Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa Fendta 309 ls

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:29

Naprawa Fendta 309 ls Mam pytanie odnośnie ceny części zamiennych i naprawy skrzyni biegów tak jak w temacie w fendzie 309,mianowicie chodzi o to,ze wyskakują biegi(2 oraz półbiegi),a 3 podczas szybkiej zmiany zgrzyta....ile mógłby wynieś całkowity koszt naprawy??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa Fendta 309 ls Dzisiaj, 21:35
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 08:35

Naprawa Fendta 309 ls Przez internet raczej nikt nie poda Ci kosztów części. Nawet gdybym je znał to Ci nie odpowiem bo nie jestem jasnowidzem, a mogła sie wysypać masa różnych rzeczy które można stwierdzić dopiero po rozbiórce... Wyskakujące biegi to mogą być uszkodone zatrzaski, zgięte widełki, itd.

#3 Share karpik9

karpik9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 maj 2008 - 20:02

Naprawa Fendta 309 ls W Zawadach w serwisie fendt kierownik powiedział że naprawa jednego biegu ze wszystkimi częściami i olejami do skrzyni kosztuje mniej więcej 3000zł ale to było ze 3 lata temu więc cena mogła się zmienić.

#4 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 maj 2008 - 17:25

Naprawa Fendta 309 ls dzięki za info...znalazł sie przynajmniej jeden człowiek dobrego serca;-)hehe takie sumy jeszcze da sie znieść

#5 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 maj 2008 - 09:29

Naprawa Fendta 309 ls W moim fendzie 309ls nawalił górny synchronizator (szybki półbieg nie było można na nim w ogóle jeździć na wolnym było wszystko ok.) Przyczyną tego była popsucie się jednego łożyska powypadały rolki. Koszt części wniósł około 2tyś zł. dodam że części kupowałem u korbanków.

#6 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 11 maj 2008 - 12:02

Naprawa Fendta 309 ls Nie będzie sie opłacało robić generalnego remontu skrzyni, chyba że nie jest tak źle więc warto zajrzeć co i jak, ale powiem ci że lepiej kupić całą używaną skrzynie.

#7 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 11 maj 2008 - 18:33

Naprawa Fendta 309 ls ale przy zakupie używanej skrzyni także możemy nadziać sie na podobne problemy, dlatego wydaje mi sie ze lepszym rozwiązaniem jest naprawa i mamy pewność ze jest dobrze. te biegi które mi sie wysypały są najczęściej używane podczas prac polnych...bezpieczniej jest montować nowe części bo ciągnik jest przeznaczony do użytku a nie na handel

@frutis co rozumiesz przez słowa"nie było można na nim w ogóle jeździć"? wyskakiwał, czy coś innego?

#8 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 maj 2008 - 22:15

Naprawa Fendta 309 ls Biegi można było włożyć bez problemu, ale przy puszczaniu sprzęgła ciągnik stał w miejscu i ze skrzyni było słychać zgrzyty.

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 11 maj 2008 - 23:51

Naprawa Fendta 309 ls

ale przy zakupie używanej skrzyni także możemy nadziać sie na podobne problemy, dlatego wydaje mi sie ze lepszym rozwiązaniem jest naprawa i mamy pewność ze jest dobrze. te biegi które mi sie wysypały są najczęściej używane podczas prac polnych...bezpieczniej jest montować nowe części bo ciągnik jest przeznaczony do użytku a nie na handel

@frutis co rozumiesz przez słowa"nie było można na nim w ogóle jeździć"? wyskakiwał, czy coś innego?

Pewnie że lepiej jest kupić nowe części i wyremontować, rozkręć swoją i zacznij wydzwaniać za nowymi częściami to sie przekonasz ile to kosztuje. Chyba że pieniądze nie grają roli, to wtedy inna bajka.

