Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 826 czy John Deere 7250

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 02:10

:D

Z4m to wewnętrzne oznaczenie dlg dla prac uciągowych z PTO czyli np. przy rozlewaniu gulle czy rozrzucaniu nawozu, odnoszę się do tego co napisałem czyli do testu Instytutu Nebraska który podaje spalanie dla 70% obciążenia silnika dla 7250R przy uciągu

Dlaczego w teście profi odnosisz się do Transportarbeiten zamiast do Transportmix Gesamtverbrauch? W końcu ciągniki mają pracować z Zunhammer i Fliegl czyli trzeba uwzględnić nie tylko jazdę ale i jazdę pod obciążeniem a dla tego przypadku mamy zużycie Fendt 40/50 km/h 486/483 g/kWh oraz Deer 40/50km/h 527/535 g/kWh,  możesz szybko przeliczyć różnicę w litrach i koszcie rocznym : )

Wiesz, że biją dzwony ale nie wiesz w którym kościele. Do serwisowania jesteś zobowiązany aby utrzymać PG – P+, tylko że nigdzie nie wspominasz o wkładzie własnym, mała rzecz a bardzo ważna. Bo jak urwie ci się pasek za np. 600zł a masz wkład własny na poziomie 500zł to 500zł płacisz ty a te 100zł płaci Deer. Problem się robi jak masz wkład 2500zł a naprawa to 2600, super interes. Dodatkowo nie wiem jak jest w Polsce, ale w Niemczech przy PG –P+ przegląd jest płatny, a nie sądzę aby w Polsce było inaczej tym bardziej że Bałkany czy Francja ma podobnie. Także płacisz 10% czyli 55 tysięcy a i tak przeglądy masz płatne czyli Deer 550+55 a Fendt 650 różnica 45 tyś ( odejmij jeszcze tą różnicę w paliwie bo nawet twoim starym liczeniem różnica zwraca się po 10 latach, gdzie koszt odkupu patrząc na agriafface czy tractorpool to AGCO traci mniej na wartości względem Deer także różnica będzie mniejsza jak te lata.

A siedziałeś w nowej 800 czy tej starej??? Co jest nie ergonomiczne w 800?

- Joy? Z rewersem, tempomatem, włączaniem/wyłaczaniem 2 rożnych sekwencji (800 ma do 24 ustawień przypomnij mi ile można zapamiętać funkcji w 7R), zmianą regulacji ustawień skrzyni i pamięcią obrotów silnika czy 2 parami hydrauliki? Czy deer ma to w swoim jou lepiej -ergonomiczniej rozplanowane? A nie przepraszam on nie ma Joya : ) tylko dzwignie krzyżową którą ma też AGCO.  Klimatyzacja jest obok kierownicy, aż tak często zmieniasz jej ustawienia? To wejdź do niej tak jak w 7R przez monitor. Radio, tak nie ma sterowania z podłokietnika ale standardowe ma pilot więc to nie problem. Joy w 800 jest w tym samym miejscu gdzie dźwignia skrzyni w 7R czyżby to samo położenie w Amerykaninie było bardziej ergonomiczne? Wycieraczka bocznej szyby jest dostępna, roleta przeciwsłoneczna także. Dodatkowe monitory montowane są na listwie którą przyczepia się po prawej stronie przy szybie notabene tak jak w 7R. Telemetria jest rozbudowana na bardzo zbliżonym poziomie w obu markach z tym że w JD Link niestety nasza maszyna i nasze prace na komputerze w tym programie są ciągle śledzone przez koncern czego w przypadku VarioDoc czy AgCommand to nie występuje gdyż jest to po części zewnętrzny program.Jeśli o ergonomie chodzi to 10’’ w 800 można podzielić na 4 części mając małe obrazy ale z najważniejszymi funkcjami, w przypadku Command Center 10’’ mamy jeden obraz więc jak wepniemy maszynę na ISO, podlączymy nawigacje i chcemy ustawić iTec to musimy przeskakiwać po kilku poziomach monitora ( super ergonomia )

zapraszam do dalszej dyskusji :)

Kurczę fajnie to wszystko opisałeś i chociaż nie miałem styczności ani z JD ani Fendtem i raczej nigdy nie będę miał gdyż mnie nie stać, ale to i tak dla mnie nie tłumaczy różnicy 100tys zł. Owszem jak już ma się do rozdysponowania kwotę rzędu 0,5mln zł to stówa w tą czy drugą stronę nie robi różnicy (nie miałem nigdy takiej kasy). 

