Skocz do zawartości

Zdjęcie

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami?

155 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 24 maj 2008 - 00:03

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Nowe Stralisy nie są złe...kopyto ma.
Gościa widziałem z wanienką popierdzielał lewym pasem po autostradzie, pytam sie go na radiu ile kucy ma w tym Iveco a on że 420...fakt że z wanną ale pełną żwiru, zawsze lżej niż ze zwykłą naczepą ale i tak jak na 420KM po tych dziurawych drogach, jeszcze pod góry to nawet nawet szedł.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Dzisiaj, 20:05
  •  

#62 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 17:33

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Nie edytuję poprzedniego postu by to napisać bo temat się nie podniesie i nic to nie da że napisałem coś... otóż nie wiem czy ktoś wie ale dzisiaj i jutro jest 15 Trakerskie Spotkanie w Krakowie... a 28:06.2008 , 6.Międzynarodowy Zlot Kierowców Aut Ciężarowych Deszczno.. (woj.lubuskie), niedaleko Gorzowa Wlkp...moje okolice, może pojadę bardzo bym chciał bo dawno się nie było na jakimś zlocie... jedzie ktoś z was???
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#63 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 21:10

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? a powiedzcie mi jedno czym sie rozni kabina na amortyzatorach i sprzezynach? od kabiny na poduszkach poduszkach w DAFie xf 95
:)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#64 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 21:29

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Kabina na poduchach jest dzielona od podwozia, a na amorach np tak jak w naszych Starach po prostu jest kabina w całości osadzona. Nie wiem czy o to ci chodziło ale dam ci fotki :

http://www.mbm-bus.c.../star/star2.jpg -- Star nie na poduchach...

http://upload.moldov...lt_magnum-1.jpg -- Magnum na poduchach, widać całkowite oddzielenie kabiny od podwozia jak i silnika, w większości aut silnik jednak pozostaje (teraz już minimalnie widać tunel) w kabinie...

http://tiry.arbiter...._461_61142_.jpg -- np to Premium tunel silnika jest w kabinie, oczywiście w miare obniżony ale jest, auto na poduchach...nie ma to jak komfort :)

#65 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 18:59

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? A mozecie mi powiedziec wady i zalety DAFa XF95 z 2000r (spalanie trzwalosc podzespolow i co to znaczy centralne smarowanie) :)
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#66 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 20:10

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? My mamy dwa Dafy 95xf(Zobaczymy jak się będą sprawować na polu) Dafy z 2000r i więcej mają silnik euro3, niby chmurki nie puści ale się muli, natomias mniej pali niż euro2. Centralne smarowanie jest to taki bajer, ze nie musisz chodzić po wszystkich kalamitakach i ich smarowac tylko mapelniasz zbiornik sdmarem i ci rozprowadza do wszystkich podzespolow.
Tak na marginesie Volvo FH12 jest najlepsze

#67 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 17:55

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? a mozecie mi cos wiecej powiedziec o tym DAFie? :)

#68 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 20:05

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Więcej tzn? Może jakieś konkrety bo tak to można pisać o wszystkim :)

#69 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 20:23

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Tytaj to ci się postaram odpowiedzieć na wszystkie pytania!

#70 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 21:18

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Wady,zalety,spalanie,komfort,trwalosc podzespolow,cena podzespolow i czy 700 tys przebiegu to duzo jak na 8 letni samochod(przyposcmy ze gosc go dobrze traktowal) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 15:09

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Nasze mają przeszło 800tyś przebiegu!!!
Spalanie: zależy na jakim silniku!!!
Komfort: Jest luks!!!
Wady: Jego cena!!!
Stare samochody typu volvo F12 wytrzyma 2 razy dłużej niż te nowe Dały!!! W volvie mieliśmy ponad 1mln km!

