Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 826 czy John Deere 7250

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 październik 2016 - 03:53

Fendt 826 czy John Deere 7250 Mam dylemat między Fendt 826 vario a John Deere 7250 (e23). Ciągnik będzie co dzień ciągnął Asw 271 z obornikiem bydlecym oraz wóz asenizacyjny Zunhammer 27000l. Dokładniej mówiąc będzie to praca przy biogazowni a więc głównie transport po drogach utwardzonych. Co jakiś czas wiadomo wywóz pofermentu na pole.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 826 czy John Deere 7250 Dzisiaj, 14:30
  •  

#2 Share massei8

massei8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 22 październik 2016 - 09:17

Fendt 826 czy John Deere 7250 fendt na skrzyni vario która bendzie wygodniejsza w transporcie

#3 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 22 październik 2016 - 10:38

Fendt 826 czy John Deere 7250 duża różnica cenowa między tymi markami? wydaje mi się ze fendt przy transporcie lepiej się będzie spisywał i troszkę mniej spali ale niej się wypowiedza posiadacze być może obu marek

#4 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 październik 2016 - 13:20

Fendt 826 czy John Deere 7250 Cenowo wychodzą tak samo tzn fendt teoretycznie jest 100 tys droższy ale jak policzyłem co fendt ma w "standardzie" a w Johnym trzeba dokupić to wychodzą co do grosza to samo. W fendt gwarancja jest na 5 lat na skrzynie i silnik a w Johnym trzeba dopłacić za to 47 tys wiec tak jak pisze wychodzi to samo. Napewno przeglądy są droższe u Korbanka ale jeśli fendt ma palić mniej to może wyjdzie na to samo ?

#5 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 22 październik 2016 - 13:40

a jak cene ci podali za to 826 - bo mi za 716 na pełnym wyposażeniu zaśpiewali więcej jak rok wcześniej zapłaciłem za tak wyposażonego 7290r 

#6 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 październik 2016 - 16:51

Fendt 826 czy John Deere 7250 650 tys zł netto. Jak Ci się spisuje 7290r? Co polecasz?john czy fendt ? Jakie masz spalania. Jakie koszty serwisów ?

Edytowany przez apacz2203, 22 październik 2016 - 17:11.

#7 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 październik 2016 - 22:05

a dlaczego pytasz o koszt serwisowania jd -jak bierzesz power guard protection plus to cie nic nie interesuje - w fendcie masz tylko ograniczoną gwarancję - a tu praktycznie pełną ,plus serwisowanie w cenie niby drogo, ale przez 5000 godzin w każdym ciągniku zepsuje się coś ....

co do regularnego serwisu - filtry w normanych cenach ,tak że zamiennik manna wychodzi niewiele taniej - innych i tak nie ma co brać.   olej z shella - wymiany praktycznie samemu po gwarancji kwestia odległości od serwisu - i ich znajomości na rzeczy bo częściej wgrywasz aktualizacje do sterowników jak coś naprawiasz  - jak kupowałem ostatniego jd nie było jeszcze power guarda  w polsce - ale do następnego raczej na pewno biorę - co do spalania to  różnica tak naprawdę jest na poziomie 10 -gram na kwh (czyli jak używasz 150 kw  to masz mniej więcej 1,5 litra więcej na godzinę)- i to jak oba są na bezstopniowej bo vario pali więcej od e23 

,a mi jak podali cenę za 716 z orginalnym gps i bajerami to wyszło drożej jak tobie 826 i różnica między lepiej wyposażonym jd a fendtem wyszła 180 tysięcy prawie - absurd tyle płacić za to że może będzie mniej palił - musiałby u mnie pracować 40 tys mth. a  że będzie robił koło 1000 godzin rocznie - to do mojej emerytury na pewno się różnica nie zwróci. Utrata wartości podobna oba trzymają cenę, ale chyba JD lepiej. Bo fendta z vario ciężej będzie sprzedać po 10 tys mth. zresztą popatrz na ogłoszenia używanych 5 latków. 

#8 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 23 październik 2016 - 08:23

Fendt 826 czy John Deere 7250 Gwarancja na 5 lat u koreańska to mit i wprowadzanie ludzi w błąd. Gwarancja 5 lat jest na "mechaniczne elementy skrzyni i silnika" w praktyce jest to blok i obudowa skrzyni w mojej wiosce już kilka razy ludzie zostali nabici na to. Zgłaszają usterkę po 2 -3 latach niby na gwarancję a po tygodniu przychodzi faktura na kilka tysięcy złoty.