Jak to ma chodzić tylko w transporcie to po co przepłacać. Za te 100tysi można kupić jakąś maszynę a i na wczasy jeszcze zostanie by jechać.

Może ta różnica w polu odgrywała by znaczenie i faktycznie ten fendt według tego co opisałeś byłby bardziej ergonomiczny i przyjazny w użytkowaniu.

Gdybym ja miał wybierać to raczej bym stawiał na JD. Odcień zieleni bardziej mi odpowiada :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 826 czy John Deere 7250 Dzisiaj, 14:29
  •  

#22 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 06:53

Fendt 826 czy John Deere 7250 sebastian chyba nie zrozumiałeś co on napisał. bushmaster opisał to wszystko na plus dla fendta a nie jd

#23 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:06

Jeśli chodzi o transport to TANIEJ wyjdzie jelonek, jeśli prace w polu to fendt. Skrzynia vario w fendtach jest bardzo droga w naprawie - ogromny koszty.Fakt, że komfort jazdy jeleniem nie umywa się do jazdy fendtem, ale cenowo Jeleń :)

Masz 700 favorit i uwarzasz ze w fendzie jest drozszy transport?
Mam 716 z 2003 roku skrzynie zmienilem, bo jej sie nie naprawia na nowa za 35 tys zlotych po 17 tys h pracu u mnie i w Niemczech ile kosztuje nowa skrzynia do case, new hollanda czy jd?

#24 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:28

I po co pisać te dyrdymały że dany odcień zieleni mi podchodzi... Albo o skrzyni za 35tys. w zabytkowym ciągniku.

Jak by moderator usuwał takie wpisy (razem z moim) to nie panował by tu taki śmietnik.

A tego sebastiana264 to powinni zbanować na zawsze za idiotyzm jaki reprezentuje.

#25 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:30

Fendt 826 czy John Deere 7250 A ty jasnie panie pewnie od tak wykladasz po 300-400 tysiecy na nowa maszyne i po 5 latach na zlom bo sie do pracy juz nie nadaje? Hahaha

#26 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 09:46

Przestań się błaźnić. Rozmowę prowadzi dwóch ludzi na poziomie mających jak widać doświadczenie i wiedzę na temat tych maszyn to ja nie rozumiem po ch..uj się wtryniacie z przerywnikami które wymuszają jedynie parsknięcie śmiechem.

sebastian utożsamia pracę w transporcie z wypadem do lasu po chrust ursusem z dwukółką i dla niego komfort nie jest głównym wyznacznikiem bo liczy się bardziej dobrze naostrzona siekierka. Po za tym w lesie ciemno zielono więc dla rozweselenia wybrał by jaśniejszą zieleń.

A ty wnosisz do rozmowy koszt naprawy w ciągniku któremu te z tematu dorównają za prawie 20 lat.

Ja nie odstawiam po 5 latach na złom bo prowadzę normalne rodzinne gospodarstwo i mam taki nawyk jak wszyscy kupić maszynę a później ona pół roku stoi i nic nie robi a na pewno nie jest wykorzystana w 100% tak aby po 5 latach trzeba było kupić następną. Autor tematu wyraźnie napisał w jakim biznesie będzie pracował ten ciągnik i ile mth. Więc idzie się domyślić że nie kupuje go dla idei jak większość nas rolników tylko do normalnej eksploatacji.