#10 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 maj 2008 - 08:04

Naprawa Fendta 309 ls właśnie o to chodzi ze kasa(zresztą jak zawsze) odgrywa największa role. nie mam aż tak dużego gospodarstwa żeby szalce z nowymi częściami...ale chodzi mi o to ze by go zrobić i dalej nim pracować za jak najmniejsze pieniądze.wiec albo zainwestuje w niego te kilka tys zł albo sprzedam i kupie innego...oczywiscie fenda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 12 maj 2008 - 10:40

Naprawa Fendta 309 ls Jeśli nie rozbierzesz skrzyni to się nie dowiesz co konkretnie trzeba wymienić ile to będzie kosztowało. A co do cen to przez telefon niekoniecznie Ci powiedzą dokładnie co ile kosztuje, bo w serwisie mogą nie wiedzeć o co dokładnie chodzi i co jest potrzebne. Tak było w moim przypadku dopiero jak pojechałem z częściami to przez ponad dwie godziny szukali i dochodzili do tego żeby poszukać odpowiednie części.
Co do cen części to można poszukać zamienników, albo są firmy które handlują używanymi częściami sprowadzanymi z zagranicy na przykład ze spalonych ciągników, albo cos podobnego.
To już musisz sam zadecydować jakie części włożysz do swojego ciągnika

#12 Share przemo75

przemo75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 maj 2008 - 14:16

Naprawa Fendta 309 ls Napisz na PW co potrzebujesz łącznie z numerem seryjnym i rocznikien Fendta

Części do maszyn rolniczych

#13 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 maj 2008 - 20:25

Naprawa Fendta 309 ls jeszcze nie rozebrałem i raczej prędko tego nie zorbie bo jakoś da się jeszcze jeździć a i czasu zbytnio nie mam bo trzeba niedługo będzie kulki kręcić itp itd,ale jak rozbiorę to na pewno się odezwę ... a może prowadzisz jakiś sklep/firmę z częściami do zachodnich maszyn ? ? ?

#14 Share t27

t27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 03:24

Naprawa Fendta 309 ls Witam. :)
A może się ktoś tu orientuje co to się dzieje, że jak przyhamuje to jedynka czasem potrafi sobie wyskoczyć. Dźwignia tak jak by bardzo lekko się trzyma w swoim położeniu i w momencie naciśnięcia na hamulec (jadąc na pierwszym biegu) siłą pędu po prostu drążek wypada w położenie neutralne. Tak to nic nie zgrzyta i wszystko jest ok. Mam wrażenie że jeszcze wsteczny podobnie jak 1wszy bieg luźno się trzyma ale z nim nie ma problemu że sobie wyskoczy podczas jazdy.
Jakieś podpowiedzi? mu?? Sposoby rozwiązania tego problemu?

#15 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 11:01

Naprawa Fendta 309 ls Może masz sprężyny na zamkach słabe, albo jakieś koło zębate już jest zużyte, ciężko tak cokolwiek powiedzieć. Zdemontuj pokrywę to się sam przekonasz co i jak :)

#16 Share t27

t27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:14

Naprawa Fendta 309 ls może to i głupie pytanie ale jak ja mam się dostać do tej pokryw??

#17 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:44

Naprawa Fendta 309 ls Zwal podłogę z kabiny i tam od tej strony gdzie dźwignie od biegów wchodzą w skrzynie będziesz mieć pokrywę.

#18 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 23:34

Naprawa Fendta 309 ls U mnie żeby dostać się do skrzyni było trzeba całą kabinę podnieść do góry.

#19 Share t27

t27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:27

Naprawa Fendta 309 ls co to może być że jak wrzucam 3bieg i wyzej na zającu to za ciagnikiem słychać taki jakby szum podczas jazdy??? to normalne jest???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 06:07

Naprawa Fendta 309 ls Chodzi Ci o to, że słychac skrzynie? Przy większych prędkościach każdą skrzynie słychać u mnie tylko na biegu 40 słychać bardziej niż wszystkie, to jest raczej normalne.