#9 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 październik 2016 - 06:29

Fendt 826 czy John Deere 7250 Podsumowując Fendt czy John Deere ?

#10 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 październik 2016 - 16:11

Fendt 826 czy John Deere 7250 Zaproś obu dilerów do stołu podaj co chcesz mieć w wyposażeniu oraz ustal warunki gwarancji oraz koszt serwisu zaliczka na stół i wtedy wybierz tańszy ciągnik. Oba ciągniki to wysoka półka pytanie czy warto będzie przepłacać by palić mniej ropy o 150/200 złoty na miesiąc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 październik 2016 - 16:32

Fendt 826 czy John Deere 7250 Juz nawet nie o samo spalanie chodzi bo cenowo one wyglądają tak samo. Dilerów juz miałem wiec pogląd mam. Pytanie do użytkowników który byłby do moich prac lepszy

#12 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 30 październik 2016 - 15:33

a dlaczego pytasz o koszt serwisowania jd -jak bierzesz power guard protection plus to cie nic nie interesuje - w fendcie masz tylko ograniczoną gwarancję - a tu praktycznie pełną ,plus serwisowanie w cenie niby drogo, ale przez 5000 godzin w każdym ciągniku zepsuje się coś ....
co do regularnego serwisu - filtry w normanych cenach ,tak że zamiennik manna wychodzi niewiele taniej - innych i tak nie ma co brać. olej z shella - wymiany praktycznie samemu po gwarancji kwestia odległości od serwisu - i ich znajomości na rzeczy bo częściej wgrywasz aktualizacje do sterowników jak coś naprawiasz - jak kupowałem ostatniego jd nie było jeszcze power guarda w polsce - ale do następnego raczej na pewno biorę - co do spalania to różnica tak naprawdę jest na poziomie 10 -gram na kwh (czyli jak używasz 150 kw to masz mniej więcej 1,5 litra więcej na godzinę)- i to jak oba są na bezstopniowej bo vario pali więcej od e23
,a mi jak podali cenę za 716 z orginalnym gps i bajerami to wyszło drożej jak tobie 826 i różnica między lepiej wyposażonym jd a fendtem wyszła 180 tysięcy prawie - absurd tyle płacić za to że może będzie mniej palił - musiałby u mnie pracować 40 tys mth. a że będzie robił koło 1000 godzin rocznie - to do mojej emerytury na pewno się różnica nie zwróci. Utrata wartości podobna oba trzymają cenę, ale chyba JD lepiej. Bo fendta z vario ciężej będzie sprzedać po 10 tys mth. zresztą popatrz na ogłoszenia używanych 5 latków.

Ladnie piszesz tylko nie koniecznie z prawda :)
Power guard protection na 5000h do deera przy wplacie wlasnej 0 zlotych kosztuje zapewne okolo 5% ceny gdyz przy wplacie 500zl chcieli niedawno 3,2% a wykupujac go na kilka lat okazuje sie ze cena deer przewyzszy cene agco fendt, ktory ma gwarancje na silnik i skrzynie gdzie wprawdzie elementy mechaniczne ale skrzynia vario lapie sie w tym w calosci.
Patrzac dalej na spalanie to 828 ma 239g/kWh a 7250r ma 256g/kWh dane z dlg i nebraski czyli nie poltora a 3,65l na godzine, przy obciazeniu 100% a w takich warunkach ciagniki praktycznie nie pracuja. Dla odciazenia 70-75% mamy 226 do 278 g/kWh czyli 11,2 l/h wieksze spalanie dla deera dlatego doliczajac power guard do 7250r oraz roznice w spalaniu to przy 1000h rocznie (litr ON 3,45netto) agco fendt bedzie tanszy po praktycznie 2 latach gdyz przed takim wyborem jak tutaj Apacz byl kolega mojego brata i deer kosztowal 550 tys a fendt zostal kupiony za 650 tys, czyli 100 tys roznicy ( w zeszlym tygodniu).
Co do odsprzedazy to pracuje w firmie uslugowej i agco fendt z przebiegiem 10 000h to nie jest problem do sprzedazy.