#27 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 10:37

Fendt 826 czy John Deere 7250 A ty sie nie blaznisz? Wyskakujesz jak filip z konopii i myslisz ze bedziesz mowil komu co wolno, odnioslem sie w sposub rzeczowy do kosztow napraw omawianej skrzyni a ty sapiesz jak kon pod gore.Vario czy do trzynastolatka czy no nowego kosztuje tyle samo Masz jakies problemy emocjonalne bo co drugi twoj post tutaj wyglada podobnie, takze NIE ZASMIECAJ FORUM!!!

#28 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 01 listopad 2016 - 10:55

Przestań się błaźnić. Rozmowę prowadzi dwóch ludzi na poziomie mających jak widać doświadczenie i wiedzę na temat tych maszyn to ja nie rozumiem po ch..uj się wtryniacie z przerywnikami które wymuszają jedynie parsknięcie śmiechem.

sebastian utożsamia pracę w transporcie z wypadem do lasu po chrust ursusem z dwukółką i dla niego komfort nie jest głównym wyznacznikiem bo liczy się bardziej dobrze naostrzona siekierka. Po za tym w lesie ciemno zielono więc dla rozweselenia wybrał by jaśniejszą zieleń.
A ty wnosisz do rozmowy koszt naprawy w ciągniku któremu te z tematu dorównają za prawie 20 lat.

Ja nie odstawiam po 5 latach na złom bo prowadzę normalne rodzinne gospodarstwo i mam taki nawyk jak wszyscy kupić maszynę a później ona pół roku stoi i nic nie robi a na pewno nie jest wykorzystana w 100% tak aby po 5 latach trzeba było kupić następną. Autor tematu wyraźnie napisał w jakim biznesie będzie pracował ten ciągnik i ile mth. Więc idzie się domyślić że nie kupuje go dla idei jak większość nas rolników tylko do normalnej eksploatacji.

Przepraszam bardzo, a co ty robisz? Nawolujesz jedynie do klotni i piszesz posty calkowicie nie zwiazane z tym tematem.
Skrzynia czy to vario czy e23 ktora jest dobrze znanym ps16 dostosowanym do warynkow europejskich zywotnymi jednostkami przeniesienia napedy wiec bardzo ciezko okreslic w nowych maszynach ile wynosi koszt ich naprawy. Chyba ze ktos zmieni zakres w Agco podczas jazdy, badz tez Deer zostanie przelozony na P podczas ruchy, wtedy i 50 godzin i tacy ludzie jak ja czyli serwisanci zarabiaja:) dlaczego ograniczas wypowiedz innym ludziom oraz oceniasz czy ktos ma wieksza czy mniejsza wiedze?

Apacz kupiles juz zunhammera? Moglbys podeslac mi specyfikacje na pw? Chcialbym porownac z ofertami z Niemiec
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 15:52

dlaczego ograniczas wypowiedz innym ludziom oraz oceniasz czy ktos ma wieksza czy mniejsza wiedze?

Może ty nie masz takich potrzeb czytania tematu w którym mógł byś dowiedzieć się ciekawych rzeczy, ale niektórzy ją mają i posty typu ,,odcień zieleni bardziej mi odpowiada,, są na prawdę irytujące, a zwłaszcza gdy na sam koniec posta poznajemy jego oblicze i uświadamiamy sobie że czytanie go nie miało najmniejszego sensu.

Moderatorzy nie działają w ogóle i jest u pewna grupa osób która często korzysta z forum i upomina nieokrzesanych użytkowników.

Aha, ja nie mam potrzeby czytania tego tematu, ale uważam się za jedną z tych osób które chcą aby panował tu ład.

W związku z tym nie ograniczam nikomu normalnych wypowiedzi, a ocena czyjejś wiedzy w tym przypadku nie był trudna. Wiem że jesteś serwisantem a @sebastian na wstępie zaznaczył że nie miał styczności z fendem ani JD. Więc łatwo wywnioskować że serwisant, nawet zakładając słaby ma większą wiedzę od takiej osoby. A co  jeśli się okaże że serwisant wcale słaby nie jest?? ;)

Przepraszam bardzo dlatego zaznaczyłem że moderator powinien usuwać takie wpisy razem z moim.