#72 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 22:06

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? To może ja coś powiem...
Zalety:
1. Na pewno bardzo mała awaryjność..właśnie model XF95 jest bardzo solidnym autem.
2.Obszerna kabina (schowki itd..wygodne łóżka)
3.Silnik dobrze idzie (zależy też jaka moc).
4.Komfort jazdy napewno jest, autko wygodne.
5.Spalanie DAF-a to w granicach 31.4 l/100 , dużo zależy od kierowcy a nawet powiedziałbym, że duża "dużość", jak ktoś ma "ciężką nogę", to nic nie stoi na przeszkodzie by uznać DAF-a za paliwożercę.
6."PODOBNO" Daf ma najlepsze przyspieszenie z ciagnikow do 440 koni. [Euro 3], wiadomo ciężarówka to nie F1 żeby nie wiadomo jak śmigać ale z tego co ja miałem okazję pojeździć to naprawdę rwało się ze świateł tym Dafikiem jak mało która osobówka.:)
7.Lekka praca lewarka od biegów
8.Bardzo dobra dostępność części orginalnych, zamiennych oraz używanych.

No i czas na wady:
1.Słabe wyposażenie podstawowe
2.Tunel w kabinie jest za wysoki.No dobra..ale pewno nie jest niski :)
3.Brak miejsc do zamocowania przewodów od ciągnik-naczepa za kabiną po odpięciu naczepy.
4.Spotkałem się z tym że kabina czasem przecieka...[np pęknięty obrys na dachu] :)

Ale tak to mogę ci polecić to auto bo jest w sumie niezłe.Ja po jeździe mam jak najbardziej pozytywne wrażenia :)
A tutaj cacuszko... sto piąteczka :) mmmm :
http://www.lorryspot...0Baxter/105.jpg

I poczciwy 95 z wysoką kabiną [Super Space Cab] :
http://www.jolben.zi...ia/PB241249.JPG

@pawel93- 1mln km? on powinien lekko za 2 mln wyjść!!!

#73 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 20:22

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? A kto wie może miał cosłnięty licznik!!! Ale sprzedaliśmy volvo f12 i dafa 95xf z paż.2008 i kupiliśmy 2x daf z 1999r! z silnikiem euro2.
Pozytywną żecza w nim jest tempomat!!!
W porownaniu do Scani mają bardzą dobrą ramę!!!

#74 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 16:47

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? No może.
Tempomat i retarder to w ciężarówkach dzisiejszych standart, bardzo to ułatwia jazdę, Tempomat-spalanie, retarder- żywotność hamulców.

#75 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 17:08

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Spalanie przy użyciu tempomatu może się poprawia, ale w przypadku jazdy po autostradach ;) Bo jeśli chodzi o polskie drogi no to nie był bym tego taki pewien, wolałbym sam regulować spalanie :)

#76 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 17:17

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Jestem kierowca dosc młodym ale jak dla mnie najlepsze auto to Volvo FM12 420KM na automacie.Bardzo dobra skrzynia biegow,troche mułowata ale to nie F1...Silnik mocny,elastyczny i pali w granicach 30-34 l na 100 przy pelnym zaladunku po autostradach.Jak dla mnie numer 1.

#77 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 20:23

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami?

Spalanie przy użyciu tempomatu może się poprawia, ale w przypadku jazdy po autostradach ;) Bo jeśli chodzi o polskie drogi no to nie był bym tego taki pewien, wolałbym sam regulować spalanie :)

Masz racje bo jak ustawisz mu zeby jechał 90km/h to nieważne czy to górka czy nie to musi cały czas jechać z tą prędkocią!!!

Nie retarder tylko intertarder! Inaczej Górski hamulec

#78 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 20:26

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Wolisz automatyczną skrzynię biegów od manualnej? Ja tam wolał bym tylko i wyłącznie manualną jak dla mnie inna nie wchodzi w grę...

#79 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:30

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Daf XF 95 z 2005 roku miał chamulec tzw DEEP zamiast górskiego hamowanie silnikiem w każdym bądz razie takim jeżdziłem XF 95 480 KM
A najlepsy jest Volvo FH 16 ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 23:38

Interesuje się ktoś z Was ciężarówkami? Jasne że chodziło mi o autostrady, po naszych drogach to tempomatem się można tylko zabić.Oczywiście skrzynia auto nie wchodzi w rachubę, nie ma to jak manual.

"Nie retarder tylko intertarder! Inaczej Górski hamulec"

Podaj różnice...