Apacz jesli cenowo wychodzi ci zakup tak samo to w eksploatacji tanszy okaze sie 800 vario co przedstawilem powyzej, a i komfort pracy tez jest nieporownywalnie wiekszy w fendzie :)

Edytowany przez bushmaster, 30 październik 2016 - 16:39.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#13 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 październik 2016 - 07:01

Fendt 826 czy John Deere 7250 Bardzo dziękuję za tak precyzyjna wypowiedź

#14 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:03

Fajna wypowiedz ładnie wypunktowałeś - tylko że 

primo porównujesz w dlg spalanie fendta 828 s4 w obciążeniu z4m do czego ? - no własnie brak danych dla 7250r na e23  w dlg  jedyne co jest w skrzyni e23 to 7310 i 7290r i tu różnice w spalaniu można podać w transporcie a taką pracę bedzie ten traktor wykonywał, a  to 280 do 267  czyli 13 g na kwh wg dlg czyli jesli ciągnik pracuje  - wg dlg na 40 procentach mocy w transporcie  to 200 kw *40 % razy róznica czyli 13 g dzielone przez ciężar on czli 0,83 =40%*200*13/0,83=1,2 litra na godzinę

przy 1000 mth  rocznie i cenie paliwa 3,45 daje nam, 4120 czyli różnica zwróci się dokładnie po 25 latach - daj ci boże doczekać :P 

secundo power guard protection plus to nie sama gwarancja  - ale też serwisowanie przez 5000 mth. i fakt kosztuje chyba z 10 procent wartości - ale jak policzysz wymiany olejów filtrów i inne nawet duperele typu pasek pk czy inne to już warto się zastanowić. 

No nic :) jak dla mnie niech kolega kupuje co chce - ja dałem fendtowi szanse nawet bym dopłacił do tego samego ale nie pół ceny jd 

a po 3 komfort pracy :) pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie niestety nie masz racji - fendt - został troszkę z tyłu moim zdaniem i jak po sezonie na 7r wsiadłem do fendta na placu dealera to jak bym wsiadł do traktora 2 generacje do tyłu ergonomia - koszmar wyposażenie i integracja jak 20 lat temu ((klima jak by ktoś w wrasztacie za rogiem montował - brak sterowania radiem i klimą z podłokietnika )- wyposażenie bida z nędzą - o wycieraczce prawej szyby nawet nie słyszeli że istnieje podobnie jak roleta na boczną szybę , brak nawet miejsc do montowania komputerów , telemetria ???? monitorowanie zdalne ciągnika ???  - proszę cię 

#15 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:03

prosze o usunięcie wpis się zdublował

Edytowany przez szarywilk, 31 październik 2016 - 19:04.

#16 Share rafal08

rafal08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:26

witam ile wycenili fenta

#17 Share apacz2203

apacz2203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:41

Fendt 826 czy John Deere 7250 Fendt 650 tys a john 550

#18 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 październik 2016 - 19:41

Fendt 826 czy John Deere 7250 Przeczytaj ten temat to się dowiesz

#19 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 31 październik 2016 - 21:36

Fajna wypowiedz ładnie wypunktowałeś - tylko że 

(...)

przy 1000 mth  rocznie i cenie paliwa 3,45 daje nam, 4120 czyli różnica zwróci się dokładnie po 25 latach - daj ci boże doczekać

(...)

No nic jak dla mnie niech kolega kupuje co chce - ja dałem fendtowi szanse nawet bym dopłacił do tego samego ale nie pół ceny jd 

(...)  - proszę cię 

- primo porównujesz w dlg spalanie fendta 828 s4 w obciążeniu z4m do czego ? - no własnie brak danych dla 7250r -

Z4m to wewnętrzne oznaczenie dlg dla prac uciągowych z PTO czyli np. przy rozlewaniu gulle czy rozrzucaniu nawozu, odnoszę się do tego co napisałem czyli do testu Instytutu Nebraska który podaje spalanie dla 70% obciążenia silnika dla 7250R przy uciągu

- w dlg  jedyne co jest w skrzyni e23 to 7310 i 7290r i tu różnice w spalaniu można podać w transporcie a taką pracę bedzie ten traktor wykonywał, a  to 280 do 267  czyli 13 g na kwh wg dlg czyli jesli ciągnik pracuje  - wg dlg na 40 procentach mocy w transporcie  to 200 kw *40 % razy róznica czyli 13 g dzielone przez ciężar on czli 0,83 =40%*200*13/0,83=1,2 litra na godzinę

Dlaczego w teście profi odnosisz się do Transportarbeiten zamiast do Transportmix Gesamtverbrauch? W końcu ciągniki mają pracować z Zunhammer i Fliegl czyli trzeba uwzględnić nie tylko jazdę ale i jazdę pod obciążeniem a dla tego przypadku mamy zużycie Fendt 40/50 km/h 486/483 g/kWh oraz Deer 40/50km/h 527/535 g/kWh,  możesz szybko przeliczyć różnicę w litrach i koszcie rocznym : )