Edytowany przez damianzbr, 01 listopad 2016 - 16:03.

#30 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 17:15

damianzbr  wyciągnąłem wnioski z waszych wypowiedzi i wyraziłem własne zdanie na ten temat. Bez sensu dla mnie jest dopłacanie 100tysi  za opcje, których podczas transportu i tak używał nie będzie. Jakie to ma znaczenie czy w jednym ekran dzieli się na mniejsze 4 czy wcale jak będzie ciągał za sobą  beczkę lub rozrzutnik.

Na szczęście forum nie jest moderowane przez ciebie, bo gdyby tak było to panowała by atmosfera jak na pogrzebie lub obozie koncentracyjnym. Nikogo nie atakowałem swoja wypowiedzią a ty od razu wyskakujesz z idiotyzmami. Jak widać nie masz poczucia humoru. Spinasz poślady tak jakby to od ciebie ten ciągnik miał kupić.

No faktycznie w JD za 0,5mln zł komfort pracy jest tragiczny jak we wspomnianej mojej C-330 lub zetorze 9540. Koniecznie trzeba kupić Fenda bo tylko on się sprawdzi w transporcie.

Z reszta co ja mogę wiedzieć skoro jeżdżę tylko trzydziestką do lasu i to jest dla mnie szczyt komfortu w transporcie rolniczym .

W ostatnim zdaniu mojego poprzedniego postu widać wyraźnie uśmiechniętą buźkę więc można się domyśleć chyba że to była forma żartu.

Vuhalior2: Zrozumiałem  wypowiedź bushmastera.Przedstawił plusy Fendta.

Ps. gimnazjum już dawno skończyłem, mam 25lat.

Edytuje by nie zaśmiecać.

Edytowany przez sebastian264, 01 listopad 2016 - 18:22.

#31 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 listopad 2016 - 17:38

Jak widać nie masz poczucia humoru. Spinasz poślady tak jakby to od ciebie ten ciągnik miał kupić.

A kto wie że napisałeś dla żartu, równie dobrze mogłeś być kolejnym przedszkolakiem który ma długi weekend od szkoły i za wszelką cenę chce udzielać rad o których nie ma bladego pojęcia.

Koniec tematu. pzdr.

#32 Share MF_Fan_Agri

MF_Fan_Agri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 19:38

Ja bym wybral Fendt'a. W okolicy wszyscy wlasnie wybieraja Fendt'y tylko ze serie 900 do takiej pracy jaka wymieniles. Mam stycznosc z obiema maszynami (Fendt 828 i 936 w domu oraz pracowalem cale wakacje na 7290R) i Fendt bedzie o wiele wygodniejszy na drodze. W 7R podczas ruszania w automacie, ciagnik bardzo dlugo sie zbieral zanim zaczynal normalnie przyspieszac czego w 828 nie zauwazylem. John Deere tez nie mial stabilizatorow na tuzie, wiec jazda z maszyna na tyle byla bardzo ekscytujaca. Stabilizatory kosztuja 1800 funtow czyli gdzies 10tys pln bo nie ma ich w standardzie. Nie wiem co jeszcze napisac, ale spalanie w JD tez do najlepszych nie nalezalo, w gleboszy 5 lap na glebokosci 35cm spalanie wychodzilo ok 40-47l na godzine robiac 2.0-2.5ha/h

Dawniej JakubK203

Zdjęcia są własnością MF_Fan Agricultural.

Zabrania sie używania zdjęć bez wcześniejszej zgody przez MF_Fan Agricultural.

Używanie zdjęć bez zgody będzie zgłaszane do właściwego organu na drodze prawnej.

