Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 22:52

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy http://www.allegro.p...k_obornika.html

http://www.allegro.p..._dwuosiowy.html

nie znalazłem żeby jakaś firma (nie prywaciarz) produkowała takie modele, wszystkie 4ro kołowe jak i wieksze są na taśmie na 2 łąńcuchy co jest dla mnie niezrozumiałe, czyżby taśma na 2 łańcuchy była lepsza od 4ro łańcuchowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy Dzisiaj, 04:51
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 16:08

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy

http://www.allegro.p...k_obornika.html

http://www.allegro.p..._dwuosiowy.html

nie znalazłem żeby jakaś firma (nie prywaciarz) produkowała takie modele, wszystkie 4ro kołowe jak i wieksze są na taśmie na 2 łąńcuchy co jest dla mnie niezrozumiałe, czyżby taśma na 2 łańcuchy była lepsza od 4ro łańcuchowej?

Chyba nie znajdziesz. Tu chodzi o ekonomię i prostotę produkcji.

#3 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 21 kwiecień 2008 - 17:58

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy rozrzutniki na 4 łancuchach to są tkz 5 t ja mam takiego jest ok ale trzeba się nagimnastykować aby tam napiąc łancuchy

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:26

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy ale i tak lepiej nagimnastykować się napinając niż potem palce obijać i gimnastykować sie jak wyciągnąć zwinięte w kłębek lisztwy pod podłogą ;)
Nierozumiem dlaczego polscy producenci od tego odchodzą, np. tytan 7 z brzegu, niech nawet najlepiej ma zrobione te lisztwy i łańcuchy solidne to jakoś nie wierze ze długo naprzesuwa obornik w burtach o wysokosci prawie metra, dlatego wymieniając rozrzutnik biorę pod uwagę również oferty rzemieślników, bo np. 6t rozrzutnik na 4ry łańcuchy za 15- 18 tyś pln bardziej przekonuje mnie jak tytan 7 który ma tylko 25 dłuższą pakę jak mój stary rozrzutnik 3,5t i wyższe 35 cm burty

#5 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 18:32

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy Z tymi listwami to jest zabawy t tym sezonie za jednym razem poszły cztery dwie się wkręciły pomiędzy aparat ale takich rozrzutników już na pewno nie produkują a szkoda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:50

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy Proszę o wypowiedzi użytkowników rozrzutników z taśma na 4ry łańcuchy, czy poza napinaniem naśmy przysparza te rozwiązanie jakies inne problemy? czy kosi czasem lisztwy lub wygina?

#7 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 22:17

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy My mamy rozrzutnik z 4 łańcuchami, ale jest na tandemie, problemy są właśnie czasami z napinaniem, albo jak przeskoczy łańcuch na zębatce z jednej strony, a tak ogólnie nie jest źle, u nas ma co robić i żadko coś się dzieje z taśmą, a mało na niego się nie ładuje, kiedyś nawet 60 gasła z gnojem z kopla bo wpadł taki "kąsek" od ładowacza w wałki, a bardzo zbity był
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 22:27

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy umnie jak wpadnie coś sianowatego szmatowatego to ciapka zdusic potrafi, dlatego w następnym rozrzutniku koniecznie wały ślimakowe, może nie będzie nawijać, co do taśmy, to 4ry łańcuchy lubią przeskoczyć na zebatce i ciężko się napina ale lisztwów nie łamie i nie krzywi jak jest dużo naładowane?
Rozczarowany jestem ofertą na rynku bo to co chcę kosztuje ponad 30 tyś a za mniejszą kasę miałbym to samo co mam tylko z burtami wyższymi,
Więc będe szukał używanego, tylko teraz pytanie, czy używany polski czy zachodni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 11:21

Rozrzutnik z przednią osią z taśmą na 4ry łańcuchy Powiem ci, ze tu masz problem. Jeździłem troszkę po komisach ( ale szukałem innej maszyny ) i zauważyłem, że handlarze ostro przerzucają się na rozrzutniki. Można spotkac naprawdę masę, ale większosc to złomy. Jak latasz za używanym to lepiej jednak szukaj polskiego, no chyba, ze znajdziesz jakiś super zachodni to nie ma co się zastanawiac.