- secundo power guard protection plus to nie sama gwarancja  - ale też serwisowanie przez 5000 mth. i fakt kosztuje chyba z 10 procent wartości - ale jak policzysz wymiany olejów filtrów i inne nawet duperele typu pasek pk czy inne to już warto się zastanowić. –

Wiesz, że biją dzwony ale nie wiesz w którym kościele. Do serwisowania jesteś zobowiązany aby utrzymać PG – P+, tylko że nigdzie nie wspominasz o wkładzie własnym, mała rzecz a bardzo ważna. Bo jak urwie ci się pasek za np. 600zł a masz wkład własny na poziomie 500zł to 500zł płacisz ty a te 100zł płaci Deer. Problem się robi jak masz wkład 2500zł a naprawa to 2600, super interes. Dodatkowo nie wiem jak jest w Polsce, ale w Niemczech przy PG –P+ przegląd jest płatny, a nie sądzę aby w Polsce było inaczej tym bardziej że Bałkany czy Francja ma podobnie. Także płacisz 10% czyli 55 tysięcy a i tak przeglądy masz płatne czyli Deer 550+55 a Fendt 650 różnica 45 tyś ( odejmij jeszcze tą różnicę w paliwie bo nawet twoim starym liczeniem różnica zwraca się po 10 latach, gdzie koszt odkupu patrząc na agriafface czy tractorpool to AGCO traci mniej na wartości względem Deer także różnica będzie mniejsza jak te lata.

- a po 3 komfort pracy pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie niestety nie masz racji - fendt - został troszkę z tyłu moim zdaniem i jak po sezonie na 7r wsiadłem do fendta na placu dealera to jak bym wsiadł do traktora 2 generacje do tyłu ergonomia - koszmar wyposażenie i integracja jak 20 lat temu ((klima jak by ktoś w wrasztacie za rogiem montował - brak sterowania radiem i klimą z podłokietnika )- wyposażenie bida z nędzą - o wycieraczce prawej szyby nawet nie słyszeli że istnieje podobnie jak roleta na boczną szybę , brak nawet miejsc do montowania komputerów , telemetria ???? monitorowanie zdalne ciągnika ???  - proszę cię 

A siedziałeś w nowej 800 czy tej starej??? Co jest nie ergonomiczne w 800?

- Joy? Z rewersem, tempomatem, włączaniem/wyłaczaniem 2 rożnych sekwencji (800 ma do 24 ustawień przypomnij mi ile można zapamiętać funkcji w 7R), zmianą regulacji ustawień skrzyni i pamięcią obrotów silnika czy 2 parami hydrauliki? Czy deer ma to w swoim jou lepiej -ergonomiczniej rozplanowane? A nie przepraszam on nie ma Joya : ) tylko dzwignie krzyżową którą ma też AGCO.  Klimatyzacja jest obok kierownicy, aż tak często zmieniasz jej ustawienia? To wejdź do niej tak jak w 7R przez monitor. Radio, tak nie ma sterowania z podłokietnika ale standardowe ma pilot więc to nie problem. Joy w 800 jest w tym samym miejscu gdzie dźwignia skrzyni w 7R czyżby to samo położenie w Amerykaninie było bardziej ergonomiczne? Wycieraczka bocznej szyby jest dostępna, roleta przeciwsłoneczna także. Dodatkowe monitory montowane są na listwie którą przyczepia się po prawej stronie przy szybie notabene tak jak w 7R. Telemetria jest rozbudowana na bardzo zbliżonym poziomie w obu markach z tym że w JD Link niestety nasza maszyna i nasze prace na komputerze w tym programie są ciągle śledzone przez koncern czego w przypadku VarioDoc czy AgCommand to nie występuje gdyż jest to po części zewnętrzny program.Jeśli o ergonomie chodzi to 10’’ w 800 można podzielić na 4 części mając małe obrazy ale z najważniejszymi funkcjami, w przypadku Command Center 10’’ mamy jeden obraz więc jak wepniemy maszynę na ISO, podlączymy nawigacje i chcemy ustawić iTec to musimy przeskakiwać po kilku poziomach monitora ( super ergonomia )

zapraszam do dalszej dyskusji :)

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 01 listopad 2016 - 00:53

Jeśli chodzi o transport to TANIEJ wyjdzie jelonek, jeśli prace w polu to fendt. Skrzynia vario w fendtach jest bardzo droga w naprawie - ogromny koszty.Fakt, że komfort jazdy jeleniem nie umywa się do jazdy fendtem, ale cenowo Jeleń :)

Dodaj odpowiedź