#33 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 20:41

stabilizacja w 7R jest rozwiązana na 3 sposoby

stabilizator jednostronny

stabilizator automatyczny obustronny

listwa stabilizująca przy szynie zaczepowej, co według mnie do maszyn tej wielkości jest bardzo dobrym rozwiązaniem

dodatkowo najdroższa opcja przy zamówienia tego jako część to 8 tyś złotych więc widocznie w UK jest to droższe jak na kontynencie

#34 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 24 listopad 2016 - 10:06

oj chyba kolega w fendt-cie pracuje 

dla prostego sprawdzenia pokaż mi na http://www.dlg-test....hp?language=en 

taką konfigurację gdzie fendt spala 10 procent mniej :) proszę :) różnica to max 10 centów na kw/h( nie koniecznie na korzyść fendta) czyli max 2 euro na godzinę i obojętnie czy to będzie 828 porównany do 7290 czy inne :)

drugie kolega nie mówił że dostał ofertę na profi plus z 10 calowym terminalem - w tej cenie - co raczej nie jest możliwe jeśli ma propozycje nowego - zatem pamiętaj że porównujszesz ergonomie 7" vario do comand center 4 - a tu już nie podzielisz ekranu ,a grafika i ergonomia jest jak w comodore 64 

co do uchwytów to możesz sobie montować cięższe ekrany i komputery w jd bo masz gdzie przykręcić je śrubą 10mm a nie na przyssawki jak w fendcie 

wycieraczki wg dealera nie ma i  nie może być. w JD występuje joy - 8 funkcji programowlnych plus 4 krzywkowe . mam więc napewno może być( główna wada nie można wrzucić aktywacji prowadzenia na joya i zmienić kierunku tył przód a jedynie biegi ). Co programowania na uwrociach - to naprawdę nie porównuj fendtowskiego i tec pro :) 
co do gwarancji - w jd nie jest ubezpiecznie(z udziałem własnym) tylko gwarancja - pełna - a porównujesz go gwarancji na blok silnika i skrzyni w fendcie - w którym i tak musisz serwisować w serwisie dla tej gwarancji - więc porównanie kosztów totalnie bez sensu.

Klima i radio jest sterowane z podłokietnika a info wyświetlane na cc albo przez command center jeśli chcesz głębszej regulacji. 

a co do utraty wartości to 818 i 7820 z 2004 roku kosztują tyle samo używane - ale nowy fendt jest o 1/4 droższy pytanie który więcej stracił na wartości ???? 

no nic szkoda mi czasu na tą dyskusje bo mi nikt za to nie płaci ....... 

Edytowany przez szarywilk, 24 listopad 2016 - 10:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 grudzień 2016 - 10:41

pracuje w Firmie Usługowej pracującej na Fendtach i Deerach ;)

- 828 vs 7280R ;)  11% no chyba że chcesz porównać ciągnik 280 vs 310KM

- 7 calowy monitor jest możliwość podzielić tylko trzeba wiedzieć jak str 17

- grafika 4K może nie jest ale nie uważam aby CC4 miał o tyle lepszą?

- uchwyt do montowania monitorów na szynie jest jednakowy u obu producentów, a że nie potrafisz tego zrozumieć tylko piszesz że montowane są na przyssawkę to zobacz w katalogu :) str 15

- wstaw zdjęcie z zaprogramowanego w pełni joya w Deeru :) bo funkcji on ma sporo, ale czy w pełni je ustawisz ?! A jeśli ten joy taki dobry to dlaczego duże 6R będzie miało w końcu prawdziwy ergonomiczny joy

- przedstaw w czym jest leszy iTec od Variotronic

- pokaż mi dokument podpisany przez Deer Company że jest to w pełni gwarancja :) bo my na jednym ciągniku ją mamy także dokładnie wiem o czym piszę :)

- co do porównania cen to porównaj maszyny o zbliżonym wyposażeniu bo Vario vs PQ to tak trochę, dodatkowo zauważ jaka była różnica cenowa nowej 818 do nowego 7820 :)

http://www.agriaffai...deere 7820.html

http://www.agriaffai... 818 vario.html

http://www.fendt.com...2016_WEB_DE.pdf

PS jak możesz to wstaw zdjęcia aktualnych upraw po Sumo i jak je oceniasz, bo nasz agronom o to podpytuje

Edytowany przez bushmaster, 03 grudzień 2016 - 10:48.

Dodaj odpowiedź