mial taki przypadek - podczas jazdy drogowej (oczywiscie z wylaczonym 4X4) cos go przyhamowalo, cos strzelilo, cos przemielilo a efekt tego taki ze nie ma przedniego napedu ;) rozbiorka w tym tygodniu.

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2009 - 19:46

Chodzi o to, że wuj ma gospodarstwo o powierzchni ok. 270ha i z 10 pracowników tylko 2 opanowało belarusa i pronara. Reszta trzyma się od nich z daleka. Idąc drogą twoich spostrzeżeń widzę, że cierpliwość trzeba mieć nie do belarusa/pronara, tylko do dziwolągów takich jak ty, którzy nic nikomu nie chcą tłumaczyć, tylko się z każdego wyśmiać. W ten sposób rozładowujesz swą agresję - jak masz z tym problem, to idź do specjalisty, bo jak to ktoś kiedyś powiedział:"złośliwi starcy, to szczytowe osiągnięcie szatana" - w tym przypadku dotyczy to nie tylko starców, ale i młodych ludzi takich jak ty.

Gdy kupowalem posiadanego kiedyś MTZ, to prawdopodobnie nie było Cię na świecie,a jeśli już to na chleb mowiłeś "beb" ,a na muchy -ptepty.Gdy kupowałem swój pierwszy ciągnik, to tak mogło być z twoim ojcem,więc bliższa jest wersja z tym "szczytowaniem" szatana.Reszty nie ripostuję ,bo aluzji i tak nie pojmiesz.

#239 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 20:05

MTZ 82 co na jego temat powiecie? Niewim jak to możliwe by się przód przyblokował, przecierz to musi sie kręcić więc jak może się zatrzymać siła wyższa a może niedbałość. Ja słyszałem tylko o jednym przypadku, ale to z głupoty jeden sąsiad woził żwir z 4 km drogą żwirową i nie chciało mu sie wyłączać napedu, w końcu sam się rozłączył ukręcił się wału ale go zdjął i dalej woził

Może tym wujkom wał był poluzowany i w końcu odpadł przy większej prędkości zachaczył i przyblokował się. Takie coś to i w ursusach sie zdaża (nawet ktoś na forum wspominał)

Mnie raz sie wał zatrzymał kosiłem bez przedniego napędu załaczonego (a nie mam osłon) na mokradłach porośniętych prze trzciny i inne badziewie do 1 metra aż w końcu patrze a koło coś z przodu nie chce się kręcić a tam wał cały zawinięty tymi chwastami ot i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 20:19

Chodzi o to, że wuj ma gospodarstwo o powierzchni ok. 270ha i z 10 pracowników tylko 2 opanowało belarusa i pronara. Reszta trzyma się od nich z daleka. Idąc drogą twoich spostrzeżeń widzę, że cierpliwość trzeba mieć nie do belarusa/pronara, tylko do dziwolągów takich jak ty, którzy nic nikomu nie chcą tłumaczyć, tylko się z każdego wyśmiać. W ten sposób rozładowujesz swą agresję - jak masz z tym problem, to idź do specjalisty, bo jak to ktoś kiedyś powiedział:"złośliwi starcy, to szczytowe osiągnięcie szatana" - w tym przypadku dotyczy to nie tylko starców, ale i młodych ludzi takich jak ty.

Bardzo mi przykro, ze twój wuj musi pracować z tak nieudolnymi ludzmi. Wszystkie biegi praktycznie na jednej gałce, no plus jeszcze reduktor to az 2. Podnosnik i wom pod reką no i kawałek trzeba ręke wyciągnąc do hydrauliki, naprawde bardzo skomplikowane.....
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Dodaj odpowiedź